להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • מי לא מתאים?

  מספר מצבים ומחלות שמתגלים במהלך בדיקת ההתאמה עלולים לפסול את המועמד לניתוח זה. אלו כוללים, בין השאר, חוסר יציבות ברפרקציה (המספר במשקפיים) במהלך השנה האחרונה, ממצאים שונים בטופוגרפיה הממוחשבת של הקרנית, מחלות שונות של הקרנית (ובהן קרטוקונוס), קרניות דקות במיוחד, ומחלות שונות בעיניים (כגון סוכרת המערבת את הרשתית). קיימות גם מחלות סיסטמיות שונות הפוסלות את המועמד מלעבור ניתוח זה.

  מי לא מתאים להסרת משקפיים בלייזר? הצלחת הניתוחים להסרת משקפיים בלייזר תלויה בין השאר בבחירה קפדנית של המועמדים שמטרתה איתור ואבחון של מצבים שונים בהם העין לא מתאימה לניתוח. קיימים מספר מצבים בהם לא ניתן לבצע את הניתוח. מצבים אלו קשורים בהעדר יציבות הרפרקציה (המספר במשקפים), שינויים במבנה קרנית, בבעיות בבריאות העין ובמחלות ומצבים סיסטמיים שונים.

   

  מי לא מתאים? – חוסר יציבות במספר המשקפיים

  תנאי הכרחי להתאמה לניתוח הוא יציבות של הרפרקציה (כלומר: יציבות של המספר במשקפיים) בשנה האחרונה. יציבות מוגדרת כהבדל של עד 0.25 דיופטר במהלך השנה האחרונה. לכל אדם יש תקופה שבה יש שינוי (בעיקר עליה) במספר במשקפים. תקופה זו יכולה להמשך מספר שנים, עד שהמספר מתייצב ולא משתנה יותר. הזמן הנכון לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא לאחר שיש יציבות מוכחת של לפחות שנה אחת ברפרקציה. אם יש עלייה מתמדת ברפרקציה במהלך השנים האחרונות, ואם המספר עלה ביותר מ- 0.25 דיופטר במהלך השנה האחרונה – המועמד עדיין לא מתאים לניתוח.

  כיצד אנחנו יודעים שיש יציבות? אנו בודקים את הרפרקציה (המספר במשקפיים) הנוכחית, ובודקים את המספר במשקפיים, ומשווים ביניהם. אם הנבדק התקין משקפיים רק לאחרונה, אנו מבקשים את נתוני המשקפיים משנים קודמות. נתונים אלו נמצאים בחנויות האופטיקה שבהן הותקנו המשקפיים. לכן מומלץ לכל נבדק/ת להביא לבדיקת ההתאמה את המשקפיים הנוכחיות שלו, וגם את נתוני המשקפיים הקודמות מחנויות האופטיקה בהן הותאמו המשקפיים בשנים קודמות.

   

  הסרת משקפיים בלייזר לפני שירות קרבי בצבא

  3020הרצון לשרת ביחידות קרביות ולהגיע ליחידות מובחרות בצה”ל מביא בני נוער רבים לפני הגיוס לשקול הסרת משקפיים בלייזר. במהלך השנים האחרונות הצבא מגלה פתיחות רבה בנושא זה, מתוך ההבנה שחיילים קרביים שמשתמשים במשקפיים או בעדשות מגע מתפקדים פחות טוב מחיילים שעברו הסרת משקפיים בלייזר. מסלולי האימונים המאתגרים ביחידות המובחרות מקשים מאוד על התפקוד כאשר יש משקפיים או עדשות מגע. המשקפיים נופלות ונשברות, ולעיתים מצטברים אדי זיעה עליהן. חיילים רבים מרכיבים עדשות מגע לשעות ארוכות מהמותר, ומחליפים אותן בתנאי היגיינה לא נאותים עם סכנה ממשית לזיהומים בקרנית. צבא היבשה בארה”ב (ה- Army) מבצע מאז שנת 2000 הסרת משקפיים בלייזר בחינם לחיילים קרביים המעוניינים בכך, ברשת מכוני לייזר שהוקמו במיוחד למטרה זאת, והשייכת לצבא. עובדה זאת מדגישה את החשיבות שהצבא האמריקני מייחס לנושא, הנובעת מההבנה שחייל ללא משקפיים או עדשות מגע יתפקד טוב יותר לאחר הסרת משקפיים בלייזר לעומת חייל שנאלץ להשתמש במשקפיים או בעדשות מגע.

  תהליכי המיון ליחידות המובחרות בצה”ל כוללים גיבושים (“ימי סיירות”) המתקיימים בתאריכים קבועים. כדי להתמיין ולקבל זימונים לגיבושים יש צורך בפרופיל רפואי גבוה, בד”כ 97. מסיבה זו, ובגלל לוחות הזמנים הצפופים של תהליכי המיון ליחידות הקרביות, החלטנו לאפשר ביצוע הסרת משקפיים בלייזר החל מגיל 17.5, בתנאי כמובן שהמספר במשקפיים היה יציב לפחות שנה, ובדיקת העיניים תקינה. זאת כדי לאפשר העלאת הפרופיל הרפואי ל-97 מהר ככל האפשר, דבר שיאפשר קבלת זימונים להשתתפות בגיבושים ובימי הסיירות בזמן.

  hayalim_night_Cאחרי ניתוח להסרת משקפיים בלייזר והגעה לראייה של 6/6 ללא משקפיים, יקבל המנותח מאיתנו מכתב רשמי על כך שעבר את הניתוח. הדרישה של הצבא היא לקבל את המכתב הזה לאחר שעברו לפחות 3 חודשים מיום הניתוח. את המכתב ישלח המנותח ל”מיטב”. בעקבות המכתב הפרופיל יועלה תוך זמן קצר ל-97. מכיוון שכל התהליך לוקח זמן  (קבלת החלטה על מעבר הניתוח, ההמתנה לניתוח, ו-3 החודשים לאחר הניתוח עד להעלאת הפרופיל) – החלטנו על הקדמת הגיל המינימלי למעבר הניתוח ל 17.5.

  במהלך השנים עברו אצלנו בהצלחה בני נוער רבים את הניתוח, ובעקבותיו הצליחו להגיע לכל היחידות הקרביות בצה”ל, כולל היחידות המובחרות ביותר. בשנים האחרונות שינה גם חיל האוויר את מדיניותו לגבי קבלה לקורס טייס, וכיום מאפשר להגיע לגיבוש טייס גם למועמדים שהמספר שלהם במשקפיים לפני הניתוח היה עד 3- (מינוס 3).

  שיטת הניתוח לבני נוער הרוצים להגיע ליחידות קרביות תהיה תמיד PRK. זאת מכיוון שבמהלך המסלול והפעילות המבצעית יתכנו מצבים של פגיעה בראש ובעיניים. ניתוח בשיטת לאזיק או אינטראלאזיק שבו מבוצע חיתוך של מתלה, עלול לגרום לכך שקבלת חבלה קשה לעין תגרום לתזוזה חלקית או מלאה של המתלה ממקומו (גם חודשים או שנים לאחר הניתוח). אמנם מדובר במצב נדיר ביותר, אך מומלץ שלא לקחת סיכון, ולבצע את הניתוח לקראת שירות קרבי רק בשיטת PRK. היתרון בשיטת PRK הוא שלא מבוצע חיתוך בקרנית, וכך אים סכנה כלשהיא לעין גם אם תהיה חבלה לעין במצבים שונים.

  תיזמון הניתוח במהלך השנה שלקראת הגיוס חשוב ביותר, ויש לתכנן את מועד הניתוח בצורה זהירה. יש לזכור שמבחינת הצבא מי שביצע ניתוח לפני פחות מ-3 חודשים אינו יכול להתחיל שירות קרבי. אם לדוגמא ביצעתם את הניתוח רק חודש לפני הגיוס, ותגיעו כך לבקו”ם – ידחו לכם את השירות בחודשיים, כך שתתחילו את השירות לאחר שעברו לפחות 3 חודשים מיום הניתוח. לכן יש לבצע את הניתוח מספיק זמן מראש. בנוסף, כפי שנאמר לעיל, למי שמעוניין להעלות פרופיל ל-97 כדי לקבל זימונים לגיבושים – יש לקחת בחשבון שהצבא יעלה את הפרופיל רק אחרי שעברו לפחות 3 חודשים מיום הניתוח. ומעל כל אלו יש כמובן את בחינות המתכונת ובחינות הבגרות. מומלץ לבצע את הניתוח לפחות כחודש לפני המועד הקרוב של בחינה גדולה כלשהיא, מכיוון שהראייה לקרוב (לקריאה) לפעמים מעט מטושטשת במהלך השבועיים הראשונים שלאחר הניתוח, עובדה המקשה על תהליך הלמידה לבחינות.

   

  מי לא מתאים? – עובי הקרנית קטן ביחס לגודל המספר

  מדידה אופטית של עובי הקרנית בנקודות שונות בעזרת ה- Orbscan

  מדידה אופטית של עובי הקרנית בנקודות שונות בעזרת ה- Orbscan

  מדידת עובי הקרנית לפני הניתוח חשובה כדי להעריך מה יהיה עובי הקרנית לאחר הניתוח. לשם כך יש לחשב את עובי הקרנית אותו משייפים בניתוח. עובי השיוף בקרנית תלוי במספר במשקפיים (הרפרקציה). ככל שהמספר גבוה יותר – כך עובי הקרנית המשויף גדול יותר.

  קיים עובי מינימלי של קרנית שמתחתיו לא ניתן לרדת. במהלך בדיקת ההתאמה נמדד עובי הקרנית ונבדקת הרפרקציה. השילוב של עובי הקרנית והרפרקציה מאפשר לחשב את עובי הקרנית הנותר לאחר הנתוח. אם בעקבות החישוב מתברר שהעובי לאחר הנתוח נמוך מהמינימום המותר  – המועמד נפסל לניתוח.

  כיצד מחושב עובי הקרנית לאחר הניתוח?

  את עובי הקרנית מודדים במיקרונים (מיקרון אחד = אלפית מ”מ). העובי הממוצע של הקרנית באוכלוסיה הינו 530 מיקרון (קצת יותר מחצי מ”מ).
  העובי המינימלי שמותר להשאיר לאחר ניתוח PRK הוא 350 מיקרון. העובי המינימלי שמותר להשאיר לאחר ניתוח LASIK הוא 250 מיקרון מתחת לקו חיתוך המתלה (אם כי בשנים האחרונות יש המאמינים שיש להשאיר לפחות 300 מיקרון מתחת לקו חיתוך המתלה).

  חישוב עובי הקרנית לאחר PRK.

  חישוב עובי הקרנית לאחר PRK.

  כדי לדעת את עובי הקרנית לאחר הניתוח יש לדעת את הנתונים הבאים:
  1. עובי הקרנית לפני הניתוח – נמדד במהלך בדיקת ההתאמה
  2. עובי השיוף – מחושב על פי קוטר השיוף המתוכנן ועל פי מספר הדיופטרים שיש לשייף (נעשה עפ”י משוואת Munnerlyn).
  על פי משוואת Munnerlyn עובי השיוף של דיופטר אחד שווה לקוטר השיוף בריבוע, מחולק ב-3.
  אם לדוגמא קוטר השיוף הוא 6 מ”מ, הרי שעובי השיוף לדיופטר אחד יהיה 12 מיקרון.

  חישוב עובי הקרנית לאחר ניתוח PRK:
  עובי הקרנית לאחר PRK שווה לעובי לפני הניתוח פחות עובי השיוף.
  לדוגמא: אם לפני הניתוח עובי הקרנית הוא 540 מיקרון, והמספר במשקפיים הוא 3.00 – דיופטר. עובי השיוף יהיה 3X12 = 36 מיקרון. עובי הקרנית לאחר הנתוח יהיה 540 פחות 36 = 504 מיקרון.

  חישוב עובי הקרנית לאחר ניתוח LASIK:
  עובי הקרנית לאחר LASIK שווה לעובי לפני הניתוח פחות עובי השיוף פחות עובי המתלה (שעוביו כ- 160 מיקרון).
  לדוגמא: אם לפני הניתוח עובי הקרנית הוא 540 מיקרון, והמספר במשקפיים הוא 3.00 – דיופטר. עובי השיוף יהיה 3X12 = 36 מיקרון. עובי הקרנית לאחר הנתוח יהיה 540 (עובי התחלתי) פחות 36 (עובי השיוף) פחות 160 (עובי המתלה) = 344 מיקרון.

  מכיוון שבניתוחי LASIK מורידים את עובי המתלה מחישוב עובי הקרנית, מתקבלת קרנית דקה יותר אחרי ניתוחים אלו. מסיבה זו אם הקרנית לפני הניתוח דקה יחסית, או המספר במשקפיים גבוה, או שילוב של שניהם – לא ניתן יהיה לבצע LASIK. במקרים אלו יהיה ניתן בד”כ לבצע PRK.

  מי לא מתאים? – מבנה הקרנית מעוות במיפוי הממוחשב

  הטופוגרפיה הממוחשבת של הקרנית חשובה מאוד להערכת התאמת המועמד לניתוח. ברב המועמדים לניתוח הטופוגרפיה סימטרית ותקינה (ראה הסבר על טופוגרפיה של הקרנית בדף “כיצד מאבחנים קרטוקונוס?”). כאשר הטופוגרפיה מראה מידה גבוהה של חוסר סימטריה, או כאשר התבנית המתקבלת בטופוגרפיה מצביעה על קרטוקונוס או קרטוקונוס התחלתי (ראה הסבר בפרק על קרטוקונוס) – המועמד נפסל לניתוח.

  מיפוי ממוחשב של קרנית תקינה וסימטרית. האיזור הקמור בצורת פרפר מדגים אסטיגמציה (וגורם לצורך בצילינדר במשקפיים).

  מיפוי ממוחשב של קרנית תקינה וסימטרית. האיזור הקמור בצורת פרפר מדגים אסטיגמציה (וגורם לצורך בצילינדר במשקפיים).

  טופוגרפיה של הקרנית המדגימה קרטוקונוס. הקרנית מאוד קמורה, ומאוד לא-סימטרית.

  טופוגרפיה של הקרנית המדגימה קרטוקונוס. הקרנית מאוד קמורה, ומאוד לא-סימטרית.

   

  לעיתים – שימוש ממושך ותכוף בעדשות מגע עלול ליצור תבנית טופוגרפית לא סימטרית, ולעתים אף דמויית קרטוקונוס חבוי. במקרים אלו יש להמנע מהרכבת עדשות המגע לפרק זמן של שבועיים לפחות, ואח”כ לחזור על הטופוגרפיה.

  מי לא מתאים? – בעיות בבריאות העין

  לעיתים מתגלות במהלך בדיקת העין מחלות ומצבים שונים שפוסלים את המועמד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. מצבים אלו כוללים:

  יובש קשה בעין
  מחלות של הקרנית (הרפס, צלקות)
  פטריגיום מתקדם (יש לבצע ניתוח להסרת פטריגיום לפני ניתוח להסרת משקפיים)
  קטרקט
  גלאוקומה פעילה ולא מאוזנת
  פגיעה ברשתית על רקע סוכרת
  קרעים ברשתית
  ראייה ירודה מאוד בעין אחת (בד”כ על רקע עין עצלה)

  מצבים סיסטמיים

  מחלות ראומטיות אוטואימוניות (כגון: דלקת פרקים שגרונית פעילה)
  סוכרת לא מאוזנת (ערכי סוכר גבוהים מאוד עלולים להשפיע על בדיקת הרפקציה)
  מצבי כשל של המערכת החיסונית (כגון: AIDS)
  הריון (בדיקת הרפרקציה במהלך הריון עלולה שלא לשקף את המצב הרגיל)
  השתתפות בפעילויות בעלות סיכון גבוה (לדוגמא: ספורט אתגרי) – במקרים אלו יש לשקול לבצע PRK ולא LASIK בגלל הסיכון לקרע המתלה על רקע פגיעה בעין.
  תרופות (אקוטן הניתנת לאקנה עלולה לגרום ליובש קשה; תרופות אנטי-היסטמיניות ותרופות נוגדות דכאון עלולות גם כן לגרום ליובש בעיניים).

  מעוניינים במידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר?

  התקשרו עכשיו ל- 052-6741425 או השאירו פרטים בטופס:

  מעוניינים במידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר?

  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  08/09/2019 האם כדאי לבצע הסרת משקפיים בלייזר אם בצילום קרנית רואים הבדל של דיופטר בין החלק התחתון לחלק העליון?

  שלום רב פרופסור סלומון,

  האם כדאי לבצע הסרת משקפיים בלייזר אם יש הבדל של 1 דיופטר בין החלק התחתון לחלק העליון? אציין כי עובי הקרנית שלי בסדר גמור (590) אך בחלק התחתון יש לי 46.16 ואילו בעליון 45.10

  love-motion-web-med
  שלום רב,

  בהחלט כן. נתוני הקרנית שלך תקינים לחלוטין. עובי הקרנית אצלך גבוה משמעותית  מעל הממצוע. הבדל של דיופטר אחד בין החלק התחתון לעליון הוא בגדר התקין ואין לו משמעות כלשהיא.

  כיום אין חשיבות משמעותית להבדל בין הקמירות בחלק התחתון לחלק העליון. מודבר בקריטריון מיושן שלא משתמשים בו יותר להערכת מצב הקרנית. מיפוי קרנית המודד את הפנים האחוריות והקדמיות של הקרנית ביחס למישור ייחוס והנותן מידע על הרמה יחסית (elevation) של כל נקודה על פני הקרנית משמעותי יוצר ממיפוי קרנית הבודק קמירויות. מכשירי המיפוי המתקדמים בהם אנו משתמשים היום (כמו הפנטקאם) נותנים מידע כזה, ומבצעים ניתוח של פני הקרנית ואת הסיכוי לפתח אקטזיה. יחד עם זאת הסיכון לאקטזיה (קרטוקונוס משני) עם קרנית שעובייה כ"כ גדול כמו במקרה שלך הם אפסיים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/09/2019 מספר גבוה

  יש לי מספר באזור ה12 מינוס אני בן 18 לא עלה המספר בשנה האחרונה
  האם המספר הגבוה מאפשר ניתוח ליזר להסרה מלאה של המשקפיים?

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  כדי לענות לשאלתך צריך לדעת מהו עובי הקרנית וצריך לבצע מיפוי של הקרנית. כ"כ צריך לבצע בדיקה מלאה של העיניים. כל אלו מבוצעים אצלנו במסגרת בדיקת ההתאמה.

  אנא פנה ל 3811* לקביעת בדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/08/2019 יובש בעיניים +gpc

  פרופסור סלומון שלום רב,
  יש לי תור בקרוב לבדיקת התאמה אצלך ברמת גן.
  אני בת 29 בריאה ואמא ל3 ילדים. הרכבתי מספר שנים עדשות מגע רכות ואז רופא עיניים איבחן אצלי gpc ויובש קשה ונאלצתי לעבור לעדשות קשות מותאמות. כיום חצי שנה אחרי לידה, לא מצליחה להרכיב עדשות מגע גם לא קשות, מרגישה אי נוחות תמידית. שוקלת ברצינות ניתוח להסרת משקפיים אך חוששת שמתופעת היובש והgpc
  מה אתה ממליץ? יש לציין שמאוד לא נוח לי במשקפיים.
  תודה מראש!

  060c366c4f211b4d62296abeeadaa1f3
  שלום רב,

  את בהחלט מוזמנת לבדיקת התאמה. המצב שלך לא שונה ממצבם של אנשים רבים שלא מסוגלים יותר להרכיב עדשות מגע בגלל יובש בעיניים ותופעות אלרגיות (כמו GPC) שנגרמו בגלל עדשות המגע.

  ניתוח להסרת משקפיים בלייזר יגרום להפסקת השימוש בעדשות המגע, ויתרום בטווח הארוך לבריאות העין בכך שירחיק אותך מהסיבה שגרמה ליובש בעיניים ולתופעות האלרגיות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/08/2019 במיפוי קרנית אצל אופטימטריסט נמצא התללה בחלק תחתון של הקרנית בעין שמאל

  שלום פרופסור סלומון

  בבדיקה אצל אופטימטריסט מוסמך נמצא שבעין ימין רואה 6/6 ובעין שמאל 6/30. הוא עשה לי מיפוי קרנית ואמר שבעין שמאל התללה בחלק תחתון של הקרנית שנראה בצילום.
  אני בן 57.
  התאים לי משקפים והצליח להגיע ל 6/6.6 מספר -0.75- וצילינדר -0.75- בעין שמאל בלבד, מה המשמעות ומה כדאי לעשות ?
  האם כדאי לעבור ניתוח להסרת משקפיים בעין שמאל?

  אודה לך מאד על הייעוץ. האם יש צורך במומחה לקרנית?

  תודה

  עמיר

  Picasso_B_1063
  עמיר שלום,

  בלי לראות את הצילום בפועל לא ניתן להגיד על כך הרבה. הרבה מכשירי מיפוי הנמצאים בחנויות אופטיקה נותנים מידע שגוי על מצב הקרנית. מדובר בד"כ במכשירי מיפוי בסיסיים, המשמשים בעיקר להתאמת עדשות מגע. היכולת של המכשירים לאבחן בעיות בקמירות הקרנית די מוגבלת.

  מומלץ להגיע למומחה לקרנית במרכז רפואי גדול, ולבצע מיפוי קרנית באמצעות מכשירי הדמייה מתקדמים (כמו פנטקאם).

  בכל הנוגע להסרת משקפיים בלייזר - לא מומלץ לך לעבור ניתוח. המספר הקטן (0.75- עם צילינדר 0.75-) בעין שמאל עוזר לך חלקית בקריאה, מכיוון שהוא מתגבר באופן חלקי על משקפי הקריאה (שמספרן בגילך הוא 2.50+) שאתה זקוק להן. בעין ימין אתה רואה 6/6 לרחוק, ובעין שמאל אתה יכול לקרוא בעזרת המינוס שיש לך. מצב זה נקרא mono-vision .

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/08/2019 יובש בעיניים וgpc

  פרופ’ סלומון שלום.
  אני בת 29 בריאה ואמא ל3 ילדים. מרכיבה משקפיים מגיל צעיר ועדשות מגע מגיל 18, רכות וקשות. סובלת מיובש בעיניים וכעת הגעתי למצב שגם עדשות קשות בהתאמה אישית לא מתאימות לי.(רופא עיניים איבחן gpc) קיבלתי אופטילסט לתקופה וגם לוטמקס. רוצה מאוד להיפטר ממשקפיים ועדשות מגע בעיקר לאור העובדה שהעדשות מזיקות לי. האם אתה חושב שלאור כל אלו יש בכלל מקום לבדיקת התאמה? קראתי על שיטת האינטרלאסיק,האם יכולה להתאים לי?
  תודה מראש
  חלי.

  eye-art-photo
  חלי שלום רב,

  הסיפור שלך הוא קלאסי. כל אדם המרכיב עדשות מגע מגיע בשלב כזה או אחר למצב שאינו יכול יותר לסבול אותן. ברור שאת יכולה לגשת לבדיקת התאמה.

  בבדיקת ההתאמה נוכל לדעת אם את מתאימה להסרת משקפיים בלייזר, ונמליץ לך על השיטה העדיפה. אין בנתונים שמסרת שום דבר שיכול להגיד אם את מתאימה ולאיזה ניתוח.

  ניתן לקרוא על בדיקת ההתאמה בדף הזה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/08/2019 הסרת משקפיים בגיל 46

  שלום רב,
  2 שאלות:
  1) אני בת 46. עברתי בדיקת התאמה לפני 8 חודשים. נמצאתי מתאימה.פחדתי ולא בצעתי הניתוח. אני מוזמנת לבדיקה נוספת כי עכשיו אזרתי אומץ. מספר המשקפיים יציב עשרות שנים אבל התחלתי לפתח זוקן ראיה. עכשיו גם לא רואה טוב מקרוב. זה בעייה?
  2) האם יש דרכים נוספות מעבר לפרוטוקול הקיים להקל על הסבל לאחר ניתוח prk ? טיפות הרדמה? משכחי כאבים חזקים יותר מאדויל וכדומה? אולי עוד כמה ימים מעבר ללילה הראשון עם העדשות? אני נורא מפחדת מהכאבים שאחרי הניתוח וגן מפחדת מיובש (שלמרות שנמצאתי מתאימה, יש לי כבר כעת עובש בעיניים)
  תודה

  c0f48ca6840650046753b36d2979b48b1424792131_large
  שלום רב,

  בגיל 45 ומעלה קיים זוקן ראייה (פרסביאופיה, צורך במשקפי קריאה). האפשרויות הן לתקן את הראייה לרחוק תיקון מלא בכל עין תוך הבנה לאחר הניתוח ישארו משקפי קריאה, או לתקן תיקון מלא את העין הדומיננטית ולהשאיר 1.50- בעין השניה לצורך קריאה (מצב הנקרא monovision). מומלץ להתייעץ עם הרופא המנתח באשר לאפרויות השונות והיתרונות והחסרונות של כל מצב.

  לאחר ניתוח PRK אני נותן טיפול תרופתי מקומי המונע משמעותית את הכאב וברוב המקרים אין כלל כאב לאחר הניתוח. בשיטת הטיפול שאני משתמש בה מזה שנים רבות אין צורך כלל במשככי כאבים הניתנים דרך הפה.

  נראה שאת יותר מדי מפחדת מהניתוח ומהכאבים ולכן לא מחליטה את ההחלטות הנכונות. את מוזמנת לבדיקת התאמה, ואני בטוח שכל התהליך יעבור בקלות וללא בעיות מיוחדות כמו אלפי המנותחים שעברו אצלי PRK במהלך 20 השנים האחרונות.

  3811*. זה כל כך פשוט.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/07/2019 שאלות לגבי הסרת משקפיים בלייזר

  שלום פרופסור סלומון,
  לאחר שנים רבות (23 שנים עם עדשות מגע) ולאור העובדה שרופא עיניים המליץ לי להפסיק את השימוש בהם (הייתה לי דלקת של הלחמית) אני שוקלת לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים. שאלותי הן:
  1. בעבר (לפני כשנתיים) בבדיקה שגרתית אצל רופאת עיניים, היא אמרה לי שהרשתית שלי רחבה (יש לי מספרים גבוהים- 9.5 ו10) האם, ניתוח לייזר עלול להגביר את הסיכוי להיפרדות/קרע ברשתית לאור הנתונים שלי?
  2.אותה רופאה אמרה כי לא מומלץ לעשות ניתוח לייזר מכיוון שהרופאים עדיין אינם יודעים להתאים עדשה במקרה של קטרקט לאנשים שעברו ניתוח לייזר. האם זה נכון?
  האם יש הבדלים בין הניתוחים בהקשר של שתי השאלות הנ”ל?
  3. העיניים שלי יבשות תמידית והבנתי כי זה עלול לפגוע בהחלמה של הניתוח. רופא עיניים שם לי פלאגים בעיניים והדבר עזר מעט. האם זה מספיק?

  אפרת

  picasso109
  שלום אפרת,

  ניתוח לייזר לא משנה כלל את הסיכוי לפתח קרע או הפרדות ברשתית. הניתוח מתבצע על הקרנית הנמצאת בקדמת העין, הרחק מהרשתית, ואין לו כל השפעה על הרשתית. הרשתית כשלעצמה נשארת אותה רשתית של אדם עם קוצר ראייה, ועם סיכוי גבוה מהממוצע לפתח קרע או הפרדות ברשתית, ללא כל קשר לניתוח. לכן חשוב להקפיד על בדיקות תקופתיות של הרשתית גם אחרי שעוברים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  האמירה על בעיות בהתאמת עדשה תוך עינית לניתוח קטרקט היא קשקוש, שמצביע על בורות של אותה רופאה. יש כבר שנים רבות נוסחאות ותוכנות שיכולות לחשב בדיוק רב את העדשה התוך עינית אותה משתילים בניתוחי קטרקט למי שעברו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  העיניים שלך יבשות בעיקר בגלל שאת מרכיבה עדשות מגע שנים רבות כל כך. אחרי הניתוח תיתכן תקופה של יובש מעט יותר בולט, בעיקר בשבועות הראשונים. אבל ככל שיעבור זמן רב יותר מהניתוח ומהפסקת השימוש בעדשות המגע - העין תתאושש והיובש ישתפר בהדרגה.

  למעשה - במהלך השנים עשית לעיניים שלך דבר שהוא מזיק לעיניים: הרכבת עדשות מגע. הסרת משקפיים בלייזר הרבה יותר בטוחה ומועילה משימוש תכוף וממושך עם עדשות מגע.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/07/2019 האם יש ניתוח שיכול גם לטפל בבעית פזילה בעיניים וגם הסרת משקפיים

  שלום פרופסור סולומון יש לי בעיה של פזילה וגם יש לי משקפיים לקרוב למחשב ולרחוק , האם יש ניתוח שיכול לפתור את שתי הבעיות ,תודה רבה

  IMG_6247_ten_blue_eyes_450
  שלום רב,

  ניתוח להסרת משקפיים בלייזר לא פותר בעיות פזילה. אם את מרכיבה פריזמות בעדשות של המשקפיים, תצטרכי להמשיך ולהזדקק לתיקון הפריזמתי גם לאחר הניתוח.

  ניתוחי פזילה הם ניתוחים המבוצעים ע"י מומחים לרפואת עיניים בילדים ופזילה, ומומלץ להתייעץ עם מומחה כזה לפני החלטה על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/07/2019 הסרת משקפיים בלייזר בגיל 58

  שלום
  אני מעוניינת לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. המקומות אליהם התקשרתי נאמר לי כי הם מנתחים עד גיל 50. תמהני מדוע? האם ישנה דרך נוספת להיפטר מהמשקפיים?
  אודה לך על תשובתך.

  יעל

  Mona_Lisa_detail_eyes
  שלום יעל,

  בגיל 58 ישנן בעיות שונות שמקטינות את כדאיות הניתוח. אלו כוללות את תסמונת העין היבשה, שינויים בתהליכי ריפוי הפצע, התחלה של שינויים בעדשה (שמתפתחים בשנים מאוחרות יותר לקטרקט), והצורך במשקפי קריאה (פרסביאופיה). הגבול שלי לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר הוא גיל 60.

  לאחר גיל 60 יכול בחלק מהאנשים להתפתח קטרקט, שגורם להופעה או להגברה של קוצר ראייה, דבר המקטין את יעילות הניתוח (יש לזכור שניתוח קטרקט כשלעצמו עשוי במרבית האנשים להביא להסרת המשקפיים). הנושא של הראייה לקרוב לא תמיד יכול להיפטר במסגרת הניתוח, והפתרונות הקיימים (כגון monovision - תיקון העין הדומיננטית לרחוק והעין השניה לקרוב) אינם מושלמים ולא מתאימים לכל אחד. ומעל הכל - תהליכי ריפוי פצע הם יותר איטיים ולא צפויים, דבר הגורם לשיקום ראייתי איטי יותר, עם יותר בעיות של יובש בעיניים.

  יחד עם זאת אנו שוקלים כל מטופל לגופו, ואת מוזמנת להגיע לבדיקת התאמה, שבה נבדוק באופן פרטני את התאמתך לניתוח.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/06/2019 האם מבנה הקרנית משתנה עם הגיל

  עשיתי בדיקת התאמה לליזר . נאמר לי שהקרנית שלי קמורה. ולא חזקה מספיק . אני בת 17 וחמש חודשים . האם מבנה הקרנית וחוזקה עשוי להשתנות עם הגיל?

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום דבורה,

  ככל הנראה מצאו אצלך קרנית דקה עם מבנה קמור ולא סימטרי, מצב שאולי עלול להתקדם לקרטוקונוס לאחר הסרת משקפיים בלייזר. מומלץ לפנות למומחה לקרנית ולבצע מעקב בעזרת מיפוי קרנית אחת לכמה חודשים כדי לוודא יציבות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/06/2019 לייזר למספר נמוך

  הי ,
  אני בת 26 , לפני שנתיים עשיתי בדיקת ראיה (סתם) ורק אז הבנתי שאני לא רואה טוב (לאחר שהאופטמטריס הראה לי לפני ואחרי) יש לי מספר בעין ימין 1.5 ובשמאל 1 לא חושבת שגם צילנדר ואם כן ממש נמוך.
  הבעיה שלי היא שאני לא מסוגלת לשים משקפיים , מפריע לי שיש לי משהו על הפרצוף ועדשות אני מפחדת להכניס.
  אני שוקלת לעשות לייזר האם אפשר לעשות מכל מספר ? והאם אחרי שעושים לייזר יכול לחזור שוב המספר ואז אפשר לעשות שוב ניתוח.

  Picasso_B_1063
  שלום רב,

  צריכה להיות יציבות של המספר במשקפיים של לפחות שנה אחת כדי להתאים להסרת משקפיים בלייזר. מומלץ להגיע לבדיקת התאמה עם תוצאות בדיקת האופומטריסט מלפני שנתיים, וכך נדע אם יש יציבות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/04/2019 לייזר במספר גבוה

  בת 17,ישלי מספר לרחוק ב2 העיניים: בעין ימין ישלי 7.5 עם צילינד ובעין שמאל ישלי 5.5 עם צילינדר, כרגע במספרים ממשיכים לעלות, האם אני אוכל לבצע לייזר ברגע שהמספרים ייתיצבו?

  איה

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  לאחר שתהיה התייצבות של המספר במשך לפחות שנה תוכלי לגשת לבדיקת התאמה לקראת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/04/2019 קורס טיס

  שלום רב, יש לי שאלה קטנה, יש לי מספר -5 במשקפיים ואני מעוניין לעשות ניתוח לייזר אחרי גיל 18 ( עושה שנת שירות) האם זה אפשרי להתקבל לטיס?

  power-over-land-web-med
  שלום רב,

  מועמדים לשירות בטחון (מלש"בים) שיש להם קוצר ראייה נמוך, ושעוברים ניתוח הסרת משקפיים ללייזר, יכולים להתקבל לגיבוש טיס לאחר הניתוח.

  בשלב זה לא ידוע רשמית מהו הגבול של קוצר ראייה לפני הניתוח המאפשר קבלה לגיבוש טייס. ממידע שקיבלתי ממנותחים שלי בני 18, שעשיתי להם ניתוח להסרת משקפיים בלייזר לפני הצבא, הבנתי שהגבול כיום הוא סביב ה 5.00-. ככל הנראה גבול זה עלה לאחרונה (היה 3.00- לפני כשנה).

  נראה לי שאם יש לך 5.00- לפני הניתוח, אולי תוכל להתקבל לגיבוש טיס.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/04/2019 ראיה לקריאה לאחר ניתוח

  אבי שלום, אני מתלבט בקשר לניתוח להסרת משקפיים. אני בן 56, ומשתמש בעדשות מגע רכות כבר מעל עשרים שנים. במרוצת השנים, המספר במשקפיים ירד לי מ- 4.5 ל- 3.75 בשתי העינייים. מה שקרה הוא שאם בעבר הייתי צריך משקפיים לקריאה, היום זה התהפך ואני צריך משקפי קריאה רק אם אני מרכיב עדשות מגע וקורא היטב ללא עדשות או משקפיים כלל. מה יקרה אם אעבור ניתוח להסרת משקפיים? האם אצטרך עתה משקפי קריאה באופן קבוע, או שיש דרך להשאיר את יכולת הקריאה ללא משקפיים גם לאחר הניתוח הזה? בשנים האחרונות היו לי מספר דלקות בעיניים שגרמו לי לחשוב על ניתוח הסרת משקפיים. מה דעתך?

  eye-art-photo
  שלום רב,

  הנושא הזה עלה כאן אין ספור פעמים. אתה מוזמן לעבור על שאלות קודמות באתר בנושא.

  אחרי הניתוח מצבך יהיה זהה לזה שהוא עכשיו עם עדשות מגע. כלומר - תזדקק למשקפי קריאה. "קריאה" זה כל מה שבינך ובין המחשב: כל מה שיש בנייד, בספר, בשעון, בעיתון, בספר, במסמכים על השולחן, ובמשך המחשב.

  כדאי לשקול ניתוח להסרת משקפיים רק בעין הדומיננטית, ולהשאיר את העין השניה ללא תיקון. מצב זה נקרא monovision. כדי לדעת אם זה יתאים לך, נסה להשתמש עם עדשת מגע רק בעין הדומיננטית.

  אם לא הבנת - אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה. 3811*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/03/2019 ניתוח monovision בשיטת אינטרלאסיק

  מםד”ר סלומון שלום,

  תודה רבה על תשובתך.
  אני מבין עכשיו שהטעתי אותך במס’ הראייה שלי, בהודעה הראשונה כתבתי בטעות + ליד המספר וזוהי טעות שלי, כך שאני מאמין שגם תשובתך תשתנה בהתאם.
  כיום יש לי משקפים לרחוק בלבד (עם מס מינוס בלבד) איתם אני מסתדר גם לקרוב. רוכב איתם על הקטנוע, עובד איתם מול מחשב וקורא איתם (מרחיק מעט את הספר). לא מוריד אותם כל היום.
  בבדיקת עיניים האחרונה לא נאמר לי שיש לי מס לקרוב אלא צויינו רק המספרים לרחוק:

  ימין: לרחוק מינוס 3, צילינדר 1.25
  שמאל: לרחוק מינוס 3, צילינדר 0.75

  בגלל גילי (46 שנים) הומלץ לי באחד המכונים לעשות ניתוח מונוויזן בלבד. הרופא אמר שבעין ימין הדומיננטית הוא יתקן את המס’ לרחוק וישריר +0.5.
  בעין שמאל הוא ישאיר מס של מינוס 1.5- כדי שתשמש לראייה מקרוב.

  אני מבין מדוע הוצע לי מונטויזן שמתאים יותר לגילי, אך הבנתי שלוקח זמן למוח להתרגל וחושש ממצב שלא אתרגל למספרים השונים בעניים. אני רוכב על קטנוע ומתפרנס מעבודה מול מחשב וחושש שהראייה לא תהיה ברורה ותפריע.
  השאלות שלי הם:
  * האם יכול להיות מצב בו המוח לא מתרגל והראייה לרחוק ולקרוב תהיה מאוד לא חדה ומפריעה?
  * ואם אכן יקרה מצב כזה, האם ניתן לתקן את המצב ותוך כמה זמן?
  *האם השארת מס’ של מינוס 1.5- בעין הלא דומיננטית היא לא השראת מס גבוהה מידי? בעיקר במצבי שכל שנה וחצי המס עולה מעט. האם היית ממליץ להשאיר מס’ קטן יותר שיעזור לקריאה?

  אודה מאוד לתשובתך בהקדם.
  מתלבט מאוד ואשמח לשמוע את המלצתך.
  רותם.

  Picasso_B_1063
  שלום רותם,

  תיקון בשיטת monovision לאנשים עם קוצר ראייה מבוסס על תיקון מלא של כל המספר בעין הדומיננטית, והשארת מספר של 1.50- בעין הלא דומיננטית. באמצע שנות ה-40 לחיינו המספר לקרוב הוא 1.50+ כך שה 1.50- בעין הלא דומיננטית "ינטרל" את ה 1.50+ הדרוש לקריאה, וכך תיאורטית תוכל לקרוא ללא משקפיים, לפחות בשנים הבאות.

  ל monvision יש מספר בעיות. הבעיה הראשונה היא שיתכן שהמוח לא יתרגל למצב שבו מכל עין מתקבלת תמונה אחרת. מהניסיון בעולם רק 70% מהאנשים מסתדרים עם monovision (ובד"כ לנשים יותר קל להסתגל יחסית לגברים). הדרך היחידה לדעת אם תסתדר עם monovision היא לעשות ניסיון עם עדשות מגע: להרכיב עדשת מגע עם תיקון מלא בעין הדומיננטית, ועדשת מגע עם תיקון חלקי שמשאיר 1.50- בעין השניה. יש להסתובב עם העדשות לשבועיים, ולראות אם אתה מסתגל למצב זה. אם כן - אפשר לבצע ניתוח בשיטה זאת. אם לא תסתדר - מטוב לבצע תיקון מלא בשתי העיניים.

  בעיה נוספת שיש להבין היא שהמספר לקרוב עולה עם הגיל, ומגיע לקראת אמצע שנות ה-50 עד 3.00+. לכן המצב בעין הלא דומיננטית שהושאר בה 1.50- יהיה טוב למספר שנים, ובהמשך יתן רק תיקון חלקי למצב, ובסוף תזדקק למשקפי קריאה בכל מקרה.

  אנשים רבים מגיעים לניתוח להסרת משקפי לייזר בשנות ה-40 לחייהם דווקא בגלל שהם מתחילים להתקשות בראייה לקרוב, מתוך מחשבה שהניתוח יפתור אותם ממשקפיים. מרבית האנשים לא מבינים כלל את הנושא, ותמיד אני נדהם מחדש מדוע אנשים משכילים לא טורחים לקרוא על כך. אנשים שיש להם 2.00- בגיל 45 ואומרים שהם מסירים את המשקפיים כדי לקרוא ("אני בכלל לא צריך משקפיים בשביל לקרוא") לא מבינים שזה בגלל שהמספר לקרוב שונה מהמספר לרחוק, ושאחרי הניתוח הם יזדקקו למשקפי קריאה. תיקון בשיטת monovision הוא פתרון טוב לחלק מהאנשים, אך לא לכולם ולא לכל הזמן.

  בכל מקרה, כנראה שהרופא המנתח במכון אליו הלכת לא הסביר לך את הדברים, ולכן אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה. 3811*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/03/2019 אי הצלחה בהתאמת משקפיים

  מזה שנה וחצי לא מצליחים להתאים לי משקפיים עיניים לא שוות צילנדרים.

  אורלי

  Picasso_B_1063
  שלום אורלי,

  ולכן הגיע הזמן לשקול ברצינות הסרת משקפיים בלייזר. תיקון הצילינדר בעזרת לייזר יעיל יותר ומדוייק יותר מכל תיקן באמצעות המשקפיים.

  את מוזמנת לבדיקת התאמה אצלנו. 3811*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/02/2019 לייזר עיניים

  שמי עוזי ואני בן 64 נבדקתי לבדיקת התאמה בקאר לייזר ונמצאתי מתאים בשיטת לאסיק הלכת לשמוע עוד דעה בהדסה אופטימל וגם שם נמצאתי מתאים אך נאמר לי בשיטת prk ושאני צריך להיות שבוע עם עדשות ולא אוכל לנהוג ואילו בשיטת לאסיק חוזר למחרת לשיגרה.בשיחה עם בודקת העיניים בהדסה אופטי העלתי את ההתלבטות ואז היא אמרה לי שאם היא תכניס אותי לארבעה רופאים בהדסה כל אחד עשוי להגיד לי שיטה שונה.נשאלת השלה מה עושים.

  עוזי

  eyes of van gogh
  שלום עוזי,

  כדי להחליט איזו שיטה מתאימה לך יש לדעת מספר נתונים כגון עובי הקרנית, המספר במשקפיים, מיפוי הקרנית, וכמובן לבדוק את העין. יש מספר דברים שצריך לבדוק בגילך כמו האם יש קטרקט, האם יש יובש בעיניים, האם הרשתית ועצב הראייה תקינים ומהו הלחץ התוך-עיני. כל אלו נבדקים במהלך בדיקת ההתאמה.

  על פי כל המדדים הנ"ל מתקבלת תמונה על מצב העין, לפיה מחליטים איזו שיטה מתאימה לך להסרת משקפיים בלייזר, והאם בכלל אתה מתאים לניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/02/2019 לייזר להסרת משקפיים אצל ילדים

  בני בן ה8 עם מספר שמונה פלוס בשתי העיניים. הוא מאוד סובל מהמשקפיים,קשה לו ובכל יום בוכה ומבקש לפטר מהם, מתעניינים בלייזר לבקשתו החוזרת. האם יש מקרים בהם מתאפשר ניתוח בגילאים כאילו ומה הסיכונים. תודה

  cEyvZAU
  שלום רב,

  הגיל המינימלי לניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא 18, ובמקרים מסוימים כאשר יש צורך בהסרת משקפיים לקראת גיוס לצבא ניתן לבצע את הניתוח החל מגיל 17.5.

  בגיל 8 המספר במשקפיים אינו יציב והוא ישתנה במהלך השנים הקרובות. אין כל מקום לחשוב על ניתוחי לייזר בגילאים כאלו. עליו להרכיב משקפיים עם תיקון מלא על פי הרפרקציה (בדיקת משקפיים), ולבצע בדיקה חוזרת אחת לשנה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/12/2018 תיקון לאחר ניתוח מונוויז׳ן

  פרופ׳ אבי סלומון שלום רב שמי דניאל ויש לציין שמקצועי נהג ג׳ שדורש ראייה טובה בשתי העיניים ביצעתי ניתוח לייזר לפני כחודשיים הנקרא מונווי׳זן בשיטת לאסיק לא בדיוק הסבירו לי באופן מלא מהם האפשרויות במצבי היות ועין ימין שלי עין עצלה שהתברר לי רק לאחר הניתוח שזה לא בסדר לכשעצמו ועין שמאל רואה טוב גם באם אני סוגר את העין הטובה אני רואה בסה״כ הכללי ומזהה עצמים בעין העצלה שבה נכון להיום אני רואה 25-30% איך אני יכול לשפר את הראייה בעין הזו שמעתי על טיפול שנקרא נירווי׳זן האם הוא מוצלח ועד כמה באחוזים הוא באמת יכול לשפר את הראייה בשתי העיניים גם לרחוק וגם לקרוב ובנוסף שאלה אחרונה האם כדאי לשעות תיקון מלא בהמשך בעין העצלה לאחר טיפול נירווי׳זן או בכלל מה אתה מציע לי לעשות במצב הנוכחי ואז הכל יתבהר אחרת בראייה לרחוק ולקרוב אודה על תשובתך בברכה דניאל

  picasso-homer
  שלום רב,

  אם יש לך עין עצלה שבה הראייה ברמה שאתה מציין - אז לא היית צריך לעבור מלכתחילה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  לטיפולים בשיטת נוירו-ויז'ן יש הצלחה חלקית, והם מתאימים לדרגות קלות של עין עצלה. דרגה קשה של עין עצלה כמו אצלך לא תושפע מטיפול זה.

  אם יש לך עין עצלה שבה הראייה המיטבית המתוקנת היא פחות מ 6/12 הרי שבכל מקרה אתה לא כשיר לקבלת רישיון נהיגה בדרגה ג'.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/12/2018 בחירה בין שני סוגי ניתוחים מומלצים

  שלום פרופסור

  אני בן 26, ורוצה מאוד לעשות ניתוח להסרת משקפיים. הייתי במספר מקומות, וקיבלתי הצעה לשתי השיטות – PKR ו-INTRALASIK (חיתוך או שיוף הקרנית). הקרנית שלי עבה מאוד יחסית (610 מיקרון).

  אני מאוד מאוד מתלבט בין שתי השיטות. המחיר לא חשוב, ועם תקופת ההחלמה אני אסתדר. אני בעיקר רוצה לוודא שהעין תישאר תקינה עוד שנים רבות, ושהמספר לא יחזור שוב. אני אגרונום במקצועי ונמצא הרבה בשמש, ומנהל אורח חיים פעיל למדי וספורטיבי, אך לא מוגזם.

  מה היית ממליץ לי, פרופסור? הבנתי שחיתוך הקרנית כרוך בהחלשת הקרנית לטווח הארוך; זה נכון? אני מאוד אשמח לתשובה מפורטת כמה שאפשר. אל תחשוש משימוש במונחים מקצועיים – אני אנסה להבינם. מבחינתי זוהי החלטה קריטית, ואני חושש שיש שיקולים רפואיים שלא טורחים להסביר לי כראוי.

  תודה רבה רבה לך, ואני מקווה שתענה לי

  חנן

  confused
  שלום חנן,

  ההחלטה על סוג הניתוח תלוייה במכלול של גורמים, והם שונים מאדם לאדם. גורמים אלו כוללים את אופי עיסוקיך, האם אתה חשוף לחבלות במהלך עיסוקיך, האם אתה עוסק בספורט אתגרי שבו יש סכנה אמיתית לחבלות בפנים, מהי היכולת שלך לקחת שבוע חופש מהעבודה, איך אתה מבין את שני סוגי הניתוחים, וכמובן - נושא המחיר.

  על כל אלו אני מדבר בסוף בדיקת ההתאמה, ואני משקיע זמן רב לששיחה פרטנית עם כל אחד. אין תחליף למפגש הישיר של הרופא המנתח עם המועמד לניתוח, ואני מזמין אותך בדיקת התאמה אצלי, שם תקבל את מכלול השיקולים בעד ונגד כל שיטה, ומה הכי מתאים לך.

  אני שב ומדגיש שאין כל הבדל בתוצאות ובסיכויי ההצלחה בין שתי השיטות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/12/2018 שתי השיטות

  שלום,

  אם נניח שקיימת לי האפשרות לעבור את הניתוח בשתי השיטות ואין עדיפות מבחינה התאמה, איזו שיטה תיבחר?
  אור

  פרופ' אבי סלומון - מומחה למחלות וניתוחי קרנית, הסרת משקפיים בלייזר
  שלום אור,

  הבחירה בין שתי השיטות (שיוף חיצוני של הקרנית = PRK, או פיצול הקרנית ליצירת מתלה ושיוף מתחת למתלה = אינטראלאסיק) תלוייה במכלול של גורמים. אלו כוללים סגנון חיים, עיסוק בפעילויות ספורט, סיכון לקבלת חבלות בפנים בעקבות פעילות ספורט אתגרי או במהלך העבודה, יכולת לקחת שבוע חופש מהעבודה לאחר הניתוח, ומחיר הניתוח.

  לכל אחד יש מכלול שיקולים הקשורים לאורח החיים האינדיבידואלי שלו, ולכן אינני יכול לתת הנחייה גורפת מהו הניתוח המומלץ. במהלך בדיקת ההתאמה והשיחה שאני מקיים בסופה עם כל מועמד לניתוח אני מברר את הסוגיות הנ"ל, ומגיע להבנה עם הנבדק מהו סוג הניתוח המתאים ביותר בהתאם לצרכים וסגנון החיים שלו / שלה. זה הייחוד שלנו - אתה מדבר עם הרופא המנתח שלך בצורה פרטנית, ולא עם שליח שלו (אופטומטריסט או נציג מכירות, כפי שקורה במכונים אחרים...).

  חשוב רק להדגיש שוב ששתי השיטות בטוחות ומצליחות, ושבסופו של דבר - סיכויי ההצלחה זהים לחלוטין בשתיהן.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/12/2018 מספר גבוה פלוס

  האם מבצעים ניתוח לייזר במספר 8 פלוס?

  kiwi_eye_reloaded_by_ftourini
  שלום יעל,

  לא. בהיפראופיה (מספרי פלוס במשקפיים) ניתן לבצע לייזר עד פלוס 6.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/12/2018 ניתוח לייזר לחובשי עדשות מגע

  אני חובש עדשות מגע במשך שנתיים השאלה אם אני יכול לעשות ניתוח לייזר וגם מאיזה גיל זה

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  כמובן. אין שום בעייה לבצע הסרת משקפיים בלייזר. יהיה עליך להפסיק את השימוש בעדשות המגע לפחות 24 שעות לפני בדיקת ההתאמה, ולמשך שבועיים לפני הניתוח.

  ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר החל מגיל 17.5 ואם המספר במשקפיים התייצב במהלך השנה האחרונה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/10/2018 הסרת משקפיים בלייזר

  האם ניתן לעשות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר במקרה של צילינדר בלבד (1.25)?

  Colourful_Eye_by_LuminousStar
  שלום רב,

  זה אפשרי. יחד עם זאת - צריך לבדוק מהי חדות הראייה הלא מתוקנת, כלומר: איך את רואה ללא משקפיים. אם הראייה ללא משקפיים טובה מ 6/12 - אז אין צורך בניתוח.

  בכל מקרה מומלץ לבוא פיזית לבדיקת התאמה אצלנו. לתאום בדיקת התאמה ניתץן להתקשר ל 1800-200-222 או 3811*.
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/10/2018 מספר גבוה

  יש לי מספר מאוד גבוה, בעין אחת 11 עם צילינדר 3, ובעין שנייה 10 עם צילינדר 2. האם בכזה מקרה יש סיכוי להתאמה לניתוח גם עם קרנית עבה?

  ישראלה

  imagesAK0SIJ0H
  ישראלה שלום רב,

  ניתן לבצע ניתוח במקרה זה אם הקרנית מספיק עבה, וכבר ניתחתי בהצלחה מספרים סביב ה 14-. עדי לדעת אם את מתאימה עליך להגיע לבדיקת התאמה אצלנו, ושם נבצע את כל הבדיקות כולל מיפוי של הקרנית ובדיקת עובי הקרנית במספר שיטות.

  הלייזר החדיש שלנו מסוגל לשייף מספרים גבוהים במהירות רבה ותוך דיוק רב, וניתן כיום לנתח מספרים גדולים בהצלחה, בתנאי כמובן שעובי הקרנית מאפשר זאת.

  לבדיקת התאמה ניתן להתקשר ל 1800-200-222 או 3811*. פרטים נוספים ליצירת קשר בדף "צור קשר" באתר זה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/10/2018 ניתוח לייזר קרנית דקה

  שלום רב. מספרי בעינים יציב ועומד על 5.5 הנני רוצה לעשות ניתוח לייזר ואני בעל קרנית דקה. יש איזו שיטה חדשנית שמביאה מענה לבעלי קרנית דקה?

  יהודה

  fantastic_art_eye_mosaic_by_cornejo_sanchez-d4q3ya9
  יהודה שלום רב,

  לבעלי קרנית דקה מומלץ לבצע את הניתוח בשיטת PRK. כ"כ שימוש בתבניות שיוף חסכניות מאפשר הורדת כמות קטנה יותר של רקמה לכל מספר. אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/09/2018 מספר נמוך

  עשיתי ניתוח לייזר בשתי העיניים אצל דר [—-] ,כאשר בעין שמאל היה לי מספר -0.5 עם צילינדר גבוה מעל 2, דבר אשר גרם לראייה לא חדה. ראיתי פה באתר שזה בעייתי לעשות לייזר למספר נמוך. האם בדיעבד זה לא טוב שעשיתי בעין הזו? אציין שבהתחלה ראיתי מטושטש מאוד בעין שמאל לאחר הניתוח אך לאט לאט משתפרת הראייה.

  דניאל

  Third Eye _2, b
  שלום דניאל,

  מספר במשקפיים של 0.50- עם צילינדר של 2.00- הוא בכלל לא "מספר נמוך", וראוי בהחלט לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. במקרה הזה הצילינדר אחראי על חדות הראייה, וניתן להסירו ללא בעיה בניתוח. בכל הנוגע לקצב ההחלמה ולראייה לאחר הניתוח - הדבר תלוי בשיטת הניתוח, במצב שכבת האפיתל של הקרנית, באם יש יובש בעיניים, באם השתמשו בשיטת ה wavefont-guided החיונית לתוצאה האיכותית, ובגורמים אחרים, ועל כל אלו תצטרך לדבר עם הרופא שניתח אותך.

  ועוד דבר: למה לא שאלת את השאלות הללו לפני הניתוח?...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/09/2018 עלייה במספר

  שלום רב,
  פרופ’ אבי סלומון , ברצוני לשאול שאלה לגבי מספר המשקפיים שלי. עד עכשיו המספר שלי היה יציב במשך השנתיים האחרונות והוא -4 וקצת צילינדר. לאחרונה אני הרגשתי שהראייה שלי פחות טובה וכאשר הלכתי לבדוק את זה האופטומטריסט אמר לי שכנראה המספר שלי עלה ב-0.5 בכל עין וקצת הצילינדר עלה גם. השאלה שלי אם במצב הנוכחי כדי לי לעשות ניתוח לייזר ואם אני אעשה את הניתוח המספר אכן לא יעלה יותר, כי מצד אחד אני רוצה מאוד לעשות אבל מצד שני אני לא רוצה שהמספר יעלה לי לאחר הניתוח.
  אשמח למענה ,
  בברכה, אור.

  3c0824baadbfe32d9d4387e6df6fc08e
  שלום אור,

  יש רק דרך אחת לדעת זאת: לבוא אלינו לבדיקת התאמה. אנחנו נבדוק את המספר המדויק שלך כיום, את המספר של המשקפיים, ונראה אם היתה לך עלייה משמעותית או שאתה יציב.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/08/2018 ניתוח לתיקון קוצר ראייה וההשפעה שלו על הראייה מקרוב בגיל מבוגר

  שלום,
  אני מתכוונת לעבור ניתוח לתיקון קוצר ראייה (המספר שלי בשתי העיניים הוא -2.75). כמובן שזה תלוי בכך שבדיקת ההתאמה לניתוח תהיה תקינה. אופטומטריסט שביקרתי אצלו טען שלא כדאי לי לעשות את הניתוח כי כך לאחר גיל 40 אני אצטרך משקפיים לקרוב (אני בת 36 כרגע), אבל שאם לא אעשה את הניתוח, אז לא אצטרך משקפיים לקרוב לאחר גיל 40.
  מה דעתך על עמדה זו?
  תודה,
  נועה

  eye-art-photo
  שלום רב,

  החל מגיל 45 אנחנו צריכים תוספת של 1+ למשקפיים בשביל לקרוא, וזה עולה עד 2.5+ במהלך השנים שלאחר מכן. אם תמשיכי להשתמש במשקפיים, תזדקקי החל מגיל 45 למשקפיים מולטי פוקאליות, שבהן החלק המרכזי של העדשה ימשיך להיות 2.75-, והחלק התחתון יהיה 1.00+  2.75- כלומר: 1.75-. התוספת לקרוב תעלה ב 0.25+ כל שנתיים-שלוש, וכך תוכלי לרכוש אצל האופטומטריסט שלך משקפיים מולטי פוקאליות חדשות, כל פעם בעלות של כמה אלפי שקלים... אז הוא לא יגיד לך שלא תצטרכי משקפיים לקרוב, אלא ישכנע אותך לרכוש אצלו את המשקפיים המולטיפוקאליות... ועם כל מיני ציפויים מיוחדים להגנה מקרינה, ועם כבר אז למה לא מסגרת אלגנטית של גוצ'י?.....

  אם תעשי ניתוח, תוכלי להנות עד גיל 45 מראייה מעולה לקרוב ולרחוק, והחל מגיל 45 תוכלי לרכוש משקפי קריאה מוכנות מראש בכל בית מרקחת, בעלות של כמה עשדרות שקלים. נכון שתצטרכי להשתמש במשקפי קריאה כמו כולם. אבל תוכלי לנהוג, לשחות בבריכה ובים, לרוץ, לרכב על אופניים, לראות סרט בקולנוע, להנות מהצגה בתיאטרון, ולהיות במסיבה עם חברים - וכל זאת ללא משקפיים.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/07/2018 התייצבות המספר

  כתבתי לך שעלה לי המספר מ1.50 ל2.20 בתחילת כיתה יב שמתי לב לעלייה אבל הכוונה שלי שהחלפתי משקפיים בכיתה יב בגיל 17.5 בערך ומאז לא עלה לי במשך קרוב לשנה. אני כתבתי לך בשאלה שעלה מ1.50 ל2.20 כי אמרת שהמספר מתייצב אם הוא לא עולה במשך שנה וזה קרה לי באמצע גיל 17 16. יכול להיות שזה גדל ככה בגיל 16 17 בגלל לקראת גיל 18 הגוף מפסיק לגדול ובגלל זה זה עלה ככה? ויכול להיות שעכשיו הוא כבר יציב לי?

  AA_Giant_Eyeball_IndividualPage
  שלום רב,

  לא יודע. פשוט תבוא לבדיקת התאמה עם המשקפיים שלך, נבדוק אותך, נבדוק את המספר במשקפיים, ונגיד לך אם אתה יציב או עדיין לא. אם תמשיך לשבת ליד המחשב ותמשיך לשלוח את אותה שאלה אין ספור פעמים - לא תדע לעולם...

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/07/2018 שניאור

  תודה רבה על שענית לי
  אמרת שברגע שבמשך שנה אם אין עלייה במספר אז 95 אחוז זה לא יעלה.
  בגיל 16 היה לי מספר 1.50 ולא עלה לי עד כיתה יב. שזה בערך שנתיים ופתאום עלה לי לקראת גיל 18. למה זה קרה? וזה לא עלייה קטנה עלה לי ל2.20.
  ועוד שאלה בבקשה, אמרת שהוא ישאר קבוע למשך שנים רבים, הכוונה לכמה שנים ומעלה או לכל החיים?

  eye_see_toast
  שלום רב,

  למעשה היתה לך עליה הדרגתית מ 1.50 ל 2.25, אבל שמת לב אליה רק בגיל 18. מדובר בעליה של 0.75, שזה שינוי סביר בגילך. למעשה המספר שלך עדיין אינו יציב, ועליך להמתין עד להתייצבותו כדי להיות מתאים להסרת משקפיים בלייזר.

  היציבות היא בד"כ לשנים רבות. במהלך החיים מתרחשים מספר שינויים בעיניים. באמצע שנות ה-40 אנחנו זקוקים למשקפי קריאה בגלל שינוי ביכולת האקומודציה (מיקוד לקרוב) של העיניים. בגילאים שבין 60 ל-80 מתחיל קטרקט, דבר הגורם לעלייה בקוצר הראייה בשלבים הראשונים של התפתחות הקטרקט. אתה בן 18, כך שיש לך עוד זמן רב...

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/07/2018 גיל התייצבות המספר

  אומרים שאי אפשר לדעת מתי המספר יעצור וישאר קבוע. מדוע אפשר לעשות ניתוח לייזר מגיל 18? ואם המספר לא עלה במשך שנה זה אומר שהמספר ישאר קבוע ?

  שניאור

  3c0824baadbfe32d9d4387e6df6fc08e
  שלום שניאור,

  יציבות המספר במשקפיים מגיעה לכל אחד בתקופה אחרת. אנחנו יודעים שהגענו ליציבות אם המספר במשקפיים לא השתנה ביותר מ 0.25 דיופטר במהלך שנה אחת לפחות.

  אם המספר לא עלה במשך שנה אחת לפחות, זה אומר שיש סיכוי של 95% שהוא ישאר קבוע לשנים רבות. יחד עם זאת יש סיכוי של כ 5% של עלייה נוספת במספר, בד"כ במידה קטנה במהלך השנים הבאות.

  בבדיקת ההתאמה אנו בודקים את המספר הנוכחי שלך, ומשווים אותו למספר במשקפיים בהם אתה משתמש, כשרצוי שהמשקפיים יהיו בני שנה לפחות.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/07/2018 הסרת משקפיים ופזילה

  אני סובלת מפזילה וכפילות ראייה כבר שנה וקצת וממספרים 6 וקצת בשני העיניים האם אפשר לעשות ניתוח ומה התנאים לניתוח כמה זה עולה וכמה זמן נערך הניתוח?

  picasso-homer
  שלום רב,

  אם את סובלת מפזילה ומכפל ראייה, שאינם ניתנים לתיקון בעזרת משקפיים או עדשות מגע עם תיקון מיטבי, הרי שאינך מתאימה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה בפזילה ולבדוק כיצד ניתן לפתור בעיה זו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/07/2018 הסרת משקפיים במספר גבוה 12-

  שלום רב
  אני בן 27 מרכיב משקפיים מגיל 8, המספר עלה בהדרגה (בערך אחת לשנתיים) וכיום המספר שלי 12-. הבעייה היא שגם במשקפיים שמותאמות לי אני עדיין רואה מעט מטושטש, והאופטומטריסט אומר שאין מה לעשות כי זה המספר הכי מתאים…
  השאלה: 1) האם יעזור ניתוח לייזר
  2) האם אפשרי לבצע ניתוח
  3) אם אי אפשר לנתח, מה הפיתרון האפשרי? תודה מראש!

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  כדי לדעת אם אתה מתאים עליך לעבור בדיקת התאמה אצלנו. אם המספר התייצב במהלך השנה האחרונה, ואם כל הבדיקות אותן תעבור במהלך בדיקת ההתאמה יהיו תקינות (כולל עובי הקרנית ומיפוי הקרנית) - הרי שניתן יהיה כעיקרון לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/06/2018 התאמה לניתוח לייזר

  היי, אני בת 24 ואני בעלת מחלה בשם UC (קוליטיס) כבר מגיל 18 ואני משתמשת בכדורי פנטסה (טיפול זה לא ישתנה מאז האבחנה), בנוסף המספר שלי בעיניים יציב כשנתיים וחצי.
  רציתי לדעת האם אני יכולה לעשות ניתוח לייזר בעיניים לאור המחלה והטיפול בה ואם כן האם יש שינוי מסויים ביני לבין בן אדם בריא בסיכוני הניתוח עצמו?

  Spiders_Eye_by_x_xLithiumx_x
  שלום רב,

  בחולים הסובלים מ- Ulcerative Colitis יש לעיתים רחוקות גם מעורבות של העיניים. בעיות אלו כוללות דלקת תוך עינית (Uveitis), דלקת של דופן העין (סקלריטיס או אפיסקלריטיס), דלקת של הקרנית, ולעיתים יובש בעיניים. מדובר במצבים נדירים יחסית בקשר ל Ulcerative Colitis, אך אם הם קיימים - לא ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  מומלץ להגיע לבדיקת התאמה, מצויידים בכל המסמכים הרפואיים על מחלתך בעבר, ולהיבדק. אם ימצא בבדיקה שהעיניים שקטות ולא מעורבות, ואם כל שאר הבדיקות תקינות - המספר יציב במשך שנה, עובי הקרנית תקין, מיפוי הקרנית תקין - הרי שניתן לשקול בחיוב ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/06/2018 האם אני מתאימה לניתוח

  היי, יש לי מספרים של עין אחת 5.75+ והשניה 3+, עם משקפיים מגיל שנה (יש צילינדר, לא השתמשי בעדשות מעולם). יכולה לעשות לייזר? יש לציין שיש לי לפעמים בריחה של העין פנימה כמו פזילה במצבים מסוימים של עייפות למשל

  לי

  images6092CGRF
  שלום לי,

  כדי לענות על שאלתך צריך לדעת אם המספר במשקפיים יציב, לבצע מיפוי קרנית, לבדוק את עובי הקרנית, ולבצע בדיקת משקפיים לאחר ציקלופלגיה כדי לדעת מהו הפוטנציאל לעלייה נוספת במספר בעתיד. את כל אלו ניתן לבצע במסגרת בדיקת ההתאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/06/2018 גיל הניתוח

  האם יש אפשרות לבמע את הניתוח בגיל 15-17?

  יהונתן

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום יהונתן,

  הגיל המינימלי לניתוח הוא 17.5, וזאת בתנאי שהמספר במשקפיים היה יציב במשך לפחות שנה לפני הבדיקה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/05/2018 הסרת משקפיים בלייזר

  אף פעם לא הרכבתי משקפיים ובשביל הרישיון הלכתי לעשות בדיקת ראייה ואמרו לי שהמספר שלי גבוה עין אחת 4 עם צילינדר
  והשנייה 6 עם צילינדר האם אני יכולה עדיין לעשות הסרת משקפיים בלייזר ?!

  מלכה

  cliparti1_eyelashes-clipart_05
  שלום מלכה,

  כדי לדעת אם את מתאימה צריך לדעת מה היה המספר שלך בעבר. עם מספרים כאלה אני מניח שהרכבת עדשות מגע, אחרת לא היית יכולה לתפקד כלל. אם יש לך נתונים של בדיקת משקפיים מן העבר בחנות אופטיקה כלשהיא - אז אפשר להשוות את הנתונים כיום עם הנתונים שהיו לך בעבר.

  אם לא ניתן למצוא מידע כזה מן העבר - לא ניתן יהיה לדעת אם את יציבה. במקרה זה יהיה עליך לחכות לפחות שנה, ובעוד שנה להיבדק שוב ואם תהיי יציבה - תוכלי לגשת לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/05/2018 פטיריגיום והסרת משקפיים

  האם מומלץ לשלב בין ניתוח להסרת משקפיים -6.5 בכל עין לבין ניתוח להסרת פטיריגיום

  imagesAK0SIJ0H
  שלום רב,

  קודם מומלץ לעבור ניתוח פטיריגיום (ואם יש בשתי העיניים - אז בשתיהן). מספר חודשים לאחר ניתוחי פטיריגיום, כשהמספר של המשקפיים מתייצב - ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר.

  לא ניתן לבצע את שני הניתוחים בו זמנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/05/2018 ניתוח prk בגיל 50

  האם מומלץ לעשות ניתוח prk בגיל 50 ?
  האם הטיפול בקטרקט מסובך יותר למי שעבר ניתוח prk?
  האם אתה ממליץ על שיטת ebk ומדוע? מה החסרונות שלה לעומת הורדת התאים באלכוהול?

  לייזר כללי 1
  שלום רב,

  אפשר בהחלט לבצע ניתוח PRK בגיל 50, בתנאי שכל הבדיקות תקינות.

  הטיפול בקטרקט לא יהיה מסובך יותר, וכבר יש ניסון רב של שנים רבות בניתוחי קטרקט באנשים שבצעו בעבר הסרת משקפיים בלייזר. ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר מתבצעים מזה למעלה מ-30 שנים, כך שחלק לא מבוטל מהאנשים שנותחו, עברו בהמשך בהצלחה גם ניתוחי קטרקט.

  שיטת EBK היא מודיפיקציה של PRK. הניסיון שלנו מראה ששיטת PRK עם הברת האפיתל עם אלכוהול היא השיטה הבטוחה והמצליחה ביותר מכל שיטות השיוף החיצוני.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/05/2018 ניתוח להסרת משקפיים

  שלום פרופסור.אני בן 47.
  יש לי מספר מינוס 3.5 בערך בכל עין עם צילינדרים. המספר לא השתנה שנים רבות אולם מאז גיל 40 ראייה לקרוב החלה להתדרדר. אני מרגיש שאני תריך כבר משקפיים גם לראות מקרוב כי אני מסיר אותם על מנת לקרוא…
  האם לדעתך אוכל לבצע ניתוח להסרה המשקפים או שניתוח רק ישפר לי ראיה למרחק אבל לא לקרוב?
  תודה לתשובתך

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום רב,

  ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בגילך יתקן את הראייה לרחוק (טווח הנהיגה, הטלוויזיה, הטווח החברתי, מה שאתה רואה ברחוב ובמשרד), אך לא יתקן את טווח הקריאה והעבודה מול מסכי מחשב. בגילך אתה ככל הנראה זקוק לתוספת לקריאה סביב ה 1.00+ או 1.25+. כלומר: לרחוק אתה עדיין זקוק ל 3.50- ולקרוב אתה זקוק ל 3.50- 1.25+ = 2.25- .אם לא תעשה ניתוח תזדקק למשקפיים מולטיפוקליות שבמרכז יש 3.50- ובחלק התחתון 2.25-, עם שינוי הדרגתי של המוקד מהמרכז לחלק בהתחתון. כל 2-3 שנים תצטרך לרכוש משקפיים מולטיפוקליות חדשות בגלל עלייה איטית של התוספת לקרוב.

  אם תעשה ניתוח תיפטר מהמשקפיים לרחוק וגם לא תזדקק למשקפיים מולטיפוקליות, אבל תזדקק למשקפי קריאה רגילות שמספרן כיום הוא 1.25+ אותן ניתן לרכוש בכל בתי המרקחת בעלות נמוכה מאוד.

  לחץ כאן למידע נוסף על אקומודציה, פרסביאופיה ומשקפי קריאה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/05/2018 בעלת צילינדר גבוה

  שלום רב,
  אני בת 24 ומרכיבה משקפיים מגיל ילדות. המספר שלי נע בין 5.75-6.5 בשתי העיניים וגם בעלת צילנדר 4.75 ו 4 בשתי העיניים. לצערי, יש לנו רקע גנטי עם קוצר ראיה וגם אימי סבלה ממספר 12 במשקפיים עד שנותחה לאחרונה בניתוח להשתלת עדשה מיוחדת שהובאה עבורה מאיטליה .

  ביצעתי בדיקת התאמה באחד ממכוני הלייזר המוכרים בארץ, ונאמר לי שרוב הסיכויים שאני לא אהיה מרוצה מתוצאות הניתוח . כלומר, שיהיה קשה מאוד להביא אותי לדיוק בראיה בניתוח לייזר בודד ושהרופא לא ממליץ לעבור ניתוח מסוג לייזר בשלב זה בחיי.

  רציתי לדעת האם ישנה תקווה לגבי ביצוע הלייזר עבורי? או שמא עלי לוותר על הרעיון?
  אשמח לקבל חוות דעת נוספת ממומחה.

  תודה רבה

  eye-art-photo
  שלום רב,

  את מוזמנת לבדיקת התאמה אצלנו.

  ניתן להתקשר ל 1800-200-222 או ל 3811*.

  לחצי כאן למידע על קביעת תור לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/04/2018 התאמה לניתוח להסרת משקפיים

  שלום פרופ’ סלומון,
  קראתי את המאמר המעניין ואבקש לשאול שאלה, היות ואני מתלבטת מאוד.
  הייתי בבדיקות באחד מהמכונים המוכרים להסרת משקפיים. יש לציין שאני מרכיבה עדשות מגע רכות יומיות בד”כ, אך בחודשים האחרונים השימוש בעדשות פחת. בכל מקרה הגעתי לבדיקה הראשונה לאחר הפסקה של 4 ימים מהעדשות. בבדיקה נמצא עיוות בקרנית בעין שמאל, בתמונה היו לא מעט כתמים אדומים וחוסר סימטריה במבנה. הרופא אמר שבמקרה כזה מומלץ לבצע ניתוח prk, אך למען הסר ספק ביקש שאחזור לאחר שבוע נוסף ללא עדשות. בבדיקה השנייה (לאחר כשבועיים ללא עדשות) נראה שיפור במבנה, אך עדיין קיים עיוות, בצילום נראו פחות כתמים אדומים (היה מעט במרכז העין). הרופא המליץ על ניתוח לאסק.
  לפי דבריך במאמר, אם הבנתי נכון, לא מומלץ לנתח עין עם עיוות בקרנית. אני מודה שיש לי חששות ולא לגמרי בטוחה בהתאמת העין לפרוצדורה.
  אודה לחוות דעתך,מקווה שהפרטים מספקים.
  תודה!

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום רב,

  אי אפשר לענות לשאלתך בלי לראות את מיפוי הקרנית. יש עיוותים בקרנית הנגרמים בגלל שימוש מוגזם בעדשות מגע, ואחרי הפסקה ממושכת של השימוש בהן - עיוותים אלו נעלמים או פוחתים. עיוותים כאלו אינם מסוכנים. להיפך - אם תעשי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ולא תזדקקי יותר לעדשות מגע - הדבר יגרום להעלמות העיוותים מהקרנית.

  לעומתם יש עיוותים קבועים בקרנית, שאינם נגרמים מעדשות מגע, והם חלק מהתכונה הקבועה של הקרנית. עיוותים אלו קשורים למצב הנקרא קרטוקונוס. לעיתים העיוותים האלו מצביעים על נטייה לקרטוקונוס, שעלולה להתגבר לאחר הסרת משקפיים בלייזר.

  במהלך בדיקת ההתאמה הרופא המנתח בוחן את מיפוי הקרנית שלך, ומחליט באיזה סוג של עיוות מדובר. אם הפסקת השימוש בעדשות מפחיתה את העיוותים - הרי שניתן לבצע את הניתוח. בכל מקרה את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה, ואנו נבצע לך מיפוי קרנית ונוכל להגיד לך האם ניתן לבצע את הניתוח בבטחה..

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/04/2018 האם אני מתאים לניתוח להסרת מישקפיים

  בסביבות גיל 30 הופיע לי כתם חום בראיה על עין ימין הרופא אמר שזה csr הכתם נשאר שנים
  לאחר מכן הפך לצלקת בעין ויש לי קצת עיוות בראיה
  האם אני יכול להתאים לניתוח לייזר?

  TAM_ParrotFishEye_big
  שלום רב,

  לא, אתה לא מתאים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/04/2018 לופוס

  אני חולת לופוס עם אפלה חיובי,אני מרכיבה משקפיים כבר מס׳ שנים ואני צריכה להחליף את המשקפיים למס׳ גדול יותר,רציתי לדעת אם אני אוכל לעשות ניתוח להסרת משקפיים.

  קרן

  afghan_girl_eyes
  שלום קרן,

  אין תשובה חד משמעית לשאלתך. ניתחנו כבר אנשים רבים עם מחלות אוטו-אימוניות, ללא סיבוכים. במקרים בהם המחלה פעילה, ויש יובש משמעותי בעיניים, הרי שיש לשקול בזהירות אם את מתאימה לניתוח. אם המחלה לא פעילה ואין יובש בעיניים - ניתן בד"כ לבצע את הניתוח בהצלחה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/04/2018 לחיילים

  אני חייל ג’ובניק השאלה אם זה אפשרי בכלל לעשות את הניתוח בזמן הצבא, ואם כן אפשר לדעת עוד פרטים לגבי חיילים ומה המחיר?

  שי

  3020
  שלום שי,

  ניתן בהחלט לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לחיילים במהלך השירות הצבאי, ולא משנה אם אתה ג'ובניק או חייל קרבי. למידע מפורט אתה מוזמן להתקשר אלינו ל 3811* או 1800-200-222 או ישירות למזכירתי מיה ב 052-6741425.

  לחץ כאן לפרטים ליצירת קשר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/03/2018 טיפול לייזר

  שלום רב, הבן שלי כבר מספר חודשים מעוניין לבצע ניתוח להסרת משקפיים, והמספר שלו בעיניים כבר שנתיים וחצי ללא שינוי. רציתי לדעת, האם אפשרי לעשות ניתוח לייזר להסרת משקפיים לפני גיל 17?

  hayalim_night_C
  שלום רב,

  הגיל המינימלי מבחינתי להסרת משקפיים בלייזר הוא 17 וחצי. זאת כדי לאפשר די זמן למי שרוצה להתגייס ליחידות המובחרות להעלות את הפרופיל בעקבות הניתוח ל-97, ולגשת לגיבושים השונים (ימי סיירות).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/03/2018 דלקת פרקים וקרעים ברשתית

  שלום רב,
  קודם כל תודה רבה על הפורום הפורה!

  יש לי שתי שאלות ברשותך:
  1) איך דלקת מפרקים אמורה להשפיע על הניתוח?
  נבדקתי לאחרונה אצל שני אורטופדים בעקבות כאבים, אחד מהם טען שזה עניין של שרירים והשני אמר לי שזה דלקת מפרקים ללא התייחסות לסוג מסויים.
  טופלתי בתרופה מסויימת נגד הדלקת במשך 10 ימים, הכאבים נחלשו (לא בטוחה אם בהשפעתה) ולא חזרתי לבדוק את העניין.
  כעת אינני נוטלת תרופות כלשהן ויש לי כאבים חלשים וסבילים.
  אני צריכה לברר את העניין היטב לפני הניתוח? האם זה ישפיע לרעה על התוצאות?

  2) אובחנתי עם שני חורים קטנים אדומים ברשתית באחת העיניים.
  להבנתי הם קטנים ו”זניחים” (היה רופא אחר שלא ראה אותם בכלל). האם עדיף לעבור תיקון של העניין לפני ניתוח הסרת המשקפיים?
  אם כן, מתי אחרי זה אני יכולה לעבור ניתוח להסרת משקפיים?
  יש לי נטייה של לא לטפל בזה בינתיים ולעבור בהתחלה ניתוח להסרת משקפיים. הסיבה היא שהחורים הם קטנים ואני מפחדת שפרוצדורת התיקון היא מיותרת בינתיים ועלולה לגרום לנזק.
  חשבתי לעשות ניתוח להסרת משקפיים ולהישאר במעקב לגבי הרשתית.
  איך אתה כמנתח מתייחס לזה?

  אציין שאני בת 27 עם קוצר ראייה של כ 7- וצילינדר של כ 1.5.

  תודה רבה על כל העזרה! מאוד מעריכה.

  eye_see_toast
  שלום רב,

  דלקות פרקים על רקע אוטו-אימוני גורמות בד"כ ליובש בעיניים. אם הדלקת פעילה, ואם יש יובש משמעותי בעיניים - הדבר עלול לגרום לבעיות בריפוי פצע בכל ניתוח שהוא בעיניים.

  מומלץ לעבור טיפול לחורים ברשתית לפני שעוברים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. בד"כ חודש לאחר הטיפול בחורים ניתן לעבור הסרת משקפיים בלייזר. אסור להזניח חורים ברשתית מכיוון שהם עלולים לגרום להפרדות הרשתית. מי שיקבע אם הטיפול הכרחי זה רופא עיניים מומחה לרשתית.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/03/2018 הסרת משקפיים בלייזר

  אני לוקח קומדין זה אפשרי לעשות ניתוח לייזר?

  אריק

  060c366c4f211b4d62296abeeadaa1f3
  שלום אריק,

  קומדין, או כל תרופה אחרת שמעכבת את קרישיות הדם, לא מהווה בעיה בניתוח להסרת משקפיים בלייזר. בקרנית אין כלי דם, ואין במהלך הניתוח פגעה כלשהיא בכלי דם. במקרים נדירים יתכנו כלי דם בהיקף הקרנית, במיוחד במרכיבי עדשות מגע שעושים זאת בצורה מוגזמת לאורך שנים. כלי דם אלו עלולים לדמם בניתוח כמו לאזיק, אך מדובר בדימום קטן וחסר חשיבות. הרופא המנתח יבדוק אותך, יגיד לך אם יש לך כלי דם בהיקף הקרנית, וימליץ לך על שיטת הניתוח שמתאימה למצבך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/02/2018 קרעים ברשתית / קרנית

  לפני בערך כשנה עברתי בצבא ניתוח לייזר לתיחום קרע ברשתית או בקרנית אני לא בטוחה מה זה בדיוק , לא אוכל לעבור בכלל ניתוח להסרת משקפיים ?

  גל

  pop_art_eyes_by_xsuicidalcupcakex-d3i8by1
  שלום גל,

  טיפול בקרעים ברשתית אינו פוסל אותך מהאפשרות לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. את מוזמנת לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/02/2018 יובש ואלרגיה

  היי
  אני בת 22 ואני סובלת מיובש בעיניים לאחר שהרכבתי עדשות מגע מספר שנים. בבדיקה לאחרונה הרופא אמר לי שעדיין יש לי יובש והעין עם סימני אלרגיה שיעברו עם הזמן
  האם ניתוח לייזר בעיניים הוא בכלל אופציה?

  coloured_eye_drawing_by_stardust12345-d6g62c3
  שלום חן,

  בהחלט כן. בבדיקת ההתאמה נעריך את מידת היובש שלך, ואם נמצא שהיובש לא קשה - נוכל לבצע לך בהצלחה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. מרבית האנשים מעריכים את היובש שלהם בחומרה רבה יותר מכפי שהוא באמת.

  ככל שתתרחקי מהשימוש בעדשות מגע בעקבות הניתוח, כך מצב העין ישתפר, וסימני היובש והאלרגיה יעלמו בהדרגה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/02/2018 ניתוח לייזר PRK

  שלום,
  אני בן 29 עם מספרים בשתי העיניים מינוס 7.25 עם צילינדר סביב 1.
  עשיתי בדיקה לניתוח לייזר ונמצא עובי הקרנית 530, ו520.
  הם אמרו שאני מתאים רק להשתלת עדשה תוך-עינית.
  האם אתה חושב שאני מתאים לשום טיפול (PRK או LASIK)?
  ומה העובי המינימלי שמותר להשאיר לאחר ניתוח? אני ראיתי שאתה כתבת שלשיטת PRK הוא לכה”פ 350 מיקרון, אבל מה שאני ראיתי על האנטרנט שרוב רופאים אומרים או 250 או 300?
  ומה העובי שישאר מניתוח עלי?

  תודה רבה
  יצי

  eye-art-photo
  שלום רב,

  אתה מתאים לניתוח PRK. העובי שישאר לך לאחר הניתוח הוא כ- 400 מיקרון, הרבה מעל המינימום המותר בניתוחי PRK. בנתונים שלך אין לי כל ספק שניתוח PRK מדוייק יותר ובטוח יותר מהשתלת עדשה תוך עינית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/02/2018 הסרת משקפיים בלייזר

  בת 47 מעוניינת להגיע לבדיקת התאמה, המספר במשקפיים הנוכחי אינו תואם למספר הקיים בפועל , המספר הוא מלפני 10 שנים, האם אפשר בכל זאת להגיע לבדיקה

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום לך,

  בהחלט. אבל מומלץ להביא לבדיקת ההתאמה היסטוריית משקפיים (בדיקות משקפיים משנים קודמות, ככל שניתן להשיג מחנויות האופטיקה בהן ביצעת בדיקת משקפיים), ואת כל המשקפיים מהעבר הקרוב והרחוק.

  חשוב לדעת שמעל גיל 45 הסרת המשקפיים בלייזר תביא רק להסרת המספר לרחוק (טווח הנהיגה, הקולנוע, הטלויזיה, הטווח החברתי, האנשים איתם את מדברת במשרד, בבית וכו'). לקרוב ישארו לך משקפיים. קרוב = טווח הקריאה, כולל קריאה של ספרים, הטווח בו מתבוננים בנייד, בטאבלט, בשעון, ובהמשך גם במחשב. לכל הטווח שבינך ובין המחשב יהיה צורך במשקפי קריאה, שמספרם בגיל 45 הוא 1+, והוא עולה בהדרגה עד 3+ במהלך 10 השנים הקרובות.

  אנשים רבים מגיעים בדיקת התאמה בגיל 45 ומעלה, מכיוון שהנושא של משקפי קריאה מטריד אותם, ולא כ"כ מובן להם. לכן חשוב להבין שמעל גיל 45 הניתוח מסיר את המספר לרחוק, אך המספר לקרוב ישאר בד"כ. במקרים מסויימים ניתן לבצע תיקון בשיטת mono-vision, שזה תיקון העין הדומיננטית באופן מלא, והשארת העין השנייה עם 1.5-, שיאפשר קריאה (מינוס 1.5 מבטל את תוספת הפלוס 1.5 שצריך בגיל הזה לקריאה). הדבר הזה מתאים רק למי שסובלים מקוצר ראייה (כלומר: עדשות מינוס במשקפיים).

  בבדיקת ההתאמה תקבלי הסבר מפורט על האפשרויות השונות שמתאימות לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/02/2018 ניתוח לייזר

  אני בן 28 עשיתי בדיקה לניתוח לייזר ונמצא עובי הקרנית 520.
  הם אמרו שאני לא מתאים לשום טיפול.
  יש לי מינוס 7 וצילינדר מינוס 50.
  רצתי לשאול את הדר’ אם מתאים לניתוח (או PRK או LASIK)?
  בתודה וברכה

  אשר

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום אשר,

  אני מניח שלא מדובר בצילינדר 50 אלא 5...

  בכל מקרה צריך לראות את מיפוי הקרנית שלך כדי לדעת אם אתה מתאים. אתה מוזמן לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/02/2018 יובש בעיניים

  אני סובלת לרוב כנראה מיובש בעיניים שגורמים לי לכאבים. עשיתי בדיקת התאמה ונאמר לי כי אני מתאימה. אני מפחדת לעשות ניתוח בגלל הכאבים הקיימים לי כעת. האם זה משפיע אחד על השני?

  אביבית

  images6092CGRF
  שלום אביבית,

  יובש בעיניים הוא מצב ממנו סובלים אנשים רבים, בעיקר כאלה המרכיבים עדשות מגע. ברב המקרים מדובר ביובש קל, שאינו מהווה מניעה לבחצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. גם רב האנשים שחושבים שיש להם יובש קשה, מגזימים בהערכת חומרת היובש, ובד"כ מצבם קל מכפי שהם חושבים.

  כדי לדעת אם את מתאימה לניתוח יש לבצע מספר בדיקות, שכוללות אצלנו גם הערכה של יובש בעיניים. אלו כוללות מבחן שירמר, זמן שבירת הדמעות (Break-up time), קיום מניסקוס דמעות, והערכת צביעת אפיתל הקרנית. אם בדיקות אלו תקינות ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ללא חשש.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/01/2018 יובש בעיניים

  אני סובלת מיובש בעיניים עד כדי כך שכואבות לי העיניים לפעמים. ובבדיקת התאמה אמרו לי שאני מתאימה ללאסק . האם זה יכול להוות סיכון?

  אביבית

  imagesAK0SIJ0H
  שלום אביבית,

  כדי לענות לך צריך לבצע מספר בדיקות להערכת חומרת היובש בעיניים. בדיקות אלו כוללות מבחן שירמר להערכת כמות הדמעות, בדיקת יציבות הדמעות (break-up time) ובדיקת שלמות אפיתל הקרנית בעזרת צביעת פלורסצאין. כ"כ חשוב לדעת אם את משתמשת בתחליפי דמעות (טיפות לחות) ומהי התדירות היומית. בנוסף יש לדעת אם יש לך מחלות אוטו-אימוניות כגון תסמונת סיוגרן, דלקת פרקים וכו'. לאחר שיתקבל המידע הנ"ל ניתן יהיה להעריך אם תוכלי לעבור בבטחה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/01/2018 השתלת עדשה

  שלום דד’ סלמון
  אני תומר בהמשך לשאלה בן 37 ועובי הקרנית דקה מדי (448)לניתוח הציען לי השתלה עדשה תוך עינית כתחליף
  רציתי לשאול יתרונות וחסרונות ?
  תודה רבה

  pop_art_eyes_by_xsuicidalcupcakex-d3i8by1
  שלום תומר,

  השתלת עדשה תוך עינית עלולה לגרום להתפתחות קטרקט, גלאוקומה ונזק לקרנית בטווח הארוך. אני ממליץ לך להימנע מניתוחים, ולא לחפש הרפתקאות מיותרות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/01/2018 בדיקת לייזר

  אני בן 37 עשיתי בדיקה לניתוח לייזר ונמצא עובי הקרנית 448
  יש לי מינוס 12 לצערי ואני מרכיב עדשות מגע קשות והעין כבר עייפה מהם רצתי לשאול את הדד’ אם ניתן להוריד לפחות חלק כך שיישאר עובי לפחות עד 350 מקרון — כלומר חלק מהמס’ ?
  בתודה וברכה

  eye-art-photo
  שלום תומר,

  צר לי, אבל לדעתי קרנית כל כך דקה אינה מתאימה לניתוח לייזר כלשהוא, ולא משנה מה המספר שצריך להוריד.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/01/2018 ניתוח לייזר מולטיפוקלי

  שלום!אני בן 54 ומרכיב משקפי קריאה במספר 2.75+,בשנתיים האחרונות אני מרכיב גם משקפי ראיה גם לרחוק במספר 1.00+, המספרים יציבים הרבה זמן בשתי העיניים,הבנתי שאפשר לעשות ניתוח לייזר מולטיפוקל שחלק בעין יראה לרחוק וחלק לקרוב (לא מונו ויז”ן שעין אחת רואה לקרוב והשניה לרחוק),רציתי לשאול אם אני מתאים לניתוח מסוג זה בתקווה שכל הבדיקות בסדר ונמצאתי מתאים,והאם מרגישים בנוח עם הראיה שמתחלקת בעין לרחוק ולקרוב,והאם אני אוכל אחרי הניתוח לראות 6 6 גם לרחוק וגם לקרוב.תודה גיל.

  picasso-homer
  שלום רב,

  התוצאות של שיוף מולטי-פוקאלי על פני הקרנית אינן טובות, ושיטה זו ננטשה ע"י מרבית מנתחי הלייזר. במקרה שלך ניתן לבצע רק תיקון של המספר לרחוק (כלומר את ה 1+), אך לא ניתן להסיר את משקפי הקריאה. כ"כ לא ניתן לבצע במקרה שלך mono-vision.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/12/2017 האם אני מתאימה לניתוח לייזר בעיניים?

  לפני מספר חודשים ניגשתי לבדיקת עיניים שגרתית והרופא טען כי ירדתי ברבע מספר ממה שהיה לי (-4.75) וכעת אני -4.25 בעין ימין ו-4.50 בעין שמאל פלוס צילינדר של -1.30 האם אוכל לבצע ניתוח לייזר ??

  watermark
  שלום בטי,

  הנתונים שמסרת לא מספיקים כדי לדעת אם את מתאימה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. כדי לבדוק את התאמתך יש לבצע סדרת בדיקות נוספות הכוללות מיפוי ממוחשב של הקרנית, בדיקת עובי הקרנית, בדיקת המקטע הקדמי והקרקעית של העין, ובדיקת הלחץ התוך עיני. כל אלו הם מרכיבים של בדיקת ההתאמה, אותה אנו מבצעים לכל מועמד לניתוח זה.

  את מוזמנת אלינו לבדיקה זו. אנא התקשרי ל 052-6741425.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  12/12/2017 ניתוח לייזר

  שלום, בת 51 אני מרכיבה משקפי קריאה 2.75+ אני כבר לא רואה כ”כ חד לרחוק (לא מרכיבה משקפיים לרחוק)…עפ”י בדיקה שעשיתי לרחוק אני 1.00+ בשתי העיניים,במקום אחד אמרו לי שאיני מתאימה לניתוח, במקום אחר אמרו שניתן לנתח עין אחת תשמש לקרוב ועין אחת לרחוק….וזה יפתור לי את הראיה לקרוב ורחוק…איך במקום מסוים לא ניתן ובמקום אחר כן???אשמח לחוו”ד…תודה רבה

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום רב,

  יש לך שילוב של היפראופיה (רוחק ראייה) ופרסביאופיה (זוקן ראייהף כלומר: צורך במשקפי קריאה). מדובר במצב נפוץ מאוד בגילאי 50 פלוס. במקרה שלך הניתוח יכול להסיר את ה 1+ שיש לך לרחוק, אבל לא את המספר לקרוב. מכיוון שאת עדיין לא מרכיבה משקפיים לרחוק, ומכיוון שהמספר לרחוק אצלך נמצא כנראה בעלייה, ויכול לעלות עד 2+ בעתיד הקרוב - הרי שלא מומלץ בשלב זה לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  מי שהציע לך "עין לקרוב ועין לרחוק", מתכוון להפוך את אחת העיניים ממצב של 2.75+ למצב של 1.5-. במצב זה לא תוכלי לראות לרחוק עם העין הזו, אבל תוכלי לקרוא אתה יותר בקלות. אמנם יש מנתחים שנוהגים לבצע סוג כזה של תיקון לאנשים עם רוחק ראייה ופרסביאופיה, אך אני חושב שזו טעות. בכל אופן אני חושב שאת לא מתאימה להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/12/2017 ביטול משקפי ראיה

  אני בן 47 מגיל שמונה עם מספרי פלוס היום מלטיפוקל פלוס ארבע עם תוספת 1.25 עבור קריאה האם ניתוח יכול לבטל גם את הצורך במשקפי קריאה.אני לא רוצה עין אחת לרחוק ועין אחת לקרוב

  דני

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום דני,

  במקרה שלך ניתן בניתוח הסרת משקפיים בלייזר לבטל את המספר לרחוק, כלומר פלוס 4. את התוספת לקריאה לא ניתן לבטל. בכל מקרה לא ניתן לבצע במקרה שלך mono-vision (כלומר: עין לקרוב ועין לרחוק).

  המספר במשקפי הקריאה מתחיל עם תוספת של 1+ בגיל 45, ועולה בהדרגה לתוספת של 3+ בגיל 55-60.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/12/2017 עין עצלה שגורמת לפזילה

  שלום!
  אני בת 31 יש לי עין עצלה מילדות. מרכיבה עדשות מגע במספרים בסביבות 4 ו6.
  כאשר אני לא מרכיבה עדשות, העיניים שלי פוזלות אוטומטית.
  רציתי לדעת האם אני יכולה להתאים לניתוח.
  אני כרגע בהריון, אני יודעת שלא ניתן לבצע ניתוח בהריון, אך האם ניתן לבצע בדיקת התאמה בהריון?

  רבקה

  watermark
  שלום רבקה,

  לא ניתן לבצע בדיקת התאמה במהלך ההריון. שלושה חודשים לאחר הלידה את מוזמנת לבוא אלינו לבדיקת התאמה.

  בכל הנוגע לפזילה - אם הרכבת עדשות המגע מנטרלת את הפזילה, הרי שלאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר המצב יהיה דומה למצב שלך עם העדשות - כלומר ללא פזילה. אם את מתאימה לניתוח - את זאת נוכל לדעת רק בבדיקת ההתאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/11/2017 מספרים גבוהים

  אני שואל את זה ברור כי בכל הפורומים זה לא נידון מספיק.
  יש לי מספר גבוה המשקפיים 7 וצילינדר בערך 1.25 בשניהם. השאלה:
  האם יש בכאלה מספרים סיכויי הצלחה גבוהים.
  האם יש סיכוי כי המספר יחזור ואם כן מה המקסימום עד 1 או יותר.
  כמה זמן המספר צריך להיות יציב ואיך אפשר לאמת את זה. הרי כל אופטומטריסט נותן לך מספר אחר
  באיזה גיל הכי מומלץ לנתח. אני בן 22 לא כדאי לחכות קצת שהמספר יתייצב(שמעתי שבדרכ זה נעצר בסביבות 24)
  והכי חשוב כמה נדיר הסיבוכים. אני מבין שעיוורון לא שכיח אבל שמעתי על כאלה שרואים בלילה הילות מוזרות והם פשוט שבורים (אי אפשר לתקן)
  תודה לך על כל המענה המפורט שאר הרופאים צריכים ללמוד ממך.

  דניאל

  רותם (בתמונה מימין) ומור וקנין (שניה משמאל) עברו היום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. רותם ומור הן בנות-דודות. לפני 8 שנים ניתחתי גם את חנן, אחותה של מור (משמאל בתמונה). הכל נשאר במשפחה...
  שלום דניאל,

  המספר שלך לא כזה גבוה, וכבר ניתחתי אנשים רבים עם מספרים גבוהים בהרבה משלך. התאמתך לניתוח תלוייה בעובי הקרנית, במיפוי הקרנית ובכך שבדיקת העיניים תהיה תקינה והמספר שלך יציב בשנה האחרונה. את כל אלו בודקים בבדיקת ההתאמה.

  אם המספר במשקפיים היה יציב לפחות שנה, הסיכוי שתהיה נסיגה במספר הוא של כ-5%. בד"כ גם אם יש נסיגה זה לרמה של עד 1-, ולעיתים רחוקות עד 1.5- . יציבות מוגדרת של שינוי של לא יותר מ 0.25- על פני השנה האחרונה. כדי לדעת אם אתה יציב העליך להביא לבדיקת ההתאמה את הסטוריית המשקפיים שלך (אותה ניתן לקבל מחנויות האופטיקה בהון נבדקת בשנים האחרונות), ובעיקר להביא את המשקפיים ועדשות המגע שלך. אנחנו נבדוק אותך ונשווה בין המספר שלך כיום ובין המספר שלך במשקפיים / עדשות המגע, ולפי זה נדע אם אתה יציב.

  כל אחד "נעצר" בגיל אחר. יש כאלה שהמספר נעצר להם בגיל 17, ויש כאלה שבגיל 30. אבל אם אתה רוצה להיות 100% בטוח שהמספר נעצר, אז בוא נחכה עד שתהיה בן 93.

  הסיבוכים נדירים, ועליהם את היכול לקרוא בהרחבה בעמוד המוקדש לכך באתר. סנוורים והילות נדירים מאוד מאז שהתחלנו להשתמש ב Wavefront בכל הניתוחים שלנו.

  במקום לבזבז זמן ברשת - פשוט תבוא לבדיקת התאמה. 052-6741425 או 3811*.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/11/2017 שלום אני בן 19 וחצי

  ויש לי מספר 8 בעיניים רציתי לשאול האם יש לי אפשרות לניתוח לייזר והאם זה מסוכן בגלל המספר הגבוה?

  נתן

  eye-art-photo
  שלום נתן,

  זה בהחלט אפשרי. ככלל ניתן לנתח גם מספרים גבוהים בהרבה, וכבר ניתחתי אנשים רבים עם מספרים גבוהים בהרבה, עד מינוס 14 בהצלחה רבה. כדי לדעת אם אתה מתאים צריך לדעת בעיקר את עובי הקרנית בכל עין, את המספר המדוייק במשקפיים כיום והאם הוא יציב, לבצע מיפוי קרנית ובדיקה מלאה של העיניים. את כל אלו עושים במהלך בדיקת ההתאמה. אתה מוזמן לבדיקת התאמה.

  ניתן לקבוע תור לבדיקת התאמה אצלנו ב 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/11/2017 עין שאלה

  שלום אני בת 24
  יש לי עין עצלה בצד ימין במספר 6.5
  ובעין שמאל יש לי 1/4
  במיוחד בערב אני מרגישה חוסר פוקוס בראייה
  המליצו לי לא להרכיב משקפיים (רופאת עיניים )בגלל הפערים הגדולים בין העיניים
  ושלא ניתן לעשות ניתוח לייזר לתיקון המצב . האם יש לך עיצה נוספת ?האם יש הליך מסויים שיכול לעזור לי

  images6092CGRF
  שלום רב,

  אם יש לך עין עצלה במידה כזו שהראייה המתוקנת המיטבית פחות טובה מ 6/12 - הרי שלא ניתן לבצע אצלך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. כדאי לנסות שימוש בעדשת מגע בעין זו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/11/2017 ניתוח לייזר

  שלום פרופסור. אני בת 36. אני עםמשקפיים מגיל 3. יש לי מספרים מעל +6 (8,9) ויש לי עין עצלה. האם יש טעם לקבוע תור לבדיקת התאמה לניתוח או שאין לי סיכוי שאני אתאים? תודה מראש על התשובה

  אירית

  article-2474803-18F2FD5300000578-236_634x632
  שלום אירית,

  במספרים כמו שיש לך (היפראופיה מעל פלוס 6) לא ניתן לבצע ניתוחי לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/11/2017 שייפור בשיטות הניתוח ?

  פרופ’ סלומון שלום רב,
  לפני כ 7 שנים פניתי לשני מכונים לבירור התאמה לניתוח להסרת משקפיים. במכון הראשון (גדול ותיק ומוכר) אמר לי הרופא כי אני מתאימה, אלא שמאחוריו עמד אחד ממבצעי הבדיקה שסימן לי בראשו בזעזוע ל- לאו. במכון השני אליו הלכתי אמר הרופא כי אינני מתאימה בשל א-סימטריה(?) בעין ימין.
  אני בת 41, מרכיבה משקפיים, בעין ימין 5.5 בעין שמאל 4.75. יש לי צילינדר.
  האם במהלך 7 השנים האחרונות נוספו או שופרו שיטות הניתוח כך שיתאימו גם למי שבעבר נמצא כלא מתאים?
  ואם כן, האם ניתן לבצע ניתוח גם למי שסובל מלכתחילה מיובש (קל) בעיניים?

  תודה על תשובתך
  קרן

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  אין לי דרך לדעת מה מצבך כיום ללא בדיקת התאמה מלאה הכוללת בין השאר מיפוי קרנית עדכני ובדיקת עובי הקרנית בכל עין. ללא נתונים אלו לא ניתן לענות לשאלותייך.

  את מוזמנת לבדיקת התאמה, ותקבלי מאתנו תשובה מדוייקת, כנה ואמינה לגבי התאמתך או אי-התאמתך לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/10/2017 יובש בעיניים

  הייתי בבדיקת התאמה, נמצא כי יש לי יובש בעיניים, ולכן בשלב זה אינני מתאימה לניתוח,
  ניתן לי מרשם של טיפות שאינן בסל הבריאות ורכישתן יקרה מאוד, ונקבע כי לאחר חודש של שימוש בטיפות אבוא לבדיקה חוזרת, רציתי לדעת מה הסכנות לבצע ניתוח במידה ויש יובש בעיניים? כמו כן להבין האם טיפות יכולות ליצור מצב של עיניים שאינן יבשות או שלאחר הניתוח אוכל לסבול מיובש בעיין? וכן להבין האם יובש בעין זה בהכרח שהקרנית בעין דקה,
  אשמח לקבל תשובה

  רעות

  Mona_Lisa_detail_eyes
  שלום רעות,

  לאחר הניתוח אכן יתכן יובש בעיניים, אך כל הנושא הזה של יובש בעיניים לאחר ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר נופח בצורה מוגזמת, הרבה מעבר לחשיבותו האמיתית. בד"כ מדובר בתופעה קלה וחולפת. היובש חולף במרבית האנשים תוך מספר שבועות, ואינו גורם לנזק כלשהוא. ניתן לטפל ביובש בתחליפי דמעות, ובד"כ אין כאן תופעה שמפריעה יותר מדי. במקרים נדירים יתכן יובש קל במהלך החודשים שלאחר הניתוח, שבד"כ מתבטא ביקיצה בבוקר או לקראת הערב.

  הטיפולים השונים ליובש בעיניים אינם גורמים לייצור דמעות. ככל הנראה קיבלת Restasis, טיפות המכילות תרופה שמפחיתה את התגובה הדלקתית ליובש בעיניים.

  אין כל קשר בין יובש בעיניים ועובי הקרנית.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה. 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/10/2017 בדיקה להתאמה

  שמי שמעון ואני מרכיב משקפיים מגיל 6, כיום המספר שלי הוא -13 בשתי העיניים. האם אני מתאים?

  שמעון

  eye-art-photo
  שלום שמעון,

  לא די בנתונים שמסרת כדי לקבוע אם אתה מתאים להסרת משקפיים בלייזר. עליך לבוא ולבצע בדיקת התאמה, הכוללת בידקת עובי הקרנית, מיפוי ממוחשב של הקרנית בשיטות שונות, בדיקת העין ע"י רופא עיניים, ובדיקת המספר הנוכחי שלך במשקפיים ע"י אופטומטריסט תוך השוואתו למספרים שהיו לך בעבר. רק לאחר כל הבדיקות הללו, נוכל לדעת אם אתה מתאים.

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה. אנא תאם תור ב 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/10/2017 הסרת משקפים מולטיפוקל

  שלום
  אני בת 47, הראיה שלי הייתה מצוינת ללא משקפיים, לפני כשנה התחיל להיות לי קושי בקריאה (מקרוב), פניתי לאופטיקאי והתאים לי משקפי מולטיפוקל עם מספר קטן מאוד וצילינדר למרחק, ומספר מינוס1.5 לקריאה.
  אני עובדת הרבה מול מחשב ומרגישה ממש לא נח, אני נאלצת להרים את הראש ומחפשת כל הזמן תנוחה לראיה חדה יותר ללא הצלחה.
  האם ניתוח להסרת משקפיים יכול להתאים לי?

  eye-art
  שלום רב,

  ניתוח להסרת משקפיים לא מתאים לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/10/2017 עדשות לפני ניתוח

  שלום,
  רציתי לברר כמה זמן אני אמורה להיות ללא עדשות לפני הניתוח.
  תודה

  פזית

  untitled
  שלום פזית,

  מומלץ להפסיק כליל את השימוש בעדשות מגע כשבועיים לפני הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/10/2017 ניתוח לייזר

  מה הגיל המקסימלי שניתן לבציע ניתוח לייזר על מנת להוריד משקפיים?

  flickr-1390557742-original eyes
  שלום סמי,

  מבחינתי הגיל המקסימלי הוא 60. אני מניח שלכל מנתח יש גבול שונה, ובודאי שיש מנתחים שישמחו לבצע לך את הניתוח גם בגיל 92...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/10/2017 גיל

  האם בגיל 51 אפשר לעשות הניתוח והאם יעיל ולכמה זמן?

  חבצלת

  325794_8739804_lz
  שלום חבצלת,

  אפשר לבצע את הניתוח בגילך. לשאר השאלות את מוזמנת לקרוא בעמודים באתר העוסקים בהרחבה בתוצאות ובמהלך לאחר הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/10/2017 שאלה על ניתוח לייזר בעיניים

  שלום , עשיתי בעברי שני ניתוחים בעיניים, לתיקון פזילה , האם זה מונע ממני לעשות ניתוח להסרת משקפיים? ומאיזה גיל אפשר לעשות ?

  picasso-homer
  שלום נועם,

  אם כיום אין לך פזילה, והראייה שלך כיום לאחר תיקון עם משקפיים טובה יותר מ- 6/9, והמספר בשמקפיים יציב מזה כשנה - הרי שתוכל לבוא לבדיקת התאמה.

  את הניתוח ניתן לעשות החל מגיל 18, ובמקרים חריגים, כשיש רצון להשתתף בימי סיירות (גיבושים), אני מבצע את הניתוח גם בגיל 17.5.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/09/2017 גיל ביולוגי

  האם בגיל 67 ניתן לבצע?

  דוד

  flickr-1390557742-original eyes
  שלום דוד,

  לא !!!

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/09/2017 משקפי שמש לאחר הניתוח

  עשיתי ניתוח בינואר, מבלי להבין מספיק את החשיבות של הרכבת משקפי שמש לאחר הניתוח. לא הרכבתי משקפי שמש עד עכשיו…
  עד כמה זה קריטי? האם יש משהו שניתן לעשות עכשיו?

  אורן

  arduan sunglasses
  שלום אורן,

  זה ממש לא חשוב. אף אחד לא הוכיח שיש למשקפי שמש השפעה כלשהיא בתהליך ההחלמה לאחר הניתוח. אני מנחה את המנותחים שלי להשתמש במשקפי שמש רק אם יש רגישות לאור, ואם הם מרגישים נוח יותר עם המשקפיים. השימוש במשקפיים הוא יותר עניין של נוחות, ואין להן כל השפעה על התוצאות. בנוסף לרב משקפי השמש אין יכולת סינון של קרינת ה- UV, כך שאין לשימוש בהן כל משמעות מעשית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/09/2017 מספר גבוה

  שלום.
  אני מרכיבה עדשות קשות עם מספר גבוה של -13 בעין ימין ו-15 בעין שמאל.
  השאלה שלי היא האם אני כשירה לעבור ניתוח לייזר?

  אודליה

  imagesAK0SIJ0H
  שלום אודליה,

  נוכל לענות על שאלתך רק אם תבואי אלינו לבדיקת התאמה. בבדיקה זו נבדוק את עובי הקרנית, את יציבות המספר, את בריאות העין - ולפי בדיקות אלו נוכל לדעת אם את מתאימה לניתוח.

  ניתן לתאם תור לבדיקת התאמה ב- 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/09/2017 התייצבות הראייה לפני ניתוח לייזר

  שלום רב.
  בשנה האחרונה המזפרים בעיניי עלו בחצי מספר בימין ובשלושת רבעי מספר בשמאל. הלכתי למכון קר לייזר ואמרו לי שאני מתאים לניתוח לייזר כבר כעת.
  מה אתה חושב על כך?
  בברכה.

  משה

  eye-art-photo
  שלום משה,

  כדי לתת לך תשובה אמינה, צריך לדעת מהו הגיל שלך, כמה שנים אתה מרכיב משקפיים, לבדוק את המספר במשקפיים שאתה מרכיב כעת, לבדוק את המספר שלך כיום, ולהסתכל על היסטוריית מרשמי המשקפיים שהיו לך ב-3 השנים האחרונות.

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה אצלנו. 052-6741425 .

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/09/2017 ניתוח אינטרלאסיק- חייל קרבי

  שלום לך פרופסור.
  לפני כמה ימים ביצעתי את ניתוח האינטרלאסיק במכון [——].
  במהלך בדיקת ההתאמה, ציינתי בפני הרופא המנתח שאני מועמד לשירות קרבי והאם הניתוח עדיין יתאים לי. הוא אמר שאין עם זה שום בעיה. סמכתי עליו בשל גודל “השם שלו” והביקורות הטובות שיש על המכון.
  היום לאחר שהתחלתי לפשפש באינטרנט הבנתי את גודל הטעות. אני מרגיש אדיוט, ובאיזה שהוא מקום מרומה.
  השאלה שלי אליך- מאחר ואתה באמת נראה שאפשר לסמוך עליו
  האם לוותר על השירות הקרבי, בעצם על הסיבה שבגללה בכלל עשיתי הניתוח- עקב סוג הניתוח הלא מתאים והמסוכן לסוג החיים הפעיל שמחכה לי.
  האם לוותר על החלום עקב היותי אדיוט?
  מרגיש רע מאוד, מחכה לתשובה ממך

  אור

  3020
  שלום אור,

  אינני יודע לענות על שאלתך.

  מבחינתי - מועמדים לשירות ביחידה קרבית צריכים לעשות רק PRK. זו גם עמדת צבא היבשה של ארה"ב, שמשנת 2000 מבצע במכוני הלייזר הנמצאים ברשותו בעיקר PRK לחיילים קרביים המשרתים מעבר לים.

  אני מקווה שהשירות בצה"ל יעבור בשלום, ואני מאחל לך הצלחה רבה בכל דרך שתבחר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  עמוד 1 מתוך 512345

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.