להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • בדיקת התאמה לניתוח לייזר בעיניים

  לא כולם מתאימים לניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מסיבות שונות. לכן נערכת בדיקת התאמה מקיפה וקפדנית לקראת הניתוח. בבדיקה זו נאספים נתונים רבים על האופטיקה של העין, ונבדקת בריאות העין ואם אין בה מצבים שונים שבגללם לא ניתן יהיה לבצע את הניתוח. בדיקת ההתאמה נמשכת כשעה, והיא נערכת ע”י רופא עיניים, אופטומטריסט וטכנאי. לאחר הבדיקה ניתן הסבר על ניתוחי הלייזר ע”י הרופא המנתח.

  במהלך השנים נצברו ידע וניסיון רב בניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, שהפכו את התהליך לבטוח ויעיל. אחד האמצעים החיוניים להבטחת הבטיחות בניתוח היא בדיקת ההתאמה המקיפה, שנותנת מידע רפואי חיוני על מצב העין. בנוסף לבדיקת העיניים הרגילה המבוצעת ע”י כל רופא עיניים, נכללים בבדיקת ההתאמה מרכיבים נוספים, ייחודיים לניתוחי הלייזר. מטרת בדיקת ההתאמה היא לוודא שהעין בריאה, ושאין גורם כלשהוא שיכול להוות מניעה לביצוע הניתוח בבטיחות המירבית.

  כיצד יש להתכונן לקראת בדיקת התאמה לניתוח לייזר בעיניים?

  מומלץ להימנע מהרכבת עדשות מגע קשות לפחות 24 שעות לפני בדיקת ההתאמה (ורצוי אף יותר). יש להביא את המשקפיים הנוכחיות. אם המשקפיים הנוכחיות נרכשו בחודשים האחרונים, יש לנסות ולהביא את זוג המשקפיים הקודם לבדיקת ההתאמה. כדי לדעת אם המספר במשקפיים יציב – מומלץ להביא זוג משקפיים שהיה בשימוש לפחות שנה לפני הבדיקה. לחילופין מומלץ להביא את תוצאות בדיקות המשקפיים מחנות האופטיקה בה בוצעו הבדיקות בשנים האחרונות. ניתן גם להביא את עדשות המגע כדי שנוכל לדעת מהו המספר של העדשות בהן אתם משתמשים.

  אם יש או היתה מחלה כלשהיא בעיניים, לכם או לקרובי משפחתכם – אנא הביאו על כך מידע כתוב מרופא המשפחה שלכם לבדיקת ההתאמה. אם יש לכם מחלה אחרת כלשהיא, אתם משתמשים בתרופות כלשהן על בסיס קבוע, או שאתם רגישים לתרופות נוספות – אנא הביאו על כך מידע או מסמכים רפואיים. נשים המתכוונות להיכנס להריון, נמצאות כעת בהריון, או נמצאות לאחר לידה וכעת מיניקות – חשוב מאוד שתמסרו לנו מידע זה.

  בדיקת ההתאמה ללייזר בעיניים נחלקת לשלושה חלקים:

  1. בדיקת רפרקציה (בדיקת המספר במשקפיים) – מבוצעת ע”י האופטומטריסט
  2. בדיקת טופוגרפיה ממוחשבת של הקרנית – מבוצעת ע”י טכנאי
  3. בדיקת רופא עיניים ושיחת סיכום – מבוצעים ע”י הרופא המנתח

  בדיקת רפרקציה (בדיקת המספר במשקפיים)

  בדיקה יסודית ומקצועית ע"י אופטומטריסט/ית חשובה מאוד לקביעת המספר המדוייק בשמקפיים.

  בדיקת ההתאמה כוללת בדיקת המספר במשקפיים ע”י אופטומטריסט/ית

  בדיקה זו מבוצעת ע”י אופטומטריסט/ית, ונמשכת כ- 15 עד 20 דקות. בבדיקה זו נבדקת הרפרקציה (תשבורת) של כל עין, ונבדקת חדות הראייה המיטבית המושגת בעזרת הרפרקציה. בנוסף נבדקת המרשם הנוכחי (המספר של המשקפיים הנוכחיות שהנבדק הביא אתו לבדיקה), ונבדק המספר של עדשות המגע, אם יש כאלו. נערכת השוואה בין המספר של המשקפיים הנוכחיות ובין הרפרקציה שהתקבלה בבדיקה הנוכחית, כדי לוודא שקיימת יציבות ברפרקציה של לפחות שנה אחת.
  כאשר יש ספק ביציבות הרפרקציה, יעשה ניסיון ליצור קשר עם חנות האופטיקה בה התבצעו בדיקות כאלו בעבר. זאת כדי להעריך את מידת יציבות הרפרקציה במהלך השנים שחלפו.
  במקרים בהם לנבדק יש רוחק ראיה (היפראופיה) תבוצע לעיתים קרובות בדיקת רפרקציה גם לאחר מתן טיפות עיניים המרחיבות את האישונים (תהליך הנקרא ציקלופלגיה). בדיקה זו נעשית כדי לגלות האם קיים פוטנציאל לעלייה של ההיפראופיה בעתיד.

  כדי להבטיח את דיוק בדיקת הרפרקציה – רצוי להסיר את עדשות המגע לפחות 24 שעות לפני מועד בדיקת ההתאמה.

  בדיקת טופוגרפיה ממוחשבת של הקרנית

  מיפוי ממוחשב (טופוגרפיה)של הקרנית חיוני לבדיקת תקינות פני הקרנית.

  .מיפוי ממוחשב שלך הקרנית הוא חלק חשוב בדיקת ההתאמה לניתוח

  בדיקה זו מבוצעת ע”י טכנאי. בדיקה זו כוללת טופוגרפיה ממוחשבת של פני הקרנית הקדמיים. בדיקה זו חשובה כדי להעריך את קמירות הקרנית, את מידת האסטיגמציה, ואת סדירות המבנה הטופוגרפי. בדיקה זו נועדה גם לשלול קיומו של קרטוקונוס או של תבניות קרטוקוניות. תבניות כאלו מהוות במקרים רבים סיבה לפסילת המועמד לניתוח.
  בדיקה נוספת המבוצעת במסגרת בדיקת ההתאמה היא ע”י מכשיר ה- Orbscan. מכשיר זה מבצע סריקה אופטית של הקרנית, ונותן מידע חשוב על פני הקרנית הקדמיים והאחוריים, ועל עובי הקרנית בנקודות שונות.

  גם כאן חשוב מאוד להסיר את עדשות המגע לפחות 24 שעות לפני בדיקת ההתאמה. שימוש ממושך בעדשות המגע עלול לגרום למיפוי קרנית לא תקין, שבו יש עיוות של פני הקרנית בגלל הלחץ הנגרם ע”י עדשות המגע. ככל שמפסיקים את השימוש בעדשות המגע זמן רב יותר לפני הבדיקה – כך המיפוי יהיה מדוייק יותר.

  בדיקות עזר נוספות

  האופטומטריסט / טכנאי מבצעים שתי בדיקות עזר נוספות:
  1. בדיקת קוטר האישונים בחשיכה. בדיקה זו חיונית לקביעת קוטר איזור השיוף בניתוח.
  2. הערכת כמות הדמעות בעין, ע”י מבחן שירמר. בבדיקה זו מותקנת רצועת נייר מיוחד בין העפעף התחתון והעין למספר דקות. רצועת הנייר סופגת את הדמעות, ומתקבלת הערכה על כמות הדמעות. בדיקה זו נועדה לשלול מצבים של יובש בעיניים.

  בדיקת רופא עיניים – שלב מרכזי בבדיקת ההתאמה

  בדיקת המועמד לניתוח ע"י הרופא המנתח עצמו חשובה במיוחד להערכת ההתאמה לניתוח.

  בדיקת המועמד לניתוח ע”י הרופא המנתח עצמו חשובה במיוחד להערכת ההתאמה לניתוח.

  בדיקה ושיחה עם הרופא המנתח במסגרת בדיקת ההתאמה היא אולי החלק החשוב והמרכזי בתהליך ההתאמה. רופא העיניים משוחח עם הנבדק. בשיחה זו נשאל הנבדק לגבי בריאותו הכללית ובריאות עיניו. כ”כ נשאל הנבדק על מחלות עיניים במשפחתו הקרובה. שאלות נוספות שישאל הרופא כוללות הערכה לגבי יציבות המספר במשקפיים, באיזה גיל הוחל בהרכבת המשקפיים ומתי הוחלפו לאחרונה, וכן לגבי השימוש בעדשות מגע.
  בדיקת העיניים כולל את בדיקת המקטע הקדמי של העין בעזרת מנורת סדק (slit lamp – ראה תמונה), בדיקת הלחץ התוך-עיני, ובדיקת קרקעית העין (הרשתית) לאחר הרחבת האישונים.
  בנוסף תבוצע בדיקת עובי הקרנית (פכימטריה) בעזרת מכשיר אולטרהסאונד. עובי הקרנית נמדד במספר נקודות במרכז הקרנית.
  בתום הבדיקה ידווח הרופא לנבדק על תוצאות הבדיקה, והאם הוא נמצא מתאים לניתוח  של הסרת משקפיים בלייזר.

  הסבר ותיאום ציפיות

  לאחר בדיקת ההתאמה ישתתף הנבדק בהרצאה הנערכת ע”י הרופא המנתח עצמו. הרצאה זו נמשכת כשעה, וכוללת הסבר על מבנה העין בדגש על מבנה הקרנית, על עקרון הניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, על השיטות השונות, התוצאות, סיכויי ההצלחה, הסיבוכים ותופעות הלוואי, התהליך עצמו (כולל ההכנות לקראת הניתוח, הניתוח עצמו, והמהלך שלאחר הניתוח), ומה צפוי למנותח בטווח הקרוב והרחוק.

  לאחר ההרצאה הקבוצתית, נערכת שיחה אישית נוספת עם כל מועמד לניתוח, בה יענה הרופא המנתח על שאלות נוספות, ויתן למועמד מידע אישי נוסף הקשור למצבו. הרופא יתן לנבדק הערכה לגבי סיכויי הצלחת הניתוח על פי בדיקת הרפרקציה והבדיקות האחרות. בנבדקים מעל גיל 40 יסביר הרופא את המשמעויות של פרסביאופיה (צורך במשקפי קריאה), ואת האפשרויות השונות במצב זה.

  לבדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר התקשרו ל  050-6398873

  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  05/07/2021 בדיקות התאמה prk

  שלום פרופסור סולומון,

  תוכננתי לעבור ניתוח prk להסרת משקפיים. אני משתמשת בעדשות מגע כבר 14 שנה. כבר עברתי בדיקות התאמה שיצאו בסדר וביום הניתוח בבדיקות החוזרות נאמר לי שיש שינויים בקרנית ולכן נצטרך לחכות עוד שבוע בלי עדשות על מנת לבדוק שוב את הקרנית
  השאלה שלי האם זה משהו נפוץ והאם יכול להיות שיהיה שינוי בבדיקה הבאה ?

  לינוי

  שלום לינוי,

  עדשות מגע עלולות לשנות את פני הקרנית, במיוחד לאחר שימוש של שעות רבות כל יום. לכן יש להפסיק את השימוש בהן לפחות שבועיים לפני הניתוח. לעיתים מתגלית במיפוי הקרנית, המתבצע שבועיים לאחר הפסתק העדשות, תבנית אחרת מזאת שהיתה בבדיקת ההתאמה. התבנית הזאת משקפת בצורה אמיתית יותר את המבנה האמיתי של הקרנית. לעיתים נדירות עלול להיות מצב שהתבנית הזאת לא מתאימה לניתוח, במיוחד אם קיימת אסימטריה בקמירות הקרנית (כשהחלק התחתון קמור יותר מהחלק העליון).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/07/2021 ניתוח אינטרלסיק

  היי דר
  יש לי פלוס ב2 העיינים והייתי בבדיקת התאמה ואמרו לי שאני מתאימה
  האם עלול לחזור לי המספר אחרי כמה חודשים?

  שלום רב,

  כדי לענות על שאלתך צריך לעשות לך בדיקת משקפיים עם ובלי טיפות הרחבה מיוחדות שמשתקות את השריר בעין שאחראי על שינוי מוקד העדשה בעין. באנשים עם מספרי פלוס (היפראופיה או רוחק ראייה) יש הבדל בין בדיקת המשקפיים הרגילה ובין בדיקת המשקפיים עם טיפות ההרחבה, במיוחד בגיל צעיר. הבדיקה עם ההרחבה מראה מהו הפוטנציאל לעלייה נוספת של המספר בעתיד.

  אנו עושים בדיקה כזאת במהלך בדיקת ההתאמה שלנו לאנשים עם היפראופיה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/06/2021 שפריץ אלכוהול לעין

  שלום
  נכנס לי שפריץ של אלכוהול (ערק) לעין, אתמול בערב, עדיין קצת כואב אבל העין לא אדומה , יש סיבה לדאוג והאם זה יכול לפסול אותי מלייזר?

  שלום רב,

  בד"כ לא נגרם נזק ארוך טווח לעין כתוצאה מחשיפה לאלכוהול. זאת אינה סיבה לפסילה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/05/2021 גילוי קרטוקונוס לפני הסרת משקפיים בלייזר

  שלום,
  אני שמעתי לאחרונה מספר מקרים של אנשים שרצו לעשות הסרת משקפיים בלייזר ובבדיקות ההתאמה התגלה אצלם קרטוקונוס שבעקבותיו לא ניתן לבצע את ההסרה בלייזר.
  השאלה שלי היא האם בביקורות שגרתיות באופן קבוע שמתבצעות אצל רופא עיניים הרופא אמור לגלות את הקרטוקונוס? או שבבדיקות ההתאמה ללייזר מבוצעת בדיקה מיוחדת שלא מתבצעת אצל רופא עיניים בשגרה ורק בעזרתה מתגלה הקרטוקונוס?

  שלום רב,

  האבחנה של קרטוקונוס נעשית בעיקר ע"י מיפוי ממוחשב של הקרנית. בדיקה זאת לא נעשית בד"כ כחלק מבדיקת העיניים השגרתית אצל רופאי העיניים בקהילה. בבדיקת עיניים שגרתית בד"כ קשה עד בלתי אפשרי לגלות סימנים מקדימים לקרטוקונוס או קרטוקונוס קל.

  במהלך בדיקת ההתאמה להסרת משקפיים בלייזר, מבוצע מיפוי ממוחשב של הקרנית בעזרת אמצעי הדמייה מתקדמים, המגלים גם מקרים קלים מאוד של קרטוקונוס, או קרניות חשודות עם נטייה לקרטוקונוס.

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה אצלנו ב"עין טל הדסה" ב- 5023*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/02/2021 יובש לנזקים עתידים אחרי ליעזר

  מה הנזקים לטווח הארוך שיכולים להיות מניתוח לייזר לי יש -6 ו-7 בעינים ללא צילינדר רוצה לעשות לייזר אך חוששת מהסיכונים ואיכן אתה עושה את הלייזר?

  שלום רב,

  הנזק ארוך הטווח שיכול להיות מניתוח לייזר הוא בעיקר אובדן הכנסה מתמשך לחנויות האופטיקה מהן את רוכשת את המשקפיים שלך. לך, לעומת זאת, יהיה רק כייף להיות חופשיה מהתלות במשקפיים ועדשות מגע.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/01/2021 בדיקה מיוחדת לפני הסרת משקפיים לבעלי מינוס 8 ומעלה.

  שלום וברכה,
  א. יש לי היום משקפיים מספר7.25/8.25. בדיקת העיניים מתאריך 16/4/18.
  ב22/12/20 עשיתי בדיקת ראיה ויצא שהמספר שלי 8.25/9.5.
  האם זה נקרא שהמספר שלי יציב ויש טעם להבדק בשביל עשיית הניתוח?
  ב. במכון עיניים אמרו לי שבשביל מספר 8 ומעלה עושים בדיקה מיוחדת שעולה 500 ₪.
  האם גם אצלכם יש את הבדיקה הזו, אלא שהיא בחינם, או שאין אצלכם הבדל בבדיקה בין מספר 8 לפחות מכך?
  תודה רבה

  שלום רב,

  היתה לך עליה משמעותית במספר במשקפיים בשתי העיניים (עליה של 1.25 בימין ו 1.00 בשמאל) ולכן אין לך עדיין יציבות, ולכן אתה לא מתאים עדיין להסרת משקפיים בלייזר.

  לשאלתך השנייה - בדיקות ההתאמה אצלנו מבוצעות בחינם, ללא קשר למספר שיש לך במשקפיים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/12/2020 הסרת משקפיים מספרים גבוהים

  שלום פרופ’.
  המספרים כ8 ועוד 4 צילינדר בכל עין. עובי קרניות 540. גיל 30.
  שאלות:
  יש מה לחשוב על ניתוח? האם המספר יוסר כולו? יש סיכונים מיוחדים בגלל המספר הגבוה?
  תודה.

  שלום רב,

  אם המספר הוא 8.00-, הצילינדר 4.00- והעובי 540, ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. המספר יוסר כולו. בעזרת מערכות הלייזר המשוכללות והמהירות שיש בידינו כיום, הכוללות מערכת עקיבה מהירה, בזכות השימוש במערכת רישום קשתית (iris registration) עם עיקוב דינאמי בכל צירי תנועות העין, ובזכות השימוש בשיטת ה wavefront guided - ניתן להוריד גם מספרים גבוהים כמו שיש לך ללא בעייה.

  אתה מוזמן לתאם בדיקת התאמה ב 5023*.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/12/2020 בדיקת התאמה לליזר

  אני רוצה לקבוע לניתוח הורדת משקפיים קרוב רחוק איך אקבע ולאן הכי קרוב ללוד?

  שלום רב,

  ניתן לקבוע בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר ב 5023*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/10/2020 חשיפה לשמש לאחר הרחבת אישונים

  עברתי היום הרחבת אישונים אצל רופא העיניים
  לאחר הרחבת האישונים הלכתי ברחוב ללא משקפי שמש עד שהגעתי הביתה (סה”כ הייתי חשופה לשמש כשעה).האם זה מסוכן לעיניים ויכול לעשות נזק תמידי לעיניים ואם כן מה הסכנה?

  תודה

  סיון

  שלום סיון,

  אין כל סכנה לעיניים בגלל הרחבת אישונים. גם אם לא הרכבת משקפי שמש בזמן שהאישונים שלך היו מורחבים, לא נגרם נזק לעיניים, מלבד אי הנוחות הזמנית המתבטאת בסינוור.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/10/2020 בדיקת התאמה

  שלום דר
  בן זוגי לאורך כל היום משתמש בעדשות מגע לקראת השינה הוא מסיר אותן אין לו משקפי ראייה והוא מאוד רוצה לעשות לייזר אצלך. הוא בדק בעבר התאמה במקום שהתברר בדיעבד כלא מומלץ! האם לאור זה שהוא משתמש רק בעדשות מגע ללא משקפיים הוא יכול להגיע לבדיקת התאמה? מה אתה ממליץ
  תודה רבה

  שלום רב,

  הוא בהחלט מוזמן לבדיקת התאמה. עליו להסיר את עדשות המגע למשך לפחות 24 שעות לפני הבדיקה. אם ימצא מתאים וירצה לעבור ניתוח אצלי, יהיה עליו להפסיק לחלוטין את השימוש בעדשות המגע למשך לפחות 14 ימים לפני הניתוח. לכן כדאי לו להצטייד למשקפיים זמניות לתקופה זאת.

  לקביעת בדיקת התאמה אנא התקשרי ל 5023*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/09/2020 ראיה אחרי הניתוח

  אני בת 48 . מגיל צעיר מאד אני עם משקפים לראיה מרחוק ( וכן עם עדשות מגע קשות ובשנים האחרונות רכות ). בגיל 42 התחלתי להתקשות גם בראיה מקרוב וכיום אני עם עדשות ביו פוקל. לאחרונה ממש אני מוצאת את עצמי מסירה את המשקפים כשאני קןראת במיטה או למשל משחילה מחט בחוט.וזה מאד מבלבל אותי בהבנת מצב הראיה שלי כי הבנתי שגם אם אתקן בניתוח את הראיה למרחוק עדיין אצטרך משקפי קריאה. אבל מה יקרה עם הראיה המאד קרובה כשארצה לקרוא ספר? כלומר אם לא תהיה לי בעצם אפשרות להסיר את המשקפים כדי לקרוא מקרוב האם אוכל עדיין לקרוא ספר? האם אצליח להשחיל את החוט במחט בעזרת משקפי קריאה?

  שלום רב,

  מדובר במתימטיקה פשוטה מאוד. לרחוק למשל יש לך במשקפיים עדשות שמספרן הוא 2- (אני לא יודע כי לא כתבת, אבל נניח). כדי לראות לקרוב, את זקוקה לתוספת של עדשה שמספרה הוא  1.5+ . כשאת עם המשקפיים את מתוקנת למצב של 0 ולכן את לא יכולה לקרוא. כשאת מסירה את המשקפיים את במצב של 2- שמנוטרל חלקית ע"י תוספת ה 1.5+ שאת זקוקה לקריאה, וכך את יכולה לקרוא היטב ללא המשקפיים.

  הניתוח מביא אותך למצב של 0, אבל קבוע. כאילו שהדביקו לך את המשקפיים לאף, ואת לא יכולה להסיר אותן יותר. אין יותר "עם משקפיים" ו"בלי משקפיים". יש רק מצב אחד שהוא 0 אחרי הניתוח. ועל זה תצטרכי תוספת של 1.5+ שהם למעשה משקפי קריאה. לכן מיד לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר החל מגיל 45 ומעלה - יש צורך מידי במשקפי קריאה.

  זה מאוד פשוט, וכך דנתי על כך בהרחבה באינספור תשובות לשאלות הגולשים באתר זה במהלך השנים.

  קיימת אפשרות לעשות בניתוח תיקון בשיטת monovision - עין אחת מתוקנת תיקון מלא והיא תראה לרחוק, ועין שניה מתוקנת חלקית כל שישאר בה 1.5- והיא תראה לקרוב. יש לכך יתרונות וחסרונות, ועל כך ניתן להסביר בהרחבה במהלך בדיקת ההתאמה לניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/01/2020 לאחר הניתוח

  שלום, אני אמור לעבור בקרוב מאוד ניתוח להסרת משקפיים אצלך בשיטת prk .
  השאלה שלי היא איך אני יכול לדעת שפתאום המספר לא יגדל לי חצי שנה לאחר הניתוח ואני אצטרך שוב פעם להיות עם משקפיים ?
  אני בן 19 עכשיו

  שלום רב,

  אם המספר במשקפיים יציב מזה לפחות שנה, הרי שיש סיכוי גבוה שלא תהיה עלייה של המספר לאחר הניתוח. כדי לדעת אם יש יציבות אנחנו משווים את המספר שיש לך במשקפיים או תוצאות בדיקת משקפיים שהתבצעה לפני לפחות שנה עם בדיקת המשקפיים אותה בצענו לך במהלך בדיקת ההתאמה.

  אם מצאתי שאתה מתאים לניתוח, אז ככל הנראה קיימת יציבות של לפחות שנה במספר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/11/2019 עובי הקרנית

  היי
  הייתי בבדיקת התאמה ב2 מכונים שונים ובכול מכון אמרו לי עובי קרנית שונה
  למשל בעין ימין עובי קרנית 545 ובמכון אחר 523 עובי קרנית בעין ימין. איך יתכן ששתי מכונים להסרת משקפיים אמרו לי עובי שונה? והאם זה יכול להשפיע על התוצאות של הניתוח?
  ודבר שני נמצאתי בעוד מכון לא מתאים לניתוח כרגע בגלל שהמספרים לא יציבים עדיין, אבל הרופא אמר לי להישאר עם המשקפיים הישנות(שהיו לי לפני עליית המספר), האם זה הגיוני?
  תודה מראש

  שלום רב,

  הדבר נובע משימוש בשיטות בדיקה שונות. השיטה המדוייקת ביותר לקביעת עובי הקרנית היא ע"י אולטרסאונד. זו השיטה בה אנו משתמשים. מכונים שונים לא מבצעים אולטרסאונד ומשתמשים בבדיקת מיפוי הקרנית להערכת עובי הקרנית.

  אם המספרים לא יציבים אתה עדיין לא מתאים לניתוח. ההחלטה אם להשתמש במשקפיים הישנות או להתקין חדשות תלוייה בנוחות שלך ואיך אתה רואה איתן. אם העלייה של המספר משמעותית ואתה לא רואה איתן ברור בנהיגה, במיוחד בלילה, אז אין ספק שעליך להתקין משקפיים חדשות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/06/2019 קרנית דקה

  שלום,
  ביצעתי בדיקת התאמה לניתוח לייזר ונאמר לי שהקרנית דקה מידי ללייזר ועדיף השתלת עדשה.
  אם אעשה שיטת שיוף ישארו לי 380 ו400 . האם זה בסדר או שעדיף להימנע מניתוח במקרה כזה? תודה

  שלום רב,

  העובי המינימלי שמותר להשאיר בקרנית לאחר הסרת משקפיים בלייזר הוא 350 מיקרון. במקרה שלך אם החישוב נכון וישאר עובי של 380 ו -400 מיקרון, הרי שישאר מספיק עובי לאחר הניתוח, ואין כל בעיה לבצע הסרת משקפיים בשיטת PRK.

  הסרת משקפיים בשיטת PRK הוא ניתוח בטוח יותר, מדוייק יותר, והרבה פחות יקר מניתוח השתלת עדשות. אין כל סיבה במצבך לבצע ניתוח השתלת עדשות, שכרוך בסיכונים בטווח הארוך (כגון קטרקט, גלאוקומה ובצקת בקרנית).

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה - 3811* או 1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/11/2018 הסרת משקפיים לצבא

  שלום רציתי לשאול מספר שאלות
  1)מאיזה גיל אפשר להסיר משקפיים?
  2)מה תופעות הלואיי? אם יש.
  3)האם יש סכנה בניתוח עצמו?
  4)אם אפשר לדעת איזה רופא ינתח אותי אם אני ירצה?

  דניאל

  שלום דניאל,

  1- החל מגיל 17.5, ובתנאי שהמספר במשקפיים יציב מזה לפחות שנה.

  2- מידע על תופעות הלוואי נמצא באתר זה. לחץ כאן לקריאה על כך.

  3- ראה 2.

  4- אתה מחליט איזה רופא מנתח אותך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/10/2018 1.25-. סטודנטית בת 20

  בחורה בריאה בסה”כ עם מספר ¼1-. המספר יציב ולא מרכיבה עדשות. יש טעם לעבור את הניתוח? נשמע מסובך.
  בנוסף- מהו טווח המחירים בערך למקרה כזה?

  עדן

  שלום עדן,

  את מחליטה אם "יש טעם לעבור את הניתוח"... ההחלטה אם לעבור את הניתוח או לא תלויה בסגנון החיים שלך, ברצון שלך להיפטר מהמשקפיים או עדשות המגע וכו'. כעיקרון אין כל בעיה להוריד מספר כ"כ נמוך בהצלחה. מידע על מחירים נמסר במכון עצמו לאחר שעברת בהצלחה בדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/09/2018 ניתוח להסרת משקפיים

  אני מרכיב עדשות מסוג אורתו קיי .
  כמה זמן לפני בדיקת ההתאמה לניתוח אני צריך להפסיק להרכיב את העדשות ?

  רונן

  רונן שלום רב,

  עדשות אורתו קיי גורמות לשינויים משמעותיים במיפוי הקרנית ובמספר במשקפיים, ע"י שינוי בתבנית צמיחת אפיתל הקרנית. הן גורמות לאפיתל לצמוח יותר בהיקף ופחות במרכז, וכך יוצרות תבנית של השטחה מרכזית, תבנית שהיא כמובן זמנית, ומשתנה מיום ליום. מצב זה גורם לבעיה בקביעת המספר המדויק של המשקפיים שאתה זקוק להם (בדיקת הרפרקציה), וגורם לעיוותים במיפוי הקרנית.

  כדי להתגבר על כל אלו עליך להפסיק לחלוטין את השימוש בעדשות אורתו קי לתקופה של לפחות 3 חודשים לפני שתיגש לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/08/2018 הכנה לניתוח

  שלום פרופסור.
  עברתי את בדיקת ההתאמה ונמצאתי מתאימה לPRK. אני נרגשת מאוד לקראת הניתוח אך יש משהו שקצת מלחיץ אותי, אפילו יותר מהניתוח עצמו…
  לאחר כל הבדיקות והשיחות המזכירה נתנה לי מרשם לטיפות סטרואידיות ולאנטיביוטיקה שעליי לקחת שבוע לפני הניתוח. את הטיפות אני יכולה להבין למה צריך אבל למה את האנטיביוטיקה? או שאולי לא הבנתי אותה נכון..?

  תודה.

  שלום גאיה,

  גם אני לא מבין מדוע צריך לקחת אנטיביוטיקה לפני הניתוח. אולי תשאלי את הרופא המנתח???...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/04/2018 צילינדר

  האם ובאיזה אופן מתקן ניתוח לייזר את הצילינדר?

  יהודית

  שלום יהודית,

  הצילינדר הוא חלק מהמספר במשקפיים. הצילינדר הוא תוצאה של אסטיגמציה - מצב בו יש קמירויות שונות בקרנית, הגורמות לשני מוקדי שבירה. כדי לתקן אותם האופטומטריסט מתקין במשקפיים עדשה ראשית, הנותנת תיקון למספר העיקרי, ועליה מוצמדת עדשה נוספת (צילינדר) הנותנת תיקון בציר מסויים למספר נוסף הקיים בציר הזה. אם לדוגמה המספר הוא 4- והצילינדר הוא 1-, זה אומר שעדשה העיקרית היא 4-, ובציר נוסף יש עדשה הנותנת עוד 1- באותו הציר, כך שהמספר הוא 5-.

  הלייזר מתקן ללא בעיה את כל הצילינדר, ע"י שיוף נוסף של הקרנית בציר של הצילינדר. את הנתונים של המספר במשקפיים, כולל הצילינדר מכניסים למחשב המחובר ללייזר, והלייזר מסיר את כל המספר הראשי ואת כל הצילינדר.

  ה"צילינדר" הוא לא איזה חיה מסתורית אחרת שנמצאת בעין... זהו פשוט חלק בלתי נפרד מהמספר במשקפיים, וכבר שנים רבות ניתן להסירו לכל בעייה בניתוחים להסרת משקפיים בלייזר.

  לחצי כאן למידע נוסף על אסטיגמציה וצילינדר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/04/2018 המשך שלאלה קודמת

  אם אני מנותח בתחילת מאי אוכל לנסוע לחול כולל בריכות ומים ביוני?
  תודה פרופסור

  נועם

  שלום נועם,

  תלוי בסוג הניתוח. אם תעבור PRK תוכל לאחר כחודש לעסוק בפעילות גופנית ללא הגבלה, כולל שחייה. אם תעבור LASIK או IntraLASIK תצטרך להיזהר מחבלה בעין או מכל פעילות ספורטיבית שיש בה סכנה לחבלה בעיניים במשך מספר חודשים לאחר הניתוח. מומלץ להתייעץ עם הרופא המנתח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/02/2018 בדיקת התאמה

  האם ניתן לנהוג לאחר בדיקה או כדאי להגיע עם מלווה ?

  יולי

  שלום יולי,

  במהלך בדיקת התאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתבצעת בין השאר הרחבת אישונים כדי לבדוק את הרשתית. הרחבת האישונים גורמת לראייה מטושטשת במידה מסויימת למשך כ-3 שעות, בהן לא מומלץ לנהוג. לפיכך כדאי להגיע עם מלווה שינהג בחזרה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/08/2017 האם אני אוכל לעבור את הניתוח

  יש לי צורך במשקפיים אך אינני נוהג להרכיבם אלא רק מתי שיש לי הכרח בהם(לדוגמא בנהיגה וכו’)..האם זה יכול למנוע ממני לעבור את הניתוח?(בהנחה כמובן שהמספר שלי יציב בשנה האחרונה)

  שלום רב,

  צריך לדעת מהו המספר במשקפיים, ומהי חדות הראייה הלא מתוקנת (המושגת ללא המשקפיים). את כל אלו נוכל לדעת אם תגיע לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/08/2017 שיטה

  תודה על התשובה. שאלת המשך- קראתי באינטרנט על שיטה של נקראית smile שעל פניו משלבת את היתורנות של שתי השיטות הקלאסיות הקיימות- בלי חיתוך (לפחות לא גדול) והחלמה מהירה. מה אתה אומר על זה? האם יש לכם את המכשיר? תודה

  שוב שלום,

  שיטת Smile היא שיטה יחסית חדשה, שעדיין כרוכה בשיעור מסויים של סיבוכים. סיבוכים אלו כוללים אובדן suction בזמן החיתוך, וקשיים בהוצאת ה lenticle מתוך הקרנית, במיוחד במספרים נמוכים שבהם עובי ה lenticle קטן מאוד. שכיחות הסיבוכים נעה בין 2-3% במרכזים עם ניסיון רב מאוד, וזה שיעור סיבוכים גבוה מדי בשביל ניתוחי לייזר, בהם הציפיה היא לשיעור הצלחה שקרוב ל- 100%. לכן השיטה לא תפסה תאוצה עד היום ברחבי העולם, וגם לא בארץ. אבל אם את רוצה לנסות את זה על העיניים שלך, את יכולה...

  לנו אין כל כוונה לרכוש את המכשיר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/08/2017 בדיקת התאמה במספר גבוה

  שלום. האם הגיוני שבמכון מסוים אמרו לי שהבדיקה תעלה לי 500 שח שכן במספר -8 מדובר בבדיקה מיוחדת. מה מיןחד בה?תודה!

  אירה

  שלום אירה,

  אין לי מושג...

  במכון שלנו כל בדיקות ההתאמה הן בחינם, גם למינוס 8 וגם למינוס 11...

  את מוזמנת לתאם בדיקת התאמה בחינם ב 052-6741425 או 1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/08/2017 קרנית דקה

  שלום שוב פרופסור סלומון.
  תודה על התשובה המהירה.
  אצור קשר כדי לקבוע תור.
  אני מבינה שמספר גבוה עם צילינדר,ניתן לטיפול,אבל על שאלתי בקשר לקרנית הדקה לא התייחסת בתשובתך.
  אני זוכרת את הרופא בעין טל אומר שזה מסוכן והוסיף ואמר שמנתח עיניים שיקח על עצמו לבצע את הניתוח,מסכן את מאור עיניו של בני.
  אין ספק שבדיקה אצלך בלי שום קשר לניתוח ,בהחלט באה בחשבון.
  האם תוכל להתייחס למה שכתבתי על עובייה של הקרנית.
  תודה

  זיוה

  שוב שלום זיוה,

  בהחלט התייחסתי. אבל את לא הבנת.

  הזמנתי את בנך כדי שנבדוק אותו, ונמדוד את עובי הקרנית. בלי לדעת בדיוק מהו עובי הקרנית, אי אפשר לדעת אם בנך מתאים. המילים "קרנית דקה" הם חסרי משמעות. מה זו "קרנית דקה"? מהו בדיוק עובי הקרנית במיקרונים בכל עין? את יודעת להגיד?... (את הרופא שהפחיד אתכם אני מכיר היטב... הוא פוסל את מרבית האנשים שבאים אליו לבדיקות התאמה...).

  פשוט בואו להיבדק. נכון שיותר קל לשבת ליד המחשב, להזיז את העכבר, ולשלוח שוב ושוב שאלות למכביר... אבל ככה לא מתקדמים לשום מקום. המעז מנצח.

  1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/08/2017 ניתוח לייזר להסרת משקפיים

  בני בן ה30 מרכיב משקפיים עם מספר גבוה 9, עם צילינדר.
  לפני בערך 7 שנים הוא בדק במרפאת עין טל אצל מומחה את האפשרות לעבור את הניתוח.הרופא אמר לו שהוא לא מתאים בגלל שהקרנית שלו דקה.
  הוא המליץ לו להרכיב עדשות מגע שלא החזיקו אצלו הרבה זמן.
  אני רוצה לשאול,האם יש סיכוי שהטכנולוגיה התקדמה מאז, אולי ניתן לבוא אלייך לבדיקת התאמה, או שהדיאגנוזה היא סופית ולא ניתן לעשות את הניתוח.
  רציתי לציין שהוא עובד כל השנים מול מחשב,התסכול שהוא איננו יכול להיות אפילו לא לרגע בלי משקפיים,מאוד גדול.
  בעלי ואני מרכיבים משקפיים עם מספר נמוך 2 ו3, ולבן ולבת( לה יש מספר 7) מספרים כל כך גבוהים.

  זיוה

  שלום זיוה,


  אכן - הטכנולגיה התקדמה מאוד בשנים האחרונות, וניתן כיום להסיר מספרים גבוהים, כולל את הצילינדר, תוך שימוש בתבניות שיוף חסכוניות יותר מבחינת עובי השיוף. בהחלט קיים סיכוי שנמצא שבנך מתאים, כמובן לאחר שנבדוק את המספר שיש לו כיום ואת עובי הקרנית שלו בכל עין. ככלל - יש לנו ניסיון רב בהסרת משקפיים בלייזר במספרים גבוהים בהרבה מזה שיש לבנך.


  בנך מוזמן אלינו לבדיקת התאמה (כמובן עם אמא ואבא, אפילו שהוא כבר בן 30...).


  בברכה,  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/07/2017 בדיקת דמעות לפני ניתוח לייזר

  עברתי בדיקת התאמה לא בדיקת דמעות ונמצאתי מתאימה. נאמר לי ע”י המנתח שיהיה לי קצת יובש כי אני 20 שנה עם עדשות ושאין סיכון אלא רק זמן טיפול של עד חצי שנה עם טיפות לחות. האם נכון? או להתעקש על בדיקת דמעות טרם הניתוח.

  דנית

  שלום דנית,

  בדיקת הדמעות נעשית אצלנו באופן קבוע כחלק שגרתי של בדיקת ההתאמה. חשוב מאוד לבדוק את כמות הדמעות, מכיוון שיש אנשים שמגיעים לניתוח עם יובש בעיניים, בעיקר בגלל השימוש בעדשות מגע. במקרים אלו חייבים לתעד את כמות הדמעות לפני הניתוח, ולעיתים להשוות זאת לדמעות לאחר הניתוח.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה, ואנו נעשה לך בדיקה יסודית, כולל בדיקת הדמעות (ואולי גם עוד כמה דברים ששכחו לעשות לך בבדיקת ההתאמה...).

  יסודיות ומקצועיות בכל תהליך ההתאמה (וגם במהלך הניתוח, ובמהלך המעקב לאחריו) הם תנאי חשוב להצלחה בניתוח, ואנחנו יודעים להצליח!!!

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/05/2017 ניתוח בעיניים למספר גבוה

  היי יש לי מספר -6.30 בשני העיניים ואני חושבת שגם צילינדר בעין שמאל, אני אוכל לעבור ניתוח?

  שלום קורל,

  את זאת נוכל לדעת לאחר שתעבור בדיקת התאמה, שבה נבדוק את העיניים שלך, נבצע בדיקת עובי קרנית, מיפוי של הקרנית, והשוואת המספר שלך היום עם המספר במשקפיים. אם הבדיקות יהיו תקינות תוכל לעבור את הניתוח.

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה: 052-6741425 או 1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/04/2017 Protopic עד מועד הניתוח ולארגיה

  שלום וצהררים טובים , אני עתיד לעבור ניתוח ASA ב 7.5 והנני סובל מאלרגיה בעיניים , בהמלצתך התחלתי להשתמש בProtopic 0.01 , השאלה שלי אם זה בטוח להשתמש עד יום לפני הניתוח במשחה ? הרופא המנתח הוא [—–], אותו אני פוגש יום לפני הניתוח לכן לא יוכל להתייעץ איתו , לכן הבנאדם שחשבתי ישר עליו זה אתה , בנוסף כדאי להשתמש באנטי תסטמנים?

  שלום רב,

  מה שאתה כותב כאן נשמע לי הזוי לגמרי. לא ברור לי איך אתה הולך לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, כשאתה נפגש עם הרופא המנתח רק יום אחד לפני הניתוח? מי בדק אותך עד עכשיו וקבע לך תור לניתוח מלכתחילה? נראה לי שהרופא המנתח בעצמו היה צריך לבדוק אותך, ולהחליט איזה טיפול מכין אתה צריך לקבל לקראת הניתוח. אי אפשר לקבל טיפול רפואי ועצות מאתרי אינטרנט. אתה מטפל בעצמך על פי עצות באתר אינטרנט של רופא אחד, מקבל תור לניתוח מרופא אחר, ומנותח ע"י רופא אחר - שכלל לא מכיר אותך ונפגש אתך לראשונה יום לפני הניתוח?

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/03/2017 אבסס בקרנית וצלקת בקרנית משריטה בקרנית

  שלום, לפני כחמש שנים הייתה לי שריטה בקרנית עקב רשלנות בשימוש בעדשות מגע, כרגע נותרה שם צלקת.
  לפני כחודש עקב שימוש בעדשות מגע נוצר לי אבסס בקרנית, שטופל בטיפות סטרואיד ואנטיביוטיקה.
  המספרים שלי הם -7.00 בשתי העיניים עם צילינדר 0.75 בשתי העיניים. הרופא אמר שאוכל לעשות ניתוח לייזר במידה ואני מתאימה כלאחר חצי שנה ויותר.
  האם ישנה אפשרות אחרת?

  אלמוג

  אלמוג שלום רב,

  הסיפור שלך מראה עד כמה מסוכן להשתמש בעדשות מגע!!! אם היית עושה בעבר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר - כל מה שעברת היה נמנע!!!

  ראשית - עליך להפסיק לצמיתות את השימוש בעדשות מגע. שני האירועים שעברת: לפני 5 שנים - צלקת בקרנית על רקע שריטה בקרנית, ולפני חודש-  הזיהום בקרנית - נגרמו שניהם בגלל השימוש הלא זהיר שלך בעדשות מגע.

  בשלב זה יש להמתין מספר חודשים, ולקבל טיפול מקומי עם טיפות סטרואידים, על פי המלצות רופא העיניים שמטפל בך. מטרת הטיפול היא הפחית ככל האפשר את גודל הצלקת שמתפתחת בעקבות הריפוי של הכיב בקרנית. לאחר התייצבות המצב מבחינת הצלקת ומבחינת הרפרקציה (המספר במשקפיים) - ניתן יהיה לשקול ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. ניתוח כזה עשוי להסיר את הצלקות שיש לך בקרנית משני האירועים, וגם כמובן להסיר את הצורך במשקפיים. לחילופין - ניתן להשתמש במשקפיים, אך יתכן שתהיה לך ירידה בחדות הראייה המיטבית בעין זו בגלל הצלקות. בכל מקרה לא מומלץ לחזור לעדשות מגע בשום אופן במקרה שלך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/11/2016 מספר גבוה

  האם זה אפשרי להסיר משקפיים בלייזר גם אם המספר שלי הוא גבוה עם צילינדר?

  עדן

  שלום עדן,

  האפשרות להסיר את המספר והצילינדר תלוייה בעובי הקרנית. אם הקרנית שלך עבה ניתן להסיר בד"כ את כל המספר והצילינדר. את עובי הקרנית ואת המספר המדוייק אנחנו בודקים בבדיקת ההתאמה. אנא פנה אלינו לקביעת מועד לבדיקת התאמה.

  לחץ כאן למידע על בדיקת ההתאמה.

  לחץ כאן למידע על יצירת קשר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/10/2016 “מספר” לא יציב

  אני בן 48 ומרכיב משקפים מגיל 8 בשל קוצר ראייה.
  למרבה הצער, במהלך השנים המספר הנלך וגדל גם לאחר גיל 18 וגם לאחר גיל 40…
  בערך כל שנתיים אני נאלץ להחליף משקפיים. כיום הדיאופטר בשתי העניים כ- -13. אני סובל גם מאסטגמטיזם.

  שאלתי היא האם יש כלל מקום לשקול ניתוח לתיקון בניתוח. ברור לי שלעוום לא אראה 6/6 או קרוב לכך, אבל אני מאמין שיש תועלת רבה “לגלגל” את הזמן אחורה ולהעמיד את קוצר הראיה על מספרים נמוכים בהרבה, בכך ישתפר באופן משמעותי התפקוד שלי ללא משקפיים (בים, בריכה וכד’) וגם לא אצטרך להעזר בעדשות עבות וכדות במשקפיים (גם כשמדובר בעדשות דחוסות) בעלות שלת אלפי ש”ח.

  שלום אלעד,

  אחד התנאים להתאמה לניתוח הוא יציבות במספר במשקפיים של לפחות שנה. בגיל שלך קשה לי להאמין שאתה לא יציב, ויתכן שהתנודות במשקפיים לא משמעותיות. בכל אופן אתה מוזמן לבדיקת התאמה אצלנו. תביא אתך מהאופטומטריסט שלך את תוצאות בדיקות המשקפיים של 5 השנים האחרונות, ואנחנו נשווה את המצב האמיתי שלך היום עם המספרים שהיו לך במשקפיים בשנים קודמות.

  חשוב להבין שאחרי גיל 45 הניתוח מתקן את הראייה לרחוק, אבל לקרוב ישארו לך משקפי קריאה (טווח הספר, העיתון, הטלפון, ובהמשך גם טווח המחשב).

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/10/2016 מספר במשקפיים

  שלום,
  יש לי מס’ 13 בערך במשקפיים וצילינדר האם יש סיכוי שהניתוח יוריד לי את כל המס’?

  יעל

  שלום יעל,

  כדי לענות לשאלתך אני צריך לדעת מהו עובי הקרנית. כ"כ אני צריך לדעת מהו המספר המדוייק שלך (ולא "בערך"... את בטח רוצה תשובה מדוייקת ולא תשובה "בערך"...), ומהו הצילינדר המדוייק שלך?

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/10/2016 לא מרכיב משקפיים

  האם ולא הרכבתי משקפיים אף פעם, האם אני יכול להיות מתאים לניתוח?

  שלום רב,

  אם אתה לא מרכיב משקפיים, אין לך צורך בניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/08/2016 לייזר בעיניים

  שלום רב,
  רציתי לשאול עשיתי בדיקת ראייה לפני כשנה והמספר בעין ימין 2.75- ובעין שמאל 2.5- היום עשיתי בדיקה ובעין ימין נשאר ובעין שמאל ירד ל3- האם אני יכול לבצע ניתוח לייזר בעין?

  רון

  רון שלום,

  כעיקרון ניתן לבצע לייזר כאשר יש יציבות במספר של כשנה. יציבות מוגדרת כשינוי של כרבע מספר על פני השנה האחרונה. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בבדיקה סובייקטיבית, המתבצעת לפעמים במקומות שונים, ע"י אופטומטריסטים שונים ובתנאי בדיקה לא אחידים , לא תמיד עלליה של חצי מספר היא אמיתית.

  כדי לדעת אם אתה אכן יציב מומלץ לבוא והיבדק אצלנו, ולהביא אתך את היסטוריית המרשמים במשקפיים מחנויות האופטיקה בהן נבדקת בעבר. כ"כ חשוב לדעת מהו גילך כיום, ובאיזה גיל התחלת להרכיב משקפיים?

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/08/2016 טיפול argon לפני ניתוח

  שלום פרופסור סלומון,
  לפני 4 ימים עשיתי argon laser od ואני עדיין רואה כמו זבובים כאלה באוויר. השאלה האם הרשתית התחברה או שעדיין הקרע נשאר? ועד כמה זה מסוכן לעשות על זה ניתוח להסרת משקפיים ?

  שלום רב,

  מקובל לחכות כחודש לאחר טיפול לקרעים ברשתית, ושוב לבדוק את הרשתית, לפני שמחליטים לבצע ניתוח להסרת משקפיים. הטיפול בלייזר ארגון לרשתית יוצר צלקות סביב הקרעים, שמטרתן להדביק את הרשתית לדופן העין ולמנוע הפרדות הרשתית. אם נוצרו צלקות ברורות סביב הקרעים, ואין קרעים חדשים, אפשר לבצע ללא בעיה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/08/2016 אטופיק דרמטיטיס וניתוח הסרת משקפיים

  שלום פרופסור.
  אני סובל מאטופיק דרמטיטיס מה שגורם לפעמים לגירוד בעניים.
  האם אוכל לעבור ניתוח להסרת משקפיים למרות הבעיה בעור..

  תודה חן

  שלום רב,

  במסגרת בדיקת ההתאמה תבוצע הערכה לגבי מידת הדלקת האלרגית שיש לך בעיניים, אם בכלל. אם יש לך דלקת פעילה תקבל טיפול בטיפות המכילות נוגדי דלקת (כגון סטרואידים או אנטי היסטמינים) במשך כשבועיים לפני הניתוח. כאשר העיניים תהיינה שקטות, ללא סימנים וסימפטומים של דלקת כלשהיא, תוכל לעבור את הניתוח בבטחה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/08/2016 הסרת משקפיים בלייזר לאחר היפרדות רשתית

  האם ניתן להסיר משקפיים בלייזר לאחר ניתוחי היפרדות רשתית. חלפו כ 20 שנים מאז הניתוחים והמצב יציב מאז.
  תודה.

  יוני

  שלום יוני,

  זה תלוי בתוצאות בדיקת ההתאמה. אם אתה מגיע לראייה מיטבית מתוקנת טובה יותר מ- 6/9 בכל עין לחוד, אם המספר במשקפיים אכן יציב, הרשתית תקינה, וכל שאר הנתונים בבדיקת ההתאמה תקינים - ניתן לשקול בחיוב ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  מומלץ לגשת לרופא עיניים מומחה לרשתית שיבדוק את הרשתית, רצוי כולל בדיקת OCT של המקולה ועצב הראייה, ויצייד אותך במכתב סיכום על מצבך כיום, ועם המכתב הזה תגיע לבדיקת ההתאמה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/05/2016 התאמה לניתוח לייזר

  בן 58. עין ימין יותר מ- 8 עין שמאל יותר מ-6.
  גם מקרוב לא רואה טוב.
  מרכיב משקפי מולטיקאל.

  בשנים האחרונות המספר די יציב.
  האם מתאים לי ניתוח לייזר?
  האם יכולות להיות תופעות לוואי ארוכות טווח?
  תודה,

  יוסי

  שלום יוסי,

  כדי לענות על שאלתך יש לבצע לך בדיקת התאמה. אנא פנה לאחד המכונים להסרת משקפיים בלייזר לתיאום בדיקת התאמה.

  לחץ כאן למידע על בדיקת ההתאמה לקראת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/04/2016 קרע ברשתית בשל הפרדות זגוגית

  היה לי קרע ברשתית בשל הפרדות זגוגית מקרה לא אפיוני לגילי 39 , עברתי ניתוח ליזר לסגירת החור. שאלתי האם אני יכולה לעשות ניתוח ליזר לתיקון ראייה , מספר משקפים 3.75, 4.25 וצילנד 0.5

  ענת

  ענת שלום,

  כן בהחלט. לאחר סגירת כל החורים ברשתית עם לייזר, ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים ללא בעיה. אנא פני אלינו לבדיקת התאמה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/04/2016 PRK לקרנית דקה

  שלום, אני בת 24 יש לי בעין ימין -5.5 וצלינדר 1.5 ובעין שמאל -6 וצילנדר 1.00. רציתי לפני זמן לעשות ניתוח להסרת משקפיים, עשיתי מיפוי קרנית ויצא שיש חשד קל לקירטוקונס, לכן עשיתי עוד שני מיפויים בהפרשי שנה, ולא היה שינוי במיפוי. ולכן אמר לי רופא שאולע אין קרטוקונוס אך עובי הקרנית שלי יחסית דק 470-480. העובי והטופוגרפיה לא השתנו בשלושת המיפויים שעשיתי. המספרים שלי יציבים. אני משתמשת בעדשות מגע כבר כ 10 שנים.
  האם אני מתאימה לניתוח PRK?

  שלום רב,

  מבחינת העובי ניתן לבצע PRK ולהסיר את כל המספר בשתי העיניים. מבחינת המיפוי - צריך להסתכל על המיפוי עצמו כדי לדעת אם יש לך קרטוקונוס. אם יש לך קרטוקונוס, ולא משנה אם הוא "קל", את לא מתאימה לניתוח גם אם המיפוי יציב. ההגדרה של קרטוקונוס איננה תלויה ביציבות המיפוי, אלא בתבנית המיפוי, בערכי הקמירות המקסימלית, ובהבדל שבין הקמירות בחלק התחתון והחלק העליון של מרכז הקרנית.

  את מוזמנת אלינו לבצע בדיקת התאמה. אנו נבצע לך מיפוי, נבדוק את עובי הקרנית והמספר במשקפיים, ונגיד לך אם את מתאימה לניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/03/2016 עובי הקרנית

  האם עובי הקרנית יכול להשתנות אחרי כמה שנים?

  מני

  שלום מני,

  אם הקרנית תקינה - עובי הקרנית אינו משתנה ונשאר יציב במשך השנים. יחד עם זאת - מדידת עובי הקרנית במכשירי מדידה שונים (אולטה-סאונד, אורבסקאן, ואחרים) עשוייה לתת תוצאות שונות, בגלל שיטת המדידה. בנוסף מדידה ע"י בודקים שונים עשוייה לתת תוצאות שונות, בטווח של מיקרונים בודדים לכל כיוון, כפי שהדבר קורה בכל שימוש במכשירי מדידה בהן נדרשת מיומנות של הבודק.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/03/2016 הסרת משקפיים מספר גבוה

  שלום יש לי מספר גבוה במשקפיים בערך – 7 בשתי העיינים וצילנדר – 1.25 בכללי יש ניתוח למספרים כאלו גבוהים?

  ניב

  שלום רב,

  בהחלט, וכבר ניתחנו מספרים גבוהים יותר (עד 13 מספרים) עם תוצאות טובות מאוד. מומלץ לגשת לבדיקת התאמה, ואם נמצא שהמספר יציב, וכל הבדיקות תקינות (עובי הקרנית, מיפוי הקרנית ובדיקה כללית של העיניים) - נוכל לבצע לך את הניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/03/2016 התאמה לניתוח?

  שלום,אני מעוניין לברר אם אני מתאים לנחתוח להסרת משקפיים.
  בעין ימין (6+) ובעין שמאל (+2.5) וצילנדר של 1 בעין ימין.
  תודה מראש,

  ירון

  שלום ירון,

  ניתן כעיקרון לתקן מספרים אלו בניתוח, אבל כדי לדעת אם אתה מתאים עליך לבוא לבדיקת התאמה מקיפה, הכוללת מיפוי של הקרנית, בדיקת עובי הקרנית, בדיקת המספר העדכני במשקפיים עם ובלי טיפות הרחבה, ובדיקת רופא עיניים. לאחר הבדיקות הללו נוכל להגיד לך אם אתה מתאים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/02/2016 בדיקת ניתוח לייזר

  שלום , אני בת 17 וחצי . ואני רוצה לבצע בדיקה לניתוח בעיניים כדי שאדע אם אוכל בגיל 18 לבצע את הניתוח. יש לי בעיות יובש כנראה עקב הרכבת עדשות. הלכתי לרופאת עיניים וביצעו לי את בדיקת הדמעות התוצאות היו בעין אחת 15 ובשנייה 11, לעומת בהתחלה שהמצב היה גרוע יותר. יש לי משקפיים ועדשות. המספר גבוה בעדשות -6 והשני -5 חמישים. במשקפיים אני לא בדיוק זוכרת אבל גם מספרים כאלו.אשמח לדעת בהקדם אם יש אפשרות לבצע את הבדיקה השנה תודה.

  שלום רב,

  בהחלט. את יכולה לבצע כבר עכשיו בדיקת התאמה. אם המספר שלך במשקפיים יציב לפחות שנה, העובי של הקרנית תקין, מיפוי הקרנית תקין ובדיקת העיניים תקינה - נוכל לבצע לך ניתוח להסרת משקפיים בלייזר החל מגיל 17.5. בדיקת הדמעות שלך תקינה, ואת סובלת כנראה בעיקר מתגובה אלרגית לעדשות. הסרת משקפיים בלייזר בטוחה ועדיפה על פני השימוש בעדשות מגע.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/02/2016 בקשר למספרים גבוהים

  האם אפשר להוריד את מספר המשקפיים ללא לייזר ??

  כנראה שלא.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/02/2016 המתנה למספר יציב

  שלום..
  שמי יוסי
  אני בן 22.
  המידה שלי במשקפיים כרגע
  בעין ימין: – 9.75, צילינדר 1.25 –
  לפני שנה:  9.75 –  וצילינדר 0.75 –
  עין שמאל:  8.00 –  צילינדר 2.25.
  לפני שנה 8.25- צילינדר 1.75-

  עברתי בדיקת התאמה בשני מקומות ונמצאתי מתאים מבחינת עובי קרנית ושאר דברים.

  רק לגבי האם לחכות שהמספר יתייצב קיבלתי תשובות שונות, ביום יום אני מרכיב עדשות מגע כך שאני מעוניין לעשות את הניתוח בהקדם האפשרי .. אך יחד עם זאת לקבל תוצאה טובה עד כמה שניתן.
  אשמח לשמוע את דעתך בנושא..

  תודה רבה!

  שלום יוסי,

  השוואת המספרים שלך במשקפיים כיום ולפני שנה מצביעה על עלייה של הצילינדר ב- 0.50 דיופטר. מדובר בעלייה קלה מאוד, שיתכן שאינה אמיתית, מכיוון שיתכן שקיבלת משקפיים עם צילינדר נמוך ממה שאתה צריך וכבר לפני שנה היה לך צילינדר כמו בבדיקה היום. ניתן לאמר בבטחון של 95% שאתה יציב, ושניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  יש לזכור שיש סיכוי של 5-10% להופעה של מספר קטן בעתיד הקרוב או הרחוק (ושהו גם הסיכוי שהמספר ימשיך לעלות במידה קטנה גם אם לא תעשה את הניתוח). צריך לקחת את הסיכוי הזה בחשבון כשמחליטים לבצע את הניתוח. יחד עם זאת מדובר בסיכוי לעלייה של מספרים קטנים שבד"כ לא מצריכים משקפיים. אם חוזר מספר שמצריך משקפיים (בד"כ סביב ה 1.00-) ניתן לבצע ניתוח תיקון.

  עליך לזכור שעדשות המגע שאתה מרכיב כעת מסוכנות הרבה יותר מהניתוח. לכן - כשאתה שוקל את הסיכוי מול הסיכון (ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מול המשך השימוש בעדשות מגע) אין כל ספק שההחלטה לבצע את הניתוח כעת היא ההחלטה הנכונה והבטוחה ביותר, שגם תבטיח את בריאות עיניך לטווח הרחוק.

  מבחינת עלויות - אין כל ספק שעלויות השימוש במשקפיים ובעדשות מגע (כולל החלפת מסגרות ועדשות משקפיים, רכישת עדשות מגע, רכישת תמיסות חיטוי לעדשות, בדיקות אופטומטריסט וכו') לאורך כל השנים תהיינה הרבה יותר גבוהות מהעלות החד פעמית של הניתוח המבוצע כעת.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/01/2016 ניתוח לייזר ועדשות אורתו-קיי

  שלום,אני מעוניין לעשות את ניתוח הלייזר ,וכרגע אני לובש עדשות אורתו קיי.
  האם אני צריך להפסיק לשים אותן לפני בדיקת ההתאמה ?

  רונן

  שלום רונן,

  עדשות אורתו-קיי גורמות להשפעה משמעותית על פני הקרנית, שחולפת זמן רב לאחר הסרתן. העדשות עובדות ע"י כך שתאי האפיתל של הקרנית צומחים על פי תבנית העדשה, ויוצרים על פני הקרנית משטח חדש, שאינו מאפיין את המבנה המקורי של הקרנית. לאחר הסרת העדשות עובר זמן רב עד שהקרנית חוזרת לצורתה המקורית. מקובל להמתין לפחות 3 חודשים לאחר הסרת עדשות אורתו-קיי עד לקבלת הצורה המקורית של הקרנית.

  החזרה לצורה המקורית של הקרנית חשובה מאוד, כי היא משפיעה על הדיוק במדידת המספר האמיתי שיש לך במשקפיים ועל בדיקת מיפוי הקרנית ובדיקות ה- Wavefront. על פי בדיקות אלו אנו בונים את תוכנית השיוף הממוחשבת בה נשתמש בניתוח. מכיוון שאנו מעונינים בדיוק רב כדי לקבל תוצאה מצויינת לאחר הניתוח - חובה להפסיק את השימוש בעדשות האורותו-קיי לחלוטין לפרק זמן של לפחות 3 חודשים לפני שפונים לבדיקת ההתאמה לקראת הניתוח.

  בנוסף, את השימוש בעדשות מגע רכות רגילות יש להפסיק 3 ימים לפני בדיקת ההתאמה, ושבועיים לפני הניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/01/2016 יובש בעיניים

  שלום.
  אני סובלת מיובש בעיניים ומתעניינת לגבי ניתוח להסרת משקפיים.
  האם זה אפשרי במצב זה?

  שלום עדי,

  אנשים רבים סובלים מיובש בעיניים (כ-20% באוכלוסיה). בד"כ מדובר ביובש קל, המצריך שימוש בתחליפי דמעות מספר פעמים ביום. במרבית האנשים הסובלים מיובש קל בעיניים ניתן לבצע בהצלחה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. במהלך בדיקת ההתאמה אנו בודקים מהי מידת היובש בעיניים, ומחליטים על פי תוצאות הבדיקה אם את מתאימה לניתוח.

  את מוזמנת להגיע אלינו ל"הדסה אופטימל" לבדיקת התאמה.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/12/2015 מבנה קרנית והתאמה לניתוח

  שלום, אני בן 17 ואני מעוניין בעוד כשנה לעבור ניתוח לייזר. יש לי קוצר ראיה וצילינדר.
  האופטומטריסט שלי אמר לי שמבנה הקרנית שלי יחסית לא סימטרי ושזה בעייתי בתחום ניתוחי הלייזר. האם יש סיכוי שאני אהיה מתאים לאחת משיטות הניתוחים?

  אורי

  אורי שלום,

  צריך לראות את המיפוי כדי לענות לך. גם אם המיפוי לא סימטרי, הרי שעד מידה מסויימת של חוסר סימטריות ניתן לבצע בבטחה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK (שיוף ללא חיתוך). זוהי בכל מקרה השיטה המומלצת למכל מי שרוצה לעבור את הניתוח לפני הצבא, מתוך כוונה לשרת ביחידה קרבית. 

  מומלץ לגשת לבדיקת התאמה לקראת גיל 17.5, ואם אתה מתאים מבחינת יציבות המספר, מיפוי הקרנית ועובי הקרנית - הרי שניתן לבצע ניתוח לייזר בשיטת PRK כבר בגיל זה, כהכנה לקראת השגת פרופיל רפואי צבאי שיאפשר לך לשרת ביחידה קרבית.

  בברכה, 


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/12/2015 פזילה

  בילדות הייתי פוזלת ונותחתי והכל הסתדר האם יש סיכון בכך שאני רוצה לעשות ניתוח להסרת משקפיים? הפזילה עלולה לחזור לי?

  מלי

  שלום מלי,

  בעיית הפזילה שטופלה בניתוח בילדותך לא קשורה כלל ליכולתך לעבור בהצלחה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. אין כל בעיה לבצע הסרת משקפים בלייזר, ואין סיבה כלשהיא שהפזילה תחזור בגלל הניתוח. אם תמצאי מתאימה בבדיקת ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר - את יכולה לעבור אותו ללא חשש.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/11/2015 האם בגילי ואם מצבי אני יכולה לעבור ניתוח להסרת משקפים

  אני בת כמעט 50
  ב 7 שנים ממושקפת באופן קבוע כיום מספרים 3.5 בעין ימין ו4.25 בעין שמאל קבוע יותר משנה
  לפני 6 שנים פיק של ירידה בראיה אני במעקב כיום פחות בעקביות ….. התגלה אז שיש לי כילזון בעפעף התחתון
  כמו כן ב ost התגלה בעין שמאל. צלקת קטנה לא דולפת כתוב בתוצאות הצילום CD-R בעבר

  יש חשד לדיסקו תופס במעקב כבר 5 שנים ללא שום טיפול

  האם יש אפשרות לניתוח הסרת משקפים

  תודה

  רונית ספליצקי

  שלום רונית,

  ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מבוצעים בעיניים בריאות. לכן מבוצעת בדיקת התאמה קפדנית, שבה בודקים מדדים שונים הקשורים לקרנית, למספר במשקפיים, ולבריאות העין. בהתאם לתוצאות הבדיקה אנו מחליטים על ההתאמה של כל אדם לניתוח. גילך אינו מהווה מניעה לביצוע הניתוח. אבל את מוסרת שבוצעה לך בדיקת OCT, שבה נמצאה צלקת ברשתית. חשוב לדעת את המיקום המדוייק של הצלקת ברשתית, האם היא קרובה למקולה (האיזור המרכזי ברשתית שבו מושגת עיקר חדות הראייה), ומהי השפעתה על ראייתך.

  לפיכך מומלץ לפנות עם תוצאות בדיקת ה- OCT לביצוע בדיקת התאמה במכון להסרת משקפיים בלייזר כדי לקבל חוות דעת מתאימה.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/10/2015 הסרת משקפיים כאשר יש נקודת חן בעין

  שלום,

  האם נקודת חן בעין עלולה להוות סיבה לשלילת התאמה לניתוח הסרת משקפיים?

  זיו

  שלום זיו,

  אני מניח שאתה מתכוון לנבוס בלחמית. אם הנבוס יציב בגודלו ולא השתנה במהלך השנים, הוא אינו מהווה סיבה שלא לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/10/2015 ניתוח להסרת משקפיים לסובלים מבלפריטיס, יובש וצילינדר

  שלום,

  אני בת 30 ולאחרונה אובחנתי עם בלפריטיס ואינני מסוגלת יותר להרכיב עדשות מגע כיוון שגורמים לי לגירוי בעפעפיים ונפיחות חריפה. אני סובלת הרבה מיובש ואינני יודעת אם זה אחד הגורמים לבלפריטיס או שנגרם כתוצאה מכך. כיוון שקשה לי מאוד להסתגל למשקפיים אני שוקלת לעבור ניתוח הסרה. עדין לא עברתי בדיקת התאמה, אך קראתי שניתוח לייזר מגביר את היובש בעין ורציתי לדעת מה דעתך? כמו כן האם אנשים עם בלפריטיס נחשבים לא מתאימים?

  המספרים שלי הם -3.75 ו -3.30 וצילינדר של 0.5. כיוון שלא הצלחתי להסתגל לראיה עם תיקון של הצילינדר במשקפיים, המספרים במשקפיים שאני מרכיבה הם ללא הצילינדר. באם ימצא שאני מתאימה לניתוח בבדיקה, האם יכללו לי את התיקון לצילינדר בניתוח? האם יכול להיווצר מצב שיהיה לי קשה להסתגל לתיקון של הצילינדר לאחר הניתוח?

  תודה,
  ענת

  שלום ענת,

  ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר גם לאנשים הסובלים מדלקת העפעפיים (בלפריטיס) ומיובש בעיניים. הניתוח יעזור בכך שלא תזדקקי יותר לעדשות מגע, שמחריפות את דלקת העפעפיים ואת היובש בעיניים. יחד עם זאת תצטרכי להתמודד גם בעתיד עם שתי תופעות אלו, ולטפל בהן על פי הצורך. כדי להכין את העיניים לניתוח יתכן שתצטרכי לעבור טיפול של כשבועיים בטיפות סטרואידים כדי להקטין את הדלקת לקראת הניתוח.

  את הצילינדר מורידים ללא כל בעייה בכל ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.הראייה לאחר הניתוח תהיה טובה בהרבה מהראייה שיש לך עכשיו עם משקפיים שבהן הצילינדר לא בא לידי ביטוי. הצילינדר במשקפיים נותן תיקון אופטי פחות מדוייק יחסית לעדשות מגע. התיקון בלייזר מדוייק יותר מאשר התיקון במשקפיים, ודומה יותר לתיקון המושג בעדשות מגע. 

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/10/2015 מספר קטן וצילינדר גדול

  ביצעתי בדיקה במכון ונמצאתי מתאימה לניתוח להסרת משקפיים בשתי השיטות (LASIK ו PRK).
  האופטומטריסטית שלי הביעה חשש שבגלל שבעין אחת הצילינדר שלי גבוה מהמספר (מספר 1.5 וצילינדר 2) ניתוח להסרת משקפיים בלייזר יהיה בעייתי עבורי.
  האם יש איזשהו מקור או היגיון לחשש שלה?
  האם במצב כזה יש עדיפות לשיטת ניתוח מסויימת? (במכון אמרו שאין עדיפות ושההבדל היחידי הוא בזמן ההחלמה ובעלות הניתוח).

  שלום רב,

  אם מיפוי הקרנית תקין, ואם המספר במשקפיים יציב מזה שנה לפחות - הרי שאין ממה לחשוש וניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר ללא חשש. השיטה העדיפה בכל מקרה היא שיטת ה- PRK. שיטה זו היא הבטוחה ביותר מבין כל השיטות הקיימות להסרת משקפיים בלייזר, אך היא כרוכה בתקופת החלמה של כשבוע ימים. האופטומטריסטית שלך איננה רופאת עיניים, ולא מבצעת ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, ולכן אין בסמכותה לקבוע דברים שאינם בתחום הבנתה.

  עלות הניתוח בשתי השיטות במכון בו אנחנו מבצעים ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר זהה.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/09/2015 חזרת המספר בעקבות לידה

  שלום רב!
  שמעתי מחברה שיש סיכוי לחזרה של המספר לאחר הלידה בעקבות ההורמונים ועוד.
  האם זה נכון? מה השכיחות של חזרה זו ועד כמה זה אמור להפריע לשיקול דעתי?
  (אני מספר 2 וחצי אם זה משנה)
  תודה רבה!!

  ספיר

  שלום ספיר,

  בפירוש לא!!! הריון ולידה לא משנים את המספר, ולא גורמים לעלייתו, אם הוא התייצב לפני הכניסה להריון. תיתכן לעיתים עלייה חולפת של המספר במהלך ההריון, לרמה של עד 1.00-, אך לאחר הלידה המספר יחזור למה שהיה לפני הכניסה להריון, אם היה קודם לכן יציב.

  לאחר שהמספר התייצב למשך לפחות שנה אחת, הרי שרב הסיכויים שזה יהיה המספר היציב הקבוע שלך, והוא לא יושפע ע"י הריונות. ולכן, גם לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר שבוצע לאחר יציבות של לפחות שנה, הסיכוי לחזרת המספר בעתיד לא יושפע ע"י הריונות.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/08/2015 ניתוח לייזר בעיניים

  הי. יש לי נסיגת חניכיים ואני צריך לעשות ניתוח חניכיים והקצעת שורשים. האם אפשר במקביל לטיפולים אלו לעבור ניתוח לייזר בעיניים בשיטת prk?

  אורן

  אורן שלום רב,

  מומלץ שלא לבצע ניתוחים אחרים בשבועיים הראשונים שלאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. לאחר הסרת העדשות (המתבצעת כשבוע לאחר הניתוח, אך לעיתים יתכן מעט יותר משבוע) ולאחר החלמת תאי האפיתל (שכבת הציפוי החיצונית) של הקרנית, ניתן בהתייעצות עם הרופא המנתח לשקול ביצוע ניתוחים וטיפולים בשיניים.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/07/2015 ניתוח לייזר בעין עצלה

  שלום, אני בת 25 ומילדות אובחנתי עם עין עצלה. אני עם משקפיים. בעין החזקה שזו עין ימין אני מידה 2 עם צילינדר 1.5 ובעין העצלה עין שמאל אני עם מידה 6 וצילינדר 1.5 המשקפיים כן משפרות את הראיה משמעותית אבל עם עדשות מגע הראיה טובה עוד יותר.
  אני לא יודעת ממש לומר אם אני רואה מעולה עם המשקפיים / העדשות. השאלה אם אני מתאימה לניתוח להסרת משקפיים והאם יכול להיות שהאופטימטריסט לא הגיע בבדיקה למספר הנכון בעין ולכן אני לא מרגישה שאני רואה שש שש
  אודה לך מאוד על תשובה מהירה כיוון שאני מעוניינת לגשת לבדיקת התאמה.
  תודה רבה!

  איילת

  שלום איילת,

  כדי לדעת אם את מתאימה לניתוח עליך לגשת לבדיקת התאמה באחד המכונים להסרת משקפיים בלייזר. הנתונים שמסרת לא מספיקים כדי לדעת אם את מתאימה. בבדיקת ההתאמה צריך לבצע בדיקת משקפיים חדשה ולדעת מהי הראייה המקסימלית שאת מגיעה אליה בעין העצלה, צריך לבדוק את עובי הקרנית, לבצע מיפוי של הקרנית, לבצע בדיקה עיניים מלאה, ובסופה יחליט הרופא המנתח אם את מתאימה.

  בברכה,


  02/07/2015 התאמה לניתוח לייזר

  אני בת 60. מרכיבה משקפיים מגיל 8 בערך. יש לי צילינדר בעיין אחת. מבקשת לבדוק התאמה ראשונית לניתוח לייזר. כרגע משתמשת במולטיפוקל. מרגישה שהראייה שלי לקרוב השתפרה בתקופה האחרונה.

  שולי

  שלום שולי,

  את מפתחת ככל הנראה קטרקט, ולכן את לא מתאימה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  אם הראייה שלך השתפרה לקרוב, זה בגלל שיש עלייה בקוצר הראייה. כלומר: יש לך עכשיו צורך בעדשה עם מספר שלילי (מינוס) למרחק, דבר שמנטרל את העדשה לקרוב (שיש לה מספר חיובי). הסיבה לעלייה בקוצר ראייה בגילך היא התפתחות של קטרקט. לכן מומלץ להיבדק ע"י רופא עיניים ולשקול לבצע ניתוחי קטרקט. מסיבה זו, וגם בגלל גילך, את לא מתאימה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2015 האם אני יכולה לעבור ניתוח מוצלח?

  שלום,
  שמי אביטל ומילדות אני עם משקפיים.
  יש לי עין עצלה, שבעקבות זאת יש לי פזילה. מילדות אני עם +6 בשתי העיניים, כשהמשקפיים מנרמלים את העין ואיתן אין לי פזילה. היום בעדשות מגע ובמשקפיים אני משתמשת ב+5.5 בשתי העיינים. המספר כמעט ולא השתנה אף פעם.
  האם ניתן לעשות ניתוח ? כמה הוא יהיה אפקטיבי?
  מצפה בקוצר רוח לתשובה

  אביטל שלום רב,

  הנתונים שמסרת לא מספיקים כדי לדעת אם את מתאימה. כדי לדעת אם את מתאימה יש לבצע בדיקת התאמה באחד המכונית להסרת משקפיים בלייזר. בבדיקה תבוצע בדיקת משקפיים, ותיבדק חדות הראייה המקסימלית בעין העצלה. כ"כ תבוצע בדיקת משקפיים עם טיפות מיוחדות שמאפשרות לגלות האם יש לעין פוטנציאל לעליה במספר בעתיד (דבר הקורה בחלק מאלו שיש להפ היפראופיה, כלומר: פלוס במשקפיים). כ"כ יבוצעו מיפוי של הקרנית, בדיקת עובי הקרנית, בדיקה של העיניים ע"י הרופא, ולבסוף שיחה עם הרופא המנתח.

  בברכה,


  23/06/2015 הגיל המינימלי לביצוע הניתוח

  שלום אני בן 17 עולה לכיתה י”ב וחשוב מאוד להתקבל ליחידה מובחרת. בלי המשקפיים שלי אני רואה ממש מטושטש, אני לפני צו ראשון ואני בטוח שזה יוריד לי מהפרופיל. אז שאלתי היא האם אפשר לבצע את הניתוח בגיל 17.5 בערך, ואם כן, יש תופעות המאפיינות ניתוח לייזר בגיל כזה?
  בנוסף רציתי לשאול מה עלות הניתוח.

  רם

  שלום רם,

  אפשר לבצע את ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בגיל 17.5 לקראת גיוס ליחידה קרבית. שיטת הניתוח היא כמובן PRK (שיוף הקרנית ללא חיתוך). זאת בתנאי שנמצאת מתאים בבדיקת ההתאמה, והמספר במשקפיים יציב בשנה האחרונה שלפני הניתוח. אם כבר נקבע לך פרופיל רפואי הלוקח בחשבון את המשקפיים, אזי כחודש לאחר הניתוח - הפרופיל הרפואי שלך יועלה ויעודכן בהתאם למצב החדש. כלומר - אם אין לך סעיפי ליקוי אחרים, הפרופיל יועלה שוב ל-97 חודש לאחר ניתוח מוצלח להסרת משקפיים בלייזר.

  בצעירים בגיל שלך - הריפוי לאחר ניתוח בשיטת PRK מהיר מאוד והסיכויים להצלחה גבוהים מאוד.

  בברכה, 


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/01/2015 הסרת עדשות מגע לפני בדיקת התאמה ללייזר

  אם הרכבתי עדשות מגע רכות כ-60 שעות לפני הבדיקה של ההתאמה, התוצאות יהיו שגויות? מה הסיבה לא לשים עדשות רכות 72 שעות לפני הבדיקה? האם אני צריכה לעשות בדיקה נוספת?

  גל

  שלום גל,

  לפני בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר אנחנו ממליצים להפסיק את הרכבת עדשות המגע לתקופה של 48 שעות לפחות, וכמובן שעדיף להפסיק את הרכבת העדשות לתקופה ארוכה מזו. זה מכיון שהעדשות משפיעות על מבנה הקרנית, ולאחר הסרתן לוקח לקרנית זמן מסויים עד שהיא חוזרת לצורתה המקורית. בדיקות הרפרקציה (בדיקת המספר במשקפיים) ומיפוי הקרנית מושפעות מהרכבת עדשות המגע. ככל שעובר זמן רב יותר מהסרת העדשות - כך הבדיקות מדוייקות יותר.

  משך הזמן ללא עדשות מגע המאפשר לבצע בדיקה מדוייקת משתנה מאדם לאדם. יש כאלו שהקרנית מתייצבת אצלם כבר אחרי 48 שעות, ויש כאלו שזקוקים לזמן רב יותר ללא העדשות. לא נראה לי שיש הבדל מהותי בין 60 ל-72 שעות במקרה שלך. בכל אופן - לפני מועד הניתוח - אנחנו מבקשים להפסיק את הרכבת העדשות לתקופה של שבועיים ברציפות.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/01/2014 ניתוח הסרת משקפיים

  היי,
  יש לי מספר -9 בשתי העיניים. ואין באפשרותי להרכיב עדשות רכות וגם לא קשות מכל סוג. יש לי יובש בעיניים, והפרשות באופן קבוע ניסיתי את כל סוגי הטיפות ומשחת עיניים אך ללא הועיל.כרגע אני מרכיבה משקפיים ושוקלת לעבור ניתוח לייזר. לפי מה שבנתי לא ממומלץ לי השתלת עדשה. התייעצתי עם דר’ לוינגר שאמר שלא תהייה בעייה שאעשה לייזר והקרנית שלי עבה מספיק. ההטלבטות היא אם להוריד את כל המספר בלייזר או חלק.
  תודה מראש

  שלום רב,

  אם עובי הקרנית מספיק להוריד את כל המספר - מומלץ לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. מומלץ כמובן להסיר את כל המספר. 

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.