חסכו מעל 1,000 ש"ח על משקפיים ועדשות וקבעו ייעוץ חינם עם פרופ' אבי סלומון, לחצו כאן

צור קשר

לקביעת תור למרפאה של פרופ' אבי סלומון

carnit.co.il

carnit.co.il

ניתן לקבוע תור לביקור במסגרת המרפאות הציבוריות או במרפאות השר"פ במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה עין-כרם. לביקור רצוי להביא מסמכים רפואיים ותוצאות בדיקות קודמות, מידע על תרופות כלשהן הנלקחות דרך קבע אם יש כאלו, וכן מיפוי ממוחשב של הקרנית (אם מדובר בקרטוקונוס). כ"כ מומלץ להביא את המשקפיים הנוכחיות, ומשקפי קריאה אם יש כאלו.

לקביעת תור למרפאה הציבורית: 02-5842111

לקביעת תור למרפאת השר"פ: 02-6778899

למזכירתו של פרופ' סלומון (מיה): 052-6741425

לשירות לקוחות בנושא הסרת משקפיים בלייזר (רק למי שעבר/ה ניתוח, או מי שממתין/נה לניתוח לאחר בדיקת התאמה), התקשרו ל 050-6398873

 


לבדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר התקשרו  5023*

 

הסרת משקפיים בלייזר מתבצעת במכון "עין טל הדסה" (לשעבר – הדסה אופטימל).

התקשרו ל- 5023*  לקביעת בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר.

ניתן לקבוע תור לבדיקת התאמה לקראת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר באחד משני המיקומים:

בנין MDC (קומה 4) ברמת החייל, רח' הברזל 15, תל אביב (מול אסותא). ב- Waze: עין טל הדסה – הסרת משקפיים בלייזר. חנייה בתשלום בבנין.

הדסה עין כרם ירושלים, בבניין האשפוז החדש ע"ש דוידסון (במפלס הכניסה, במסדרון המחבר את מעליות המגדל עם הקניון). ב- Waze: חניון הדסה עין כרם. חניה בתשלום בבנין החניה הצמוד למגדל האשפוז.

בדיקות ההתאמה להסרת משקפיים בלייזר מתבצעות בשני המרכזים, הן קפדניות ומקיפות, וכוללות בדיקת משקפיים (רפרקציה) ע"י אופטומטריסט/ית, מיפויים ממוחשבים של הקרנית, ולבסוף אני אבדוק אתכם ואתן הסבר מפורט על הסרת המשקפיים בלייזר. יש לשריין כ-3 שעות לכל התהליך. בדיקת ההתאמה מבוצעת ללא תשלום. לבדיקת ההתאמה חובה להביא את המשקפים שלכם, ורצוי מאוד להביא את מרשמי המשקפיים הקודמים של השנה האחרונה (את אלו ניתן להשיג מחנות האופטיקה שם רכשתם את המשקפיים). מרכיבי עדשות מגע רכות צריכים להסירן לפחות 24 שעות לפני הבדיקה, ומרכיבי עדשות קשות לפחות 3 ימים לפני הבדיקה. אם יש היסטוריה רפואית של מחלות כלליות וניתוחים יש להביא מכתב מרופא המשפחה, וכן מידע על תרופות כלשהן הנלקחות דרך קבע.

מומלץ לקרוא כאן באתר על הסרת משקפיים בלייזר לקבלת מידע לפני בדיקת ההתאמה. מידע מוקדם יאפשר לשאול שאלות, ולהבין טוב יותר את התהליך כולו ואת האפשרויות הניתוחיות השונות.

 

 

פרופ' אבי סלומון - מומחה למחלות וניתוחי קרנית, הסרת משקפיים בלייזר

פרופ' אבי סלומון – מומחה למחלות וניתוחי קרנית, הסרת משקפיים בלייזר


לקביעת תור למרפאה הציבורית: 02-584-2111


למידע ולקביעת בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר התקשרו:  5023*

 

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

התאמה לניתוח עיניים 28/05/2021

יש לי מספר גבוה עם צילינדר סובל מרחוק וקרוב.
נבדקתי בעבר עובי קרנית נמוך.
האם יש טעם להיבדק ?

שלום אבי,

אם לא תיבדק, לעולם לא נדע אם אתה מתאים...

אין במה שכתבת בשאלתך מידע שניתן לפיו להחליט על התאמה להסרת משקפיים בלייזר, ולכן אתה מוזמן ליצור אתנו קשר ב 050-6398873 או 5023*.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

שריטה בקרינת 05/04/2021

שלום רב,
אני סובל כמה שנים מכאב חד כמו סכינים בעין, כאב זה מתעורר אחת לכמה חודשים הייתי אצל מספר רופאי עיניים והגדירו לי זאת כשריטה בקרנית, טופלתי ע"י אחת הדר' בניקוי הקרנית ואז עדשה למשך שבועיים ולאחמ"כ הוציאו אותה וזה נתן לי מרגוע לכמה חודשים אך זה חוזר ע"ע וכמובן בכל פעם שזה מתעורר הכאבים בלתי נסבלים,
במה ניתן לטפל שיהיה מזור קבוע יותר?

שלום רב,

תסמונת הארוזיות החוזרות (recurrent erosions syndrome) ממנה אתה סובל היא מחלה כרונית ואין לה טיפול דפיניטיבי. כאשר מתרחשת הארוזיה בקרנית (בד"כ בפתיחת העיניים עם היקיצה בבוקר או פתיחת העיניים בלילה) יש לטפל עם עדשת מגע טיפולית לשבועיים, ולהחליפה ולשים עדשה אחרת לשבועיים נוספים, תוך טיפול מקומי עם אנטיביוטיקה וסטרואידים.

המניעה לטווח הארוך נעשית ע"י משחה מיוחדת לעיניים המכילה NaCl 5% ונקראת Muro 128. ניתן לרכוש את המשחה דרך הרשת. המשחה לא מיבאת בצורה סדירה לארץ, וניתן להשיגה כתכשיר מדף בבתי המרקחת בארה"ב, או לקנות אותה דרך הרשת.

אם יש לך קוצר ראייה ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. ניתוח זה יגרום ליצירת שכבה חדשה של קרנית, שיצמח עליה אפיתל חדש, שההיצמדות שלו לשכבת הקרנית החדשה תהיה תקינה וחזקה, וכך תמנע ארוזיות חוזרות.

לחץ כאן למידע נוסף באתר זה על תסמונת הארוזיות החוזרות בקרנית.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

ניתוח Lasek-PRK 05/02/2021

שלום,
באחד המכונים בהם ביררתי לגבי הסרת משקפיים נאמר לי שמלבד לאסיק ואינטרלאסיק הם מנתחים גם בשיטת לאסק-PRK.

אולי לא הבנתי, אבל אלה לא שתי שיטות נפרדות?
ממחקר הבנתי שבPRK משוייפת הקרנית, בעוד שבלאסק מבוצע חיתוך.
מהו אם כך ניתוח 'לאסק-PRK'?

אציין שאני מעוניינת בPRK כי הוא מתיר ספורט אתגרי ואורח חיים פחות חרד ושמרני.

אודה לתשובתך

שלום רב,

לא, אלו לא שתי שיטות נפרדות, אלא שמות שונים לאותה השיטה. הבלבול נובע מהקירבה בין המושגים לאסק (LASEK) ולאסיק (LASIK). לאסק (LASEK) הוא ניתוח דומה מאוד ל PRK. בשני הניתוחים מתבצע שיוף ישיר של הלייזר על הפנים החיצוניות של הקרנית לאחר הסרת האפיתל (ב- PRK האפיתל מוסר לחלוטין, בלאסק האפיתל מוסט הצידה ולאחר ביצוע הלייזר הוא מוחזר למקומו). אין כל הבדל בתהליך ההחלמה ובמהלך שלאחר הניתוח ובתוצאות בין 2 השיטות. בקיצור: LASEK = PRK.

בלאסיק (LASIK) מתבצע חיתוך שכבתי של הקרנית ויצירת מתלה (או flap, שזה חלק מהקרנית, מעין "פרוסה" שאותה מזיזים הצידה), הלייזר מתבצע על המשטח הפנימי של הקרנית שנוצר לאחר חיתוך המתלה, ולאחר מכן המתלה מוחזר למקומו. בלאסיק (LASIK) מתבצע החיתוך ע"י מכשיר מכני הנקרא מיקרוקראטום. כיום ברב המכונים מתבצע הניתוח בשיטת אינטרא-לאזיק (Intra-LASIK) שבה מתבצע החיתוך של המתלה ע"י לייזר מסוג אחר (femtosecond laser). בניתוח האינטרא-לאסיק יש 2 שלבים: השלב הראשון הוא חיתוך המתלה ע"י femotsecond laser. השלב השני הוא הזזת המתלה הצידה, שיוף המשטח שנוצר לאחר חיתוך המתלה עם excimer laser, והחזרת המתלה למקומו מעל משטח השיוף.

כפי שכתבת בסוף דברייך - היתרון של PRK הוא בכך שהוא מאפשר לעסוק בספורט מגע ובספורט אתגרי ללא חשש של פגיעה בעיניים ותזוזת המתלה ממקומו. PRK מתאים למלש"בים/יות לפני גיוס ליחידות קרביות, לכל מי שעוסק/ת בספורט ותחביבים בהם יש סיכון לחבלה בפנים (משחקי כדור, אומנויות לחימה, סקי, נהיגת טרקטורונים, רכיבת אופנועי שטח, גלישת גלים וגלשני רוח, ועוד), וגם סתם למי שאוהב ללכת מכות עם אנשים אחרים.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

ניתוח prk 16/01/2021

שלום
האם יכולה להתקבל תוצאה פחות טובה בניתוח לייזר בעיניים במידה והאישה במחזור בעת הניתוח?

שלום רב,

לא, אין כל השפעה של המחזור החודשי בנשים על העיניים ועל תוצאות ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

Prk או lasik 21/12/2020

שלום,
הייתי ב3 מכונים שונים
בכולם אני מתאים לכלל השיטות
אף אחד לא המליץ לי מה עדיף, חוץ מרופא אחד שאמר לי בגלל שאני עוסק בהרבה פעילות ספורטיבית העדיפות היא לprk בגלל הבטיחות, אני מעדיף החלמה מהירה בגלל העבודה (מהנדס בניין )

השאלה שלי אם אני כבר עושה לייזר , איזה שיטה עדיפה לי ?
המספרים שלי הם -3.5 -4
מבחינת מכון מסויים הוא הציע לי לעשות עם הwavefront בתוספת תשלום ואמר לי שזה לא חובה

שלום רב,

בהנחה שמבחינה רפואית אתה מתאים לשתי שיטות הניתוח להסרת משקפיים בלייזר (גם לאזיק וגם PRK) - הרי שההתאמה לשיטת הניתוח תלוייה במגוון שיקולים, הכוללים בין השאר את סגנון החיים שלך, הסיכון האמיתי שלך להיפגע בעיניים או בפנים בגלל עיסוקיך או תחביביך, היכולת שלך לקחת שבוע חופש מהעבודה ושיקולים נוספים. אם הפעילות הספורטיבית שלך אינה כרוכה בסיכון לחבלות בפנים (ספורט "רגיל" כגון חדר כשר, ריצה, אופניים וגכו') הרי שאין מניעה לבצע ניתוח כגון אינטרא-לאזיק. אם הספורט בו אתה עוסק הוא ספורט "אתגרי" הכרוך בסיכון לחבלות בפנים (גלישת גלים, אופנועי שטח, טרקטורונים, איגרוף ואומנויות לחימה וכו') הרי שאז מומלץ לבצע PRK.

כולם מעדיפים "החלמה מהירה". יחד עם זאת המהלך לאחר ניתוחי PRK אינו כל כך קשה כמו שרבים חושבים. ניתוח PRK (שיוף ללא חיתוך הקרנית) כרוך בעיקר בשבוע של ראייה מטושטשת, ושאחרי שבוע זה, בד"כ אפשר לחזור למרבית הפעילות כולל עבודה ונהיגה.

לגבי ה wavefront - תמיד נכון לבצע את הניתוח על בסיס טכנולוגיית ה wavefront, המאפשרת שיוף מותאם אישית על בסיס סריקה אופטית ממוחשבת של פני הקרנית. מכיוון שלדעתנו ה wavefront הכרחי לכולם, אנחנו מבצעים אותו כברירת מחדל לכולם מזה שנים רבות. האפשרות לבחור ניתוח ללא wavefront נועדה להוזיל את מחיר הניתוח, לצורכי שיווק ויח"ץ (כדי להציג מחיר נמוך בפרסומות, ולכתוב "החל מ...", ובכך למשוך את האנשים שזוכרים רק את המחיר הנמוך אותו ראו במודעה). נראה לי ש"הנחות" ו"מבצעים" ו"החל מ..." הם מונחים לא הולמים כאשר מתכננים לעבור ניתוח בעיניים, שמשפיע על הראייה ועל איכות החיים מעתה ולמשך שנים רבות בהמשך הדרך.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

לביא פוקס 18/12/2020

שלום אני מתעניין בהסרת משקפיים בלייזר.
בן 36 האם אתם קשורים ל carelaser?
במידה שאני מגיע לבדיקת התאמה מותר במידה ואני מתאים אפשר להסיר את המשפקיים באותו היום?
בנוסף האם הטיפול מסוכן כלומר מצד תופעות לוואי או כשלון הטיפול עד כדי פגיעה בלתי הפיכה ברשתית או עיוורון? איזו שיטה זו ? ועד כמה היא בטוחה?
תודה

שלום רב,

אני מבצע הסרת משקפיים בלייזר ב"עין טל הדסה".

אי אפשר לבצע את הניתוח ביום בו מתבצעת בדיקת ההתאמה.

ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מבוצעים מזה למעלה מ-30 שנה, והם בטוחים ומצליחים. שנים של ניסיון וטכנולוגיה מתקדמת, הכוללת לייזרים מהירים מאוד עם מערכות עקיבה מהירות אחרי תנועות העין, שיטת ה wavefront המאפשרת שיוף ממוחשב מותאם אישית, ואמצעי הדמייה מתקדמים הבודקים אם הקרנית תקינה - כל אלו הופכים את הסרת המשקפיים בלייזר לבטוחה מאוד.

על תופעות הלואי ניתן לקרוא כאן באתר זה.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

ניתוח חוזר 04/12/2020

בן 53 .בשנת 2000 ניתוח לאסיק אצל [——-] . הניתוח היה מוצלח אם כי עיין שמאל עם השנים שמלכתחילה היתה יותר חלשה הולכת ונחלשת מבחינת חדות .
בייעוץ שם הוסבר לי שמדובר בראיית MONOVISION . אחרת אצטרך משקפי קריאה . אני מעדיף לראות טוב לרחוק ולהחזיר את החדות אם אפשר ,ולהשתמש במשקפי קריאה. ייעוצך בברכה

שלום רב,

ההחלטה תלוייה בעיסוקיך ובסגנון החיים שלך. אם אתה עובד במשרד ומבלה זמן רב מול מסך המחשב וקריאה, כדאי להשאיר את המצב כפי שהוא. מינוס קטן בעין בגיל שלך הוא דבר טוב מכיוון שהוא מנטרל את הפלוס שצריך לקריאה.

אם אתה יותר עובד בחוץ, ונוהג הרבה כחלק מעובדתך ופחות עסוק בקיראה ועבודה מול מחשב, הרי שאז ניתן לבצע ניתוח תיקון, אבל להבין שמיד לאחר הניתוח תזדקק למשקפי קריאה. משקפי קריאה זה לא רק כדי לקרוא ספר, זה גם כדי להסתכל בבירור על הנייד ועל המחשב.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

Prk צילינדר גבוהה לאחע השתלה 02/12/2020

שלום רב
אני 4שנים לאחר השתלת קרנית ואם מספרים3- ו6.5- צלינדר רציתי לדעת האם ניתן לשפר טת הראייה עי ניתוחprk
תודה רבה

שלום רב,

ניתן להוריד חלקית צילינדר גבוה בשתל קרנית בעזרת PRK.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

פטריגיום בעין 01/12/2020

לפרופ' סלומון שלום,
בוצע על ידך בעין ימין בצורה מעולה.
יש צורך בעין שמאל.
בתל אביב
נירה

תודה,

מזכירתי תיצור אתך קשר.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

ביצוע קורס לאחר ניתוח 16/11/2020

ביצעתי ניתוח prk להסרת משקפיים בנובמבר 2019.
האם ישנה הגבלה כלשהי לביצוע קורס צלילה (במסגרת הקורס צוללים לעומק של עד 30 מ׳).

שלום רב,

אין הגבלה כלשהיא להשתתף בקורס צלילה, ולבצע כל פעילות גופנית שהיא.

בברכה,
פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית

לייעוץ והכוונה עם פרופסור אבי סלומון

השאירו פרטים ונחזור אליכם

    נא לבחור סיבת פנייה