חסכו מעל 1,000 ש"ח על משקפיים ועדשות וקבעו ייעוץ חינם עם פרופ' אבי סלומון, לחצו כאן

פרופסור אבי סלומון

אודות פרופ' אבי סלומון

שלום לכם וברוכים הבאים לאתר שלי. שמי פרופ' אבי סלומון. אני רופא עיניים מומחה לקרנית ולניתוחי תשבורת (הסרת משקפיים בלייזר), עם מעל 20 שנות ניסיון בביצוע מוצלח של ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, ומכהן כמנהל שירות הקרנית במערך העיניים במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה עין כרם בירושלים.

תפקידים בהם פרופ' אבי סלומון כיהן

כיהנתי בשורה ארוכה של תפקידים בכירים, בהם:

  • יו"ר החוג לאופטומטריה במכללת הדסה ירושלים
  • ראש החוג לרפואת עיניים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים
  • יו"ר חוג הקרנית באיגוד רופאי העיניים בישראל
  • יו"ר האגודה הישראלית לחקר העין והראייה – (ISVER (Israeli Society for Vision & Eye Research
  • יו"ר החוג לניתוחי תשבורת (הסרת משקפיים בלייזר) באיגוד רופאי העיניים בישראל
פרופ' אבי סלומון - תחומי מומחיות

תחום מומחיותי הוא מחלות וניתוחי הקרנית והלחמית (משטח העין), וכן הסרת משקפיים בלייזר. השתלמתי בתחומים אלו באחד מן המרכזים הרפואיים הגדולים בעולם ברפואת עיניים (Bascom Palmer Eye Institute במיאמי, פלורידה).

במהלך שנות עבודתי במרכז הרפואי הדסה עין-כרם, טיפלתי וניתחתי חולים רבים עם מחלות שונות של הקרנית, ובהם מצבים מורכבים של מחלות משטח העין החיצוני הדורשות ניתוחי שחזור מורכבים.

מזה שנים רבות אני מבצע ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר במסגרת "הדסה אופטימל" – המרכז הרפואי של הדסה להסרת משקפיים בלייזר, והחל משנת 2020 במסגרת "עין טל הדסה".

במקביל אני עוסק מזה שנים רבות בהוראה ובמחקר רפואי קליני ומעבדתי, ופרסמתי שורה ארוכה של פרסומים מדעיים בספרות המדעית המובילה.

אני עוסק בהוראה של תלמידי רפואה בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, ובהוראת מתמחים במהלך התמחותם ברפואת עיניים במחלקת העיניים של המרכז הרפואי הדסה עין כרם.

כ"כ אני מנחה תלמידי מחקר לתארים מתקדמים ורבים מהם זכו בפרסי הצטיינות על עבודות המחקר אותן בצעו במסגרת קבוצת המחקר שלי.

השאיפה לאיכות ומצוינות בטיפול הרפואי, לחדשנות והתעדכנות בלתי פוסקים בכל הנעשה בקדמת הרפואה, השילוב של רפואה, מחקר והוראה, תוך מתן יחס אישי נאות לכל מטופל – הם כולם עקרונות היסוד והבסיס שלי לעשייה הרפואית היום-יומית.

אני מאחל לכם קריאה מהנה ומלמדת בדפי האתר.​