להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • מי לא מתאים?

  מספר מצבים ומחלות שמתגלים במהלך בדיקת ההתאמה עלולים לפסול את המועמד לניתוח זה. אלו כוללים, בין השאר, חוסר יציבות ברפרקציה (המספר במשקפיים) במהלך השנה האחרונה, ממצאים שונים בטופוגרפיה הממוחשבת של הקרנית, מחלות שונות של הקרנית (ובהן קרטוקונוס), קרניות דקות במיוחד, ומחלות שונות בעיניים (כגון סוכרת המערבת את הרשתית). קיימות גם מחלות סיסטמיות שונות הפוסלות את המועמד מלעבור ניתוח זה.

  מי לא מתאים להסרת משקפיים בלייזר? הצלחת הניתוחים להסרת משקפיים בלייזר תלויה בין השאר בבחירה קפדנית של המועמדים שמטרתה איתור ואבחון של מצבים שונים בהם העין לא מתאימה לניתוח. קיימים מספר מצבים בהם לא ניתן לבצע את הניתוח. מצבים אלו קשורים בהעדר יציבות הרפרקציה (המספר במשקפים), שינויים במבנה קרנית, בבעיות בבריאות העין ובמחלות ומצבים סיסטמיים שונים.

   

  מי לא מתאים? – חוסר יציבות במספר המשקפיים

  תנאי הכרחי להתאמה לניתוח הוא יציבות של הרפרקציה (כלומר: יציבות של המספר במשקפיים) בשנה האחרונה. יציבות מוגדרת כהבדל של עד 0.25 דיופטר במהלך השנה האחרונה. לכל אדם יש תקופה שבה יש שינוי (בעיקר עליה) במספר במשקפים. תקופה זו יכולה להמשך מספר שנים, עד שהמספר מתייצב ולא משתנה יותר. הזמן הנכון לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא לאחר שיש יציבות מוכחת של לפחות שנה אחת ברפרקציה. אם יש עלייה מתמדת ברפרקציה במהלך השנים האחרונות, ואם המספר עלה ביותר מ- 0.25 דיופטר במהלך השנה האחרונה – המועמד עדיין לא מתאים לניתוח.

  כיצד אנחנו יודעים שיש יציבות? אנו בודקים את הרפרקציה (המספר במשקפיים) הנוכחית, ובודקים את המספר במשקפיים, ומשווים ביניהם. אם הנבדק התקין משקפיים רק לאחרונה, אנו מבקשים את נתוני המשקפיים משנים קודמות. נתונים אלו נמצאים בחנויות האופטיקה שבהן הותקנו המשקפיים. לכן מומלץ לכל נבדק/ת להביא לבדיקת ההתאמה את המשקפיים הנוכחיות שלו, וגם את נתוני המשקפיים הקודמות מחנויות האופטיקה בהן הותאמו המשקפיים בשנים קודמות.

  מי לא מתאים? – עובי הקרנית קטן ביחס לגודל המספר

  מדידה אופטית של עובי הקרנית בנקודות שונות בעזרת ה- Orbscan

  מדידה אופטית של עובי הקרנית בנקודות שונות בעזרת ה- Orbscan

  מדידת עובי הקרנית לפני הניתוח חשובה כדי להעריך מה יהיה עובי הקרנית לאחר הניתוח. לשם כך יש לחשב את עובי הקרנית אותו משייפים בניתוח. עובי השיוף בקרנית תלוי במספר במשקפיים (הרפרקציה). ככל שהמספר גבוה יותר – כך עובי הקרנית המשויף גדול יותר.

  קיים עובי מינימלי של קרנית שמתחתיו לא ניתן לרדת. במהלך בדיקת ההתאמה נמדד עובי הקרנית ונבדקת הרפרקציה. השילוב של עובי הקרנית והרפרקציה מאפשר לחשב את עובי הקרנית הנותר לאחר הנתוח. אם בעקבות החישוב מתברר שהעובי לאחר הנתוח נמוך מהמינימום המותר  – המועמד נפסל לניתוח.

  כיצד מחושב עובי הקרנית לאחר הניתוח?

  את עובי הקרנית מודדים במיקרונים (מיקרון אחד = אלפית מ”מ). העובי הממוצע של הקרנית באוכלוסיה הינו 530 מיקרון (קצת יותר מחצי מ”מ).
  העובי המינימלי שמותר להשאיר לאחר ניתוח PRK הוא 350 מיקרון. העובי המינימלי שמותר להשאיר לאחר ניתוח LASIK הוא 250 מיקרון מתחת לקו חיתוך המתלה (אם כי בשנים האחרונות יש המאמינים שיש להשאיר לפחות 300 מיקרון מתחת לקו חיתוך המתלה).

  חישוב עובי הקרנית לאחר PRK.

  חישוב עובי הקרנית לאחר PRK.

  כדי לדעת את עובי הקרנית לאחר הניתוח יש לדעת את הנתונים הבאים:
  1. עובי הקרנית לפני הניתוח – נמדד במהלך בדיקת ההתאמה
  2. עובי השיוף – מחושב על פי קוטר השיוף המתוכנן ועל פי מספר הדיופטרים שיש לשייף (נעשה עפ”י משוואת Munnerlyn).
  על פי משוואת Munnerlyn עובי השיוף של דיופטר אחד שווה לקוטר השיוף בריבוע, מחולק ב-3.
  אם לדוגמא קוטר השיוף הוא 6 מ”מ, הרי שעובי השיוף לדיופטר אחד יהיה 12 מיקרון.

  חישוב עובי הקרנית לאחר ניתוח PRK:
  עובי הקרנית לאחר PRK שווה לעובי לפני הניתוח פחות עובי השיוף.
  לדוגמא: אם לפני הניתוח עובי הקרנית הוא 540 מיקרון, והמספר במשקפיים הוא 3.00 – דיופטר. עובי השיוף יהיה 3X12 = 36 מיקרון. עובי הקרנית לאחר הנתוח יהיה 540 פחות 36 = 504 מיקרון.

  חישוב עובי הקרנית לאחר ניתוח LASIK:
  עובי הקרנית לאחר LASIK שווה לעובי לפני הניתוח פחות עובי השיוף פחות עובי המתלה (שעוביו כ- 160 מיקרון).
  לדוגמא: אם לפני הניתוח עובי הקרנית הוא 540 מיקרון, והמספר במשקפיים הוא 3.00 – דיופטר. עובי השיוף יהיה 3X12 = 36 מיקרון. עובי הקרנית לאחר הנתוח יהיה 540 (עובי התחלתי) פחות 36 (עובי השיוף) פחות 160 (עובי המתלה) = 344 מיקרון.

  מכיוון שבניתוחי LASIK מורידים את עובי המתלה מחישוב עובי הקרנית, מתקבלת קרנית דקה יותר אחרי ניתוחים אלו. מסיבה זו אם הקרנית לפני הניתוח דקה יחסית, או המספר במשקפיים גבוה, או שילוב של שניהם – לא ניתן יהיה לבצע LASIK. במקרים אלו יהיה ניתן בד”כ לבצע PRK.

  מי לא מתאים? – מבנה הקרנית מעוות במיפוי הממוחשב

  הטופוגרפיה הממוחשבת של הקרנית חשובה מאוד להערכת התאמת המועמד לניתוח. ברב המועמדים לניתוח הטופוגרפיה סימטרית ותקינה (ראה הסבר על טופוגרפיה של הקרנית בדף “כיצד מאבחנים קרטוקונוס?”). כאשר הטופוגרפיה מראה מידה גבוהה של חוסר סימטריה, או כאשר התבנית המתקבלת בטופוגרפיה מצביעה על קרטוקונוס או קרטוקונוס התחלתי (ראה הסבר בפרק על קרטוקונוס) – המועמד נפסל לניתוח.

  מיפוי ממוחשב של קרנית תקינה וסימטרית. האיזור הקמור בצורת פרפר מדגים אסטיגמציה (וגורם לצורך בצילינדר במשקפיים).

  מיפוי ממוחשב של קרנית תקינה וסימטרית. האיזור הקמור בצורת פרפר מדגים אסטיגמציה (וגורם לצורך בצילינדר במשקפיים).

  טופוגרפיה של הקרנית המדגימה קרטוקונוס. הקרנית מאוד קמורה, ומאוד לא-סימטרית.

  טופוגרפיה של הקרנית המדגימה קרטוקונוס. הקרנית מאוד קמורה, ומאוד לא-סימטרית.

   

  לעיתים – שימוש ממושך ותכוף בעדשות מגע עלול ליצור תבנית טופוגרפית לא סימטרית, ולעתים אף דמויית קרטוקונוס חבוי. במקרים אלו יש להמנע מהרכבת עדשות המגע לפרק זמן של שבועיים לפחות, ואח”כ לחזור על הטופוגרפיה.

  מי לא מתאים? – בעיות בבריאות העין

  לעיתים מתגלות במהלך בדיקת העין מחלות ומצבים שונים שפוסלים את המועמד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. מצבים אלו כוללים:

  יובש קשה בעין
  מחלות של הקרנית (הרפס, צלקות)
  פטריגיום מתקדם (יש לבצע ניתוח להסרת פטריגיום לפני ניתוח להסרת משקפיים)
  קטרקט
  גלאוקומה פעילה ולא מאוזנת
  פגיעה ברשתית על רקע סוכרת
  קרעים ברשתית
  ראייה ירודה מאוד בעין אחת (בד”כ על רקע עין עצלה)

  מצבים סיסטמיים

  מחלות ראומטיות אוטואימוניות (כגון: דלקת פרקים שגרונית פעילה)
  סוכרת לא מאוזנת (ערכי סוכר גבוהים מאוד עלולים להשפיע על בדיקת הרפקציה)
  מצבי כשל של המערכת החיסונית (כגון: AIDS)
  הריון (בדיקת הרפרקציה במהלך הריון עלולה שלא לשקף את המצב הרגיל)
  השתתפות בפעילויות בעלות סיכון גבוה (לדוגמא: ספורט אתגרי) – במקרים אלו יש לשקול לבצע PRK ולא LASIK בגלל הסיכון לקרע המתלה על רקע פגיעה בעין.
  תרופות (אקוטן הניתנת לאקנה עלולה לגרום ליובש קשה; תרופות אנטי-היסטמיניות ותרופות נוגדות דכאון עלולות גם כן לגרום ליובש בעיניים).

  מעוניינים במידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר?

  התקשרו עכשיו ל- 052-6741425 או השאירו פרטים בטופס:

  מעוניינים במידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר?

  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  04/02/2018 ניתוח לייזר PRK

  שלום,
  אני בן 29 עם מספרים בשתי העיניים מינוס 7.25 עם צילינדר סביב 1.
  עשיתי בדיקה לניתוח לייזר ונמצא עובי הקרנית 530, ו520.
  הם אמרו שאני מתאים רק להשתלת עדשה תוך-עינית.
  האם אתה חושב שאני מתאים לשום טיפול (PRK או LASIK)?
  ומה העובי המינימלי שמותר להשאיר לאחר ניתוח? אני ראיתי שאתה כתבת שלשיטת PRK הוא לכה”פ 350 מיקרון, אבל מה שאני ראיתי על האנטרנט שרוב רופאים אומרים או 250 או 300?
  ומה העובי שישאר מניתוח עלי?

  תודה רבה
  יצי

  eye-art-photo
  שלום רב,

  אתה מתאים לניתוח PRK. העובי שישאר לך לאחר הניתוח הוא כ- 400 מיקרון, הרבה מעל המינימום המותר בניתוחי PRK. בנתונים שלך אין לי כל ספק שניתוח PRK מדוייק יותר ובטוח יותר מהשתלת עדשה תוך עינית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/02/2018 הסרת משקפיים בלייזר

  בת 47 מעוניינת להגיע לבדיקת התאמה, המספר במשקפיים הנוכחי אינו תואם למספר הקיים בפועל , המספר הוא מלפני 10 שנים, האם אפשר בכל זאת להגיע לבדיקה

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום לך,

  בהחלט. אבל מומלץ להביא לבדיקת ההתאמה היסטוריית משקפיים (בדיקות משקפיים משנים קודמות, ככל שניתן להשיג מחנויות האופטיקה בהן ביצעת בדיקת משקפיים), ואת כל המשקפיים מהעבר הקרוב והרחוק.

  חשוב לדעת שמעל גיל 45 הסרת המשקפיים בלייזר תביא רק להסרת המספר לרחוק (טווח הנהיגה, הקולנוע, הטלויזיה, הטווח החברתי, האנשים איתם את מדברת במשרד, בבית וכו'). לקרוב ישארו לך משקפיים. קרוב = טווח הקריאה, כולל קריאה של ספרים, הטווח בו מתבוננים בנייד, בטאבלט, בשעון, ובהמשך גם במחשב. לכל הטווח שבינך ובין המחשב יהיה צורך במשקפי קריאה, שמספרם בגיל 45 הוא 1+, והוא עולה בהדרגה עד 3+ במהלך 10 השנים הקרובות.

  אנשים רבים מגיעים בדיקת התאמה בגיל 45 ומעלה, מכיוון שהנושא של משקפי קריאה מטריד אותם, ולא כ"כ מובן להם. לכן חשוב להבין שמעל גיל 45 הניתוח מסיר את המספר לרחוק, אך המספר לקרוב ישאר בד"כ. במקרים מסויימים ניתן לבצע תיקון בשיטת mono-vision, שזה תיקון העין הדומיננטית באופן מלא, והשארת העין השנייה עם 1.5-, שיאפשר קריאה (מינוס 1.5 מבטל את תוספת הפלוס 1.5 שצריך בגיל הזה לקריאה). הדבר הזה מתאים רק למי שסובלים מקוצר ראייה (כלומר: עדשות מינוס במשקפיים).

  בבדיקת ההתאמה תקבלי הסבר מפורט על האפשרויות השונות שמתאימות לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/02/2018 ניתוח לייזר

  אני בן 28 עשיתי בדיקה לניתוח לייזר ונמצא עובי הקרנית 520.
  הם אמרו שאני לא מתאים לשום טיפול.
  יש לי מינוס 7 וצילינדר מינוס 50.
  רצתי לשאול את הדר’ אם מתאים לניתוח (או PRK או LASIK)?
  בתודה וברכה

  אשר

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום אשר,

  אני מניח שלא מדובר בצילינדר 50 אלא 5...

  בכל מקרה צריך לראות את מיפוי הקרנית שלך כדי לדעת אם אתה מתאים. אתה מוזמן לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/02/2018 יובש בעיניים

  אני סובלת לרוב כנראה מיובש בעיניים שגורמים לי לכאבים. עשיתי בדיקת התאמה ונאמר לי כי אני מתאימה. אני מפחדת לעשות ניתוח בגלל הכאבים הקיימים לי כעת. האם זה משפיע אחד על השני?

  אביבית

  images6092CGRF
  שלום אביבית,

  יובש בעיניים הוא מצב ממנו סובלים אנשים רבים, בעיקר כאלה המרכיבים עדשות מגע. ברב המקרים מדובר ביובש קל, שאינו מהווה מניעה לבחצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. גם רב האנשים שחושבים שיש להם יובש קשה, מגזימים בהערכת חומרת היובש, ובד"כ מצבם קל מכפי שהם חושבים.

  כדי לדעת אם את מתאימה לניתוח יש לבצע מספר בדיקות, שכוללות אצלנו גם הערכה של יובש בעיניים. אלו כוללות מבחן שירמר, זמן שבירת הדמעות (Break-up time), קיום מניסקוס דמעות, והערכת צביעת אפיתל הקרנית. אם בדיקות אלו תקינות ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ללא חשש.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/01/2018 יובש בעיניים

  אני סובלת מיובש בעיניים עד כדי כך שכואבות לי העיניים לפעמים. ובבדיקת התאמה אמרו לי שאני מתאימה ללאסק . האם זה יכול להוות סיכון?

  אביבית

  imagesAK0SIJ0H
  שלום אביבית,

  כדי לענות לך צריך לבצע מספר בדיקות להערכת חומרת היובש בעיניים. בדיקות אלו כוללות מבחן שירמר להערכת כמות הדמעות, בדיקת יציבות הדמעות (break-up time) ובדיקת שלמות אפיתל הקרנית בעזרת צביעת פלורסצאין. כ"כ חשוב לדעת אם את משתמשת בתחליפי דמעות (טיפות לחות) ומהי התדירות היומית. בנוסף יש לדעת אם יש לך מחלות אוטו-אימוניות כגון תסמונת סיוגרן, דלקת פרקים וכו'. לאחר שיתקבל המידע הנ"ל ניתן יהיה להעריך אם תוכלי לעבור בבטחה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/01/2018 השתלת עדשה

  שלום דד’ סלמון
  אני תומר בהמשך לשאלה בן 37 ועובי הקרנית דקה מדי (448)לניתוח הציען לי השתלה עדשה תוך עינית כתחליף
  רציתי לשאול יתרונות וחסרונות ?
  תודה רבה

  pop_art_eyes_by_xsuicidalcupcakex-d3i8by1
  שלום תומר,

  השתלת עדשה תוך עינית עלולה לגרום להתפתחות קטרקט, גלאוקומה ונזק לקרנית בטווח הארוך. אני ממליץ לך להימנע מניתוחים, ולא לחפש הרפתקאות מיותרות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/01/2018 בדיקת לייזר

  אני בן 37 עשיתי בדיקה לניתוח לייזר ונמצא עובי הקרנית 448
  יש לי מינוס 12 לצערי ואני מרכיב עדשות מגע קשות והעין כבר עייפה מהם רצתי לשאול את הדד’ אם ניתן להוריד לפחות חלק כך שיישאר עובי לפחות עד 350 מקרון — כלומר חלק מהמס’ ?
  בתודה וברכה

  eye-art-photo
  שלום תומר,

  צר לי, אבל לדעתי קרנית כל כך דקה אינה מתאימה לניתוח לייזר כלשהוא, ולא משנה מה המספר שצריך להוריד.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/01/2018 ניתוח לייזר מולטיפוקלי

  שלום!אני בן 54 ומרכיב משקפי קריאה במספר 2.75+,בשנתיים האחרונות אני מרכיב גם משקפי ראיה גם לרחוק במספר 1.00+, המספרים יציבים הרבה זמן בשתי העיניים,הבנתי שאפשר לעשות ניתוח לייזר מולטיפוקל שחלק בעין יראה לרחוק וחלק לקרוב (לא מונו ויז”ן שעין אחת רואה לקרוב והשניה לרחוק),רציתי לשאול אם אני מתאים לניתוח מסוג זה בתקווה שכל הבדיקות בסדר ונמצאתי מתאים,והאם מרגישים בנוח עם הראיה שמתחלקת בעין לרחוק ולקרוב,והאם אני אוכל אחרי הניתוח לראות 6 6 גם לרחוק וגם לקרוב.תודה גיל.

  picasso-homer
  שלום רב,

  התוצאות של שיוף מולטי-פוקאלי על פני הקרנית אינן טובות, ושיטה זו ננטשה ע"י מרבית מנתחי הלייזר. במקרה שלך ניתן לבצע רק תיקון של המספר לרחוק (כלומר את ה 1+), אך לא ניתן להסיר את משקפי הקריאה. כ"כ לא ניתן לבצע במקרה שלך mono-vision.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/12/2017 האם אני מתאימה לניתוח לייזר בעיניים?

  לפני מספר חודשים ניגשתי לבדיקת עיניים שגרתית והרופא טען כי ירדתי ברבע מספר ממה שהיה לי (-4.75) וכעת אני -4.25 בעין ימין ו-4.50 בעין שמאל פלוס צילינדר של -1.30 האם אוכל לבצע ניתוח לייזר ??

  watermark
  שלום בטי,

  הנתונים שמסרת לא מספיקים כדי לדעת אם את מתאימה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. כדי לבדוק את התאמתך יש לבצע סדרת בדיקות נוספות הכוללות מיפוי ממוחשב של הקרנית, בדיקת עובי הקרנית, בדיקת המקטע הקדמי והקרקעית של העין, ובדיקת הלחץ התוך עיני. כל אלו הם מרכיבים של בדיקת ההתאמה, אותה אנו מבצעים לכל מועמד לניתוח זה.

  את מוזמנת אלינו לבדיקה זו. אנא התקשרי ל 052-6741425.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  12/12/2017 ניתוח לייזר

  שלום, בת 51 אני מרכיבה משקפי קריאה 2.75+ אני כבר לא רואה כ”כ חד לרחוק (לא מרכיבה משקפיים לרחוק)…עפ”י בדיקה שעשיתי לרחוק אני 1.00+ בשתי העיניים,במקום אחד אמרו לי שאיני מתאימה לניתוח, במקום אחר אמרו שניתן לנתח עין אחת תשמש לקרוב ועין אחת לרחוק….וזה יפתור לי את הראיה לקרוב ורחוק…איך במקום מסוים לא ניתן ובמקום אחר כן???אשמח לחוו”ד…תודה רבה

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום רב,

  יש לך שילוב של היפראופיה (רוחק ראייה) ופרסביאופיה (זוקן ראייהף כלומר: צורך במשקפי קריאה). מדובר במצב נפוץ מאוד בגילאי 50 פלוס. במקרה שלך הניתוח יכול להסיר את ה 1+ שיש לך לרחוק, אבל לא את המספר לקרוב. מכיוון שאת עדיין לא מרכיבה משקפיים לרחוק, ומכיוון שהמספר לרחוק אצלך נמצא כנראה בעלייה, ויכול לעלות עד 2+ בעתיד הקרוב - הרי שלא מומלץ בשלב זה לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  מי שהציע לך "עין לקרוב ועין לרחוק", מתכוון להפוך את אחת העיניים ממצב של 2.75+ למצב של 1.5-. במצב זה לא תוכלי לראות לרחוק עם העין הזו, אבל תוכלי לקרוא אתה יותר בקלות. אמנם יש מנתחים שנוהגים לבצע סוג כזה של תיקון לאנשים עם רוחק ראייה ופרסביאופיה, אך אני חושב שזו טעות. בכל אופן אני חושב שאת לא מתאימה להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/12/2017 ביטול משקפי ראיה

  אני בן 47 מגיל שמונה עם מספרי פלוס היום מלטיפוקל פלוס ארבע עם תוספת 1.25 עבור קריאה האם ניתוח יכול לבטל גם את הצורך במשקפי קריאה.אני לא רוצה עין אחת לרחוק ועין אחת לקרוב

  דני

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום דני,

  במקרה שלך ניתן בניתוח הסרת משקפיים בלייזר לבטל את המספר לרחוק, כלומר פלוס 4. את התוספת לקריאה לא ניתן לבטל. בכל מקרה לא ניתן לבצע במקרה שלך mono-vision (כלומר: עין לקרוב ועין לרחוק).

  המספר במשקפי הקריאה מתחיל עם תוספת של 1+ בגיל 45, ועולה בהדרגה לתוספת של 3+ בגיל 55-60.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/12/2017 עין עצלה שגורמת לפזילה

  שלום!
  אני בת 31 יש לי עין עצלה מילדות. מרכיבה עדשות מגע במספרים בסביבות 4 ו6.
  כאשר אני לא מרכיבה עדשות, העיניים שלי פוזלות אוטומטית.
  רציתי לדעת האם אני יכולה להתאים לניתוח.
  אני כרגע בהריון, אני יודעת שלא ניתן לבצע ניתוח בהריון, אך האם ניתן לבצע בדיקת התאמה בהריון?

  רבקה

  watermark
  שלום רבקה,

  לא ניתן לבצע בדיקת התאמה במהלך ההריון. שלושה חודשים לאחר הלידה את מוזמנת לבוא אלינו לבדיקת התאמה.

  בכל הנוגע לפזילה - אם הרכבת עדשות המגע מנטרלת את הפזילה, הרי שלאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר המצב יהיה דומה למצב שלך עם העדשות - כלומר ללא פזילה. אם את מתאימה לניתוח - את זאת נוכל לדעת רק בבדיקת ההתאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/11/2017 מספרים גבוהים

  אני שואל את זה ברור כי בכל הפורומים זה לא נידון מספיק.
  יש לי מספר גבוה המשקפיים 7 וצילינדר בערך 1.25 בשניהם. השאלה:
  האם יש בכאלה מספרים סיכויי הצלחה גבוהים.
  האם יש סיכוי כי המספר יחזור ואם כן מה המקסימום עד 1 או יותר.
  כמה זמן המספר צריך להיות יציב ואיך אפשר לאמת את זה. הרי כל אופטומטריסט נותן לך מספר אחר
  באיזה גיל הכי מומלץ לנתח. אני בן 22 לא כדאי לחכות קצת שהמספר יתייצב(שמעתי שבדרכ זה נעצר בסביבות 24)
  והכי חשוב כמה נדיר הסיבוכים. אני מבין שעיוורון לא שכיח אבל שמעתי על כאלה שרואים בלילה הילות מוזרות והם פשוט שבורים (אי אפשר לתקן)
  תודה לך על כל המענה המפורט שאר הרופאים צריכים ללמוד ממך.

  דניאל

  רותם (בתמונה מימין) ומור וקנין (שניה משמאל) עברו היום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. רותם ומור הן בנות-דודות. לפני 8 שנים ניתחתי גם את חנן, אחותה של מור (משמאל בתמונה). הכל נשאר במשפחה...
  שלום דניאל,

  המספר שלך לא כזה גבוה, וכבר ניתחתי אנשים רבים עם מספרים גבוהים בהרבה משלך. התאמתך לניתוח תלוייה בעובי הקרנית, במיפוי הקרנית ובכך שבדיקת העיניים תהיה תקינה והמספר שלך יציב בשנה האחרונה. את כל אלו בודקים בבדיקת ההתאמה.

  אם המספר במשקפיים היה יציב לפחות שנה, הסיכוי שתהיה נסיגה במספר הוא של כ-5%. בד"כ גם אם יש נסיגה זה לרמה של עד 1-, ולעיתים רחוקות עד 1.5- . יציבות מוגדרת של שינוי של לא יותר מ 0.25- על פני השנה האחרונה. כדי לדעת אם אתה יציב העליך להביא לבדיקת ההתאמה את הסטוריית המשקפיים שלך (אותה ניתן לקבל מחנויות האופטיקה בהון נבדקת בשנים האחרונות), ובעיקר להביא את המשקפיים ועדשות המגע שלך. אנחנו נבדוק אותך ונשווה בין המספר שלך כיום ובין המספר שלך במשקפיים / עדשות המגע, ולפי זה נדע אם אתה יציב.

  כל אחד "נעצר" בגיל אחר. יש כאלה שהמספר נעצר להם בגיל 17, ויש כאלה שבגיל 30. אבל אם אתה רוצה להיות 100% בטוח שהמספר נעצר, אז בוא נחכה עד שתהיה בן 93.

  הסיבוכים נדירים, ועליהם את היכול לקרוא בהרחבה בעמוד המוקדש לכך באתר. סנוורים והילות נדירים מאוד מאז שהתחלנו להשתמש ב Wavefront בכל הניתוחים שלנו.

  במקום לבזבז זמן ברשת - פשוט תבוא לבדיקת התאמה. 052-6741425 או 3811*.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/11/2017 שלום אני בן 19 וחצי

  ויש לי מספר 8 בעיניים רציתי לשאול האם יש לי אפשרות לניתוח לייזר והאם זה מסוכן בגלל המספר הגבוה?

  נתן

  eye-art-photo
  שלום נתן,

  זה בהחלט אפשרי. ככלל ניתן לנתח גם מספרים גבוהים בהרבה, וכבר ניתחתי אנשים רבים עם מספרים גבוהים בהרבה, עד מינוס 14 בהצלחה רבה. כדי לדעת אם אתה מתאים צריך לדעת בעיקר את עובי הקרנית בכל עין, את המספר המדוייק במשקפיים כיום והאם הוא יציב, לבצע מיפוי קרנית ובדיקה מלאה של העיניים. את כל אלו עושים במהלך בדיקת ההתאמה. אתה מוזמן לבדיקת התאמה.

  ניתן לקבוע תור לבדיקת התאמה אצלנו ב 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/11/2017 עין שאלה

  שלום אני בת 24
  יש לי עין עצלה בצד ימין במספר 6.5
  ובעין שמאל יש לי 1/4
  במיוחד בערב אני מרגישה חוסר פוקוס בראייה
  המליצו לי לא להרכיב משקפיים (רופאת עיניים )בגלל הפערים הגדולים בין העיניים
  ושלא ניתן לעשות ניתוח לייזר לתיקון המצב . האם יש לך עיצה נוספת ?האם יש הליך מסויים שיכול לעזור לי

  images6092CGRF
  שלום רב,

  אם יש לך עין עצלה במידה כזו שהראייה המתוקנת המיטבית פחות טובה מ 6/12 - הרי שלא ניתן לבצע אצלך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. כדאי לנסות שימוש בעדשת מגע בעין זו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/11/2017 ניתוח לייזר

  שלום פרופסור. אני בת 36. אני עםמשקפיים מגיל 3. יש לי מספרים מעל +6 (8,9) ויש לי עין עצלה. האם יש טעם לקבוע תור לבדיקת התאמה לניתוח או שאין לי סיכוי שאני אתאים? תודה מראש על התשובה

  אירית

  article-2474803-18F2FD5300000578-236_634x632
  שלום אירית,

  במספרים כמו שיש לך (היפראופיה מעל פלוס 6) לא ניתן לבצע ניתוחי לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/11/2017 שייפור בשיטות הניתוח ?

  פרופ’ סלומון שלום רב,
  לפני כ 7 שנים פניתי לשני מכונים לבירור התאמה לניתוח להסרת משקפיים. במכון הראשון (גדול ותיק ומוכר) אמר לי הרופא כי אני מתאימה, אלא שמאחוריו עמד אחד ממבצעי הבדיקה שסימן לי בראשו בזעזוע ל- לאו. במכון השני אליו הלכתי אמר הרופא כי אינני מתאימה בשל א-סימטריה(?) בעין ימין.
  אני בת 41, מרכיבה משקפיים, בעין ימין 5.5 בעין שמאל 4.75. יש לי צילינדר.
  האם במהלך 7 השנים האחרונות נוספו או שופרו שיטות הניתוח כך שיתאימו גם למי שבעבר נמצא כלא מתאים?
  ואם כן, האם ניתן לבצע ניתוח גם למי שסובל מלכתחילה מיובש (קל) בעיניים?

  תודה על תשובתך
  קרן

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  אין לי דרך לדעת מה מצבך כיום ללא בדיקת התאמה מלאה הכוללת בין השאר מיפוי קרנית עדכני ובדיקת עובי הקרנית בכל עין. ללא נתונים אלו לא ניתן לענות לשאלותייך.

  את מוזמנת לבדיקת התאמה, ותקבלי מאתנו תשובה מדוייקת, כנה ואמינה לגבי התאמתך או אי-התאמתך לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/10/2017 יובש בעיניים

  הייתי בבדיקת התאמה, נמצא כי יש לי יובש בעיניים, ולכן בשלב זה אינני מתאימה לניתוח,
  ניתן לי מרשם של טיפות שאינן בסל הבריאות ורכישתן יקרה מאוד, ונקבע כי לאחר חודש של שימוש בטיפות אבוא לבדיקה חוזרת, רציתי לדעת מה הסכנות לבצע ניתוח במידה ויש יובש בעיניים? כמו כן להבין האם טיפות יכולות ליצור מצב של עיניים שאינן יבשות או שלאחר הניתוח אוכל לסבול מיובש בעיין? וכן להבין האם יובש בעין זה בהכרח שהקרנית בעין דקה,
  אשמח לקבל תשובה

  רעות

  Mona_Lisa_detail_eyes
  שלום רעות,

  לאחר הניתוח אכן יתכן יובש בעיניים, אך כל הנושא הזה של יובש בעיניים לאחר ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר נופח בצורה מוגזמת, הרבה מעבר לחשיבותו האמיתית. בד"כ מדובר בתופעה קלה וחולפת. היובש חולף במרבית האנשים תוך מספר שבועות, ואינו גורם לנזק כלשהוא. ניתן לטפל ביובש בתחליפי דמעות, ובד"כ אין כאן תופעה שמפריעה יותר מדי. במקרים נדירים יתכן יובש קל במהלך החודשים שלאחר הניתוח, שבד"כ מתבטא ביקיצה בבוקר או לקראת הערב.

  הטיפולים השונים ליובש בעיניים אינם גורמים לייצור דמעות. ככל הנראה קיבלת Restasis, טיפות המכילות תרופה שמפחיתה את התגובה הדלקתית ליובש בעיניים.

  אין כל קשר בין יובש בעיניים ועובי הקרנית.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה. 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/10/2017 בדיקה להתאמה

  שמי שמעון ואני מרכיב משקפיים מגיל 6, כיום המספר שלי הוא -13 בשתי העיניים. האם אני מתאים?

  שמעון

  eye-art-photo
  שלום שמעון,

  לא די בנתונים שמסרת כדי לקבוע אם אתה מתאים להסרת משקפיים בלייזר. עליך לבוא ולבצע בדיקת התאמה, הכוללת בידקת עובי הקרנית, מיפוי ממוחשב של הקרנית בשיטות שונות, בדיקת העין ע"י רופא עיניים, ובדיקת המספר הנוכחי שלך במשקפיים ע"י אופטומטריסט תוך השוואתו למספרים שהיו לך בעבר. רק לאחר כל הבדיקות הללו, נוכל לדעת אם אתה מתאים.

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה. אנא תאם תור ב 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/10/2017 הסרת משקפים מולטיפוקל

  שלום
  אני בת 47, הראיה שלי הייתה מצוינת ללא משקפיים, לפני כשנה התחיל להיות לי קושי בקריאה (מקרוב), פניתי לאופטיקאי והתאים לי משקפי מולטיפוקל עם מספר קטן מאוד וצילינדר למרחק, ומספר מינוס1.5 לקריאה.
  אני עובדת הרבה מול מחשב ומרגישה ממש לא נח, אני נאלצת להרים את הראש ומחפשת כל הזמן תנוחה לראיה חדה יותר ללא הצלחה.
  האם ניתוח להסרת משקפיים יכול להתאים לי?

  eye-art
  שלום רב,

  ניתוח להסרת משקפיים לא מתאים לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/10/2017 עדשות לפני ניתוח

  שלום,
  רציתי לברר כמה זמן אני אמורה להיות ללא עדשות לפני הניתוח.
  תודה

  פזית

  untitled
  שלום פזית,

  מומלץ להפסיק כליל את השימוש בעדשות מגע כשבועיים לפני הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/10/2017 ניתוח לייזר

  מה הגיל המקסימלי שניתן לבציע ניתוח לייזר על מנת להוריד משקפיים?

  flickr-1390557742-original eyes
  שלום סמי,

  מבחינתי הגיל המקסימלי הוא 60. אני מניח שלכל מנתח יש גבול שונה, ובודאי שיש מנתחים שישמחו לבצע לך את הניתוח גם בגיל 92...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/10/2017 גיל

  האם בגיל 51 אפשר לעשות הניתוח והאם יעיל ולכמה זמן?

  חבצלת

  325794_8739804_lz
  שלום חבצלת,

  אפשר לבצע את הניתוח בגילך. לשאר השאלות את מוזמנת לקרוא בעמודים באתר העוסקים בהרחבה בתוצאות ובמהלך לאחר הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/10/2017 שאלה על ניתוח לייזר בעיניים

  שלום , עשיתי בעברי שני ניתוחים בעיניים, לתיקון פזילה , האם זה מונע ממני לעשות ניתוח להסרת משקפיים? ומאיזה גיל אפשר לעשות ?

  picasso-homer
  שלום נועם,

  אם כיום אין לך פזילה, והראייה שלך כיום לאחר תיקון עם משקפיים טובה יותר מ- 6/9, והמספר בשמקפיים יציב מזה כשנה - הרי שתוכל לבוא לבדיקת התאמה.

  את הניתוח ניתן לעשות החל מגיל 18, ובמקרים חריגים, כשיש רצון להשתתף בימי סיירות (גיבושים), אני מבצע את הניתוח גם בגיל 17.5.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/09/2017 גיל ביולוגי

  האם בגיל 67 ניתן לבצע?

  דוד

  flickr-1390557742-original eyes
  שלום דוד,

  לא !!!

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/09/2017 משקפי שמש לאחר הניתוח

  עשיתי ניתוח בינואר, מבלי להבין מספיק את החשיבות של הרכבת משקפי שמש לאחר הניתוח. לא הרכבתי משקפי שמש עד עכשיו…
  עד כמה זה קריטי? האם יש משהו שניתן לעשות עכשיו?

  אורן

  arduan sunglasses
  שלום אורן,

  זה ממש לא חשוב. אף אחד לא הוכיח שיש למשקפי שמש השפעה כלשהיא בתהליך ההחלמה לאחר הניתוח. אני מנחה את המנותחים שלי להשתמש במשקפי שמש רק אם יש רגישות לאור, ואם הם מרגישים נוח יותר עם המשקפיים. השימוש במשקפיים הוא יותר עניין של נוחות, ואין להן כל השפעה על התוצאות. בנוסף לרב משקפי השמש אין יכולת סינון של קרינת ה- UV, כך שאין לשימוש בהן כל משמעות מעשית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/09/2017 מספר גבוה

  שלום.
  אני מרכיבה עדשות קשות עם מספר גבוה של -13 בעין ימין ו-15 בעין שמאל.
  השאלה שלי היא האם אני כשירה לעבור ניתוח לייזר?

  אודליה

  imagesAK0SIJ0H
  שלום אודליה,

  נוכל לענות על שאלתך רק אם תבואי אלינו לבדיקת התאמה. בבדיקה זו נבדוק את עובי הקרנית, את יציבות המספר, את בריאות העין - ולפי בדיקות אלו נוכל לדעת אם את מתאימה לניתוח.

  ניתן לתאם תור לבדיקת התאמה ב- 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/09/2017 התייצבות הראייה לפני ניתוח לייזר

  שלום רב.
  בשנה האחרונה המזפרים בעיניי עלו בחצי מספר בימין ובשלושת רבעי מספר בשמאל. הלכתי למכון קר לייזר ואמרו לי שאני מתאים לניתוח לייזר כבר כעת.
  מה אתה חושב על כך?
  בברכה.

  משה

  eye-art-photo
  שלום משה,

  כדי לתת לך תשובה אמינה, צריך לדעת מהו הגיל שלך, כמה שנים אתה מרכיב משקפיים, לבדוק את המספר במשקפיים שאתה מרכיב כעת, לבדוק את המספר שלך כיום, ולהסתכל על היסטוריית מרשמי המשקפיים שהיו לך ב-3 השנים האחרונות.

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה אצלנו. 052-6741425 .

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/09/2017 ניתוח אינטרלאסיק- חייל קרבי

  שלום לך פרופסור.
  לפני כמה ימים ביצעתי את ניתוח האינטרלאסיק במכון [——].
  במהלך בדיקת ההתאמה, ציינתי בפני הרופא המנתח שאני מועמד לשירות קרבי והאם הניתוח עדיין יתאים לי. הוא אמר שאין עם זה שום בעיה. סמכתי עליו בשל גודל “השם שלו” והביקורות הטובות שיש על המכון.
  היום לאחר שהתחלתי לפשפש באינטרנט הבנתי את גודל הטעות. אני מרגיש אדיוט, ובאיזה שהוא מקום מרומה.
  השאלה שלי אליך- מאחר ואתה באמת נראה שאפשר לסמוך עליו
  האם לוותר על השירות הקרבי, בעצם על הסיבה שבגללה בכלל עשיתי הניתוח- עקב סוג הניתוח הלא מתאים והמסוכן לסוג החיים הפעיל שמחכה לי.
  האם לוותר על החלום עקב היותי אדיוט?
  מרגיש רע מאוד, מחכה לתשובה ממך

  אור

  3020
  שלום אור,

  אינני יודע לענות על שאלתך.

  מבחינתי - מועמדים לשירות ביחידה קרבית צריכים לעשות רק PRK. זו גם עמדת צבא היבשה של ארה"ב, שמשנת 2000 מבצע במכוני הלייזר הנמצאים ברשותו בעיקר PRK לחיילים קרביים המשרתים מעבר לים.

  אני מקווה שהשירות בצה"ל יעבור בשלום, ואני מאחל לך הצלחה רבה בכל דרך שתבחר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/09/2017 נהיגה לאחר הסרת משקפיים

  שלום, אני בן 35 עם מספרים גבוהים בשתי העיניים מינוס -8.5 עם צילינדר סביב 1.
  נמצאתי מתאים לשיטת PRK.
  הוסבר לי שתהליך ההתייצבות במספר ארוך מאד ועשוי להגיע אפילו עד שנה.
  אני חושש שלא אוכל לנהוג בחודשים לאחר הניתוח.
  האם התהליך אמנם כל כך ממושך?
  האם יתכן שלא אוכל לנהוג במשך תקופה כה ארוכה?

  יגאל

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום יגאל,

  מישהו סתם הפחיד אותך...

  תהליך ההחלמה הראשוני לאחר PRK נמשך כשבוע. בשבוע זה יש עדשות מגע על העיניים, ובזמן זה מתרחש תהליך ריפוי האפיתל של הקרנית, והראייה לא מאפשרת נהיגה. לאחר הסרת העדשות הראייה בד"כ תפקודית, ומאפשרת למרבית האנשים לחזור לנהיגה ולמרבית הפעילות היומית. מרבית האנשים עם מספרים כמו שלך יכולים לחזור לנהיגה תוך שבועיים מהניתוח. ראייה מושלמת זה תהליך הנמשך מספר שבועות (בד"כ עד חודשיים), אבל ראייה תפקודית המאפשרת נהיגה מושגת בד"כ תוך שבועיים. יש לזכור שתמיד יש יוצאים מהכלל, שאצלם יש צורך במעט יותר זמן.

  הערכת הזמן שקיבלת (שנה עד להשגת יכולת לנהיגה) אינה מציאותית, והיא משהו שאני לא מכיר על בסיס הניסיון שלי, ואני מנתח כבר שנים רבות אנשים עם מספרים גבוהים משלך (עד 14- וללא בעיות מיוחדות...).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/09/2017 ניתוח לייזר לתיקון הראיה

  אני בת 24 ויש לי עובי הקרנית 528 ו518 האם אני מתאימה לניתוח מחה לתשובה

  imagesAK0SIJ0H
  שלום רב,

  העובי הזה מאפשר לתקן את מרבית האנשים. אבל צריך לדעת נתונים רבים נוספים, ובעיקר המספר הנוכחי של המשקפיים והאם הוא יציב, מיפוי הקרנית, ובדיקת בריאות העיניים. כל אלו נבדקים בבדיקת ההתאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/09/2017 בלוטת התריס

  הי,

  האם יש קשר בין תת פעילות ולבין ניתוח ליזר?

  ליאת

  eye-art13
  שלום רב,

  תת פעילות של בלוטת התריס (היפותירואידיזם) אינה מהווה מניעה לביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, בתנאי כמובן שכל בדיקות העיניים תקינות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/09/2017 בלפריטיס

  שלום ד״ר, אני כרגע מטופלת במספר טיפות ומשחה לדלקת בשם בלפריטיס ( דלקת העפעפיים) אני מקווה שרשמתי את השם נכון .. רציתי לשאול אותך האם אני יכולה להגיע אליך לבדיקת התאמה על אף הדלקת הכרונית שאני סובלת ממנה ? יש לציין שיש לי מספר גבוה במשקפיים -7.5 .תודה רבה לך.

  מיה

  Colourful_Eye_by_LuminousStar
  שלום מיה,

  ניתן להגיע לבדיקת התאמה. אם נראה שיש לך דלקת עפעפיים משמעותית נטפל בה עם טיפות ותרופות, כך שלקראת הניתוח תהייה ירידה משמעותית בסימני הדלקת.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/09/2017 מרכיב משקפיים חדש

  לדר שלום

  בן 45 בריא. מגיל 42 לערך התחילה בעיית פרסביאופיה. כל הזמן הזה מעולם לא הרגשתי בעיה בראיה ממרחק, בדיקת ראיה ממוחשבת מלפני שנה וחצי הייתה תקינה (במסגרת בדיקות תקופתיות מכון מור). אני עובד המון זמן מול מחשב, ובחצי השנה האחרונה חלה החמרה בקושי בקריאה מקרוב. בנוסף הבחנתי שמשקפי הקריאה (+1.25) עוזרות לי לראות טלויזיה טוב יותר (התמונה מתחדדת, אך גם מתקרבתגדלה).

  לפני חודש נבדקתי עי אופטמטריסט, והוא מצא שיש גם ליקוי בראיה מרחוק. קבלתי משקפי מולטי פוקאל. לגבי קריאה המספר כרגע 1.75 ו 1.85 בעין ימין ושמאל בהתאמה. לגבי רוחק המספק הוא פלוס 0.8 ו 1.1 אם אני זוכר נכון (לא גבוה, האופטמטריסט אמר שאין חובה למשקי מרחק כי שרירי העיניים שלי מפצות מספיק על הלקות, אך המליץ שכן ללכת על מולטיפוקאל).

  האם אני בכלל מתאים לניתוח? או שיש להמתין כמה שנים כדי לבדוק אם המספר ממשיך לעלות? האם ניתוח לייזר יביא לשיפור בקריאה מקרוב? אני שם לב שגם מבט דרך חלק העדשה הגבוה למרחק עוזר לי לקרוא, וההיפך, מבט מטה עוזר לי לראות טוב יותר מרחוק. מכאן שמגמת הניתוח זהה עבור שתי הבעיות.

  מה דעתך?

  תודה

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום רב,

  לא, אתה לא מתאים להסרת משקפיים בלייזר. אתה מפתח, כמו רבים בגילך, שילוב של היפראופיה ופרסביאופיה. לכן אתה זקוק למשקפיים עם עדשות פלוס לרחוק (היפראופיה), ועליהן מתווספת התוספת לקרוב (פרסביאופיה). שני אלו ימשיכו לעלות בשנים הקרובות. ברב המקרים המספר לרחוק מתייצב על 2+ בסביבות גיל 50, ואז לאחר שתהיה יציב לפחות כשנה תוכל לגשת לבדיקת התאמה, כשמטרת הניתוח תהיה תיקון ההיפראופיה (מספרי הפלוס לרחוק).

  התוספת לקרוב (פרסביאופיה) תמשיך לעלות, אבל לכך אין עדיין פתרון מוצלח במקרה שלך, ותזדקק להמשיך ולהרכיב משקפי קריאה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/09/2017 פזילה

  יש לי פזילה בעין- פזילה אסטטית חיצונית, בגיל שנתיים וחצי עשיתי ניתוח להסרת פזילה האם יעזור ניתוח הלייזר??

  picasso-homer
  שלום רב,

  ניתוח הסרת משקפיים בלייזר אינו מתקן פזילה.

  מומלץ לגשת לבדיקת התאמה שבה יעריכו האם את מתאימה לניתוח כזה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/09/2017 ניתוח לחולת פיברומיאלגיה

  שלום רב,
  רציתי לדעת האם חולי פיברומיאלגיה יכולים לעבור את הניתוח? האם עלולים לסבול מכאבים מתמשכים זמן רב יותר לאחר הניתוח?

  קרן

  watermark
  שלום קרן,

  אפשר לבצע את הניתוח גם לאנשים הסובלים מפיברומיאלגיה. הניתוח לא גורם לכאבים לאף אחד שעובר אותו, ואני מניח שגם את לא תסבלי מעבר לכאבים הרגילים שלך כעת.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/08/2017 ניתוח לייזר בעיניים

  שלום יש לי אולסרטיב קוליטיס מגיל 16 . בעבר טופלתי רבסטרואידים עד לפני חצי שנה .כיום מחלה לא פעילה ואני מטופלת בשנה וחצי האחרונות באינטיביו תרופה שניתנת בעירו אחת לחודש
  האם ניתן לעשות ניתוח להסרת משקפיים עם אני מקבלת תרופה ? בעבר אמרו לי לא בגלל הסטרואידים אבל נקייה מהם חצי שנה

  Water-dance-med
  שלום רב,

  אמנם את לא מקבלת סטרואידים, אבל ככל הנראה התרופה שאת מקבלת בעירוי אחת לחודש גורמת לדיכוי המערכת החיסונית, מה שגורם למחלה להיות לא פעילה. נראה לי שבתנאים כאלו את לא מתאימה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/08/2017 ניתוח לתיקון ראיה

  שלום רב,
  אני בת 35 עם מספר -12 בעין שמאל, ו-14 בעין ימין. מספר יציב כבר כמה שנים ואף אחרי 3 לידות. רציתי לדעת האם ניתוח לייזר יכול להתאים במספרים אלו?? לאחרונה נמצאת במשבר מעדשות מגע. אפילו אם ירד המספר בחצי גם יספק אותי במצבי הנוכחי שמאוד נבוכה לשים משקפיים.

  אביבית

  coloured_eye_drawing_by_stardust12345-d6g62c3
  שלום אביבית,

  כדי לדעת אם ניתן לבצע אצלך הסרת משקפיים בלייזר - עלייך לבוא לבדיקת התאמה, שבה נמדוד את עובי הקרנית בכל עין, ועל פי זה נדע אם ניתן להסיר אצלך את כל המספר. כעיקרון ניתן לבצע את הניתוח אם עובי הקרנית מספיק גדול.

  לתיאום בדיקת התאמה אנא התקשרי אל 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/08/2017 גיל מומלץ לניתוח

  אני יודע שהגיל האפשרי לעשיית ניתוח בעיניים הוא 18. אך מהו הגיל *המומלץ*? אני בודק מכיוון שאופטומטריסט אמר לי שכדאי אפילו לחכות עד גיל 21 עם הניתוח כי המספר יכול לחזור. כתבת לי בתשובתך מתי אפשרי לעשות את הניתוח ולא זו היתה השאלה שלי. אני רק רוצה לדעת אם יש הסיכויים שהמספר יחזור גבוהים יותר כאשר אני עושה את הניתוח בגיל 18

  untitled
  שלום רב,

  אתה סתם חופר. אין כזה דבר "גיל מומלץ". הגיל שבו אתה עושה בפועל את הניתוח הוא הגיל שבו אתה רוצה לעשות אותו, בתנאי שנמצאת מתאים בבדיקת ההתאמה. אם נמצאת מתאים בגיל 18, אז זהו הגיל שבו אתה יכול לעבור אותו, וזהו. אנחנו לא "ממליצים" לעבור את הניתוח בגיל כזה או בגיל אחר. אם אתה רוצה לעבור את הניתוח, ואם אתה מתאים - אז זה הגיל שבו תעבור אותו, ואין זה משנה מהו הגיל.

  הסיכוי לנסיגה של המספר לאחר הניתוח בגיל 18 אינו שונה מהסיכוי לנסיגה בגילאים 21 או 25 או 32. אם המספר היה יציב לפחות שנה - אז הסיכויים לחזרת המספר שווים בכל גיל, והם בסביבת ה- 5%. במרבית המקרים מדובר בחזרה של מספר קטן כמו 0.50- או 0.75- ד'. ב 1% מכלל המנותחים תתכן חזרה לרמה של 1.00- עד 1.50-, ואז ניתן בד"כ לבצע ניתוח תיקון. אף פעם לא יחזור לך כל המספר שהיה לך לפני הניתוח, ובמקרה הגרוע מדובר על חזרה לרמה של לא יותר מ 1.50-.

  שיעור ניכר מהמנותחים שלי עושים את הניתוח לפני גיוסם לצה"ל, ובטווח זמן כזה שמאפשר להם לעדכן את הפרופיל ולהשתתף בגיבושים השונים כדי להתגייס ליחידות המובחרות. בחלק מהם, בגלל זמני הגיוס ואילוצי הזמן - אני מבצע את הניתוח כבר בגילאי 17.5. בכולם הניתוח עובר בהצלחה, הם זוכים לשרת שירות מלא ביחידות מובחרות ללא משקפיים או עדשות מגע (שהן מסוכנות ובלתי נסבלות בחיילים קרביים), והתוצאה נשארת יציבה ללא חזרה. ככלל - ככל שגיל המנותח צעיר יותר - ההחלמה מהירה יותר וקלה יותר.

  במקום לשבת ליד המחשב או הנייד ולשאול שאלות, אתה מוזמן לעשות מעשה - ולבוא אלינו פיזית לבדיקת התאמה. אתה תקבל ממני תשובות ישירות לכל השאלות, ואולי אפילו נסיר לך את המשקפיים לצמיתות...

  התקשר ל 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/08/2017 גיל מומלץ לניתוח

  אני יודע שהגיל האפשרי לעשיית ניתוח בעיניים הוא 18. אך מהו הגיל *המומלץ*? אני בודק מכיוון שאופטומטריסט אמר לי שכדאי אפילו לחכות עד גיל 21 עם הניתוח כי המספר יכול לחזור

  אילון

  dollar-signs
  שלום רב,

  אפשר לבצע את הניתוח כבר בגיל 17.5 אם המספר במשקפיים היה יציב לפחות שנה, ואם בדיקת ההתאמה תקינה. מעבר לכך, אם המספר היה יציב לפחות שנה - אתה יכול לעשות את הניתוח בגיל 21, 31, 41 או בגיל 121... הרי תמיד אפשר למצוא תירוצים לדחות את הניתוח...

  האופטומטריסט שלך רוצה להמשיך למכור לך משקפיים ועדשות מגע...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/08/2017 לייזר להורדת צילנדר

  שלום שמי יונתן אני בן 20 ויש לי 3.5 צילנדר בעין ימין ובעין שמאל אין לי בכלל, רק מספר נמוך שיכול לגדול בגלל שהיא עוזרת לעין ימין רציתי לשאול אם יש ניתוח להורדת צילנדר

  eye_see_toast
  שלום יונתן,

  הצילינדר הוא חלק בלתי נפרד מהמספר שיש לך במשקפיים, ומורידים אתו תמיד כחלק מכל ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  לחץ כאן כדי לקרוא ולהבין מה זה צילינדר.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/08/2017 התאמת הניתוח

  שלום , יש לי מספר של 19 בשתי העיניים וצילנדר גבוהה..הניתוח מתאים לי?

  נעה

  afghan_girl_eyes
  שלום נעה,

  ניתוח להסרת משקפיים בלייזר לא מתאים לך בגלל המספר הגבוה. הניתוחים המתאימים לך הם ניתוח השתלת עדשה תוך עינית (Phacik IOL) או ניתוח להסרת העדשה (Clear lens extraction).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/08/2017 סיכון

  האם יש סיכון לעיוורון בעשיית הניתוח? יש לי מספר 11 האם אפשר לעשות?

  דני

  eye-art-photo
  שלום דני,

  לא, אין סיכון בעיוורון. ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר נעשים בהצלחה רבה מזה למעלה מ-30 שנים.

  המספר עצמו לא נותן לנו כל מידע. כדי לדעת אם אתה מתאים יש לבדוק אותך. צריך לדעת אם המספר יציב, מהו עובי הקרנית, והאם בדיקת העיניים תקינה. את כל אלו בודקים במהלך בדיקת ההתאמה לניתוח.

  אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה.  052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/08/2017 מספר גבוה

  שלום אני בת 30, המידה שלי במשקפיים זה -8.5 -7.75
  יש לי 3 ילדים הקטנה בת שנה וחצי. לאחר 2 הלידות הראשונות עלתה לי המידה בכחצי.
  לאחר הלידה האחרונה עוד לא בדקתי, יכול להיות שעלה קצת.
  השאלה שלי קודם האם אני יכולה לעשות ניתוח בהתחשב בחוסר היציבות במידה?
  לאחר ניתוח במידה ואלד שוב המידה יכולה לעלות שוב?
  וגם האם יש טעם לעשות ניתוח בכזו מידה?
  זה יכול להוריד אותה לחלוטין או שאשאר עם מידה נמוכה יותר?
  תודה רבה

  watermark
  שלום רב,

  יציבות מוגדרת כהבדל של עד רבע מספר במהלך השנה האחרונה. אם זה המצב - את יציבה. לא ברור מתי היתה הלידה האחרונה שלך, כך שאי אפשר לדעת אם את יציבה. יחד עם זאת - בגילך יש כבר בד"כ יציבות במספר במשקפיים.

  את מוזמנת להגיע לבדיקת התאמה עם הסטוריית המשקפיים שלך, אותה ניתן להשיג בחנויות האופטיקה בהן התקנת משקפיים בשנים האחרונות, ועם המשקפיים הנוכחיות שלך (אם הן הותקנו לפני שנה ומעלה). אנחנו נבדוק אותך ואת המשקפיים שלך, נשווה ונחליט אם הגעת ליציבות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/08/2017 צילנדר גבוה

  שלום אני בת 21 המספר שלי הוא 1.5 אך הצילינדר שלי נורא גבוהה 4.5
  האם ניתן עם המספר הזה לעשות לייזר?

  מאי

  Third Eye _2, b
  שלום מאי,

  כעיקרון ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר לכל צילינדר. כדי לדעת אם את מתאימה לניתוח עליך לבוא אלינו לבדיקת התאמה יסודית. בבדיקה זו אנו בודקים מספר רב של מדדים כגון עובי הקרנית, מיפוי הקרנית, יציבות המספר במשקפיים, כמות הדמעות, בדיקת הרשתית ועוד.

  למידע על בדיקת ההתאמה לחצי כאן.

  למידע על יצירת קשר וקביעת מועד לבדיקת התאמה לחצי כאן.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/08/2017 prk

  למי מתאים בדרך כלל ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת prk?

  ידידיה

  imagesAK0SIJ0H
  שלום רב,

  לאנשים חכמים...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/07/2017 דלקת כרונית

  שלום,
  אני בת 39. אובחנתי לפני שנים רבות בדלקת לחמית כרונית אלרגית chronic conjunctivitis, ובמשך מספר שנים אף טופלתי בטיפות למניעה. כיום אני ללא טיפול ומסתדרת. יש ימים בהם העיניים מציקות יותר וכאלה שפחות.
  האם אני יכולה לעבור ניתוח להסרת משקפיים או שזה עלול להחמיר את מצבי?

  watermark
  שלום רב,

  אם העיניים כיום שקטות ואין דלקת אלרגית פעילה, לא צריכה להיות בעיה מהבחינה הזאת לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. יחד עם זאת ניתן לענות לשאלתך באופן מדוייק רק לאחר ביצוע בדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/07/2017 גיל

  שלום אני בן 16 וחצי וכבר כשנה וחצי המספר שלי לא השתנה -5.75 בשתי העיינים, האם זה אפשרי לעשות לייזר למרות הגיל? (בהנחה שאני מתאים לניתוח).

  עומר

  newton_computer
  עומר שלום,

  הגיל המוקדם ביותר מבחינתי לביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא 17.5. בעוד שנה אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/07/2017 ניתוח לייזר

  האם ניתן לבצע בדיקה חוזרת במכון אחר ? לפני מספר שנים בדקתי והתאמתי ללאסיק ועכשיו במקום אחר בדקתי והותאמתי לעדשות תוך עיניות כי עין אחת עצלה אבל גם אז היא היתה אז נאמר לי שהקרנית דקה אבל גם אז היה מדובר באותה קרנית אז מה הסיפור מאחורי זה ? האם כדאי לבצע אבחנה נוספת ?

  ליאת

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום ליאת,

  כמובן. את מוזמנת לבדיקת התאמה אצלנו.

  לתיאום בדיקת התאמה: 052-6741425 או 1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/07/2017 חולה קרוהן

  שלום,
  אני בן 36 וחולה קרוהן מזה 13 שנה. מטופל בתרופה ביולוגית – רמיקייד. המספר שלי בשתי העיניים – מינוס 2.5
  האם מותר לי לבצע ניתוח לייזר?
  תודה

  TAM_ParrotFishEye_big
  שלום גיל,

  אנשים הסובלים מחלות אוטואימוניות כדוגמת מחלת כרוהן, הנמצאות במצב פעיל, ומטופלים בתרופות הגורמות לדיכוי המערכת החיסונית - אינם מועמדים לניתוחי לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/07/2017 ניתוח לייזר לפלוס גדול

  שלום,
  שני יונתן ואני בן 34. בעל פלוס 6 בעין ימין ופלוס 7 בעין שמאל. מספרים אלו יציבים. בריא ולובש ביום יום עדשות מגע. האם אני מועמד ריאלי לניתוח לייזר?
  תודה

  eye_makeup_so_far_by_laurengibson-d4osuvu
  שלום יונתן,

  ניתן לבצע תיקון עד פלוס 6, כך שאתה מועמד גבולי. בפלוסים כ"כ גדולים שיעורי הנסיגה (הסיכוי לחזרה של חלק מהמספר בעתיד) גבוהים יותר. אתה מועמד "ריאלי" אם הציפיות שלך יהיו "ריאליות", תוך הבנה שלא ניתן הבטיח הצלחה של 100% במקרה שלך. אם אתה מבין שיש סיכוי לא קטן שיחזור לך בעתיד מספר עד פלוס 2-3, ושזה עדיף על פלוס 6-7 שיש לך כיום, אז אתה יכול להתחיל את תהליך הבדיקה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/07/2017 ניתוח לייזר PRK

  שלום ד”ר.
  נמצאתי מתאים לכל שיטות הניתוח ובחרתי בשיטת השיוף, ישנה רק בעיה אחת והיא הרפרקציה, עלה לי המספר בחצי ב2 העיניים.
  הרופא לא ציין שצריך להמתין, האם לעשות בכל זאת את הניתוח? אני בן 21

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  יציבות מוגדרת כהבדל של עד רבע מספר במהלך השנה האחרונה בין בדיקת המשקפיים האחרונה (שנעשתה לפני לפחות שנה מיום הבדיקה) ובין בדיקת המשקפיים במהלך בדיקת ההתאמה. לא ברור על פני איזו תקופה עלה לך המספר בחצי. אם העלייה היתה בשנה האחרונה או פחות מזה, הרי שאתה עדיין אינך יציב.

  אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה, ורצוי להביא את כל היסטוריית המשקפיים שלך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/07/2017 מספר לא יציב

  שלום, אני בן 36 מרכיב משקפיים כ15 שנה. בעייתי היא שהמספר בעליה מתמדת. התחלתי עם -0.5 וכעת אני -5.25.
  האם המספר יעצר מתישהו?
  האם אפשר לבצע ניתוח לייזר?
  תודה מראש

  קובי

  hidden_eye
  שלום קובי,

  המספר ככל הנראה כבר נעצר מזמן. מה שלא נעצר זה הרצון העז של האופטומטריסט/ים שלך בחנויות האופטיקה השונות למכור לך כל פעם משקפיים עם תוספת של 0.25 מספר, עלייה שאיננה אמיתית....

  אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/07/2017 ניתוח לייזר בהנקה

  שלום,

  האם מותר לי לעשות ניתוח לייזר בעודי מניקה?
  התינוק שלי בן תשעה חודשים ואוכל גם מוצקים וגם תמ”ל, אך עדיין יונק פעמיים ביום.

  יפעת

  breastfeeding
  שלום יפעת,

  ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר בזמן הנקה. לגבי התרופות הניתנות לאחר הניתוח - תצטרכי להתייעץ בנושא זה עם רופא הילדים שלך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/07/2017 הסרת משקפיים בלייזר בגיל 65

  האים בגיל 65 ניתוח להסרת משקפיים יעיל האים יש גיל שלא עושים ניתוח להסרת משקפיים?

  rembrantd eyes 2
  שלום יעקב,

  בגיל 65 יתכנו מספר בעיות שמפחיתות את הכדאיות או ההיתכנות לבצע הסרת משקפיים בלייזר. התפתחות קטרקט, שיכולה להתחיל כבר בגיל זה, עלולה לגרום לעלייה בקוצר הראייה וחוסר יציבות של המספר במשקפיים. במקרה זה ניתוח קטרקט יביא להסרת המשקפיים ממילא, במרבית המקרים. בעיה נוספת בגיל זה היא סיכון גבוה יותר ליובש בעיניים. גם תהליכי ריפוי פצע איטיים ובעייתיים יותר בגיל זה.

  מסיבות אלו אני לא מבצע ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מגיל 60 ומעלה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2017 ניתוח לייזר לסובלים מדלקת פרקים

  שלום,
  אני סובל מדלקת במפרקים [Low grade intermitent Arthritis].
  האם ניתן לעשות ניתוח לייזר להסרת משקפיים במקרה זה?

  תודה

  יוסי

  eyes of van gogh
  שלום יוסי,

  אם דלקת הפרקים קלה ומאוזנת, ולא מלווה ביובש בעיניים - ניתן לבצע את הניתוח. מומלץ להגיע לבדיקת התאמה עם מידע מהרופא הראומטולוג המטפל בך, רצוי עם מכתב מפורט על המחלה והטיפול שאתה מקבל.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/06/2017 צילינדר ללא מספר ספרי

  שלום! לאחרונה התחלתי להרכיב משקפיים עם צילינדר בלבד, עין ימין -1.0, עין שמאל -0.75, מספר ספרי אפס בשתי העיניים. לפני כן לא הייתי עם המשקפיים, אבל עם הזמן הרגשתי צורך, במיוחד בעבודה מול מחשב. אני יכול להסתדר בלי משקפיים, אבל הכל נראה קצת מטושטש, וקשה לעבוד לאורך זמן במחשב או לקרוא.

  1. יש סיבה שנזקקתי למשקפיים עכשיו ולא הייתי צריך קודם (אני בן 40)? יכול להיות שהאסטיגמטיזם התפתח עקב שימוש בסלולרי, או שהוא תמיד היה שם ולא שמתי לב?
  2. יש טעם לחשוב בכלל על ניתוח להסרת משקפיים עם מספרים כאלה?

  תודה!

  newton_computer
  שלום רב,

  ככל הנראה האסטיגמטיזם היה שנים רבות, ורק עכשיו את מרגיש צורך להשתמש במשקפיים, אולי בגלל שינוי בצרכי העבודה. השימוש בסלולרי לא עושה דבר כלשהוא למספר משקפיים.

  אם רב היום אינך משתמש במשקפיים, ואתה נזקק להם רק לעבודה מול מחשב, הרי שאין טעם בניתוח. בכל מקרה תזדקק בקרוב למשקפי קריאה, אותן לא ניתן להסיר בניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/06/2017 עדשות מגע לפני הסרת משקפיים

  שלום וברכה!
  האם מותר לי להרכיב עדשות מגע לפני ניתוח הסרת משקפיים או שאולי זה יכול לפגוע ביכולת לבצע ניתוח זה???

  מאיר

  hidden_eye
  שלום מאיר,

  מומלץ להפסיק לחלוטין הרכבת עדשות מגע כשבועיים לפני הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/06/2017 שלום רב, פרופ’ סולומון

  אני בת 25, סובלת מפסוריאזיס מגיל 12 בערך. בתקופות החורף זה מחמיר ומתפשט ובקיץ זה דיי נרגע..השאלה אם מותרלעשות לייזר בעניים? האם זה יכול איכשהו להשפיע על הניתוח?האם זה קריטריון לפסילה ולמה? מבחינת ראייה ישלי מינוס 2.5 בערך בכל עין.

  מחכה לתשובה
  תודה רבהה

  h
  שלום רב,

  אין אמנם נתונים חד משמעיים על פסוריאסיס וניתוחי לייזר, אך הנטייה שלנו היא שלא לנתח אנשים הסובלים מפסוריאזיס פעיל התופס שטחים נרחבים בעור, בגלל החשש לפגיעה בתהליכי ריפוי הפצע בניתוחים בכלל.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/06/2017 הסרת משקפי קריאה בלייזר

  פרופ׳ סלומון שלום רב!!
  אני בת 54 בריאה לוקחת אלטרוקסין באופן קבוע 50 מ”לג ביום. מרכיבה משקפיים לקריאה בשני העניים במספר 1המספר הזה יציב כבר כמה שנים לרחוק אני רואה טוב . האם אפשר לבצע במקרה שלי לייזר לסרת משקפי הקריאה?? תודה

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום,

  לא!!!

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/06/2017 צלקות בעין

  שלום,
  אני בן 17 ולפני כחודש וחצי היה לי זיהום בעין בגלל עדשות מגע ובגלל הזיהום נשארו לי שני צלקות בעין.
  רציתי לדעת אם הצלקות אמורות להפריע לעשיית הניתוח בעתיד או שלא.

  coloured_eye_drawing_by_stardust12345-d6g62c3
  שלום רועי,

  קשה לענות לך בלי לבדוק את העין. היכולת לבצע ניתוח לייזר תלוייה בעיקר בעומק הצלקת. אם הצלקת שטחית, קרוב לודאי שניתן יהיה להסיר את כולה בניתוח. אם הצלקת עמוקה, ועומק השיוף קטן (כי למשל המספר קטן) - אז אולי לא ניתן יהיה להסיר את כל הצלקת. מומלץ להיבדק אצל רופא עיניים מומחה לקרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/06/2017 ניתוח לייזר לאדם שלא משתמש במשקפיים

  שלום!
  רציתי לדעת האם אדם שצריך לשים משקפיים, אבל בפועל לא משתמש בהם יכול לעבור את הטיפול הזה בהגיעו לגיל המתאים? ואם כן, איך עושים את בדיקת היציבות של המספר בעין?
  תודה.

  eye-art-photo
  שלום רב,

  כעיקרון ניתן לבצע את הניתוח, אבל הבעיה היא לדעת אם יש יציבות. אם נבדקת בעבר ע"י אןפטומטריסט, תדאג להשגת תוצאות הבדיקה, ונשווה בין הבדיקה אז והמצב כיום. אם מעולם לא נבדקת אצל אופטומטריסט, ולא ניתן לדעת מה היה המספר שלך בעבר, הדרך הבטוחה היא לבוא לבדיקת התאמה כיום, לבצע בדיקת משקפיים, ולחזור על הבדיקה בעוד כשנה. אם בעוד שנה תהיה יציבות - תוכל אז לעבור את הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/06/2017 האם אני מתאים

  אני בן 17 וממש סובל עכשיו עם אדשות ובאלי לעשות לייזר יש לי מספר 4 האם זה אפשרי בגיל כזה

  hqdefault
  שלום תומר,

  אתה עדיין צעיר. לקראת גיל 18, אם המספר במשקפיים יהיה יציב כשנה, תוכל לבוא אלינו לבדיקת התאמה. אם אתה סובל עם העדשות, תפסיק להשתמש בהן, ותעבור למשקפיים, עד שתהיה מתאים לניתוח לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/06/2017 איזה ניתוח פחות כואב

  הבנתי שיש שני סוגי ניתוחים אחד יקר יותר ופחות כואב והשני כואב יותר
  רציתי לדעת אם זה נכון
  אם כן איזה מהם פחות כואב

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  הבנת לא נכון.

  אצלנו זה לא יקר ולא כואב.

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה: 052-6741425 או 1800-200-222.

  להתראות,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/05/2017 ניתוח הסרת משקפיים לנשא hiv

  האם נשא יכול לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר?

  אורן

  WW148tabEyeShadow
  שלום אורן,

  בהחלט!!!

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/05/2017 אי התאמה להסרת משקפים בלייזר

  שלום,
  ביצעתי בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר ונמצאתי לא מתאימה כי העדשה של העין שלי קמורה מדי.
  יש לציין שהמכון ב נעשתה הבדיקה מנתח בשיטות – LASIK , PRK ו- Z-LASIK.
  רציתי לדעת האם יש אפשרות שאתאים לשיטות אחרות והאם יש אפשרות לעשות משהו בנוגע לעומק הקימור.

  תודה :-)

  דנה

  watermark
  שלום דנה,

  קשה לענות לשאלתך בלי לדעת מהי קמירות הקרנית, אותה בודקים במיפוי הקרנית. אם הקרנית קמורה מעל רמה מסויימת (בד"כ מעל 49 ד') יש חשד לקרטוקונוס, ואז את לא מתאימה להסרת משקפיים בלייזר.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה. 1-800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/05/2017 הסרת משקפי קריאה

  שלום רב,
  אני גבר בגיל 59 בריא בדרך כלל לא משתמש בתרופות.
  הראיה שלי למרחק תקינה, אבל מרכיב משקפי קריאה בלבד לפעולות מקרוב.
  מספרי העדשות קריאה של 2.50 כאשר המספר התחיל ב1.50 לפני מספר שנים
  אני מעונין לבדוק התאמה לניתוח להסרת משקפי הקריאה לחלוטן

  Trump with readers2
  שלום רב,

  אם הראייה שלך לרחוק תקינה ואתה רק נזקק למשקפי קריאה - אז אין בשבילך פתרון בניתוח לייזר, ועליך להמשיך ולהשתמש במשקפי קריאה. בעתיד - כשתזדקק לעבור ניתוחי קטרקט, תוכל ללעבור השתלת עדשות תוך עיניות מולטי-פוקאליות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/05/2017 מספרים גבוהים

  שלום פרופסור אבי סלומון,
  יש לי משקפיים בעצם מכיתה ו’ בערך בסביבות גיל 11, היה לי מספר 1.75- משו ונראלי 1.25- (בכל אופן מספרים ממש נמוכים) עכשיו בזמנו התריאו בי לשים משקפיים, ולא שמעתי, ואז גדל המספר וגדל, עד שבגיל 15/16 בערך התחלתי לשים כי לא ראיתי כבר כלום. והמשיך לגדול לי המספר, כיום אני בן 20 עם מספר -6 נקודה משו בשני העיניים וכמובן עם צילינדר.
  אתה חושב שזאת עלייה דרסטית במשך השנים? או שזה תקין בגלל שזה גיל התבגרות ויש שינויים במספר? והאם זה נשמע שאני יכול לעשות את הניתוח? ואם כן באיזו שיטה היית ממליץ?

  eye-art-photo
  שלום רב,

  העלייה אינה דרסטית, ובהחלט סבירה לגילך. את הניתוח תעשה רק לאחר התייצבות המספר במשך שנה לפחות. השיטה המומלצת היא PRK.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/05/2017 ניתוח לייזר למרכיבי עדשות מגע

  אני מרכיב עדשות מגע במשך שנתיים, האם בעקבות כך יש השפעה על סיכויי הצלחת הניתוח או תוצאות הניתוח ?

  דניאל

  contact lens cartoon
  שלום דניאל,

  אין לכך כל קשר לסיכויי הצלחת הניתוח להסרת משקפיים בלייזר. מרבית האנשים מגיעים לניתוח אחרי שהרכיבו עדשות מגע במשך מספר שנים, והאם אינם מסוגלים יותר לסבול את העדשות.

  הדבר העיקרי עליו יש להקפיד הוא להסיר את העדשות ל-48 שעות לפחות לפני בדיקת ההתאמה, ולמשך שבועיים לפחות לפני הניתוח. ואם תשליך את העדשות לאשפה כבר היום - תעשה לעצמך תועלת רבה מאוד, ותתרום לבריאות העיניים שלך.

  אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה: 052-6741425 או 1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/05/2017 פלוסים במשקפיים

  שלום !
  אני כיום בת 18 וחצי ומגיל 12 אני עם משקפיים פלוס בהתחלה היה לי מספר +5 ולאט לאט ירד , אני מרכיבה עדשות קרוב לחמש וחצי שנים .
  במשך שלוש שנים המספר שלי נשאר אותו דבר בעין ימין +3 ובעין שמאל +3.75 אני מאוד מעוניינית לעשות לייזר האם זה אפשרי?
  תודה רבה מראש

  נעמה

  imagesAK0SIJ0H
  שלום נעמה,

  אפשר לבצע הסרת משקפיים בלייזר למספרים כאלו. במקרים של מספרי פלוס חשוב להבין שהמספר האמיתי גבוה יותר מהמספר שיש לך כיום. את המספר האמיתי בודקים לאחר הרחבת האישונים (בדיקת משקפיים בציקלופלגיה). את הניתוח מכוונים למספר הנמצא בין המספר הנוכחי, אותו את מרכיבה כעת, ובין המספר האמיתי.

  אם לדוגמא המספר כיום הוא 3+, ובבדיקת משקפיים בציקלופלגיה המספר הוא 5+, הניתוח יבוצע על 4+. התוצאה תהיה כניסה זמנית למצב של 1-, כלומר קוצר ראייה קל. במהלך השנה - שנתיים שלאר הניתוח תיתכן תקופה של אי יציבות במספר. עלייך להבין זאת ולהיות מוכנה למצב זה כתנאי לביצוע הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/05/2017 צילינדר ומספר גבוהה

  בת 17. יש לי בעין ימין 3 ו3/4 וצילינדר 3/4 . ובשמאל 2 ו3/4 וצילינדר 1. בחצי שנה האחרונה עלה לי המספר בחצי. האם תהיה התאמה לאחר שהמספר יהיה יציב ולא יעלה יותר?

  נטע

  דמעות1
  שלום נטע,

  בגיל 17, אם המספר עלה בחצי - את עדיין לא מתאימה. לאחר שהמספר יהיה יציב לפחות כשנה - תוכלי לגשת לבדיקת התאמה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/05/2017 לייזר לסוכרת נעורים

  שלום,
  בני בן 18 והוא סוכרתי מסוג 1 (נעורים)ומרכיב משקפיים, האם ניתן לעשות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר?

  רחלי

  pixiecold-creative-make-up-15
  שלום רחלי,

  אם הרשתית תקינה (כלומר: אין בה סימנים לרטינופתיה סכרתית), ואם המספר יציב ובדיקת העיניים תקינה - ניתן לבצע את הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/05/2017 פג בינקות והתאמתו לניתוח ליזר

  שלום רב
  שמעתי שאם הייתי פג (נולדתי בחודש שמיני) אני לא מתאימה לניתוח ליזר כייון שהפגות משפיעה על התפתחות קרנית/ רשתית
  האם זה נכון?

  רונה

  Third Eye _2, b
  שלום רב,

  אם נולדת בחודש השמיני, קרוב לודאי שאין לך פגיעה כלשהיא ברשתית. הפגיעה ברשתית מתפתחת בפגים שנולדים בשבועות מוקדמים הרבה יותר. הקרנית לא נפגעת.

  בבדיקת ההתאמה נבדוק את הרשתית, וקרוב לודאי שנמצא שהיא תקינה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  12/05/2017 הבדל במספר בין עין שמאל ועין ימין

  בת 17 וחצי. אם בעין ימין המספר שלי הוא 3 ושלוש רבעים ובשמאל הוא 2 ושלוש רבעים. כלומר, שההבדל בין שתי העיניים הוא מספר שלם. האם תהיה התאמה להסרת משקפיים בלייזר? או שזה בכלל לא משנה?

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  זה ממש לא משנה ולא קשור להתאמתך לניתוח. לאנשים רבים יש הבדל במספר בין שתי העיניים. אם המספר יציב במשך לפחות שנה - ניתן לגשת לבדיקת התאמה. 1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/05/2017 עדשות מגע

  היי אני בת 16 ואני מרכיבה עדשות מגע עם מספרים מאוד גבוהים ,-6 ויש לי צילינדר בשתי העיניים.
  אני מעוניינת לעשות הסרת לייזר בעוד שנתיים ורציתי לדעת אם העדשות מגע מקטינות את הסיכוי לניתוח?

   

  untitled
  שלום רב,

  עדשות המגע אינן משנות את הסיכוי לעבור את הניתוח. כשתהיי בת 18, תוכלי לבצע בדיקת התאמה לניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/05/2017 קרטוקונוס

  שלום,
  אני עשיתי בדיקת התאמה באסותא אופטיק להסרת משקפיים ואמרו לי שנמצא אצלי בעין שמאל קרטוקונוס, (וזאת לאחר שהייתי המון עם עדשות יומיות עד כמה ימים לפני הבדיקה) ואמרו לי שאני לא מתאימה.
  לאחר 4 חודשים הלכתי שוב לבדיקה הראשונית ואמרו לי שאת הסינון הראשוני כן עברתי ואני צריכה לעשות את הבדיקה המלאה בתל אביב באותו היום של הניתוח, השאלה שלי אם באמת יכול להיות שינוי לטובה לאחר ש4 חודשים לא שמתי עדשות , האם יש סיכוי שאני אוכל לעשות את הניתוח ?
  אשמח לקבל תשובה ,תודה (:

  imagesG1FL58NX
  שלום שיר,

  לא ניתן לענות על שאלתך בלי לראות את מיפוי הקרנית העדכני שלך. את מוזמנת לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/05/2017 הסרה ב PRK עם פסוריאזיס

  בבדיקת ההתאמה נאמר לי שאני מתאים לprk
  יחד עם זאת אני סובל מפסוריאזיס קלה מאוד כאשר נכון למועד הבדיקה לא היו נגעים כלל. משתמש מידי פעם בדייבובט (משחה).
  האם יש מניעה או חשש לבצע את הסרת המשקפיים?

  Third Eye _2, b
  שלום רב,

  מחלת הפסוריאסיס מתטאת באופן שונה באנשים שונים. אם מדובר במצב שקט ללא נגעים, ואתה יכול להביא מכתב מרופא העור שלך המעיד על כך, ניתן לשקול בזהירות ביצוע PRK. אם המחלה פעילה, ויש נגעים על פני שטחים משמעותיים בגוף, לא הייתי מבצע לך ניתוח כלשהוא בעיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/05/2017 מספר שונה בשתי העיניים

  שלום רב,

  יש לי קוצר ראיה בשתי העיניים עם מספרים שונים. בעין אחת יש מספר גבוה ונמצאתי מתאים לניתוח לאסיק. בעין השניה יש מספר נמוך: Plano -0.75X175 ונאמר לי שזה נמוך מידי לניתוח. חבל לי כי כשאני שם משקפיים יש שיפור גם בעין עם המספר הנמוך, ואם כבר אני עובר את הניתוח, הייתי רוצה לתקן את שתי העיניים. מה דעתך? האם המספר הזה אכן נמוך מידי לניתוח?

  דוד

  Picasso_B_1063
  שלום דוד,

  אכן מדובר במספר נמוך מאוד. מומלץ לעבור את הניתוח בעין השניה בלבד, ולהמתין לתוצאה. רב הסיכויים שתראה מצויין עם שתי העיניים ולא תרגיש כלל בתרומה של המספר הקטן בעין הלא מנותחת על הראייה הכוללת הדו-עינית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/05/2017 שאלה בנוגע לניתוח

  היי דוקטור יש לי שאלה אני בת 20 ומגיל גיל 3 עם אותו מספר, רק בשנה האחרונה עלה ב0.25 זה בעיה? בנוסף יש לי אפילפסיה ברמה נמוכה מאוד, האם זה משפיע או מסוכן יותר?

  חני

  182926
  שלום חני,

  עלייה של רבע מספר אינה משמעותית, ואינה כנראה אמיתית, והיא בתחום טעות הבדיקה.

  אם האפילפסיה מאוזנת תרופתית, ואת לא סובלת מהתקפים של התכווצויות בשנה האחרונה, אין מניעה מביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. מומלץ להצטייד במכתב מהנוירולוג שמטפל בך, המפרט את מצבך, כשאת מגיעה לבדיקת ההתאמה.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/05/2017 עלה לי המספר

  לפני שנתיים וחצי הייתי 2.25 במשקפיים אבל הרגשתי שזה עלה לפני שנה וחצי
  ביום יום אני לא מרכיב אותם פשוט לא נוח לי
  אתמול עשתי בדיקה ואכן עלה ל3

  אני מעוניין לעשות הסרת משקפיים בלייזר
  האם אני מתאים ?

  דוד

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום דוד,

  לא, אתה עדיין לא מתאים. עדיין לא הגעת ליציבות במספר שלך במשקפיים. מומלץ להיבדק אחת לשנה אצל אופטומטריסט, וכאשר תהיה יציבות של שנה במספר (הבדל של עד רבע מספר על פני שנה) - תוכל לגשת לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  עמוד 1 מתוך 41234

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.