להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • היכן נעבור את הניתוח?

  גודל המכון, מספר השנים שהוא קיים, הניסיון ונפח הניתוחים המבוצעים בו – כל אלו הן נקודות חשובות בבחירת המכון לביצוע הניתוח. הקשר האישי הישיר עם הרופא המנתח, הניסיון שלו, התקשורת הטובה איתו, היותו זמין למנותח לאורך כל התהליך, והיותו מומחה לקרנית – הינם גורמים חשובים מאוד בבחירת הרופא המנתח.

  היכן נעבור את הניתוח? איך תמצאו רופא מומלץ בכל ניסיון רב להסרת משקפיים בלייזר? יש מגוון רב של מכונים רבים ומנתחים המציעים ניתוחים של הסרת משקפיים בלייזר. כל מכון מתהדר בשיטה הייחודית שלו, ובמכשור המתקדם והמתוחכם ביותר. גם טווח המחירים בין המכונים השונים רחב. כיצד אם כן נחליט היכן נעבור את היתוח, אז הכנו עבורכם 10 עצות שיעזרו לכם למצוא את הרופא הטוב ביותר עבור העיניים שלכם! 

  להלן 10 עצות שיעזרו לנו למצוא רופא מומלץ להסרת משקפיים בלייזר:

  1. גודל המכון ומשך שנות קיומו – ככל שהמכון גדול יותר, קיים שנים רבות יותר, עובד בו צוות של מספר רופאים מנתחים, ונפח הניתוחים שמבוצע בו גדול יותר, כך הסיכוי שהניתוח יעבור בהצלחה רב יותר. כמו בכל תחום ברפואה, גם בתחום הזה יש לניסיון המצטבר השפעה רבה על הצלחת הניתוח.

  מיכל היא לוחמת חי"ר קשוחה. לטירונות היא התגייסה עם משקפיים עם מספרים גדולים. מהר מאוד היא גילתה שאי אפשר להיות לוחמת ולתפקד עם משקפיים או עדשות המגע. היא עברה את הניתוח בשיטת ה-PRK (שיוף ללא חיתוך, השיטה שהכי מתאימה ללוחמים). היום היא רואה 6/6 בכל עין ללא משקפיים: "אתה לא יודע מה שהניתוח הזה עשה לי..." היא אומרת כשהיא מחייכת.

  מיכל היא לוחמת חי”ר קשוחה. לטירונות היא התגייסה עם משקפיים עם מספרים גדולים. מהר מאוד היא גילתה שאי אפשר להיות לוחמת ולתפקד עם משקפיים או עדשות מגע. היא עברה את הניתוח בשיטת ה-PRK (שיוף ללא חיתוך, השיטה שהכי מתאימה ללוחמים). היום היא רואה 6/6 בכל עין ללא משקפיים.

  2. מכון שקשור למרכז רפואי גדול – מכון כזה נהנה מגיבוי של מחלקת עיניים במרכז הרפואי, שנותנת שירותי חדר מיון 24 שעות ביממה, ונהנה מקשר עם רופאים בכירים בעלי נסיון רב מתחומים שונים ברפואת עיניים. קשר כזה נותן מענה תמידי לבעיות שעלולות לצוץ בסופי שבוע ובחגים, והחשוב מכל: מגדיל באופן משמעותי את הבטיחות בניתוח ובתהליך שלאחריו.

  3. קשר אישי עם הרופא המנתח לאורך כל התהליך – האם הרופא המנתח מלווה אותך לאורך כל התהליך, החל בבדיקת ההתאמה, במתן ההרצאה או ההסבר על הניתוח, ובהמשך – בבדיקות שלאחר הניתוח? האם הרופא המנתח זמין לשאלות אחרי הניתוח? האם הוא רגוע, נינוח, מחייך ומשרה אווירה נעימה? האם הוא נותן לך את מספר הטלפון הנייד שלו לקבלת מענה מהיר לפתרון בעיות ולמענה על שאלות לאחר הניתוח? או האם הרופא המנתח נפגש אתך רק בניתוח, וכל הבדיקות שלאחר מכן מבוצעות ע”י אופטומטריסטים או רופאים אחרים? לקשר המתמשך והישיר בין הרופא המנתח ובין המנותח חשיבות רבה בהצלחת התהליך ובבטיחותו.

  רותם (בתמונה מימין) ומור וקנין (שניה משמאל) עברו היום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. רותם ומור הן בנות-דודות. לפני 8 שנים ניתחתי גם את חנן, אחותה של מור (משמאל בתמונה). הכל נשאר במשפחה...

  רותם (בתמונה מימין) והילה (שניה משמאל) עברו היום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. רותם והילה הן בנות-דודות. לפני שנה ניתחתי גם את מור (משמאל בתמונה), אחותה של הילה. ולפני 8 שנים ניתחתי את חנן, האח של הילה ומור. הכל נשאר במשפחה…

  4. מיהו הרופא המנתח והאם הוא מומחה לקרנית? – האם יש לרופא נסיון של שנים רבות בניתוחי לייזר? האם הרופא המנתח הוא גם מומחה למחלות וניתוחי הקרנית? ניתוח להסרת משקפיים בלייזר מתבצע על הקרנית, ולכן יש חשיבות לכך שמנתח הלייזר הוא גם מומחה לקרנית. ישנם מנתחים רבים בתחום שאינם מומחים לקרנית. רק מומחים לקרנית, שעברו השתלמות מוכרת בתחום זה, יכולים להבטיח ניתוח מדוייק ומוצלח, לדעת מי מתאים לניתוח ואת מי לא לנתח, ויודעים לבצע את התהליך כולו בבטיחות הנדרשת מניתוחים מסוג זה.

  5. המכשור המתקדם ביותר – האם המכון מצוייד במכשור המתקדם ובטכנולוגיה העדכנית ביותר? קשה לבדוק את הנושא הזה בצורה אובייקטיבית, אך ניתן לשאול את הרופא המנתח מהו המכשור ולאיזה חברה הוא שייך. האם המכון משתמש בטכנולוגיה המבוססת על ה- Wavefront? מכונים רבים לא משתמשים בטכנולגיית ה- Wavefront כדי להוזיל את עלויות הניתוח, וכדי להציע מחיר נמוך ומפתה.

   

  6. הקפדה על הבטיחות – הבטיחות קודמת לכל. הקפדה על הבטיחות מתבטאת בסינון קפדני של המועמדים לניתוח, בהקפדה על קבלת מידע אמין על המשקפיים או עדשות המגע בהם המועמד לניתוח משתמש, בהקפדה על ביצוע הניתוח רק אם המספר במשקפיים יציב לפחות שנה, ובהקפדה על הפסקה מוחלטת של שימוש בעדשות מגע למשך שבועיים לפחות לפני הניתוח. אם המכון מציע לכם לעבור את הניתוח כבר מחר, ודוחק בכם להחליט מהר ועכשיו – יש להיזהר שבעתיים!!!

  7. אופי ורמת השירות הניתן ע”י צוות המכון – האם צוות המכון (פקידי קבלה, אנשי טלמרקטינג, טכנאים, אופטמטריסטים) אדיבים, שירותיים, מסבירי פנים? האם ניתן לקבל מענה מהיר לשאלות שעולות לאחר בדיקת ההתאמה ולקראת הניתוח? ניתן לקבל מידע מחברים או קרובי משפחה שעברו את הניתוח במכון מסויים, וללמוד מניסיונם על הקשר עם המכון גם לאחר הניתוח.

  זאת התמונה המרגשת ביותר שקיבלתי בכל שנותיי כרופא עיניים. שבעה בני אותה משפחה, שעברו אצלי במהלך השנים ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר. חלקן/ם בנות/בני 20 פלוס, וחלקן בנות 50 פלוס. הם גרים במקומות שונים בארץ: ירוחם, אלקנה, רכסים, ירושלים, מרכז שפירא. ויום אחד הם התכנסו והצטלמו ביחד, ושלחו לי את התמונה המדהימה הזו. אני מתרגש להיות "רופא המשפחה" שלהם, גם אם רק בתחום העיניים, ושמח לדעת שהם מאושרים לראות את העולם ללא משקפיים.

  תמונה מרגשת שקיבלתי משבעה בני אותה משפחה, שעברו אצלי במהלך השנים ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר. הגילאים שלהם נעים מ- 20 פלוס ועד 50 פלוס. הם גרים במקומות שונים בארץ: ירוחם, אלקנה, רכסים, ירושלים, מרכז שפירא. יום אחד הם התכנסו והצטלמו ביחד, ושלחו לי את התמונה המדהימה הזו. אני מתרגש להיות “רופא המשפחה” שלהם, גם אם רק בתחום העיניים, ושמח לדעת שהם מאושרים לראות את העולם ללא משקפיים.

  8. זמינות המידע ברשת על הרופא המנתח ועל המכון – האם יש לרופא המנתח ולמכון אתרי אינטרנט שמספקים מידע מפורט על התהליך כולו? האם ניתן לקבל מידע זמין ועדכני עליהם דרך ערוצים שונים ברשת (אתר אינטרנט, דף פייסבוק, ערוץ יוטיוב, פורומים למענה על שאלות בתחום וכו’).

  9. מחיר הניתוח – מחיר הניתוח משתנה בין המכונים השונים. למרות חשיבות המחיר בשיקולים שבבחירת מקום הניתוח, יש להיזהר ממכונים המציעים ניתוחים במחירים נמוכים במיוחד. המחיר הנמוך הוא תמיד תוצאה של התפשרות על הרמה הרפואית, של העדר טכנולוגיית ה- Wavefront החיונית להצלחת הניתוח, של זמינות נמוכה של הרופא המנתח למנותח לאחר הניתוח, של חיסכון בכוח אדם מנהלתי במכון שיכול לעזור במתן מענה לשאלות ובעיות לאחר הניתוח, ושל שימוש בטכנולוגיה מיושנת. שלא כמו בטיסות low cost בהם מגיעים בסוף ליעד במחיר נמוך, בניתוח להסרת משקפיים בלייזר המבוצע במכוני low cost לא תמיד מגיעים אל היעד…

  10. המלצות של חברים וקרובי משפחה – אין חכם כבעל ניסיון, ולכן המלצות של חברים וקרובי משפחה שעברו את הניתוח במכון מסויים ואצל מנתח מסויים עשויות לעזור מאוד בבחירת מקום הניתוח.

  אז היכן נעבור את הניתוח? – אתם תחליטו…

  שלוש אחיות (באדום, שחור ולבן)... תצלום משפחתי עם 3 אחיות: משמאל (באדום ולבן) - אלינור, אותה ניתחתי לפני 7 שנים (וגם את בעלה ניתחתי...). מימין (בשחור ולבן) - מיכל, אותה ניתחתי לפני 4 שנים. במרכז, עומדת לידי (באדום ושחור) - אילנה, שנותחה עכשיו. כולן מאושרות, כי הן לא זקוקות יותר למשקפיים, וגם לא לעדשות מגע.

  שלוש אחיות (באדום, שחור ולבן)…
  תצלום משפחתי עם 3 אחיות: משמאל (באדום ולבן) – אלינור, אותה ניתחתי לפני 7 שנים (וגם את בעלה ניתחתי…). מימין (בשחור ולבן) – מיכל, אותה ניתחתי לפני 4 שנים. במרכז, עומדת לידי (באדום ושחור) – אילנה, שנותחה עכשיו. כולן מאושרות, כי הן לא זקוקות יותר למשקפיים, וגם לא לעדשות מגע.

  לבדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר התקשרו ל  050-6398873

  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  06/07/2021 הסרת משקפיים בלייזר

  שלום
  אני בחור בן 45 בריא ויש לי משקפי ראיה 4.5 אני מאוד חושש אבל מאוד רוצה לעבור לייזר להסרת משקפי ראיה, אני רואה מקרוב רק מרחוק הבעיה, אני חושש מתופעות לוואי כמו צריבה ויובש שלא יציק לי אחרי ניתוח לייזר, וחושש מעיוורון חליחה אחרי הניתוח ? האם יש ממה לחשוש?
  תודה

  שלום רב,

  אין לך מה לחשוש. מדובר בניתוח מצליח, אולי המצליח ביותר שקיים בגוף האדם, שנעשה כבר יותר מ-30 שנה בכל העולם. בארץ עוברים את הניתוח כל שנה עשרות אלפי אנשים ובהצלחה מרובה.

  החשש שלך נובע מחוסר ידע. אני ממליץ לך לקרוא עוד בדפי האתר, להיכנס לדף הפייסבוק שלי ולראות אנשים מאושרים שעברו את הניתוח, ולקבוע תור לבדיקת התאמה.

  לבדיקת התאמה ניתן להתקשר ל 5023* או 050-6398873.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/06/2021 פחד מהניתוח

  מה עושים במקרה שיש פחד שיגעו בעניים אפילו מטיפות אבל אני חיייבת לעשות תניתוח הזה בחודש הקרוב
  הייתי בבדיקה בעבר וברחתי באמצע כי הרופא בא לגוע בעניים
  הרופא טוען שאני לא כשירה לעשות את הניתוח בגלל הפחד

  שלום רב,

  הרופא צודק. גם אני ממליץ לך לא לעשות את הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/06/2021 האם המשקפים חוזרים?

  אני רוצה לשאול האם אחרי הניתוח אפשרי שיחזור עם הזמן הצורך למשקפים או עדשות או שהניתוח הוא פתרון אחת ולתמיד.

  שלום רב,

  קיים סיכוי של כ-5% לחזרת מספר כלשהוא לאחר הניתוח. בד"כ מדובר במספר קטן מ1-, שלא מצריך שימוש במשקפיים. לעיתים נדירות יכול לחזור מספר סביב ה1- או קצת גדול מכך, ואז בד"כ ניתן לבצע ניתוח תיקון.

  כדי למנוע את חזרת המספר חשוב לבצע את הניתוח לאחר שהגענו ליציבות המספר במשקפיים. יציבות מוגדרת כהבדל של עד 0.5- במהלך השנה האחרונה, וכמובן שיש לגיל תפקיד חשוב. ככל שגיל המנותח צעיר יותר, כך הסיכוי לחוסר יציבות גדול יותר. חשוב להבין שניתוח הסרת משקפיים בלייזר לא עוצר את העלייה במספר במשקפיים אלא מוריד את המספר הקיים ל-0. אם לפני הניתוח היתה מגמת עלייה במספר, היא תמשיך גם לאחר הניתוח. לכל אחד יש את המספר הסופי היציב, ולאחר שהגענו למספר זה - ניתן לבצע את הניתוח עם סבירות גבוהה לכך שהמספר לא יחזור.

  לפיכך תזמון הניתוח מאוד חשוב, ובבדיקת ההתאמה אנו מבצעים בדיקת רפרקציה (בדיקת המספר הנוכחי) ומשווים אותו למספר שיש בעדשות המשקפיים. רצוי שיהיה לנו משקפיים שנרכשו לפני שנה ומעלה, וכך פרק הזמן בין הבדיקה הנוכחית ובין הבדיקה שעל פיה הותקנו המשקפיים גדול ככל האפשר. כך ניתן לוודא יציבות אמיתית, ולהחליט החלטה נכונה בנוגע לתזמון הניתוח, דבר שיבטיח את יציבות התוצאה לאחר הניתוח.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/05/2021 ניתוח לייזר לבעלי מספר גבוה-12

  שלום דוקטור
  עשיתי בדיקת התאמה בCARE LASER ואמרו לי שלא אוכל לעשות ניתוח מסוג PRK
  אלא השתלת עדשה, שהעלות אצלם 30 אלף,
  במקום אחר אמרו לי שאוכל לעשות רק שישאר לי מידה בעיניים בערך -1
  רציתי לדעת על מה אתה ממליץ, השתלת עדשות או PRK
  וכן האם כשנשאר מידה בעין אוכל לשים עדשות מגע?
  תודה רבה על התגובות!
  ניכר שאתה משקיע הרבה מאמץ בהסבר למטופלים שזה חשוב מאוד!!!👍👍👍

  נועה

  נועה שלום,

  כדי לדעת אם את מתאימה ל- PRK, צריך לדעת לא רק את המספרים שיש לך במשקפיים (כולל הצילינדר) בכל עין, אלא גם את עובי הקרנית בכל עין.  אם במכון אחד אמרו שאת לא מתאימה ל- PRK ובמכון אחר אמרו שישאר 1- לאחר PRK, אזי ככל הנראה הקרנית שלך דקה מדי ביחס למספר שיש לך במשקפיים. יחד עם זאת מומלץ לבצע בדיקות התאמה נוספות בעוד מספר מכונים.

  אם אין מספיק עובי להורדת כל המספר, אני לא מבצע כלל את הניתוח.

  בכל הנוגע להשתלת עדשות תוך עיניות, מדובר בניתוח עם סיכונים לטווח הארוך, כגון התפתחות מוקדמת של קטרקט, הופעת בצקת בקרנית בגלל פגיעה בשכבת תאי האנדותל של הקרנית, והתפתחות גלאוקומה. לדעתי, אם הקרניות שלך דקות מדי לביצוע PRK, ההמלצה שלי היא לא לבצע ניתוח כלשהוא, ולהמשיך להשתמש במשקפיים ועדשות מגע.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/05/2021 המלצה איזה ניתוח

  עשיתי אצלך בדיקת התאמה ואני מתאימה לשתי השיטות ראיתי שכתבת בעבר שמי שעושה את prk הוא אדם חכם השאלה על איזה ניתוח אתה ממליץ לאסיק או להיות אדם חכם ולעשות את prk

  שלום רב,

  תמיד כדאי יותר להיות חכם (או חכמה)...

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/01/2021 מספר גבוה

  האם במספרים גבוהים 12.5 בשני העניים עושים ניתוחי לייזר ואם כן האם המספר יורד לגמרי?

  שלום רב,

  ניתן לבצע את הניתוח גם במספרים גדולים, בתנאי שעובי הקרנית מאפשר זאת, ובדיקת העיניים תקינה. את עובי הקרנית אנחנו מודדים במהלך בדיקת ההתאמה.

  ניתן לתאם בדיקת התאמה ב 5023*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/08/2020 ניתוח להסרת משקפיים

  שלום ביתי בת 15 עברה ניתוח פזילה בגיל שנתיים וכעת שוב צריכה ניתוח פזילה חוזר. בנוסף יש לה צילינדר גבוהה בשתי העיניים ומספר בעין אחת . אני רוצה לקחת אותה ליעוץ של רופא מומחה שידע להסביר לנו מה כדאי לעשות קודם ליזר או פזילה ואם בכלל הליזר מתאים למצבה.אפשרי לאבחן בגיל כזה?

  שלום רב,

  גיל 15 לא מתאים עדיין להסרת משקפיים בלייזר.

  מומלץ לפתור קודם את בעיות הפזילה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/04/2020 הסרת משקפי מולטי פוקל

  שלום וברכה
  אני בחורה בת 21 עם מספר 6 בערך בשני העינים בלי צילנדר
  אבל אני מרכיבה משקפי מולטי פוקל כמעט 4 שנים (מרכיבה משקפים מגיל9 בערך)
  השאלה אם יש אפשרות שהליזר יצליח לתקן את זה ב 100 אחוז
  ומה טווח ההחלמה מכזה ניתוח
  חשוב ל להדגיש שלפעמים אני מרכיבה עדושת מגע רגילות לזמן קצר ומאוד קשה לי לראות
  נ.ב אני עובדת 9 שעות ביום מול מחשב זה משנה??
  תודה רבה

  שלום רב,

  לאחר הניתוח את תראי ככל הנראה כמו שאת רואה עכשיו עם עדשות המגע, כלומר: הראייה לרחוק תתוקן, אך תתקשי בראייה לקרוב. זאת מכיוון שלא תהיה לך התוספת שיש לך במשקפיים המולטיפוקליות לראייה לקרוב ולקריאה. ככל הנראה הסיבה שבגילך את זקוקה למשקפיים מולטיפוקליות (שבד"כ משתמשים בהן החל מגיל 45) היא שיש לך הפרעה בהתכנסות העיניים בקריאה (convergence insufficiency). כדי להתגבר על כך הוסיפו לך עדשות פלוס לקרוב.

  האפשרויות שלך הן להמשיך במצב הנוכחי, או לבצע הסרת משקפיים בלייזר ולהרכיב משקפיים רק לקריאה. לא יהיה תיקון של 100% לכל הטווחים במצבך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/12/2019 מיכשור וטכנולוגיה

  שלום דר סלומון, מה שלומך? רציתי לשאול שאלה. כל חברה ומכון מתהדר בכך שיש לו את הטכנולוגיה החדשה ביותר. אשמח לדעת מהי הטכנולוגיה הטובה ביותר באמת.
  ראיתי כי קיימת מכונה חדשה teneo317 model 2, ראיתי שבהדסה לא עובדים עם מודל 2.

  בחברות אחרות מציגים את המערכת amaris1050.איך אני יכולה לדעת באמת מהי הטכנולוגיה הטובה ביותר?

  שקד

  שלום שקד,

  "האדם שבטנק ינצח"...

  והטכנולוגיה שלנו היא הכי טובה!!!

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/12/2019 ניתוח בעין אחת – בגיל 46

  שלום רב,

  התעניינתי בעבר (גם במכון שלכם) , לבצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים.
  הומלץ לי לעשות ניתוח רק בעין אחת . השיטה שאמרו שאני מתאים ( נכון לפני 6 שנים) , זה הסרת ניתוח בשיטת PRK . אני די חושש מהשיטה הנ”ל .
  השאלה שלי היא : האם ב 6 השנים האחרונות הוכנסה טכנולוגיה חדשה או מכונה חדשה ומדוייקת יותר , כדי לבצע את הניתוח בשיטת לאסק (החלמה מהירה ) ולא ב PRK ?
  האם לנתח רק בעין אחת לא בעייתי מבחינת ראיית לילה והילות ? האם העיינים מתרגלות ?
  אני מוכרח לציין שאחותי עשתה את הניתוח אצלכם לפני 6 שנים , בזמן שאני התלבטתי והיא מאוד מרוצה. אחותי עשתה אצלכם בשיטת לאסק , למרות שבמכונים אחרים המליצו לי על PRK .

  אודה לתשובתך

  שלום רב,

   

  כדי לענות על שאלותיך צריך לבדוק אותך. אנא קבע תור לבדיקת התאמה חוזרת. 3811*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/10/2019 ניתוח לייזר בעיניים

  שלום, עברתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים במכון קייר מאז אני מרגישה שהראייה שלי לא אותו הדבר, ויש לי קושי להתרכז, מה שפוגע בתפקוד היום יומי שלי,ומונע ממני ללמוד ולעבוד, האם קיימת אופציה לחידוש השכבה בקרנית ששויפה? למשל עם השתלת תאי גזע? (טיפול חדשני ששמעי עליו)
  תודה רבה

  שלום תמר,

  מומלץ לחזור ולהיבדק במכון בו עברת את הניתוח, ולהתייעץ בנושא עם הרופא המנתח. אם נשאר מספר או היתה נסיגה כלשהיא והופיע מספר חדש - יתכן ייש צורך בניתוח נוסף (ניתוח תיקון בו מבצוע שיוף נוסף על פי הצורך).

  השתלת תאי גזע כלל איננה קשורה לנושא זה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/08/2019 טיפול תרופתי – קדם ניתוח

  שלום רב,
  ברצוני לשאול מדוע רופאים מנתחים מסויימים בוחרים מתן טיפול תרופתי בשבוע שלפני הניתוח ?
  (אני יודעת שאתה אינך דוגל בהנחיה זו.. )
  האם זה יכול לסייע ? האם זה יכול להזיק ? ומה המשמעות של טיפול זה …
  (טיפות עיניים לוטמקס + כדור דוקסלין)

  שלום רב,

  למרבית האנשים המגיעים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר יש עיניים בריאות. ככלל, אם העיניים לפני הניתוח אכן בריאות, דבר אותו אני בודק במהלך בדיקת ההתאמה, כלומר: אם אין דלקת כרונית של העפעפיים ואם אין דלקת אלרגית של הלחמית - אזי אני לא מוצא סיבה כלשהיא לתת שלא לצורך תרופות מיותרות לפני הניתוח.

  ישנם מקרים בהם קיימת דלקת אלרגית בעיניים, יובש בעיניים או דלקת עפעפיים. כל אלו הם בד"כ סיבוכים של השימוש הממושך בעדשות מגע. במקרים אלו יתכן שאחליט לתת טיפול תרופתי מקדים לניתוח. אך זו החלטה פרטנית שאני מחליט, אני שוקל כל מקרה לגופו, ולא נותן לכולם טיפול באופן שרירותי לפני הניתוח.

  מבחינתי הטיפול היעיל ביותר החשוב להצלחת הניתוח הוא דווקא זה הניתן בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח. הקפדה על הטיפול הניתן לאחר הניתוח היא תנאי להצלחה בטווח הארוך.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/05/2019 טשטוש לאחר לייזר PRK – דווקא לאחר ראייה טובה

  ערב טוב פרופ’ סלומון.

  ראשית, אבקש להודות בשמי ובשם רבים אחרים על הזמן שאתה מקדיש. רחוק מלהיות מובן מאליו. יישר כוח.

  שנית, לגבי המקרה שלי ולאחר שלא מצאתי מקרה דומה בתשובות קודמות שנתת בפורום.
  עשיתי לפני שבוע בדיוק ניתוח לייזר טרנס PRK לשתי העיניים.
  לאחר שהורידו לי את העדשות לפני יומיים, ראיתי מעולה בשתי העיניים.
  היום בבוקר, כשהתעוררתי, שמתי לב שאני רואה מטושטש בעין ימין למרחק בינוני ורחוק.
  זה הרגיש מאוד מוזר כי לאחר הורדת העדשות, כאמור, כבר ראיתי מעולה ולא הבנתי איך פתאום חלה התדרדרות. אגב, גם הרופא והאחות אמרו לי בביקורת אחרי הורדתן של העדשות (ולפני הטשטוש של היום) כי הכל מצוין.

  האם נתקלת במקרים דומים בעבר? האם יש ממה לחשוש?

  ושוב – תודה על זמנך.

  שלום רב,

  שבוע לאחר הניתוח עדיין מוקדם לצפות לראייה "מעולה". הראייה סבירה, מאפשרת לתפקד, אך היא לא יכולה להיות "מעולה". זאת מכיוון שהאפיתל שמצפה את הקרנית עדיין לא סדיר. ככל שיעבור הזמן האפיתל יהיה חלק וסדיר יותר, ובמקביל הראייה תשתפר. תהליך זה לוקח מספר שבועות, ואם היה לך קוצר ראייה גבוה לפני הניתוח - זה יכול לקחת מספר חודשים.

  הבעיה שלך היא ברמת הציפיות הלא הולמת, או בהעדר הסבר מדויק מהרופא המנתח לפני הניתוח, או בשמיעה סלקטיבית והתעלמות מההסברים, או שילוב של הנ"ל.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/03/2019 איזה ניתוח לעשות

  שלום עשיתי בדיקה לפני שבוע ואני מתאימה לניתוח לאסיק. זה בדיקה ראשונה שלי. האם כדאי לעשות עוד בדיקה נוספת ואם אני מתאימה גם ל prk?

  שלום רב,

  בהחלט. אם את מתאימה ללאזיק, את בוודאי מתאימה גם ל- PRK. ככלל - כמעט כל מי שמתאים ללאזיק מתאים גם ל PRK, אך לא כל מי שמתאים ל- PRK מתאים גם ללאזיק.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/01/2018 בקשה למרשם לטיפות לעיניים

  תוכל לשלוח לי בבקשה עותק של המרשם לטיפות לעיניים לאחר הניתוח?
  תוכל לשלוח לי בבקשה תמונה של מגני הפלסטיק ששמים על העיניים לאחר הניתוח?

  בר

  שלום בר,

  שירות המשלוחים שלנו מקבל כרגע הזמנות רק לפיצה או לאוכל מקסיקאי.

  אבל אם את באמת רוצה מרשם לטיפות עיניים ומגני פלסטיק - נשמח לתת לך אותם לאחר שתעברי אצלנו את הניתוח.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/01/2018 הפסקת השימוש בעדשות מגע לפני הטיפול בלייזר

  שלום פרופסור,
  עברתי בדיקה אצלכם במכון לפני כחדשיים וחצי, ונמצאתי מתאים לניתוח בשיטת PRK.
  אני מרכיב עדשות מגע חדשיות רכות מזה כעשור(ללא שינוי במספר), ונאמר לי בשיחה איתך שיש להפסיק את השימוש בעדשות מגע שבועיים לפני מועד הניתוח.
  השאלה שלי היא האם ניתן להפסיק את השימוש בסמוך יותר למועד הניתוח, או במילים אחרות: מהו פרק הזמן המינימלי שהוא מבחינתך בגדר חובה? הבעיה שלי היא שאני לא רגיל להרכיב משקפיים, ואפילו הרכבתם למשך שבועים מטרידה אותי, עד כמה שזה נשמע זניח.. יתר על כן, הראיה שלי עם המשקפים פחות טובה מאשר עם העדשות מגע, שכן הסתבר שהמספר במשקפים לא הותאם לי בזמנו בצורה מיטבית.
  תודה מראש על התייחסותך

  נעם

  שלום נעם,

  שבועיים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/12/2017 לאסיק או prk עלויות

  שלום פרופ,
  התעניינתי בשני מקומות באשר לניתוח ונמצאתי מתאימה לשתי השיטות. אני תוהה מה ההסבר להבדל המשמעותי במחיר בין הלאסיק לprk ? במקום אחד אמרו שאין הבדל בין השיטות למעט המחיר ובמכון השני הדגישו בפני את הלאסיק וכמעט שלא הזכירו את ה prk
  תודה רבה מראש

  שלום רב,

  לכל מכון יש מדיניות תמחור נפרדת לניתוחים השונים. תמחור הניתוח תלוי בהוצאות הייחודיות לכל ניתוח, בטכנולוגיה שבה משתמשים, ובעלויות הצוות הרפואי. ניתוחים בהם משתמשים בטכנולוגיות מיוחדות - הם ניתוחים יקרים יותר. ניתוחים אלו כוללים את טכנולוגיית ה- Wavefront (המשמשת לבניית תבנית שיוף מדוייקת מותאמת אישית על פי מבנה הקרנית האינדיבידואלי), או טכנולוגיית ה Femto-second laser (המשמשת לביצוע פיצול הקרנית בצורה מדויקת בניתוחי אינטרא-לאסיק) . בכל ניתוח כזה המכון משלם סכום מסויים לחברה שפיתחה ושיווקה את המכשיר, וזה מעלה בצרה משמעותית את עלויות הניתוח.

  בכל הנוגע להצגת שתי השיטות (לאזיק ו-PRK) - אני תמיד נוהג לתאר את שתי השיטות במהלך ההסבר שלאחר בדיקת ההתאמה, לפרט את ההבדלים ביניהן ואת היתרונות והחסרונות של כל שיטה. על פי הניסיון הרב שהצטבר אצלנו ובעולם במהלך השנים, אין כל הבדל בתוצאה הסופית מבחינת חדות הראייה המושגת בין שתי השיטות. ההבדלים הם במהלך הניתוח, תקופת ההחלמה, תופעות הלוואי, ובמאפייני הבטיחות והנוחות המאפיינים כל שיטה.

  על כל אלו היית אמורה לקבל הסבר מפורט מהרופא המנתח לאחר בדיקת ההתאמה. אם לא קיבלת הסבר מפורט - אז כנראה שלא בחרת במכון הנכון לבצע בו את הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/10/2017 WAVEFRONT

  פרופ’ סולומון שלום,

  באיזה פרופיל WAVEFRONT אתם משתמשים בהדסה אופטימל? האם ב-WAVEFRONT GUIDED או ב-WAVEFRONT OPTIMIZED?
  לי אישית נמסר באחד המכונים (שבנחשב למכון טוב עם מכשור חדיש) לאחר בדיקה שאני זקוק לWAVEFRONT GUIDED (בתוספת תשלום. ממה שהבנתי במכון הם מבצעים WAVEFRONT OPTIMIZED לכולם ללא תוספת תשלום כי זה מובנה במכשיר). בדקתי בעוד מכונים ומצאתי כי בחלק מהמכונים ה-WAVEFRONT מובנה בתוך מכשיר הלייזר, וכך כולם מקבלים WAVEFRONT, אך ממה שהבנתי זה WAVEFRONT OPTIMIZED (ובגלל זה הוא מובנה במכשיר הלייזר) ואין להם WAVEFRONT GUIDED. (דרך אגב לא מצאתי מכון שלא מבצע WAVEFRONT כלל כפי שאתה רומז באתר)

  2.לגבי יובש בעיניים- ידוע לי שזו תופעה חולפת לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיים. יחד עם זאת, שמתי לב (גם מקריאת חומר מקצועי וגם מתלונות של אנשים בפורומים בחו”ל) כי יש כאלו שהתופעה נוצרת או מוחמרת לאחר הניתוח ולא חולפת להם. יש כאלו שנוצר להם יובש קל אמנם אחרי הניתוח שלא חולף אך שמתי לב כי יש כאלו שנוצר אצלם יובש קשה לאחר הניתוח (או שהיה להם עוד קודם יובש קל-בינוני והוא הפך לחמור וכרוני). הבנתי שאנשים אלו נזקקים לטיפול קבוע בתחליפי דמעות, או אפילו טיפולים מתקדמים וניתוחיים ליובש בעיניים כמו פלאגים וכדומה.
  שאלתי היא האם אתם יכולים לזהות בבדיקת ההתאמה אנשים שיכול להיווצר אצלם יובש כרוני וקשה שלא יחלוף לאחר הניתוח לייזר? (אין לי עין רטובה במיוחד. אין לי יובש שמפריע עם משקפיים אבל בניסיון קצר עם עדשות מגע היה לי יובש, גם בשימוש של מס’ שעות בלבד)

  פרטים עליי:
  בן 29, עם מספרים 3- ו1.75 צילינדר בעיניים.

  בתודה מראש

  עמית שלום,

  אנחנו משתמשים מזה שנים רבות בשיטת ה- Wavefront-guided של חברת Bausch & Lomb (מערכת ה- Zyoptix). זוהי מערכת ה- Wavefront האיכותית ביותר הקיימת כיום, והיא אצלנו מרכיב חובה בכל הניתוחים ללא יוצא מהכלל. אין אצלנו אפשרות לבחור בניתוח ללא Wavefront, וזאת מכיוון שברור לנו ששיטה זו נותנת את התוצאות המיטביות לאחר הסתר משקפיים בלייזר.

  שיטת ה Wavefront optimized היא למעשה לא Wavefront אמיתי, והשם שלה מטעה. מדובר בשיטת שיוף המסתמכת על המספר במשקפיים, וזה הדבר היחיד אותו מזינים למחשב המחובר ללייזר (בדומה למה שהיה מבוצע בעבר לפני שנים רבות בטיפול הקונבנציונלי). אלא שכאן יש אלגוריתם המבצע פעימות לייזר רבות יותר בהיקף האיזור המטופל, וזאת כדי להקטין במידה מסויימת את העיוותים האופטיים, שהיו נוצרים כתוצאה מהטיפולים הישנים לפני עידן ה Wavefront.

  שיטת ה Wavefront guided לעומת זאת, שזה ה Wavefront האמיתי, היא שיטה שבה לפני הניתוח, בנוסף לבדיקת המספר במשקפיים, מבוצע מיפוי ממוחשב של העין בעזרת Aberrometer, שממפה באופן מדוייק את העיוותים מסדר גבוה (High order abberatins), ובונה תבנית שיוף ייחודית, מותאמת אישית, לכל עין ועין. שיטה זו מחייבת מערכת עקיבה מדוייקת המבוססת על מבנה הקשתית (iris registration) שמבטיחה מיקום מדוייק של השיוף במהלך הניתוח, גם תוך כדי תנועות רוטציה של העין. השימוש במערכות מתקדמות אלו (Aberrometer ומערכת ה Iris registration) מייקרות את הניתוח.

  קיימת ספרות ארוכת שנים המשווה בין שתי השיטות, ואין כל ספק ששיטת ה Wavefront האמיתית נותנת את התוצאות האיכותיות ביותר, תוך מיעוט העיוותים האופטיים, שעלולים לגרום לסינוורים והילות בראיית לילה.

  השימוש במושג Wavefront optimized מטעה אנשים רבים, שחושבים שיש כאן תהליך דומה. למעשה מדובר כאן בפרופיל שיוף אוניברסלי, שאינו מותאם אישית לכל עין, ומוסיף טיפול לייזר בהיקף לכולם כדי להפחית את העיוותים שהיו בטיפולים הקונבנציונאליים. מכיוון שכך, אין בדיקת Aberrometer פרטנית לפני הניתוח, דבר המוזיל את העלויות, ומעניק חבילה מפתה לאנשים שאוהבים להתפתות, ומחפשים מחיר נמוך. למרבה הצער - אין מחיר נמוך לראייה איכותית.

  לחץ כאן למאמר המשווה בין השיטות.

  תופעת היובש בעיניים היא תופעה קלה וחולפת ברב המכריע של האנשים, ובמיוחד באנשים בגילך. במרבית האנשים היא חולפת תוך מספר שבועות. נדירים מאוד הם המקרים בהם יש יובש קשה כפי שתה מתאר. במהלך בדיקת ההתאמה אנו מבצעים בדיקות כגון מבחם שירמר, מבחן BUT ובדיקת צביעת פלורסאין בקרנית כדי להעריך את מידת היובש לפני הניתוח. יש לציין שמרבית האנשים שמגיעים לניתוח עם עדשות מגע, כבר סובלים מיובש הנגרם מהעדשות. למעשה - עדשות מגע גרומות ליובש בעיניים הרבה יותר מניתוחי לייזר. ביצוע הניתוח והפסקת השימוש בעדשות משפרים את בריאות העין ומחזירים את ייצור הדמעות למצב הקודם, בתתהליך הנמשך מספר חודשים. רב האנשים שמתלוננים על יובש לאחר הניתוח, שכחו שהיה להם יובש גם לפני הניתוח בגלל עדשות המגע...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/09/2017 עד כמה הניתוח באמת בטוח ?

  שלום לך פרופסור אני חייל בן 20 ויש לי בערך מספר -4 בעיניים עם צילינדר ונבדקתי וברוך השם נמצאתי מתאים לעבור את הניתוח וקראתי פה מלא מאמרים שלך אבל משום מה אני לא הכי רגוע כי הראייה שלי ממש חשובה לי ואני מפחד שהיא תדרדר בגלל הניתוח , זה כמו חלום בשבילי לראות טוב בלי משקפיים ועם כמה שאני רוצה את זה .. מצד שני אני מאוד מאוד מפחד חלילה שיכול להיווצר מצב מסוים שהתוצאה לא תספק אותי ואני אצטער על זה כל חיי

  שלום לך,

  הניתוח מאוד בטוח. יותר בטוח מעדשות המגע שאתה שם בעיניים שלך, ולפעמים נרדם אתן (דבר שעלול לגרום לזיהום קשה בקרנית ולאובדן הראייה); יותר בטוח מהנהיגה שלך בכביש; יותר בטוח מהשירות שלך בצבא; יותר בטוח מהבילוי הלילי שלך במועדון בתל אביב; יותר בטוח מהשחייה שלך בים; ויותר בטוח מרוב הדברים שאתה עושה בחיים שלך...

  אתה מוזמן אלי בכל עת לבדיקת התאמה, שבסופה תקבל הסבר מפורט ממני אישית (ולא מאופטומטריסט או טכנאי או פקידת קבלה) על הניתוח, על הבטיחות והיעילות שלו, על סיכויי ההצלחה ועל כל מה שקורה בטווח הרחוק או הקרוב.

  רק לידיעתך - צבא ארה"ב מחזיק מזה 17 שנה (משנת 2000) רשת מכונים להסרת משקפיים בלייזר, בהם הוא מבצע ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר לחיילים קרביים. תוכנית זו מתבצעת בהצלחה מרובה, מתוך ההכרה של צבא ארה"ב שחייל קרבי ללא משקפיים שעבר את הניתוח, מתפקד טוב יותר מחייל קרבי עם משקפיים או עדשות מגע.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/08/2017 אלרגיה לדמעות מלאכותיות ?

  לפרופ’ אבי סלומון שלום וברכה

  אני כחודש וחצי לאחר ניתוח לאסיק והניתוח עבר בהצלחה ואני רואה 6/6 אולם בחודש האחרון בבקרים אני קמה עם נפיחות בעין ותחושה של גירוי, אני משתמשת בהילוקומוד והאבחנה של הרופא בקופת חולים היתה שכנראה יש לי אלרגיה לטיפות עיניים ובמקביל המליץ על שבוע של טיפות סטרואידים לעין.
  שאלתי – האם אכן יש אלרגיה כזאת (להילוקומוד אין חומר משמר) ?
  האם יש תחליף של טיפות עיניים מומלץ (ניסית גם את בי-נטרואל) ?
  בתודה מראש

  שלום רב,

  קשה לי להאמין שיש אלרגיה להילוקומוד... רב הסיכויים שאת אלרגית לגורם כלשהוא אחר. יש כל כך הרבה גורמי אלרגיה בסביבה המיידית שלנו (באויר, בתזונה, בבגדים, בחומרי קוסמטיקה, חומרי כביסה ועוד).

  ניתן להשתמש במגוון רחב של תחליפי דמעות - כולם ניתנים להשגה ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. את יכולה לבחור תכשיר אחר כלשהוא ולנסות אותו מספר ימים, ואם הוא טוב לך - המשיכי אתו. אם לא - נסי תכשיר אחר. לכל אדם יש תגובה אחרת לתחליפי דמעות, כך שאין כאן חוקים, ולא ניתן להמליץ על תכשיר אחד על פני האחרים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2017 ניתוח להסרת משקפיים

  פרופסור שלום ,

  תודה רבה על תשובותייך.

  יש אפשרות לקבוע פגישת התאמה איתך לשבוע הקרוב ברמת גן ?

  שלום שני,

  אנא תאמי זאת עם מזכירתי ב 052-6741425 או בשירות הלקוחות של הדסה אופטימל ב 1800-200-222.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/06/2017 האם נכון לאדם שקורא הרבה ורוב היום משתמש בראייה לקרוב לעבור ניתוח להסרת משקפיים?

  שלום פרופ’, נמסר לי בכמה מקומות שעברתי בדיקת התאמה להסרת משקפיים שבעתיד וודאי אצטרך משקפיים לראייה מקרוב ואף מחתימים אותי על זה, רצוני לשאול באיזה שלב זה קורה? והאם ייתכן שיהיה לי קושי בקריאה לאחר הניתוח? הראייה מקרוב מאד חשובה לי, אני בחור ישיבה יושב על הספר כמעט רוב היום (כנראה לכל החיים) ואם לא על הספר אז בכתיבה, המשקפיים מאד מציקות לי אבל עניין זה די מלחיץ אותי. תודה.

  שלום רב,

  בעתיד תזדקק כמו כולם למשקפי קריאה. ה"עתיד" הזה הוא גיל 45 בממוצע. אינני יודע מהו כיום גילך, אך אם אתה בשנות ה-20 לחייך, ואם תעבור ניתוח להסרת לייזר בהצלחה (ותבחר במכון רציני לעבור בו את הניתוח) הרי שתהנה מראייה מצויינת לקרוב ולרחוק ללא משקפיים. כאשר תגיע לגיל 45 תזדקק למשקפי קריאה כמו כולם, אך הראייה לרחוק תמשיך להיות מצויינת.

  במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח יתכן קושי קל וחולף בקריאה של אותיות קטנות. לאחר השבוע הראשון, הראייה משתפרת בהדרגה, ולא יהיה לך כל קושי בקריאה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/05/2017 Wavefront

  שלום, הייתי בבדיקת התאמה לניתוח לייזר. לפי מה שהרופא אמר הקרנית שלי עבה במיוחד לכן אני מתאימה גם ללאסק וגם ללאסיק. בגלל שאני מתגייסת בקרוב כלוחמת, ואני עלולה לקבל חבלות בעיניים, החלטתי לעשות את ניתוח לאסק.
  השאלה שלי היא כמה כדאי לעשות wavefront? הרופא אמר שזה בעיקר עוזר למנוע את תופעת הלוואיי של סנוורי לילה, רציתי לדעת כמה זמן הסנוור יכול להמשך אחרי הניתוח במקרה שלא עושים wavefront? ההבדל מחירים במרפאה שלו הוא משמעותי, ואני משלמת על הניתוח מכספי, אז זה שיקול גדול בסיפור.
  תודה רבה!

  שלום גיל,

  את השאלה הזאת הפסקנו כבר לשאול לפני כ- 10 שנים... ברור שחייבים לעשות את הניתוח עם Wavefront, ואצלנו זו האפשרות היחידה מזה כ- 10 שנים. כבר מזמן ברור ששימוש ב- Wavefront נותן תוצאות מדוייקות יותר לכל מנותח ללא יוצא מהכלל.

  השיקול הכספי בניתוח שצריך להשפיע על הראייה שלך לכל ימי חייך צריך להיות משני. למעשה, הפרדת המחיר לשני מרכיבים, ניתוח + Wavefront, נועדה למשוך אותך למקום שבו לכאורה מחיר הניתוחנמוך יותר. ואז אומרים לך שיש תוספת ל Wavefront.... וכך את מגיעה למחיר האמיתי של הניתוח, כפי שהוא צריך באמת להיות... ככלל - כדאי להיזהר ממכונים שעושים תרגילי Low cost.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/11/2016 prk vs lasik

  ראשית כל, אפתח ואומר שתשובותייך המפורטות והמקצועיות באתר נותנות תחושת ביטחון בדרך לקבלת החלטות בנוגע לניתוח הלייזר.

  שאלתי היא; לאחר בדיקת התאמה לללייזר נאמר לי כי עפ”י עובי הקרנית אני רשאית לבצע את שני סוגי הניתוחים (Prk וintralasik) וההחלטה היא שלי.
  כמובן שההבדל מבחינה כספית אינו מהווה שיקול מבחינתי ואני מעוניינת לדעת האם בניתוח לאסיק יש איזשהי פגיעה בעובי הקרנית יותר מניתוח prk שכן מתבצע חיתוך מעובי הקרנית לשם שיוף פנימי(?)
  כמו כן, חוץ מהיתרונות הברורים לכל, אשמח לשמוע באופן מפורט אודוץ חסרונות כל אחד מהניתוחים.

  אציין כי בכל עין יש לי מס -2.00 ובעין שמאל תוספת של חצי צילינדר.

  תודה מראש!!

  דנית

  שלום דנית,

  כל התשובות לשאלותיך נמצאות בדפי האתר, ובתשובות שלי לשאלות הגולשים הרבות שהצטברו כאן במשך השנים.

  אבל אם תרצי בעצמך "לשמוע באופן מפורט" על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות, את מוזמנת לקבוע אצלנו תור לבדיקת התאמה, להגיע אלינו לירושלים, ל"הדסה אופטימל" (המכון הותיק והמנוסה ביותר בארץ בתחום הזה, קיים כבר 21 שנים...) - ולשמוע באופן ישיר מה דעתי על כל אחת מהשיטות, ובאיזו שיטה כדאי לך לבחור.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/09/2016 הסרת משקפיים

  אני מעוניין בהסרת משקפיים מה המחיר של הניתוח? בשיטת לאסיק לדוגמא והאם יש הנחה לסטודנט?

  שלום רב,

  אנא פנה למידע על עלויות ותיאום בדיקת התאמה לטל. 1800-200-222 או למזכירתי מיה בטלפון 052-6741425.

  לחץ כאן למידע נוסף בדף "צור קשר" באתר זה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/08/2016 מינוס 1 לעשות או לא

  אני בן 47 היום נודע לי כי אני זקוק למשקפיים מינוס 1 האם עושים ניתוח במספר זה(ניתוח להסרת משקפיים ) ומה עלותו?

  רפי

  שלום רפי,

  לא לעשות. אל תעשה ניתוח להסרת מינוס 1. בגיל שלך (47) המספר הזה מאפשר לך לקרוא ולעבוד מול מחשב ללא משקפי קריאה. זאת מכיוון שהחל מגיל 45 כולנו נזקקים למשקפי קריאה שמספרם הוא סביב פלוס 1. מכיוון שיש לך מינוס 1, הרי שהמינוס 1 שיש לך לרחוק מנטרל את הפלוס 1 שיש לך לקרוב, וכך אינך נזקק בשלב זה למשקפי קריאה. במקביל אתה נהנה מראייה טובה למדי לרחוק. אם תעשה ניתוח, תזדקק למשקפי קריאה יום לאחר הניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/07/2016 REFRESH TEARS

  שלום פרופסור אבי
  קודם כל תודה על כל העזרה הרבה שאתה נותן כאן ,בזכותך ידעתי לקראת מה לצפות בניתוח לפני ואחרי ועל כן תודה רבה!!
  אני 5 ימים אחרי הניתוח והשאלה שלי האם יש הגבלה מסויימת להשתמש בדמעות המלאכותיות?!אני מרגיש צריבות ותחושות חול וגירד מידי פעם ולכן משתמש כ10 פעמים ליום בממוצע ,
  האם זה תקין?
  תודה מראש

  שלום רב,

  תודה. האתר נועד בדיוק לאנשים כמוך, שעוברים את הניתוח אצל רופאים שלא טורחים לתת להם מידע בסיסי, כמו זה שאתה מעלה בשאלתך. אני מציע לך להתקשר לרופא המנתח שלך, ולהפנות לו את השאלות הנ"ל. אם לא תצליח להשיג אותו, או אם הוא לא ידע לענות לך, אנא חזור ושאל אותנו - ונשמח לענות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/05/2016 הסרת משקפיים בלייזר

  שלום , אני בת 18 בעלת מספר של +3.75 בעין ימין ו+4.00 בעין שמאל ללא צילינדר באף אחת מהעיניים. רציתי לדעת האם אוכל לעבור את הניתוח ומהן העלויות .

  עינבלו

  שלום עינב,

  כעיקרון ניתן לבצע ניתוח למספרים כאלו, בהנחה שבדיקת ההתאמה תקינה. אנא פני לקביעת בדיקת התאמה במכון להסרת משקפיים בלייזר. העלויות שונות בין המכונים, ועל כך תקבלי מידע מהמכון בו תבחרי לבצע את הניתוח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/04/2016 לייזר בעיניים

  שלום רב,
  אני בת 25 עם משקפי ראיה מספר 6
  מעוניינת לעשות לייזר בעיניים,
  איזה מקום הכי טוב כדיי לי לעשות?

  תודה,

  שלום נועה,

  אצלנו. הדסה אופטימל.

  לחצי כאן למידע על יצירת קשר וקביעת בדיקת התאמה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/04/2016 מיקום

  שלום,
  אני גרה בבני ברק ומעוניינת להסיר משקפיים בלייזר. האם יש לכם מכון להסרת משקפיים באזור המרכז?

  שיר

  שלום שיר,

  אין. אבל קו 402 יביא אותך מבני ברק לירושלים.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/03/2016 עלות

  אני חייל המשרת בקרבי ויש לי 4.80- בשתי העיניים וצילינדר והייתי רוצה לדעת כמה יעלה ניתוח להסרת משקפיים.

  יוני

  שלום יוני,

  למידע על עלויות ועל הנחות לחיילים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר - אנא צור אתנו קשר.

  לחץ כאן למידע על יצירת קשר אתנו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/01/2016 הסרת משקפיים בלייזר

  אני בן 38 מרכיב עדשות מגע חודשיות עם מספרים בעין ימין -4.30 ועין שמאל -3.75 עם צילנדר בשני העיניים קטן של רבע אולי חצי
  בשנה האחרונה עלה לי המספר ב 0.75 כמעט בשני העיניים
  ואני מעוניין לעבור ניתוח, אך לא בדקתי התאמה, ואני מאוד חושש מהניתוח עצמו
  אשמח לבצע בדיקת התאמה
  והאם אני עומד בקריטריונים לביצוע הניתוח

  מני

  שלום מני,

  אין לך כל סיבה לחשש. אתה מוזמן לבוא אלינו ולבצע בדיקת התאמה יסודית, ולקבל הסבר מקיף על הסרת משקפיים בלייזר. ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר נערכים כבר 30 שנה. אלו אינם ניתוחים חדשים או ניסיוניים, והם הפכו לניתוחים הנפוצים ביותר וגם הבטוחים ביותר הנעשים בגוף האדם.

  מצד שני - מה שאתה עושה עכשיו הוא מפחיד ומסוכן מאוד: אתה מרכיב עדשות מגע חודשיות. עדשות מגע מסוכנות הרבה יותר מכל ניתוח שהוא. עדשות מגע גורמות לזיהומים המסכנים את הראייה, עדשות מגע גורמות למחלות עיניים אלרגיות, עדשות מגע גורמות ליובש בעיניים, לצמיחת כלי דם אל תוך הקרנית, לירידת התחושה של הקרנית, ולעיתים גם לצניחה חלקית של העפעף העליון (פטוזיס). תמיסות החיטוי של העדשות החודשיות, בהן העדשות שרויות במהלך הלילה, באות במגע עם הרקמות של העין וגורמות לתופעות אלרגיות ולנזק מתמשך לתאי הציפוי של הקרנית והלחמית. כל שבוע אנו מקבלים לטיפול אצלנו במחלקת העיניים במרכז הרפואי הדסה בירושלים אנשים הסובלים מזיהומים קשים בקרנית, שנגרמו בגלל השימוש בעדשות מגע. בחלקם הזיהום גורם להופעת צלקת בקרנית ולאובדן הראייה. בחלקם אנו מבצעים השתלות קרנית כדי להציל את העין מזיהום קשה.

  לחץ כאן לצפייה בסרטון המדגים השתלת קרנית באשה צעירה שסבלה מזיהום של אקנטאמבה בגלל שימוש בעדשות מגע.

  לכן, כשאתה חושש מהניתוח, תחשוב על האלטרנטיבה (עדשות מגע) שבה אתה בוחר יום יום, שאיננה בריאה כלל וכלל.

  אתה מוזמן לבוא אלינו לבדיקת התאמה (התקשר ל 1800-200-222), ולהביא את היסטוריית המספרים במשקפיים של השנים האחרונות. כ"כ מומלץ להסיר את העדשות כ-3 ימים לפני הבדיקה (בעצם מומלץ להסיר אותן ולהשליך אותן לפח. לאחר הניתוח לא תזדקק להן יותר).

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/02/2015 ניתוח לייזר

  פרופסור אבי סלומון שלום ,
  שמי יצחק אני חייל בן 20. עברתי ניתוח לפני 6 ימים שיוף קרנית (תיקון)
  וראייתי ממש השתפרה והשתמשתיבSTERODEX וZYMER. היום ביום השישי לניתוח הלכתי לבדיקה, הרופא המטפל הביא לי מרשם לטיפות FML לאחר ששמתי אותם ראייתי הדרדרה ממש כרגע אני רואה עכור ממש. מזל שיש לי את העין השניה, השאלה שלי היא אם להמשיך להשים את הטיפות או להפסיק? ממש מצטער שאני צריך לבוא אלייך ולא לדבר עם הרופא המוסמך שלי . תודה רבה בכל אופן אשמח אם באמת תגיב לי על השאלה

  שלום יצחק,

  אין סיבה לדאגה. מדובר בירידה חולפת בראייה, והראייה תשתפר בימים הקרובים.

  לאחר ניתוח של שיוף הקרנית (PRK) יש תהליך של ריפוי פני הקרנית, שבו שכבת הציפוי החיצונית של הקרנית (שכבת תאי האפיתל) מכסה בהדרגה מחדש את איזור השיוף. תהליך זה נמשך מספר ימים, ובשלב מסויים הוא מגיע לשיאו כששכבת תאי האפיתל משני צידי הקרנית נפגשת במרכז הקרנית. בשלב זה נוצר מעין קו סגירה, הנמצא בדיוק במרכז הקרנית, מול האישון. איזור זה הוא מחוספס ולא חלק, דבר הגורם לירידה בראייה. הירידה בראייה זמנית, ובהמשך פני הקרנית הולכים ונעשים חלקים, ובמקביל הראייה משתפרת.

  מומלץ להתאזר בסבלנות, להמשיך ולהשתמש בטיפות ה- FML, ובתחליפי דמעות לפי הצורך, ואני בטוח שהראייה תשתפר בימים הקרובים.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.