להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • מהלך הניתוח

  ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח קצר הנמשך כ-5 דקות לכל עין, ומתבצע תחת הרדמה מקומית. במהלך הניתוח על המנותח לשכב ולהתבונן בנקודת ציון אדומה היוצאת ממכשיר הלייזר. מפסק עפעפיים מבטיח שהעין תישאר פתוחה במהלך כל הניתוח. מערכת עקיבה מהירה מאוד הבנויה בתוך המכשיר, עוקבת במהירות אחר תנועות העין, ומבטיחה שפעולת הלייזר תהיה מדויקת ותתבצע במרכז הקרנית. לאחר סיום הניתוח בעין אחת, מתבצע הניתוח בעין השנייה. משך הזמן הכולל שהמנותח נמצא בחדר הניתוח הוא כ-25 דקות, ולאחריהן יוצא המנותח לחדר מנוחה.

  מהו מהלך הניתוח, כיצד מתבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, ומה מרגישים במהלך הניתוח? הידע והניסיון שנצברו במהלך השנים מאפשרים לבצע את הניתוח במהירות ובבטיחות מירבית, תוך מינימום של אי נוחות וכמעט ללא כאב מצד המנותח. בפרק זה יוסבר מהלך הניתוח על כל שלביו מנקודת מבטו של המנותח, החל בהכנה לקראת הניתוח, הניתוח עצמו, והשלב שלאחר הניתוח. הניתוח עצמו הוא קצר, נמשך כ- 5 דקות, מבוצע בהרדמה מקומית (עם טיפות אלחוש) ואינו כואב.

  לפני הניתוח

  לאחר מעבר בדיקת ההתאמה וקבלת הסבר מהרופא המנתח על מהלך הניתוח, נקבע תור לניתוח. מי שמשתמש בעדשות מגע צריך להפסיק לחלוטין את השימוש בהן החל משבועיים לפני הניתוח לעדשות מגע רכות, ולפחות למשך 3 שבועות לפני הניתוח לעדשות מגע קשות. עדשות מגע משנות את פני הקרנית ועלולות לגרום לאי דיוק בבדיקת הרפרקציה ובדיקת ה- wavefront הנערכות בסמוך לניתוח.
  באחד הימים שלפני הנתוח יש לבוא למכון לפגישה הכוללת בדיקת רפרקציה (בדיקת המספר במשקפיים) ובדיקת ה- wavefront (בהדסה אופטימל מדובר בבדיקה במערכת ה- Zyoptix). בדיקה זו אורכת כשעה, ומתבצעת לאחר שהשימוש בעדשות מגע הופסק לפרק זמן של לפחות שבועיים, דבר המגדיל את הדיוק בבדיקות. על סמך בדיקות הרפרקציה וה- wavefront יקבע פרופיל שיוף מדויק ומותאם אישית על פי נתוני המנותח.
  ביום הניתוח יש להגיע למכון כשעה לפני הניתוח. הרופא המנתח יבצע בדיקה קצרה של העיניים כדי לוודא שאין דלקת או זיהום בעיניים, וייתן שוב הסבר קצר על מהלך הניתוח.
  לפני הכניסה לניתוח יבוצע ע”י אחות חדר הניתוח חיטוי של עור העפעפיים והריסים בעזרת תמיסת פולידין, ותבוצע הזלפה של טיפות הרדמה לשתי העיניים.

  מהלך הניתוח

  בחדר הניתוח שוכב המנותח על מיטה, כאשר הראש מונח על גבי כרית מיוחדת שיש בה שקע לראש. המנותח שוכב כך שהוא מביט ישר למעלה. מעליו נמצא מכשיר הלייזר וממנו יוצאת אלומת אור אדומה, שהיא נקודת הציון של המנותח. הרופא מסביר למנותח שעליו להתבונן על נקודת האור האדומה למשך מהלך הניתוח.
  בתחילה מונח כיסוי סטרילי סביב העין. המנתח מתקין מפסק עפעפיים שעוזר להחזיק את העין פתוחה לאורך מהלך הניתוח. בשלב ראשון מבוצע זיהוי של העין ע”י מערכת ה- Zyoptix, תהליך הנמשך מספר שניות. לאחר שהעין זוהתה ע”י המערכת הממוחשבת מתחיל הניתוח.

  בלאזיק מבוצע חיתוך שכבתי בקרנית ליצירת מתלה, ולאחר מכן מבוצע הלייזר על המשטח שמתחת למתלה.

  בלאזיק מבוצע חיתוך שכבתי בקרנית ליצירת מתלה, ולאחר מכן מבוצע הלייזר על המשטח שמתחת למתלה.

  אם מבוצע LASIK – מונח בשלב ראשון מכשיר המיקרו-קראטום על העין. מכשיר זה מבצע את פיצול הקרנית ויוצר את המתלה. בשלב זה המנותח לא רואה בעין למספר שניות, מרגיש לחץ על העין, תחושת אי נוחות, ולעיתים תחושת צביטה או כאב לכמה שניות. לאחר ביצוע הפיצול, תהליך הנמשך כ- 20 שניות, מוצא המכשיר מהעין והראייה חוזרת. בשלב זה המנתח מסיט הצידה את המתלה, נועל את הלייזר על מרכז הקרנית, ומתחיל בביצוע הלייזר. פעולת הלייזר נמשכת בין 20 שניות לדקה, ואינה כואבת. במהלכה מופעלת מערכת עקיבה מהירה ביותר, העוקבת במהירות אחר תנועות העין, ומבטיחה את ביצוע השיוף במרכז הקרנית. מערכת המזהה את הקשתית (iris registration) עוקבת אחר התנועה הצירית של העין, ומתקנת בזמן אמיתי את ציר הטיפול. לאחר סיום פעולת הלייזר, מחזיר המנתח את המתלה למקומו. במהלך מרבית הניתוח לא מרגיש המנותח כאב או אי נוחות, פרט לשלב הפיצול, הנמשך כאמור כ- 20 שניות. לאחר סיום הלייזר מוזלפות טיפות נגד זיהום ונגד דלקת.
  בסיום מהלך הניתוח מותקן מגן פלסטי קשיח על העין. בשלב זה יעבור המנתח לביצוע הניתוח בעין השניה.

  ב- PRK מבוצע שיוף בלייזר על פני הקרנית לאחר הסרת תאי הציפוי השטחיים, וללא חיתוך הקרנית.

  ב- PRK מבוצע שיוף בלייזר על פני הקרנית לאחר הסרת תאי הציפוי השטחיים, וללא חיתוך הקרנית.

  אם מבוצע PRK – מונחת טבעת במרכז הקרנית, שלתוכה מוזלפת תמיסת אלכוהול בריכוז 20%. תמיסה זו באה במגע עם תאי האפיתל למשך כ- 20 שניות. בשלב זה מרגישים לחץ קל על העין. לאחר מכן מתבצעת שטיפה של הנוזל מהעין בעזרת תמיסת מים פיזיולוגית. בשלב הבא מסיר המנתח את תאי האפיתל ממרכז הקרנית. לאחר הסרת האפיתל, מתבצע הלייזר על מרכז הקרנית, בדיוק באותו אופן כמו בניתוח  LASIK. לאחר סיום הלייזר מונחת עדשת מגע טיפולית על הקרנית, ומוזלפות טיפות נגד זיהום ונגד דלקת. גם כאן – לאחר השלמת מהלך הניתוח מותקן מגן פלסטי קשיח על העין. בשלב זה יעבור המנתח לביצוע הניתוח בעין השנייה.

  לאחר הניתוח

  לאחר השלמת מהלך הניתוח יצא המנותח לחדר מנוחה מיוחד שיש בו תאורה עמומה למשך כשעה לאחר הניתוח. בשלב זה תיתכן תחושת צריבה, דמעת או מעט כבדות בעיניים. לאחר כשעה תבוצע בדיקה ע”י הרופא המנתח כדי לוודא שהכל כשורה. כ”כ ינתן הסבר כיצד להזליף טיפות לעיניים באופן עצמאי במהלך היום הראשון שלאחר הניתוח.
  לאחר מתן ההסבר המנותח יכול לחזור לביתו, בד”כ בליווי קרוב משפחה או חבר/ה.
  למחרת היום מתבצעת במכון בדיקה נוספת ע”י הרופא המנתח.

   

  מעוניינים במידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר?

  התקשרו עכשיו ל- 052-6741425 או השאירו פרטים בטופס:

  מעוניינים במידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר?

  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  04/07/2021 מה עדיף park או intarlasik ?

  עשיתי בדיקת התאמה והרופא המליץ לי על שיטת הלאסיק בגלל שההחלמה מהירה יותר אך אני חוששת כי מתבצע בשיטה זו חיתוך אבל הוא אמר לי שהוא יכול גם לעשות לי את שיטת prk שההחלמה יותר קשה מה עדיף לי לעשות איזה ניתוח יותר מומלץ ? התוצאות הן אותו הדבר מבחינת חדות ראיה ?

  נועה

  pop_art_eyes_by_xsuicidalcupcakex-d3i8by1
  שלום נועה,

  תוצאות הניתוחים שוות לחלוטין בין 2 השיטות.

  קיימים שיקולים שונים לכל שיטת ניתוח. אלו תלויים במספר רב של גורמים, וכוללים את עובי הקרנית, המספר, מיפוי הקרנית, גיל, סגנון חיים, עיסוק ותחביבים. ככלל - שילוב של מספר גדול וקרנית דקה מכוון בד"כ ל- PRK. כ"כ גיל צעיר, אורח חיים ספורטיבי, עיסוק בספורט מגע או ספורט אתגרי, מלש"בים המעונינים בשירות ביחידות קרביות - גם אלו מכוונים ל PRK.

  מצד שני - גיל מבוגר יותר, מספרים קטנים, קרניות עבות, היפראופיה (מספרי פלוס) הם שיקולים בעד לאזיק או אינטרא-לאזיק.

  את השיקולים השונים אנו עושים במהלך בדיקת ההתאמה והשיחה עם המועמד/ת לניתוח, וההחלטה נעשית בד"כ ביחד אתו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/01/2021 אני מעוניינת לדעת אם העיינים בכללי קצת יבשות האם אפשר לעבור את הניתוח?

  אם העיינים קצת יבשות ושמתי לב שיבשות במקצת בגלל צפיית יתר בטלויזיה מאז שהפסקתי לצפות בהרב טלויזיה הם פחות יבשות אבל עדיין קצת יבשות במיוחד בלילה האם אפשרי לעבור את הניתוח ואם כן מה המחיר של הניתוח ואם אני מספר 1 וחצי זה אפשרי לעבור את הניתוח?

  coloured_eye_drawing_by_stardust12345-d6g62c3
  שלום ספיר,

  [מומלץ להוסיף פסיק או נקודה בין חלקי משפט העוסקים בנושאים שונים.]

  אפשר בהחלט לעבור את הניתוח גם אם יש קצת יובש בעיניים בגלל צפייה במסכים. כולנו צופים במסכים ולכולנו יש מעט יובש יחסי במהלך צפייה בטלויזיה או במחשב. קוראים לזה תסמונת ראיית מחשב - Computer vision syndrome.

  אפשר לעבור את הניתוח אם יש מספר וחצי.

  מידע על מחירים, וקביעת בדיקת התאמה, ב 5023*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/06/2020 איך מבטיחים שלא מתבלבלים בין קליינטים?

  סליחה על השאלה המוזרה אבל אני מפחד שיתבלבלו ביני לבין מנותח אחר ביום הניתוח ואז ישייפו לי מהקרנית כמות שלא מתאימה לעין שלי. איך מבטיחים שזה לא יקרה ?

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום רב,

  בחלק ממערכות הלייזר יש תכונה הנקראת iris registration. מדובר במערכת המבצעת לפני הניתוח (בבדיקת הטרום-ניתוח) מספר צילומים של הקשתית של כל עין. לקשתית יש מבנה מיוחד לכל אדם ואדם, המבוסס על אינסוף צירופים של שקעים ורכסים. כמו בטביעת אצבע שבה לכל אדם יש תבנית ייחודית, כך יש תבנית ייחודית של קשתית לכל אדם ולכל עין. אין שתי עיניים או שני אנשים שיש להם את אותה תבנית של הקשתית (איריס). המידע של תבנית הקשתית נשמר בזיכרון יחד עם תבנית השיוף של כל עין. במהלך הניתוח מתבצע צילום של הקשתית ע"י מצלמות וידאו מהירות, שמשוות את המידע על פני הקשתית בזמן אמיתי עם התמונות שנלקחו לפני הניתוח. אם המערכת לא מזהה את העין, היא תתריע על כך ולא יתבצע טיפול. בנוסף מערכת זאת מזהה את מיקום העין ותנועות סיבוביות של העין, ומאפשרת לעקוב במהירות אחר תנועות העין לכל הכיוונים במהלך הטיפול.

  מערכות מתקדמות אלו של רישום הקשתית ועקיבה מהירה מאפשרות בטיחות בטיפול (כך שרק העין הנכונה תנותח), ודיוק בביצוע השיוף (כך שגם אם העין זזה המערכת תשלח תמיד את קרני הלייזר למיקום הנכון).

  מומלץ לוודא מראש, בשיחה עם הרופא המנתח במהלך בדיקת ההתאמה, שבמערכת הלייזר של המכון בו אתה רוצה לעבור את הניתוח אכן משתמשים במערכות משוכללות אלו.

  אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה. 5023*.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/04/2019 פינגווקולה וניתוח prk

  שלום פרופ סולומון,
  האם בניתוח בשיטת prk ניתן באותו הניתוח להסיר גם פיגווקולה?
  תודה רבה

  HorusGallery_2x2
  שלום רב,

  לא.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/12/2017 Prk וטראנס prk

  שלום פרופ סלמון,
  רציתי לדעת מה ההבדל בין ניתוח prk שאתם מבצעים בהדסה לעומת trans prk המבוצע במכון אחר. לפי הבנתי בטראנס prk לא מזליפים אלכוהול וכי מכשיר הלייזר מבצע גם את פעולה זו במקום האלכוהול והטבעת. האם זה נכון? ומה באמת יותר טוב ועדיף?

  חן

  images6092CGRF
  שלום חן,

  הסרת האפיתל בעזרת אלכוהול יותר מדוייקת, מכיוון שהאלכוהול מסיר רק את שכבת תאי האפיתל, וחושף  את פני הסטרומה במרכז הקרנית לטיפול בלייזר, כפי שצריך להיות.

  שימוש בלייזר להסרת שכבת האפיתל איננו מדוייק (למרות שזה נשמע הפוך, מכיוון ש"לייזר" הרי חייב להיות מדוייק...). זאת מכיוון שעובי שכבת האפיתל שונה מאדם לאדם, וגם משתנה מיום ליום. לא ניתן לקבוע בדיוק מהו עובי שכבת תאי האפיתל לפני הניתוח, ומה שקורה זה שרב המנתחים מחליטים באופן שרירותי שעובי השכבה הוא 50 מיקרון. אבל לפעמים העובי האמיתי יכול להיות גדול יותר או קטן יותר. לכן במקרים רבים הלייזר יכול להסיר יותר מדי (ואז הוא מסיר גם חלק מהסטרומה השטחית) או פחות מדי (ואז נשארים תאי אפיתל על הסטרומה). בשני המקרים עלול להיווצר מצב של תיקון יתר או תת-תיקון, דבר שהופך את הניתוח ללא מדוייק.

  מחקרים שנעשו בארץ והשוו בין שתי השיטות באותו מכון הראו שהסרת האפיתל עם טבעת המכילה אלכוהול בריכוז 20% (כפי שאני עושה) בשלב הראשון של הניתוח מביאה לתוצאות מדוויקות יותר בהשוואה להסרת האפיתל ע"י לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/05/2017 EBK

  למה אין לכם הסבר על סוג הניתוח החדשני הנקרא (EBK)?
  האם מומלץ לעשות את הניתוח לייזר בשיטת ה EBK להסרת משקפיים?

  נאדיה

  confused
  שלום רב,

  לא מדובר בשום שיטה חדשנית. זו פשוט מאוד מודיפיקציה של PRK, שבה האפיתל מוסר בעזרת מכשיר מכני מסויים, שאמור להסיר ולסלק את האפיתל. השיטה בה אנו נוהגים להסיר את האפיתל מזה שנים רבות, ובהצלחה מרובה, היא בעזרת תמיסת אלכוהול בריכוז 20%. בשתי השיטות האפיתל מוסר באותו פרק זמן, ומיד לאחריו מבוצע הלייזר על פני האיזור ממנו הוסר האפיתל באותה צורה. מדובר בגימיק, המנסה לייצר יחודיות למכון מסויים, כשאין כאן למעשה כל ייחוד. הסרת האפיתל בעזרת אלכוהול מהירה ומדוייקת יותר מכל שיטה, ומביאה להסרת של האפיתל בדיוק במישור המתאים ללא פגיעה כלשהיא ברקמת הקרנית.

  באותו אופן גם LASEK ו-ASA הם שמות נרדפים ל-PRK, שאומצו במהלך השנים ע"י מכונים שונים, והוצגו בעיקר כדי ליצור בידול שיווקי, ומראית עין של שיטה חדשנית. לא חדש ולא בטיח. אותה שיטה ניתוחית, עם אותו משך החלמה ואותן תוצאות.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.