להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • צור קשר

  צור קשר לקביעת תור למרפאתו של פרופ’ אבי סלומון

  carnit.co.il

  carnit.co.il

  ניתן לקבוע תור לביקור פרטי במסגרת מרפאות השר”פ (שירות רפואי פרטי) במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה עין-כרם. לקראת הביקור מומלץ להביא סיכומים או מסמכים רפואיים ותוצאות בדיקות קודמות, מידע על תרופות כלשהן הנלקחות דרך קבע אם יש כאלו, וכן מיפוי ממוחשב של הקרנית (אם מדובר בקרטוקונוס). כ”כ מומלץ להביא את המשקפיים הנוכחיות, ומשקפי קריאה אם יש כאלו.

  להלן דרכים לקביעת תור:

  טלפון: 02-6778899

  לקביעת תורים ניתן להתקשר בימים ראשון-חמישי בין השעות 8:00 – 20:30, ובימי שישי בין השעות 8:30 – 12:00

  או ישירות למיה, מזכירתו של פרופ’ סלומון בטלפון: 052-6741425


  צור קשר לקביעת תור לבדיקת התאמה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר


  טלפון ליצירת קשרניתן לקבוע תור לבדיקת התאמה לקראת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ב”הדסה אופטימל” – המכון של המרכז הרפואי הדסה להסרת משקפיים בלייזר, הנמצא בשני מיקומים:

  בית גיבור ספורט במתחם הבורסה רמת גן, רח’ מנחם בגין 7, רמת גן (מתחם הבורסה, ליד מלון לאונרדו סיטי טאואר, ודקת הליכה מתחנת רכבת תל אביב מרכז – סבידור).

  הגן הטכנולוגי במלחה  ירושלים, בבניין המרכזי, קומה 6 (ליד קניון ירושלים, מלחה).

  בדיקות ההתאמה בהדסה אופטימל מבוצעות בימים ראשון ושני במרכז הירושלמי (גן טכנולוגי מלחה), בימים שלישי ורביעי בממרכז ברמת גן (בית גיבור ספורט), ובימי שישי באחד משני המרכזים. בדיקת ההתאמה קפדנית ומקיפה, והיא כוללת בדיקת משקפיים ע”י אופטומטריסט/ית, מיפויים ממוחשבים של הקרנית, בדיקת רופא עיניים מקיפה והסבר מפורט על תהליך הסרת המשקפיים בלייזר. יש לשריין כ-3 שעות לכל התהליך. בדיקת ההתאמה מבוצעת ללא תשלום וללא התחייבות כלשהיא מצידו של הנבדק. לבדיקת ההתאמה יש להביא את המשקפים הנוכחיות, ורצוי להביא את מרשמי המשקפיים הקודמים של השנתיים האחרונות (את אלו ניתן להשיג מהאופטומטריסט שלכם). מרכיבי עדשות מגע רכות צריכים להסיר את העדשות לפחות 24 שעות לפני הבדיקה. מרכיבי עדשות קשות צריכים להסיר את העדשות לפחות 3 ימים לפני הבדיקה. אם יש היסטוריה רפואית של מחלות וניתוחים מומלץ להביא מכתב מרופא המשפחה, וכן מידע על תרופות כלשהן הנלקחות דרך קבע אם יש כאלו.

  בנוסף – מומלץ להגיע מוכנים, ולקרוא כאן באתר על הסרת משקפיים בלייזר. מידע מוקדם יאפשר לכם לשאול שאלות, ולהבין טוב יותר את התהליך כולו ואת האפשרויות הניתוחיות השונות.

  ניתן לקבוע תור לבדיקת התאמה לקראת הסרת משקפיים בלייזר באחד מהטלפונים הבאים:

  3811*

  1-800-200-222

  בנוסף ניתן לתאם ישירות תורים הן למרפאות השר”פ והן לבדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר דרך מיה, מזכירתו של פרופ’ סלומון, בטלפון:  052-6741425

  פרופ' אבי סלומון - מומחה למחלות וניתוחי קרנית, הסרת משקפיים בלייזר

  פרופ’ אבי סלומון – מומחה למחלות וניתוחי קרנית, הסרת משקפיים בלייזר


  צור קשר לקביעת תור למרפאה הציבורית של מחלקת עיניים: 02-584-2111


  צור קשר לקבלת מידע נוסף או העברת שאלה לפרופ’ אבי סלומון ע”י מילוי הטופס לפניך:

   

  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  06/09/2019 סוגי ניתוחים ומכשירים בניתוח לייזר

  לכבוד פרופ’ סלומון

  בנוגע לסוגי ניתוחים; מקריאה בפורום הבנתי ששיטת PRK היא הבטוחה ביותר לדעתך. רציתי לשאול האם זה גם כשאנו משווים לשיטת האינטרלאסיק החדשה או לעומת שיטת צייס לייזר פרימיום, והאם שיטות אלו אינן מדיוקות יותר.
  בנוסף, בנוגע לסוג מכשיר הלייזר כל מכון טוען שהוא מחזיק בלייזר המתקדם המדויק והבטוח ביותר. אצלכם במכון יש את ה Teneo 317, במכונים אחרים ראיתי שכותבים על Wavelight Ex 500 ו Amaris 1050RS או על Amaris 1050RS. כיצד אפשר להשוות בין המכשירים? האם יש מאמרים שמדברים על זה? ובמה מתבטא יתרון של מכשיר אחד על האחר?

  תודה מראש, נתי

  HM (127 of 157)
  נתי שלום,

  "האדם שבטנק ינצח".

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/08/2019 רק להגיד תודה

  תודה על הפורום הזה בזכותו למדתי על הפרוטופיק
  שהצילה לי את העיניים ואת איכות החיים.
  בלי הפורום הזה והמלצתך על משחה זו לא הייתי יודעת עליה… לאחר חודשים של תרופות וסטרואידים שלא הועילו ובעיקר תסכול, המשחה עזרה לי מאוד והעיניים שלי חזרו לעצמן!
  אפילו מצליחה לשים עדשות מגע לזמן מוגבל אבל מצליחה וזה היה לי ממש חשוב.
  אז פשוט תודה!

  יעל

  פרופ' אבי סלומון
  שלום יעל,

  תודה לך על דברייך. אין ספק שלמידע הרב הקיים ברשת יש תועלת עצומה לאנשים לדעת ולהבין יותר על המחלות שלהם ועל דרכי הטיפול בהן. המידע זמין ונגיש, ונמצא בכף ידו של כל אחד. צריך רק לרצות לדעת וללמוד.

  יחד עם זאת אין תחליף למפגש הישיר עם רופא, שמדבר אתך, בודק אותך ומחליט על דרכי הטיפול.

  בברכת רפואה שלמה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/08/2019 פרופיל צבאי

  הצבא נתנו לי פרופיל 64 ואני רוצה להעלות אותו ל82 אני רואה בעין אחת 6/120 ועם חריר 6/60 ובעין הבריאה אני רואה 6/6 חשוב לי לציין שאני מסתדר טוב מאוד ביום יום עם הראייה האם זה מוצדק?

  picasso-homer
  שלום רב,

  הפרופיל שקיבלת הוא הפרופיל המתאים למצבך: עין אחת עם ראייה מיטבית של 6/6 ועין שניה עם ראיה מיטבית של 6/60 ומטה - הפרופיל המתקבל יהיה 64.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/07/2019 גלאוקומה ויתר לחץ תוך עיני

  שלום פרופסור, אשמח אם תוכל לענות על מספר שאלות, אודה לך מאד
  כיצד מבדילים בין גלאוקומה לבין יתר לחץ תוך עיני?
  מתי יתר לחץ תוך עיני הופך לגלאוקומה?
  כיצד מתרחשת עלייה ביתר לחץ תוך עיני? קראתי שישנה בעיה בניקוז נוזל העין אך האם הנוזל הינו הזגוגית או משהו אחר?
  האם כאשר הלחץ בעין נמדד יותר מפעמיים מעל 23 מילימטר כספית זהו סימן לגלאוקומה? או שגלאוקומה מאובחנת רק בעזרת הופעת מכלול סימנים הכוללים גם פגיעה בעצב הראיה (הפיך או לא הפיך) ופגיעה בשדה הראיה?
  תודה רבה, בברכה ליאורה

  hidden_eye
  שלום ליאורה,

  אתר זה אינו עוסק בגלאוקומה, ואני לא מומחה לגלאוקומה. אני פני למומחה לגלאוקומה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/06/2019 ניתוח להשתלת קרנית וצילינדר גבוה

  שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס בשתי העיניים כאשר עין שמאל הראות בה אפסית כמו עיוורון ומספר הצילינדר בה 13 עברתי בה ניתוח להשתלת קרנית לפני 10חודשים ואין שיפור בראיה. יש לציין שעליי לעבור הסרת תפרים האם אחרי הסרת התפרים יהיה שיפור בראיה וראיה של 6/6 והאם גם הצילינדר יורד או נעלם?

  אורטל

  imagesCAOIOE8O
  שלום אורטל,

  לאחר הסרת תפרים סלקטיבית הנעשית על פי מיפויי קרנית עוקבים ניתן לצפות לירידה בגודל הצילינדר, לשינו בציר שלו, ולשיפור מסויים בראייה (לא ל 6/6 אך לראייה טובה יותר מזו שיש לך היום).

  ככל הנראה הצילינדר ירד במידה מסויימת אך לא יעלם.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/04/2019 מחיר

  כמה עולה ניתוח להסרת משקפיים, איפה מתקיים?

  cornea%20flap
  שלום רב,

  מידע על המחיר ניתן במעמד בדיקת ההתאמה, ולאחר שנמצאת מתאימה וקיבלת הסבר על הניתוח שמתאים לך.

  הניתוחים מתקיימים בהדסה אופטימל, בית גיבור-ספורט, רח' מנחם בגין 7, מתחם הבורסה רמת גן, דקה הליכה מתחנת רכבת תל אביב מרכז (סבידור).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/03/2019 שריטה חוזרת בקרנית

  שלום,

  ארצה לקבוע תור לבדיקה. מטופלת על ידי טיפות ומישחה ללילה. אפשר להבדק בהדסה אופטימל על ידך?

  325794_8739804_lz
  שלום רב,

  הדסה אופטימל הוא מכון להסרת משקפיים בלייזר, וניתן לבצכע בו בדיקות התאמה לקראת ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר.

  בבעיות אחרות, כגון זו שציינת בשאלתך, ובטיפול במחלות שונות של הקרנית והלחמית - אני מקבל במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים.

  לחצי כאן למידע על קביעת תורים לבדיקה במרפאתי.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/02/2019 ניתוח שיטת prk

  פרופסור סלומון שלום רב,
  בעבר התעניינתי בניתוח לתיקון ראייה ואף עברתי בדיקות התאמה כאשר בכולן נמצאתי מתאים לכל סוגי הניתוחים. כעת, גמלה בליבי ההחלטה לעבור את הניתוח (בשיטת prk) ואני מתלבט היכן לבצע את ההליך.רציתי לברר האם בביצוע הניתוח על ידיך, האם אתה הרופא שמלווה את כל ההליך, קרי, גם בעת ביצוע בדיקות ההתאמה. עוד רציתי לדעת כיצד אני מברר את נושא העלויות מבלי להגיע פיזית למרפאה.
  תודה

  רותם (בתמונה מימין) ומור וקנין (שניה משמאל) עברו היום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. רותם ומור הן בנות-דודות. לפני 8 שנים ניתחתי גם את חנן, אחותה של מור (משמאל בתמונה). הכל נשאר במשפחה...
  שלום רב,

  אני מלווה את כל התהליך, החל מבדיקת ההתאמה, דרך הניתוח, ובכל בדיקות המעקב שלאחר הניתוח.

  מידע מפורט על עלויות נעשה רק לאחר בדיקת ההתאמה במכון עצמו. עליך להגיע פיזית למכון, להיבדק, לעבור שיחה הסבר שלי, ורק לאחר מכן תקבל את המידע המפורט על עלויות ממתאמות הניתוחים של המכון. אין קיצורי דרך. אם אתה לא רוצה "להגיע פיזית" למכון - אל תעשה את הניתוח....

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/01/2019 ד”ר סלומון שלום

  מעוניינת לעבור ניתוח לשינוי צבע עיניים. מה שקורה שאני הולכת רוב הזמן עם עדשות צבעוניות והן גורמות לי לצריבות
  אשמח לדעת באם יש ניתוח כאלה בארץ
  המון תודה, אסתי

  untitled
  שלום רב,

  אין ניתוח לשינוי צבע העיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/10/2018 פעילויות לאחר PRK

  שלום פרופ’ סלומון,
  הייתי אצלך בבדיקת התאמה לפני מס’ימין ונמצאתי מתאים לניתוח בשתי השיטות (כאשר הוחלט על PRK לבסוף). יש לציין שבאותה פגישה לא העליתי נושא חשוב- שהוא כוונה לטוס לחו”ל כחודשיים לאחר הניתוח למשך תקופה של 4-5 חודשים.
  הכוונה היא לטיול הכולל את ארה”ב וכן מרכז אמריקה.
  נשאלת השאלה האם זה בכלל אפשרי לטוס לתקופה ארוכה לאחר ניתוח כזה- בעיקר לאור העובדה שאמורה להיות ביקורת כעבור 3 חודשים וחצי שנה, וכן האם יש לזה השפעה על סוג הניתוח המועדף (למשל העובדה שבטיול יש חשיפה מרובה יותר לקרינת UV וכן אפשרות של צלילת מכשירים).

  תודה מראש,
  אמיר

  דור ריימונד עברה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ביוני 2013. בנובמבר 2013 היא יצאה לנפאל, והלכה עם החבר שלה את ה- Around Annapurna במשך 3 שבועות, כמובן - ללא משקפיים.

במהלך הטיול היא כ"כ התרגשה מהנוף המדהים מסביב, שנראה כ"כ ברור וחד וצלול, שהיא אלתרה דף ומרקר (לא קל להשיג את אלו באמצע הטרק...) וכתבה את מה שרואים בתמונה.
  שלום רב,

  אפשר בהחלט לטוס החל מחודש לאחר הניתוח לכל מקום בעולם. אתה תקבל הנחיות על המשך הטיפול בחו"ל, כאשר בד"כ מדובר על מתן של טיפות FML הניתנות בתדירות של 3 פעמים ביום לתקופה של 2-3 חודשים לאחר הניתוח. תוכל לבצע ביקורת ממש לפני הטיסה, ובקורת נוספת מיד לאחר חזרתך מחו"ל.

  [caption id="attachment_3931" align="alignleft" width="200"]דור ריימונד עברה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ביוני 2013. בנובמבר 2013 היא יצאה לנפאל, והלכה עם החבר שלה את ה- Around Annapurna במשך 3 שבועות, כמובן - ללא משקפיים. במהלך הטיול היא כ דור ריימונד עברה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ביוני 2013. בנובמבר 2013 היא יצאה לנפאל, והלכה עם החבר שלה את ה- Around Annapurna במשך 3 שבועות, כמובן - ללא משקפיים.
  במהלך הטיול היא כ"כ התרגשה מהנוף המדהים מסביב, שנראה כ"כ ברור וחד וצלול, שהיא אלתרה דף ומרקר (לא קל להשיג את אלו באמצע הטרק...) וכתבה את מה שרואים בתמונה.[/caption]

   

   

   

   

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/08/2018 דלקת עיניים כנראה מעדשות

  שלום רב,
  הייתי אצל רופאת עיניים לגבי דלקת עיניים והיא איבחנה דלקת עיניים כרונית כתוצאה משימוש בעדשות.
  נתנה לי מרשם למשחת עיניים וטיפול וכן לטיפות לטיפול מתמשך.
  לדבריה זאת מחלה שלא עוברת.
  אני קמה בבוקר עם עין אחת לפחות נפוחה ולא יכולה לצאת כך מהבית. אני עובדת עם קהל.
  אשמח לבדיקה ואיבחון נוסף וכן טיפול בהתאם.
  אני חברת “מכבי” שלי ומתגוררת בפ”ת.
  היכן אוכל לקבוע תור אצלך? האם רק בירושלים ?
  אשמח מאוד למענה.
  תודה רבה, אורית

  swimming-eyes-margie-byrne
  שלום אורית,

  שימוש מתמשך בעדשות מגע מכל הסוגים גורם עם הזמן להופעת דלקת אלרגית של הלחמית, להופעת דלקת עפעפיים כרונית, וגם להתפתחות תסמונת העין היבשה.

  אם יש לך דלקת תגובתית לעדשות מגע, הרי שמומלץ להפסיק את השימוש בהן למספר שבועות, ולקבל מרופא העיניים טיפול מקומי בטיפות נוגדות דלקת (כגון סטרואידים או אנטי-היסטמינים). בהמשך יש לשקול את המשך השימוש בעדשות, או להחליף לסוג אחר (מעבר לעדשות יומיות למשל). כ"כ יש להשתמש בתחליפי דמעות ללא חומר משמר. ניתן גם לשקול ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, אם אי אפשר לחזור להשתמש בעדשות מגע.

  בדף "צור קשר" באתר ניתן לקבל מידע על קביעת תורים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/08/2018 הסרת משקפיים באזור הצפון

  שלום רב
  האם יש אפשרות או מקום לביצוע בדיקה ולאח מכך ניתוח באזור חיפה.
  בברכה
  רוני

  בית גיבור ספורט, מתחם הבורסה רמת גן, רחוב מנחם בגין 7.
  שלום רב,

  לא. אם אתה רוצה שאני אנתח אותך - תצטרך לבוא למכון שלנו שנמצא ברמת גן, בית גיבור ספורט (רח' מנחם בגין 7, מתחם הבורסה, דקה הליכה מתחנת הרכבת תל אביב מרכז, ביציאה הצפונית ממסוף הרכבת). תיאום בדיקת התאמה ב 1800-200-222 או 3811*.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/07/2018 אקזוטורופיה בפעוט בןשנתיים

  יש לי ילד בן שנתיים שהחלה לברוח לו עין החוצה שהיה בן 9 חודשים בערך ומאז זה הולך ומחמיר ומופיע לסירוגין בשתי העיניים אך בעין אחת יותר. אני ממש מדןכאת מהעניין הזה הוא ילד ככ פיקח ומקסים וזה גומר אותי. נתבקשנו לשים לו רטייה כל יום במשך שעתיים אך הוא מוריד אחרי מספר דקות ולא מוכן עוד לשים. זה מביך אותי בגן שלו שמעירים לי או שמדברים אליו משפחה ובורחת לו העין ואני ממש לא יודעת מה לעשות. העניין הזה מטריד מאוד אותי ואת בעלי. מה הפתרון? מבחינת בדיקת ראייה עשו לו הרחבת אישונים וראייה תקינה.

  נועה

  picasso-homer
  שלום נועה,

  אתר זה לא עוסק בתחום של פזילה בילדים. אני מומחה לקרנית, ולא יכול לענות לשאלתך שאינה בתחום מומחיותי. אנא פני לרופא/ת עיניים מומחים בתחום רפואת עיניים בילדים ופזילה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2018 הדסה

  שלום,האם אתה עושה את הניתוח עם הדסה אופטימל?

  cornea%20flap
  שלום רב,

  כן. אני מבצע ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מזה כ-17 שנים במסגרת "הדסה אופטימל", המכון של הדסה להסרת משקפיים בלייזר.

  לקביעת בדיקת התאמה ניתן להתקשר ל 1800-200-222 או 3811*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/05/2018 תסמונת סיוגרן

  שלום, אני מאובחנת בדלקת פרקים ויש לי כוויות בעפעפיים, זה מאוד מציק ואף אחד מרופאיי לעיניים או לראומטולוגיה לא יודע במה מדובר. קיבלתי מרופא העיניים תכשירים מכל הסוגים כולל קרמים, משחות וטיפות עיניים וכלום לא עוזר. לאחר שקראתי וחקרתי מצאתי שקיימת התסמונת הזו ושיש לה קשר לדלקת פרקים. למי לפנות כדי לקבל טיפול? אני אובדת עצות.

  images6092CGRF
  שלום רב,

  בתסמונת סיוגרן מטפלים רופאים מ-3 תחומים עיקריים: ראומטולוג, רופא עיניים מומחה לקרנית, ומומחה לרפואת הפה (אחת מההתמחויות ברפואת שיניים). הראומטולוג יבצע לך את בדיקות הדם הדרושות לאבחנת המחלה. אם אכן יש לך תסמונת סיוגרן המלווה ביובש משמעותי בעיניים - מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה לקרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/03/2018 ניתוח לייזר בשיטת PRK או שיטת smile או בשמה בארץ צ’ייס?

  ד”ר שלום רב,
  הלכתי לעשות בדיקת התאמה בשני מכוני לייזר והציעו לי לעשות ניתוח בשיטת PRKלאסק, במכון אחר הציעו את האפשרות לשיטת סמייל והציגו את יתרונותיה של השיטה, האם שמעת על עליה? תהיתי לעצמי מהן חסרונותיה? כי על הדף זה נשמע מדהים.. אבל פה חשדתי :)
  אני מבינה שזו שיטה חדשה ומתקדמת מהשנים האחרונות ולכן אני מאוד מתלבטת, כי בעצם פחות ניתחו בה.
  המספרים שלי בעיניים הם 6.25 עם חצי צילינדר בעין שמאל.
  ידוע לך על השיטה ועל רמת הדיוק שלה ביחס לניתוחים המסורתיים?
  האם יש שיטות דומות במכונים נוספים?
  תודה,
  חופית

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום רב,

  שיטת Smile היא שיטה יחסית חדשה. כמו כל שיטה יש לה יתרונות וחסרונות. הניסיון אתה הוא של מספר שנים בודדות, ובמרבית העולם אינה מקובלת עדיין. החיסרון העיקרי שלה הוא חוסר היכולת לבצע wavefront, שזו הטכנולוגיה המאפשרת תבנית שיוף מותאמת אישית למבנה העין, ומאפשרת דיוק רב יותר בהסרת המספר והצילינדר, והסרת העיוותים האופטיים במיוחד בראיית לילה.

  שיטת PRK משולבת עם wavefront היא השיטה היעילה והבטוחה ביותר, במיוחד באנשים עם מספר גדול יחסית ו/או קרנית דקה. היא אמנם כרוכה בתקופת החלמה של כשבוע, אך יחסית לכל השיטות האחרות, היא נחשבת לבטוחה ביותר.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/03/2018 פפילת ענק ובעיה אלרגית ילד בן 7

  פרופסור שלום רב לבני בן השבע יש בעיה אלרגית בעיניים. יש לו פפילות ענק בעפעפיים. איך שמסיימים טיפול בסטרואידים הרגשת החול והגוף זר מחמירה וחוזרת. אני מודאג מאוד. יש לך דרכי טיפול נוספות? אפשר להגיע אליך?? הוא סובל

  Pop_Art_Eyes_by_Dark_Soul_13
  שלום רב,

  למחלה של הבן שלך קוראים דלקת אביבית של הלחמית והקרנית או Vernal Keratoconjunctivitis ובקיצור - VKC.

  מומלץ לעבור לטיפול במשחת Protopic, אותה ניתן לקבל עם מרשם של רופא המשפחה או רופא עיניים. את המשחה שמים פעם ביום לפני השינה לתקופה ממושכת. המשחה יעילה יותר מסטרואידים, ובניגוד לסטרואידים אין לה תופעות לואי וניתן להשתמש בה במשך שנים.

  יש להבין שמדובר במחלה כרונית, והטיפולים השונים לא מרפאים את המחלה אלא מקטינים את עוצמתה. מומלץ להתייעץ עם מומחה לקרנית או מומחה לעיניים ילדים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/02/2018 עפעפיים אדומים בצידם הפנימי בעין אחת

  שלום,
  יש לי תחושת גירוד בעין ימין. בדקתי ומצאתי שהעפעף העליון והתחתון אדומים יותר מאשר בעין שמאל. אין המדובר בשעורה או שעורה כלואה. זה לא עובר כבר 3 ימים. מה לעשות?
  תודה, אורן

  Colourful_Eye_by_LuminousStar
  שלום אורן,

  פשוט מאוד - ללכת ולהיבדק אצל רופא עיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/02/2018 עובי קרנית לניתוח

  מהו העובי המינימאלי של הקרנית שמאפשר ניתוח בשיטת הפיארקיי, ובשיטת הלאסיק, ובשיטת האינטראלאסיק?

  יוסי

  Third Eye _2, b
  שלום יוסי,

  לפני הניתוח העובי המינימלי של קרנית לניתוח כלשהוא הוא 450 מיקרון.

  אחרי הניתוח העובי המינימלי שמותר להשאיר הוא 350 מיקרון ב- PRK ו-300 מיקרון מתחת למתלה בניתוחי לאזיק / אינטרא-לאזיק.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/01/2018 מספר משקפיים גדול

  יש לי מספר משקפיים מאוד גדול.9-. אני רוצה לנסוע לטיול הגדול לדרום אמריקה.פתאום התחלתי לפחד שחס וחלילה נה יקרה אם תהיה לי הפרדות רשתית.
  שאלות: האם יש סיכוי שזה יקרה פתאום?
  האם ניתוח לייזר להסרת משקפיים יכול למנוע את הפרדות הרשתית?

  תמר

  דמעות1
  שלום תמר,

  הסיכויים ששודדים יגזלו ממך את כספך בשביל נידח, שתקבלי זיהום במערכת העיכול ממזון או מים מזוהמים, או שעקרב יעקוץ אותך, גדולים מהסיכון להפרדות הרשתית.

  ניתוח להסרת משקפיים בלייזר לא מפחית או מעלה את הסיכון לפתח הפרדות הרשתית.

  מומלץ להיבדק אצל רופא עיניים מומחה לרשתית לפני היציאה לטיול, כדי לוודא שאין חורים או קרעים בהיקף הרשתית, שעלולים לגרום להפרדות הרשתית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/01/2018 אלרגיה בעפעף

  שלום,

  אני בת 37, בחצי שנה האחרונה אני סובלת שוב ושוב מאלרגיה בעפעף בעיקר בעין ימין.לרוב מופיעה נפיחות ואז העור מתקלף. האלרגיה מופיעה בתגובה לכל סוג איפור ( גם היפואלרגני) ולעיתים מופיעה בבוקר גם ללא גירוי ידוע. אני מורחת משחת סטרואידית ( נרידרם קרם) וזה עובר. המצב הזה מאוד מתסכל אותי כי אני לא יכולה לשים שום תעשיר קוסמטי, ספציפית קרם פנים ואיפור עיניים. אציין כי תמיד היה לי עור רגיש באופן כללי ואלרגיות אך המצב מאוד החמיר.
  האם אני יכולה לעשות איפור קבוע בעיניים? הדבקת ריסים? ובמידה ולא האם יש לך המלצות כלשהן שיאפשרו בכל זאת להתאפר בעיניים?

  תודה מראש!

  Make up
  שלום רב,

  מומלץ להתייעץ בנושא זה עם רופא עור. הטיפול היעיל ביותר לדלקת אלרגית מהסוג שאת מציינת הוא משחת Protopic, אותה יוכל לרשום לך כל רופא עור או רפא עיניים. במקביל מומלץ להימנע משימוש בתכשירי איפור הגורמים לאלרגיה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/01/2018 corneal opacity

  שלום פרופ’בני בן 20 חייל, נבדבק מאדנווירוס לפני שנה ,הוירוס עבר אבל השאיר opacity בקרנית שמפריע באופן רציני על הראיה,לפני כשלושה חודשים 4 טיפות ביום של סטרודקס,בודקים כל שלוש שבועות את הלחץ,שהוא בסדר אבל אין התקדמות בטיפול.
  אשמח לדעת את דעתך,לרדת הדרגתית מהטיפול להמשיך,לשנות טיפול ..לבאו אליך כבר עכשיו או לאחר שינוי ,המשך טיפול …

  plastic-bottle-cap-art-mary-ellen-croteau-2
  שלום רב,

  קשה לענות לך ללא בדיקה. העכירויות בקרנית יכולות להיות ביטוי לתסנינים דלקתיים פעילים, אך יכולות להיות גם צלקות. הטיפול בהם תלוי במידה בה הם מפריעים לחדות הראייה. אם מדובר בתסנינים הנמצאים במרכז הקרנית וגורמים לירידה בראייה ללא טיפול - אד כדאי להמשיך עם סטרואידים במינון היומי היעיל המינימלי שיגרום לנסיגה שלהם עם שיפור בראייה. אם מדובר בצלקות קבועות, אזי הטיפול לא יהיה יעיל יותר בשלב הזה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/12/2017 שחייה לאחר ניתוח קטרקט

  שלום!
  לפני כחודש וחצי אבי עבר ניתוח קטרקט. אבי הנו שחיין וזו הפעילות הספורטיבית המועדפת עליו. כחודש לאחר הניתוח השני, חזר לשחות וכיום, כחמישה שבועות לאחר הניתוח השני, הוא מרגיש צריבה בשתי העיניים.
  שאלתי היא האם ישנו סיכוי כי הצריבה אותה מרגיש אבי בעיניו נובעת מהשחייה? אולי מלחץ המשקפת מסביב לעין? יש לציין כי הוא שוחה באופן קבוע כל יום, כשעתיים ביום, ברציפות.

  תודה רבה מראש.

  eyes of van gogh
  שלום רב,

  הצריבה היא תוצאה של יובש בעיניים, תופעה שכיחה ביותר לאחר ניתוחים בעיניים בגיל המבוגר, ואין לה כל קשר לשחייה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/12/2017 שימוש בעדשות

  שלום רב, לאחר תקופה ממושכת בעדשות מגע רכות מגיל 13 החלו דלקות בעיניים.התחלתי טיפול תרופתי נגד הדלקת והאדמומיות בעיניים.מה ההמלצה לגבי משך השימוש בעדשות מגע על מנת לא לפגוע ברשתית העין?תודה .

  דורית

  458188-10-oh-brad
  שלום דורית,

  לזרוק את העדשות, ולעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/11/2017 השתלת קרנית

  שלופ פרופסור סלומון,
  אני מחפש רופא מומחה לאמא שלי שעברה לפני מספר חודשים ניתוח קטרט, מאז העין לא במצב טוב. היו מספר תופעות מאז הניתוח והכל אמרו לה שזה יעבור והעין צריכה להחלים.
  לפני כשבוע וחצי היא התלוננה שהיא לא רואה בעין בכלל (רואה טשטוש) ולאחר בדיקה במחלקת עיניים בביה”ח ברזילי אמרו לה שיש לה בצקת בעין והעין עצלה ונתנו לה אנטיביוטיקה לשבוע.
  כל השבוע היא טענה שכלום לא השתנה והיום היתה לה ביקורת והודיעו לה שהעין במצב לא טוב ונדרש לבצע השתלת קרנית.
  אני אשמח לדעת אם התחום הנ”ל נמנה בין שאר ההתמחויות שלך ותוכל לבדוק אותה.
  מה הדרכים להגיע אליך? האם ניתן דרך לאומית זהב או ביטוח פרטי אחר?
  אודה לתשובתך,
  בברכה,
  מאיר

  שאגל 3
  שלום רב,

  אם יש לאמך בצקת בקרנית שאינה חולפת מספר חודשים לאחר ניתוח קטרקט - הרי שיתכן והיא זקוקה להשתלת קרנית שכבתית, ככל הנראה מסוג DMEK.

  אתה מוזמן לבדיקה במרפאתי. פרטים לקביעת תורים לבדיקה - בעמוד צור קשר באתר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/11/2017 ראייה מטושטשת וערפילית בעקבות דלקת ויראלית

  שלום פרופ סלומון,
  אני כבר שבוע סובלת מדלקת ויראלית בשתי העיניים. לפני שלושה ימים התחלתי לקחת טיפות של מקסיטרול 3 פעמים ביום, ומאותו רגע התחלתי לראות מטושטש וערפל. אחרי יומיים הפסקתי את הטיפות, והראייה עדיין מטושטשת וערפילית. הלכתי לרופא שאמר שלא רואה כלום, ולא ככ התייחס לתלונה שלי על הראייה. אמר לי לקחת fml 4 פעמים ביום וברגע שאני מרגישה הקלה להתחיל להוריד מינון. עוד לא עשיתי זאת, כי אני גם מפחדת לפגוע בעין וגם מרגישה שאולי צריך לקבל חווד שנייה. אני כבר אובדת עצות. חייבת לציין שאני בהריון שבוע 28. אודה לך ואשמח לעצתך מה לעשות.
  תודה נוייה

  imagesDFCS4JZ8
  שלום רב,

  דלקת ויראלית הנגרמת ע"י אדנו-וירוס עלולה להמשך כ-4 שבועות בשלב החריף, ולגרום להופעת תסנינים בקרנית הגורמים לירידה בראייה. הטיפול הוא מתן טיפות סטרואידים לתקופה ממושכת, תוך כדי מעקב רופא עיניים, וירידה הדרגתית ואיטית מאוד של תדירות הטיפות ביום, על פני מספר שבועות. התחלה והפסקה של הטיפול למספר ימים כל פעם בודאי שאינה עוזרת, ואף עלולה לגרום להחמרת המחלה.ההחלטה על תזמון הירידה במינון היומי צריכה להיות לאחר בדיקה של רופא עיניים. יש גם לבדוק את הלחץ התוך עיני בזמן הטיפול בסטרואידים.

  מומלץ לפנות למומחה לקרנית לקבלת טיפול מתאים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/11/2017 פגיעה בראייה לאחר ניתוח השתלת עדשה במעבר מאור לצל

  אני בת 23 ועברתי ניתוח של השתלת עדשה לפני כשנה.
  מלכתחילה המעברים מאור לחושך למשל בנהיגת יום וכניסה למנהרה היו קשים
  מבחינת חוסר יכולת לראות.

  הרופא המליץ לי על טיפות מסוג Alphagan למשך חודשיים
  וטען כי יתכן שתוך חודשיים העין תסתגל אוטומטית למעברים.
  הבנתי שהטיפות מיועדות לטיפול בלחץ תוך עיני ולא ברור לי
  מהם היתרונות של הטחפות עבורי?

  חגית

  Spiders_Eye_by_x_xLithiumx_x
  שלום חגית,

  טיפות Alphagan אכן מיועדות לטיפול בלחץ תוך עיני, אך בנוסף יש להן השפעה על התכווצות האישון. הקטנת גודל האישון בלילה עשוייה להביא להפחתה בעיוותים האופטיים הקיימים בנהיגה בלילה, ומונעת סנוורים והילות. אם הבעיה שלך היא סנוורים והילות בחושך - השימוש בטיפות עשוי לעזור לך.

  מצד שני - אם הבעייה היא שאת לא יכולה לראות במעבר הפתאומי מאור לחושך (למשל בכניסה למנהרה תוך כדי נהיגה) - אז כנראה הסיבה היא שהאישון לא מתרחב מספיק במעבר מאור לחושך. כשאנחנו עוברים מאור לחושך האישון מתרחב, ומאפשר כניסת יותר קרני אור לעין, וכך מתאפשרת ראייה גם בתנאי חשיכה. חלק מהעדשות התוך עיניות המושתלות בעין (במיוחד עדשות ארטיזן) מגבילות את התרחבות האישון, מכיוון שהן תפוסות על הקשתית. ההגבלה בהתרחבות האישון יכולה להסביר את הקושי שיש לך במעבר מאור לחושך. אם אכן זה המצב - אזי השימוש בטיפות Alphagan לא יעזור, ואולי אפילו יקשה עליך יותר, מכיוון שהאישון יתכווץ יותר ממה שהוא כיום.

  עלי לציין שאני כמובן לא יודע איזו עדשה השתילו לך, מה השפעתה על קוטר האישון, ומה היו השיקולים של הרופא המנתח שהמליץ לך על הטיפול הזה. יתכן שהיו לו שיקולים אחרים שהביאו אותו להמליץ לך על השימוש בטיפות אלו, ובכל מקרה מומלץ לפנות אליו להתייעצות חוזרת.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/11/2017 אלרגיה לעדשות מגע

  שלום. אני מרכיבה עדשות מגע שנתית רכות כבר 15 שנה. לפני כשנה התחלתי להרגיש אי נוחות ועכשיו יש לי לעיתים תכופות תחושת יובש והפרשה דמויית חוטים רירית שקופה למחצה בתדירות גבוה. רופא אבחן אותי כאלרגית לעדשות מגע ונתן לי מרשם לאופטילסט טיפות. בהתחלה הפחית תופעות של אלרגיה וכעת לא עוזר שום דבר. גם טיפות נגד יובש (הילוקומוד) לא עוזרות. מה ניתן לעשות? האם יש פיתרון? האם החלפת עדשות מגע יכולה לפתור את הבעיה?
  בנוסף- האם יש ניתוחים להסרת משקפיים שמתאימים למספרים גבוהים (-15)??

  תודה רבה

  watermark
  שלום רב,

  הגיע הזמן להפסיק את השימוש בעדשות מגע.

  לגבי התאמתך להסרת משקפיים בלייזר - את מוזמנת לבדיקת התאמה. אנא תאמי ב- 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/10/2017 ניתוח PRK

  פרופ’ סלומון שלום רב,
  אני מתעניינת בניתוח להסרת משקפיים ולאחר הסברים המפורטים שלך חושבת על ניתוח PRK . אשמח אם תוכל לתת קצת יותר הסבר על ההבדלים בין השיטה PRK TRANS , לבין PRK רגיל. מה לדעתך השיטה המעודפת?
  בברכה ובתודה

  רגינה

  לייזר כללי 1
  שלום רגינה,

  ב- PRK מסירים את שכבת האפיתל לאחר חשיפה של מסר שניות לתמיסת אלכוהול בריכוז 20%. שיטה זו מסירה בצורה מדוייקת את כל שכבת תאי האפיתל, ומאפשרת לבצע לאחר מכן את טיפול הלייזר במדוייק על פני הסטרומה של הקרנית.

  ב- Trans epithelial PRK מוסרת שכבת האפיתל בעזרת הלייזר, ולאחר מכן מבוצע טיפול הלייזר העיקרי על הסטרומה של הקרנית. הבעיה בשיטה זו שאי אפשר לדעת מראש מהו העובי המדוייק של שכבת תאי האפיתל. העובי משתנה מאדם לאדם. לכן בהסרה בעזרת הלייזר לא תמיד מסירים את כל התאים, או לפעמים מסירים חלק מהסטרומה. התוצאה היא חוסר דיוק כאשר מבצעים את השלב השני העיקרי של הלייזר.

  מחקרים שהשוו בין שתי השיטות מצאו שהסרת האפיתל בעזרת תמיסת אלכוהול מביאה לתוצאות מדוייקות יותר, ולכן אנו משתמשים בשיטה זו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/10/2017 הרגשה של עצם זר בעין ימין

  הי ד”ר אבי,
  אני בן 33, בריא בדכ ומרכיב עדשות מגע חודשיות.
  לפני שבוע וחצי התחלתי לחוש בעין ימין , לפתע, תחושה של עצם זר .
  לאחר יומיים הלכתי לרופא עיניים שנתן לי אופטילסט ואמר שאני סובל מאלרגיה ב2 העיניים.
  השתמשתי בטיפות אך לא הרגשתי שיפור ולאחר 4 ימים הלכתי לרופא אחר שטען שיש לי דלקת ונתן לי FML. אני משתמש בזה כבר 6 ימים ואין שיפור.
  חשוב לי לציין שהעין לא אדומה ואין הפרשות אבל מרגיש כאילו יש לי עצם זר בעין.
  כמובן שמאז תחילת הטיפולים אני מרכיב משקפיים ולא משתמש בעדשות. אני לא יודע מה לעשות ומה יש לי בעין …

  שאלה נוספת – האם ייתכן שיש לי משהו בעין והרופאים לא רואים את זה ?

  imagesAK0SIJ0H
  שלום רב,

  כנראה שפיתחת תגובה אלרגית דלקתית לעדשות המגע, או לתמיסת החיטוי של העדשה. מדובר בתופעה הנקראת Contact lens intolerance (אי סבילות לעדשות מגע), והמתפתחת במוקדם או במאוחר במרבית מרכיבי עדשות המגע. התגובה מתבטאת באודם, צריבה, דקירות, תחושת גוף זר או גרד, בעקבות הרכבת העדשות. הטיפול הוא הפסקת השימוש בעדשות בצמיתות, ומעבר למשקפיים, או הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/09/2017 אחרי ניתוח

  שלום דוקטור
  עשיתי ניתוח prk ב10 לחודש
  ועכשיו בסוף החודש גיליתי שאני בהריון
  זאת אומרת שבזמן הניתוח זה היה הריון בן כמה ימים
  יכול להיות שהניתוח לא יצליח בגלל ההריון?
  לפי מה שאני יודעת לא עושים ניתוח לאישה בהריון
  מודאגת😔
  תודה רבה.

  458188-10-oh-brad
  שלום רב,

  אמנם לא עושים ניתוחי לייזר בהריון, אך לא נראה לי שאת צריכה להיות מודאגת מכיוון שמדובר בימים הראשונים של ההריון. יחד עם זאת מומלץ להתייעץ עם רופא הנשים שלך בקשר לטיפות העיניים שאת לוקחת, והאם מותר או אסור לקחת אותן במהלך ההריון.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/09/2017 מונוויז’ן בעזרת עדשות

  שלום רב,
  מזה כעשור יש לי משקפי מולטיפוקל אליהן איני מצליחה להתרגל! אחד האופטומטריסטים הציע לי להרכיב עדשות מגע וליצר “מונוויז’ן” כדי שאוכל לראות יחסית טוב בכל מצב נתון. הפתרון משרת אותי נאמנה במהלך התקופה אולם לאחרונה אני רואה הרבה פחות טוב או ליתר דיוק, רואה מטשושטש ומרגישה שאני צריכה “תגבור”. האם ניתן להגיע אליך לבדיקה ולהתאמה מדויקת יותר של עדשות ? אולי בהמשך אשקול ניתוח. אגב, האם אתה מקבל גם בתל אביב/ אזור המרכז? תודה ושנה טובה

  סיגל

  Picasso_B_1063
  שלום סיגל,

  אני לא אופטומטריסט, ואינני עוסק בהתאמת משקפיים או עדשות מגע. עליך לפנות לאופטומטריסט, ואם את לא מרוצה מהתוצאה שאת מקבלת - את יכולה לפנות לאופטומטריסט אחר.

  משקפיים מולטיפקוליות או תיקון בשיטת monovision מחייבים עדכון אחת ל2-3 שנים, בגלל עלייה מתמדת של התיקון לקרוב. אם באמצע שנות ה-40 אנו זקוקים לתוספת של 1.25+ דיופטר לצורך קריאה, הרי שלקראת גיל 50 התוספת לקריאה מגיעה ל 1.75 ד', לקראת גיל 55 ל- 2.25 ד', ולקראת גיל 60 ל- 2.50 עד 3.00 ד'. לכן יש להיבדק מידי פעם ע"י האופטומטריסט שלך, ולהתקין משקפיים חדשות בהתאם לבדיקה.

  השימוש בעדשות מגע אינו מומלץ בגילך (אני מניח שאת באמצע שנות ה-50 לחייך), מכיוון שהוא גורם ליובש בעיניים, לתגובה אלרגית, ולעיתים לזיהומים בקרנית. עם הגיל עולה השכיחות של יובש בעיניים, והשימוש בעדשות מגע מחמיר אותו. כ"כ בשימוש ממושך ולא זהיר בעדשות מגע יתכנו אף תסנינים דלקתיים בהיקף הקרנית ובצקת של אפיתל הקרנית. יתכן שאלו תורמים לראייה הלא מיטבית שלך.

  אפשרות נוספת היא להשתמש במשקפיים נפרדות לקריאה ולמרחק. ניתוח לייזר יתקן את הראייה לרחוק, ותזדקקי בכל מקרה למשקפי קריאה אחרי הניתוח. ניתן לבצע ניתוח בשיטת monovision, עם תיקון דומה לעדשות המגע שלך. לשיטה זו יש חסרונות ויתרונות עליהן תשמעי מהרופא המנתח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/09/2017 floaters

  הבנתי מימך שאני סובל ממחלה בעיניים שניקראת floaters האם זה מסביר את הכבדות שלא מרפה מהעיניים ? כי הייתי בטוח שזה מהעדשות מגע ולכן עשיתי ניתוח לייזר .

  מיכאל

  angelfish_blueface_eye
  שלום מיכאל,

  ה- floaters הם עכירויות שצפות בתוך הזגוגית (החלק הפנימי השקוף של גלגל העין). זו תופעה שמתרחשת אצל מרבית האנשים בשלב כזה או אחר בחייהם. הזגוגית מורכבת מחומר צמיג שקוף, כמו ג'ל, ובשלב מסויים בחיים היא עוברת התנזלות בחלקה הפנימי. כתוצאה נוצר תהליך של תזוזה קדימה של החלק האחורי של הזגוגית, שנמשך כלפי המרכז שעבר התנזלות. כתוצאה מכך נוצרת התנתקות של החלק האחורי של הזגוגית מהרשתית. בתהליך זה נוצרות עכירויות בתוך הזגוגית. עכירויות אלו הן חלקיקים של רקמת חיבור שנוצרו במהלך אותה התנתקות מהרשתית, או התעבויות מקומיות של הזגוגית. הם מרחפים בתוך חלל הזגוגית, לעיתים מפריעים ולעיתים נעלמים, אך אינם מסוכנים ואינם גורמים לנזק כלשהוא. לא מדובר במחלה, אלא במצב המתפתח ברוב האוכלוסיה. אין למצב הזה טיפול כלשהוא.

  אין כל קשר בין ה floaters ובין ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, ובוודאי שאין להם כל קשר לעדשות מגע.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/08/2017 לייזר אחרי אבצס

  היי. אשמח לדעת אחרי שנרפאתי מאבצס עוד כמה זמן אוכל לעשות לייזר בעיניים?

  רביד

  eye-art13
  רביד שלום,

  ניתן לענות לשאלתך רק לאחר בדיקת התאמה. אתה מוזמן לתאם אצלנו בדיקת התאמה ב 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/08/2017 צניחת עפעף

  נותחתי לפני כחודש ניתוח להסרת גידול מנינגיומה. מאז הניתוח עפעף העין סגור. יש מצמוץ בעפעף והראייה בעין תקינה. נאמר ל שהעצב קבל טראומה וסביר שהעפעף ייפתח. עניין של זמן סבלנות.
  השאלה: האם קיים טווח של זמן להערכה זו? מה הם הההליכים אם העפעף לא ייפתח?

  dali
  שלום רב,

  התאוששות העצב ה-3 לאחר ניתוח נוירוכירורגי תלויה במידת הפגיעה בו. אם העצב נפגע כתוצאה מלחץ מכני, בצקת או דימום, הרי שתיתכן חזרה לתפקוד תוך מספר חודשים עד כשנה. מצד שני יתכן שהעצב נחתך לחלוטין במהלך הניתוח, ואז לא יהיה שיפור. הערכת מידת הנזק שנגרמה לעצב ה-3  צריכה להיעשות ע"י ההנוירוכירורג שביצע את הניתוח.

  העצב ה-3 מעצבב את השריר שמעלה את העפעף, אך גם חלק מהשרירים המניעים את העין. שיתוק מלא של העצב ה-3 גורם לצניחת העפעף, אך גם גורם לפזילה (המתבטאת בפזילה של העין החוצה - אקזוטרופיה, וחוסר יכולת להסתכל למעלה, למטה או פנימה). אם לא יהיה שיפור ספונטני, יהיה צורך בניתוחים לתיקון הפזילה, ובניתוח להרמת העפעף. ניתוחים אלו מתבצעים ע"י מומחים לרפואת עיניים ילדים ופזילה וע"י מומחים באוקולופלסטיקה (ניתוחי עפעפיים, ארובה ודרכי דמעות).

  בברכת רפואה שלמה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/08/2017 טיגסון

  שלום רב אני סובלת מיזה הרבה שניים מטיגסון בשנה האחרונה זה פשוט מפריע לי מאוד אני לא יכולה לצאת מהבית בשעות הבוקר אני מטופלת בסטרוידים שגם זה כבר לא עוזר כול כך ויש לי לחץ חזק בעניים רציתי לדעת איזה טיפול יש שהוא לא סטרויאידים וממה נגרם המחלה הזו

  ליאת

   

  TAM_ParrotFishEye_big
  שלום ליאת,

  מחלת טיגסון (בשמה המלא - Thygeson Superficial Punctate Keratitis) היא מחלה מסתורית, שהסיבות לה אינן ידועות. היא מתבטאת בההופעת תסנינים דלקתיים בתוך אפיתל הקרנית, הגורמים לכאב רב ולירידה בראייה. טיפול מקומי בטיפות סטרואידים גורם להם להיעלם במרבית המקרים תוך מספר שעות עד מספר ימים. בין ההתקפים הקרנית שקופה ותקינה ואין כל סימן לכך שהיה התקף.

  אין בשלב זה טיפול שאינו סטירואידלי. ניתן לנסות להשתמש בטיפות ציקוספורין A (רסטאזיס) או במשחת טקרולימוס (פרוטופיק), אך אלו החלטות שרופא העיניים שלך צריך לקחת. בדכ הטיפול בסטרואידים לא צריך להימשך יותר מיום-יומיים כדי לגרום לעצירת ההתקף, ולכן צריך להיות במעקב הדוק של רופא העיניים שלך, שיגיד לך מתי להתחיל ומתי להפסיק את הטיפול. יתכן שאת לוקחת טיפול ממושך מדי, גם מעבר לזמן ההתקף.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/08/2017 דלקת עיניים אצל ילד בן 6

  הי פרופסור, הבן שלי בן 6 אובן כסובל מורנליס- דלקת עיניים אלרגית.. טופל תקופה בfml, ולאחר מכן כ3 שבועות באופטליסט, לאחר שהרופאה ראתה שהטיפול לא עוזר עברנו לטיפול בלבוסטין פעמיים ביום, הטיפול הנל עדיים לא עןזר והילד עדיין ממשיך לסבול. קיבלנו גם משחה שמכילה סטרואידים שמאוד עזרה אבל לא ניתן להמשיך אותה תקופה ארוכה.. לצערנו שום טיפול לא עוזר לילד, כל ביקור אצל הרופאה המטפלת ניכר כי אין שינוי כלל בפפילות בעיניים.
  ניסינו לגשת לרופאה אחרת שכאשר ראתה את הפפילות שיש לילד בעניים אמרה שצריך ישר לבצע הזרקת סטרואידים לעפעפיים ןזה הפתרון הכי נכון לילד כרגע כדי שלא יסבול מכאבים. שאלתי היא האם מסוכן הטיפול הזה? האם ישנם אחןזי הצלחה לילדים שבוצע לבם הזרקת סטרואידים? הדבר מאוד מלחיץ אותי ואת בעלי. אני יודעת שיש את המשחה שמיועדת לעור..איך אדע שהיא תהיה יעילה גם לילד שלי? כי כששאלתי את הרופאה המטפלת על כך אמרה ששמעה על כך אבל לא לוקחת סיכון בלתת את זה.

  טל

  sunset-eyeball
  שלום טל,

  הטיפול בסטרואידים לדלקת אביבית (ורנליס) בילדים מועיל זמנית, וכרוך בסיכונים רבים כגון לחץ תוך עיני גבוה וקטרקט. הזרקת סטרואידים ללחמית גורמת להשפעה מתמשכת, שגם עלולה לגרום לתופעות לואי מתמשכות, כגון עלייה בלחץ התוך עיני לתקופה ארוכה. מצד שני - הטיפול במשחת פרוטופיק אינו כרוך בסיבוכים, וכבר שנים רבות הוא ניתן בארץ וברחבי העולם כטיפול יעיל במחלה זו.

  הרופאה שאמרה לך שהיא "לא לוקחת סיכון" מוכנה לתת לך תרופה מקובלת (סטרואידים) שבוודאות גורמת לתופעת לוואי, אבל לא מוכנה לרשום לך תרופה שבוודאות מועילה ואינה גורמת לתופעות לוואי. במילים אחרות, היא מוכנה להמשיך ולסכן את הבן שלך ע"י רישום של טיפול מזיק, אבל היא לא מוכנה לסכן את עצמה ע"י רישום של תרופה שלא רשומה לאינדיקציה של מחלת עיניים אלרגית...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/08/2017 דלקת ויראלית של הלחמית אצל נער בן 15.5

  ד”ר שלום רב,

  בני בן ה- 15.5 אובחן כסובל מדלקת ויראלית של הלחמית בה נדבק מבני הקטן (בן כ-5) החל מה- 25.7 (עד כה כ-9 ימים. הוא קיבל טיפות (2 סוגים אחד ל-7 ימים ואחד ל-30 יום) ועוד טיפות ללפני השינה. הבנו מהרופא שהן להקלה בעיקר.

  במקרה נתקלתי באתר שלך בו קראתי את הכתבה העוסקת בתופעה זו וראיתי כי כתבת כי לעיתים בטיפול ממושך בטיפות סטרואידים לעיניים כדי לסלק את התסנינים הדלקתיים בקרנית.

  שאלותיי :
  א. באיזה שלב של המחלה יש צורך בסטרואידים?
  ב. האם אתה חושב שיש מקום שנגיע אליך לבדיקה? האם יש משהו שתוכל לעשות כדי להקל עליו? הוא מאוד סובל, יש לו רגישות מאוד גבוהה לאור, אינו מסוגל לפתוח את העיניים וסובל אף מירידה בראייה.

  אשמח לתשובתך המהירה!

  halloween-makeup-art-kikki-thumb640
  שלום רב,

  את ההחלטה על מתן סטרואידים עושה רופא עיניים לאחר בדיקת העיניים. ההחלטה על מתן הסטרואידים תלוייה בצפיפות התסנינים בקרנית והשפעתם על הראייה, ובממצאים נוספים כגון היווצרות קרום בלחמית הפנימית של העפעפיים (ממברנה בלחמית הטרסלית), ובמידת הסבל הכרוכה בדלקת. לא תמיד יש צורך בסטרואידים, ולעיתים מטוב לתת למחלה לעבור ללא טיפול. אולם ברגע שהוחל בטיפול בסטרואידים (ונראה לי שזה המצב אצלכם), אז יש לתת אותם לתקופה ממושכת תוך ירידה הדרגתית ואיטית, ותוך מעקב הדוק של רופא העיניים.

  אין צורך לבוא אלי. כל רופא עיניים בקהילה יכול וצריך לתת לך את המענה לבעיה הזו, שהיא נפוצה מאוד בשבועות האחרונים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/07/2017 כאבי עיניים וצריבה מול מסכים עם משקפיים

  לפני חודשיים וחצי החלו תופעות של לחץ וכאב בעיניים. עייפות של העין ורגישות לאור במיוחד עם משקפיים. 2 רופאי עיניים לא מצאו כלום אופטרפיסטית טוענת שיש רגישות לאור והתחלה של פרסיוביה ונתנה מרשם למשקף מול מחשב וקריאה. אני בת 42. אך שום פתרון מצידה לא עזר. יש טעם להגיע אלייך? מחלת רקע פיברומילאגיה

  נעמה

  Mona_Lisa_detail_eyes
  שלום נעמה,

  ככל הנראה את סובלת מיובש בעיניים. ניתן להיבדק ולקבל טיפול מתאים אצל כל רופא עיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/07/2017 ניתוח לייזר

  האם ניתן לבצע בדיקה חוזרת במכון אחר ? לפני מספר שנים בדקתי והתאמתי ללאסיק ועכשיו במקום אחר בדקתי והותאמתי לעדשות תוך עיניות כי עין אחת עצלה אבל גם אז היא היתה אז נאמר לי שהקרנית דקה אבל גם אז היה מדובר באותה קרנית אז מה הסיפור מאחורי זה ? האם כדאי לבצע אבחנה נוספת ?

  eye-art-photo
  שלום ליאת,

  כמובן. את מוזמנת לבדיקת התאמה אצלנו.

  לתיאום בדיקת התאמה: 052-6741425 או 1800-200-222.

  לפרטים נוספים על יצירת קשר לחצי כאן.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/07/2017 עדשות אורתו קיי

  שלום רב,
  ביתי בת 14. מביקור אצל רופא עיניים התברר שעחה לה בשנה המס מ1 1/4 ל 2 3/4. במשפחתנו אין בעיה של קוצר ראייה. האופטומטריסט המליץ על עדשות אורתו קיי יש הרבה יתרונות, אך קראתי שיש סכנה לזיהום. מה דעתך על עדשות אלו? האם הן בטוחות לישמוש, האם עדיף עדשות יומיות? האם אופומטריסט מנוסה יכול לתת מענה או שצריך רופא עיניים? בתי ילדה אחראית מאוד ועוסקת ביומיום בכדורעף.
  אודה עח תשובתך

  pop_art_eyes_by_xsuicidalcupcakex-d3i8by1
  שלום רב,

  הטיפול בעדשות האורטו-קיי הוא מסוכן מאוד, ובמיוחד בילדים. הסכנה העיקרית היא של זיהום בקרנית כשהעדשות נמצאות בעיניים במהלך הלילה.

  אם הבת שלך אחראית ומקפידה על הגיינה בסיסית היא תוכל להרכיב עדשות מגע רגילות, ורצוי יומיות. כשתגיע לגיל 18 היא יכולה לשקול הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/07/2017 דלקת בקרנית

  שלום, אני סובל מדלקת בקרנית שגורמת לעכירויות (ekc). כל זה קרה אחרי דלקת רגילה.
  אני נוטל טיפות fml פעם ביום וחושש מההשפעות ארוכות הטווח. האם יש טיפול אחר או חדשני יותר לבעיה?

  דן

  plastic-bottle-cap-art-mary-ellen-croteau-2
  שלום דן,

  למרבה הצער אין. הטיפול היחיד בתסנינים תת אפיתליאליים או עכירויות בקרנית המתפתחים בעקבות חשיפה לאדנו-וירוס הוא מתן מתמשך של סטרואידים בטיפות כמו FML או לוטמקס, תוך ירידה איטית, ותוך מעקב תכוף של רופא העיניים שלך. לעיתים יש צורך בטיפול של מספר חודשים, ובמקרים בודדים עד כדי שנה-שנתיים, עד להעלמות מלאה של כל התסנינים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2017 בירור לגבי הסרת משקפיים בלייזר

  פרופסור שלום רב,
  תודה על המידע המפורט באתר.
  אני רוצה לבצע בדיקת התאמה וניתוח לייזר להסרת משקפיים.
  1. מכיוון שאני מתלבטת אם, מתי והיכן לבצע את הניתוח, ולאחר שקראתי את ההסברים שלך, האם ניתן לקבל טיפול מלא על ידך? בדיקת התאמה,ניתוח וליווי ?
  אני מאיזור המרכז .

  2. אני בת 32,רווקה. האם כדאי לחכות עד אחרי סיום הלידות לביצוע הניתוח ? שמעתי מכמה נשים שעברו ניתוח להסרת משקפיים שלאחר הלידה חזר להם המספר.

  כמו כן, אני מרכיבה בערך 11 שנים עדשות מגע במשך הרבה שעות במהלך היום, היו לי מספר פעמים זיהומים בקרנית כתוצאה משימוש בעדשות מגע. לא בדקתי מעל שנה את המספר שלי.לפי מה שאני יודעת המספר הינו מינוס שלוש וחצי בשתי העיניים ב-4 שנים האחרונות.

  אודה על עזרתך,

  תודה רבה,

  שני .

  picasso109
  שלום שני,

  כמובן. אני בודק, מנתח ומבצע את כל בדיקות המעקב אחרי כל המנותחים שלי בעצמי (ולא שולח אותם לרופאים אחרים, או לאופטומטריסטים...).

  אם את יציבה במספר במשקפיים - ניתן לבצע את הניתוח כבר עכשיו. את גם לא יודעת מתי בדיוק תלדי, ומתי תסיימי את הלידות. ככלל - הריון ולידה לא גורמים לעליה במספר, אם המספר היה אמנם יציב לפני ההריון. מי שחושבת שהמספר שלה עלה בעקבות ההריון, זה בגלל שהמספר כנראה לא היה יציב גם קודם, והיה ממילא עולה.

  אם היו לך מספר זיהומים בקרנית בגלל עדשות מגע, אזי אסור לך להמשיך ולהרכיב אותן. אם היית עושה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר - היית נמנעת מזיהומים אלו.

  ישיבה ליד המחשב או הנייד לא תעזור לך להסיר את המשקפיים... פשוט תבואי לבדיקת התאמה. 052-6741425 או 1800-200-222.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/06/2017 שני- קרדיט אבק

  פרופסור שלום המלצת לי כאן על משחת Protopic רכשתי אותה וחל שיפורמשמעותי בעיניים! אני משתמשת בה כבר שבוע האם ניתן להמשיך.להשתמש בה ללא הגבלה? קבעתי אליך תור לשרפ ב6/7, ואני רוצה לדעת האם אתה ממליץ לי להגיע למרות השיפור שחל…? תודה רבה

  שני

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שני שלום רב,

  אני מאוד שמח שהמידע כאן באתר עזר לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/06/2017 צילינדר לא סימטרי ואקטזיה

  שלום רב פרופסור סלומון,
  1.האם צילינדר לא סימטרי הינו גורם סיכון לפיתוח אקטזיה אחרי ניתוח PRK?
  עברתי PTK בשני העיניים בגלל ארוזיות חוזרות (ארוזיה בעין שמאל ממגבת נייר ומעין ימין -איך לא בגלל היחלשות האפיתל מאפקט התלישה של הסרת עדשות מגע רכות יומיות) שתיקנו את הבעיה – לא עברתי PRK בגלל הפחד מהסיבוך הזה. נתוני הקרניות שלי: (המנתח שלי בעיניים בזמנו אמר לי שחבל שלא עשיתי PRK)
  עין שמאל וימין 560 מיקרון כל עין.
  עין ימין -6.25 – עם צילינדר -1-
  עין שמאל- 6.25 – עם צילינדר של 2.25-

  מרשם יציב של לפחות שנה. בזמנו לפני שני ניתוחי PTK שעברתי אמרו לי אצלכם ובעיניים שאני יכול לעבור את הניתוח ללא בעיה(כלומר טיפוגרפית קרנית תקינה).

  2.האם ישנה גדילה מועטה של הסטרומה אחרי PRK שבה הקרנית מתעבה ככה שיוצא שעובי הקרנית הוא לא בדיוק כמות הרקמה שהוסרה?

  3.אני מברך אותך על זה שאתה אומר את האמת על עדשות מגע ועל סיבוכים אפשריים מאקטזיה מלאסיק. עדיף לסבול שבוע ולהנות מביטחון לטווח הארוך.

  ניר

  prk ring
  שלום רב,

  צילינדר לא סימטרי שבו ההבדל בדיופטרים בין הקמירות התחתונה לקמירות העליונה הוא פחות מ 1.6 ד' אינו גורם לאקטזיה. ניתן לבצע ללא בעיה PRK ברב המקרים. באמת לא ברור למה לא עשו לך כבר אז PRK. זה היה פותר את בעיית הארוזיות החוזרות, ומסיר ממך את הצורך למשקפיים או לעדשות מגע.

  אין כל גדילה של הסטרומה לאחר PRK, למרבה המזל, דבר הגורם ליציבות של התוצאה של הניתוח לשנים רבות.

  תודה. אני בהחלט מסכים. אנשים חכמים שמסתכלים קדימה בוחרים לעבור PRK (מרבית האנשים אינם כאלה...). למעשה - אין כל כך סבל בשבוע הראשון, בזכות התוכנית הטיפולית שלנו בשבוע שלאחר הניתוח. הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK היא השיטה הבטוחה ביותר, ואני בטוח שהיא מתאימה כיום גם לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/06/2017 כאב בעין

  שלום,
  אמי בת 67, סובלת מזה כ 3 חודשים מכאבים עזים בעין שמאל. הכאבים החלו באופן די פתאומי והנם בעין אחת – שמאל בלבד.
  עברה בירור אצל 3 רופאי עיניים שלא מצאו דבר וכן אצל ניורולוג כולל בדיקות CT ו MRI שהיו תקינות.
  בבדיקה אצל אחד מרופאי עיניים ציין כי העין יבשה והמליץ על טיפול בתחליף דמעות, אולם לא היה שיפור בכאב גם לאחר תקופה ממושכת.
  שאלתי – האם ניתן לאבחן באופן מדוייק בעיה של יובש בעין והאם יש מקום לטיפול נוסף? האם יובש זה יכול להיות מקור הכאב או שישנם הסברים אחרים?

  love-motion-web-med
  שלום רב,

  כאבי "עזים" בעיניים אינם נגרמים בד"כ מיובש, ויש למצוא סיבה אחרת. סיבות אפשריות לכאבים כרוניים בעיניים יכולות להיות דלקת תוך עינית (uveitis), דלקת של אחד משרירי גלגל העין, דלקת של דופן העין (Scleritis) ודלק של עצב הראייה (Optic neuritis). גם דלקת של מערות הפנים (Sinusitis) עלולה לגרום לכאב מוקרן לעיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/06/2017 בלפריטיס

  האם וכיצד ניתן לאבחן בלפריטיס בוודאות.
  הבן שלי סובל כרגע מנשירת ריסים וגבות, היה אצל רופא עיניים שאמר שיש לו בלפריטיס.
  לאחותו יש אלופיצאה, ובזמנו היא אובחנה בטעות כבלפריטיס, ואחכ החלה גם נשירת שיער.מן הסתם אנו בחרדות גדולים )-:

  אורית

  hidden_eye
  שלום אורית,

  דלקת עפעפיים (בלפריטיס) הא תופעה מאוד נפוצה, ויש לה סיבות רבות, וגם צורות ביטוי שונות. בלפריטיס יכולה להיות תוצאה של זיהום חיידקי כרוני בבלוטות העפעפיים וזקיקי הריסים. בלפריטיס יכולה להיות גם תוצאה של בעיה בייצור השומן בבלוטות מייבומיאן בעפעפיים, דבר הגורם לתהליך דלקתי כרוני לא זיהומי בקצות העפעפיים ובפתחי הבלוטות.

  הסימפטומים של בלפריטיס הם תחושות גוף זר ואי נוחות, צריבה, דקירות, הפרשה רירית והידבקות העפעפיים בבוקר, וכל התלונות הקשורות בעין יבשה. הסימנים של בלפריטיס הם רבים ושונים מאדם לאדם, וכוללים קשקשת על בסיסי הריסים, ריסים הפונות פנימה, ריסים לבנות, נשירת ריסים, כלי דם בקצות העפעפיים, בליטה של פתחי בלוטות מייבומיאן, הפרשה רירית, ולעיתים כלאזיון והורדיאולום (שעורה).

  כל רופא עיניים יכול לאבחן בלפריטיס ולטפל בה. הטיפול קשה , ממושך ולא תמיד עוזר, וכולל הגיינת עפעפיים, תחליפי דמעות, וטיפול נוגד דלקת מקומי וסיסטמי.

  מה שאת מתארת לא קשור בהכרח לבלפריטיס. נשירת שערות במקומות שונים בגוף, כולל הגבות והקרקפת אינם קשורים בד"כ לדלקת בעפעפיים. מומלץ לכן לפנות לרופא עור.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/06/2017 לייזר יאג

  אחרי טיפול לייזר יאג בעין ימין עלה הלחץ התוך עיני מ-18 בד”כ ל-25. האם זה אופייני וזמני או מצריך טיפול קבוע להורדת לחץ?

  יעל

  182926
  שלום יעל,

  מדובר בתופעה זמנית, המצריכה טיפול להורדת הלחץ התוך עיני. את הטיפול להורדת הלחץ והמעקב אחר הלחץ התוך עיני יתן לך הרופא שביצע את ה- YAG laser.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/05/2017 עצב בעין , ראיה כפולה שזזה ,צלקת ברשתית…

  עצב בעין , ראיה כפולה שזזה ,צלקת ברשתית , כאבי ראש מסביב לעין שמקרינים עד איזור אמצע הראש מעל העין והכל בצד שמאל

  שלום ,בהמשך חיפושי אחר פיתרון למצבי אשמח לעזרה
  לא יודע האם יש קשר נסיבתי אך זה המצב
  בן 37 סהכ מגדיר עצמי כחזק בריא אך בשנתיים האחרונות סובל
  לפי בדיקות העיינים שעשיתי יש לי צלקת ברישתית (משהו שנקרא קומבניד המרטומה)
  שנמצאת לא רק ממרכז הראייה
  ההשלכות של זה
  ירידה בראיה ,כפל ראיה אך לא כפי שמצוין פה אלא הכפל בא ליידי ביטוי שלמרות שיש ראיה כפולה אחד מהגופים שאני רואה כפול הוא בתזוזה ולכן גם משקפים פריזמטים לא יכולים לתקן
  כאבי ראש מטורפים

  השאלה שלי היא כזו
  נאמר לי שלא צריך להיות כאבי ראש …הייתי בבדיקות CT ו MRI ואין כלום
  אצל א.א.ג בדיקת סינוסים צד שמאל אין כלום
  בקיצור כל הדרכים הולכות לכיוון הבעיה בעין שמאל

  1.האם למרות שנאמר לי אחרת האם בכל זאת מקור כאבי הראש הן בגלל זה
  2.האם ידוע על דרך לתקן כי בעיקר קיבלתי תשובות זה מה יש תחייה עם זה …אבל לא לקחו בחשבון שזה כואב ללא סוף ..אלא רק שיהיה בעיית ראיה
  3.האם יש סיכוי שבנוסף לצלקת יש לי בעיה במשהו שמפעיל את העין …במקביל

  סליחה על הרישום הארוך אך אני נואש לפיתרון

  eyes of van gogh
  שלום רב,

  צר לי מאוד לקרוא על בעיותיך. בעיות אלו אינם בתחום מומחיותי. כפי שמצויין באתר זה - אני מומחה למחלות וניתוחי קרנית ולחמית (משטח העין החיצוני) ולהסרת משקפיים בלייזר.

  אתה זקוק למומחה למחלות הרשתית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/05/2017 ביצוע ניתוח הסרת משקפיים TRANS PRK

  שלום רב פרופ.
  לאחר למידה של הליך הניתוח ובדיקה בשני מכונים, קבלתי אהחלטה לבצע את הניתוח
  בשני המכונים אמרו לי את הנתונים כפי שהם והמליצו לי על שיטת הPRK .
  אחד המכונים (אסותא) המליץ על שיטת הTRANS PRK שלטענתם יותר מדויקת..
  מקריאה בתשובת שלך שאתה מספק, ראיתי כי אתה פחות ממליץ על שיטת הTRANS מכיוון שהיא פחות מדויקת.
  בכל אופן עצרתי את החלטת הביצוע של הניתוח עד לאחר התייעצות איתך.
  בנוסף אשמח לדעת האם ניתן לבצע אצלכם את הניתוח בהשתתפות עם אחת מקופות החולים ?

  אודה מאוד על תשובתך .

  eye_makeup_so_far_by_laurengibson-d4osuvu
  שלום רב,

  אתה מוזמן לבדיקת התאמה אצלנו בהדסה אופטימל בכל עת. 052-6741425 או 1800-200-222.

  ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר אינם מבוצעים בהשתתפות קופות החולים.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  12/05/2017 האם מכשיר בלייזר בסניף החדש שלכם ברמת גן/תל אביב חדש יותר מתקדם יותר מזה שבירושלים ?

  שלום פרופסור וסליחה על הטירחה
  האם מכשיר הלייזר להסרת משקפיים בסניף החדש יותר מתקדם/מדוייק מהמכשיר בירושלים ?
  תודה
  תודה

  בית גיבור ספורט, מתחם הבורסה רמת גן, רחוב מנחם בגין 7.
  שלום רב,

  שני המכשירים משוכללים ומעולים. המכשיר ברמת גן הוא אמנם מדור חדש יותר ועדכני יותר, אך גם המכשיר בירושלים מעולה. הדבר דומה להבדל בין אייפון 6 ואייפון 7. שניהם מעולים. אייפון 6 היה ועודנו מכשיר מצויין, ועדיין נמכר ברחבי העולם, ויש במקביל גם את אייפון 7 שהוא פשוט יותר מעודכן.

  לדעתי ההחלטה היכן לעבור את הניתוח תלוייה בעיקר בשיקולי הנוחות שלך, הקשורה במקום מגוריך והקרבה למקום בו תרצה לעבור את הניתוח, ואת כל ביקורות המעקב לאחר מכן.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  12/04/2017 דמעות ללא הפסקה

  אני בת 65, דומעת ללא הפסקה וסביבת העין צורבת. זה לא נעים. מה עושים?

  שרה

  eye-of-storm
  שלום שרה,

  דמעת וצריבה בעיניים בגיל 65 הם תוצאה של דלקת כרונית של משטח העין החיצוני (העפעפיים, הלחמית והקרנית). קיימות סיבות רבות לדלקת כרונית במשטח העין. הסיבות השכיחות הן תסמונת העין היבשה, דלקת עפעפיים כרונית או דלקת אלרגית של העיניים. סיבה נוספת לדמעת מרובה היא היצרות או חסימה של דרכי הדמעות (התעלות דרכן הדמעות מתנקזות מהעיניים אל שק הדמעות ומשם אל חלל האף).

  לכל אחד מהמצבים הללו יש תסמינים וסימנים יחודיים, ולכל מצב יש טיפול מתאים. אנא פני לרופא עיניים מומחה לקרנית או למומחה לעפעפיים ודרכי הדמעות (אוקולו-פלסטיקאי) לקבלת אבחנה וטיפול.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/03/2017 אינטרהלסיק או prk

  שלום, מקריאתי את המלצותיך נראה כי אתה ממליץ פחות על אינטרלסק בשל והסיכונים לטווח הארוך, אך הבנתי שזה תלוי בעובי העדשה ואין לי ממש אפשרות בחירה. בבדיקה שעשיתי נמצא עובי הנמוך מ 5 כך שהבנתי שאני יכולה לעבור רק ניתוח בשיטת לסק, ממנו אני חוששת מאוד!
  אודה מאוד לתשובתך בהקדם

  Picasso_B_1063
  שלום ורד,

  התכוונת לעובי הקרנית (ולא לעובי העדשה). כ"כ אני מניח שעובי הקרנית היה פחות מ-500 (ולא נמוך מ-5). בכל אופן - אם הקרנית שלך דקה, ניתוח לייזר בשיטת LASEK  או PRK (שני שמות נרדפים לאותה שיטה) הוא הניתוח המומלץ עבורך. אין לך כלל ממה לחשוש. הניתוח אינו מורכב, ובשיטות המבוצעות כיום - תקופת ההחלמה עוברת בד"כ ללא בעיות מיוחדות.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה: 1800-200-222 או 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/03/2017 משקפיים לראיית טלוויזיה לעין ימין.

  בעין ימין עשיתי ניתוח לסגירת חור ברשתית, בתאריך 11/12/2016 וניסגר החור ואני עדיין רואה מטושטש מאד וגם מספרים גדולים אני לא רואה. בעין הבריאה השמאלית אני רואה 6/6 מרחוק וזקוקה למשקפי קריאה. הייתי בבדיקה אצל אופטומטריסט אשר אמר לי שאין אפשרות לשפר את הראיה בעין ימין ע”י משקפיים בשל הפער הגדול בין עין ימין לעין שמאל. האם ישנה אפשרות ע”י מס’ גדול מעל 6 של משקפיים לעין ימין שימקד שוב את הראיה לרשתית כדי לראות שוב בעין הימנית. או שהקביעה של האופטמטריסט היא קביעה סופית ואין מה לעשות בעין ימין .

  picasso-homer
  שלום רב,

  לא ברור לי האם ניתן להגיע לחדות ראייה מיטבית של 6/6 או קרוב לכך, בעזרת תיקון אופטי כלשהוא בעין הימנית. בעיקרון - פער גדול של מספרים בין 2 העיניים ניתן לתיקון ע"י עדשות מגע רכות או קשות, או ע"י ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. זאת בתנאי שחדות הראייה המיטבית המתוקנת היא אמנם טובה. אם בגלל פגיעה ברשתית לא ניתן כלל להגיע לחדות ראייה טובה, אין טעם בעדשות מגע או בניתוח לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/03/2017 חשד לגלאוקומה

  שלום רב פרופ׳,
  נבדקתי אצלך בתחילת חודש דצמבר האחרון, שמי גיא ואני נמצא בחרדות כבר מספר ימים, אשמח לקבל ממך תשובה בנוגע לחשד שמטריד אותי כל-כך.

  לפני שבוע בדיוק התפרץ אצלי כאב ראש נוראי ופתאומי יש לציין, שעבר בעזרת אופטלגין, מאז אני חש דקירות חזקות אבל חולפות בחלק הפנימי של העין, כאב חד שמגיע פתאום וחולף אחרי שניה. יכול לא להופיע יום שלם, ולהיפך יכול להופיע בתדירות גבוהה יותר, אבל תמיד זה עניין של מספר שניות. בנוסף אני חווה בשתי העיניים רעד רציני מאוד של העפעפיים בפרט ומסביב לעיניים בכלל, ממש אפשר לראות את זה במראה. עין ימין בלבד גם קיבלה יומיים אודם ממש שקל שחלף גם הוא לאחר שעה או שעתיים לערך. ובכל השבוע הזה אני חווה כאב ראש (הפעם נסבל) חולשה, ומדי פעם בחילות, אבל ללא הקאות. חיפשתי קצת באינטרנט והגעתי לאתר של כללית ושירותי מכבי לעמוד של גלאוקומה, בשני האתרים מתארים די במדויק את הסימנים שאני מרגיש כגלאוקומה צרת זווית שמתפתחת במהירות. אגב מצויין שם שמי שמתפרץ אצלו גלאוקומה כזו יבחין גם בראיית הילה בצבעי הקשת מסביב לפנסים או אורות, לפיכך עשיתי לעצמי גם את הבדיקה הזו (עם הפנס של הפלאפון ופנס של תאורת הרחוב שלי) ובוודאות אני מבחין בהילה זו באופן ברור. כשהבנתי שאני ״מחזיק״ כמעט בכל הסימנים האפשריים כחשד למחלה זו ניגשתי למיון הקרוב לביתי (מאחר והתורים לרופא בקהילה די רחוקים) שם הרופא בדק לי לחץ והוא נמצא תקין לדבריו (16 בשתי העיניים) והוא ביצע בנוסף בדיקה מקיפה (ללא הרחבה) עם זכוכית מגדלת של עצב הראייה והדיסקה ונאמר שהכל תקין, מיד אחרי זה שוחררתי לביתי. שאלתי היא כזאת: האם לדעתך יש לי משהו שקשור למחלה הזו או שאני יכול להיות רגוע ו״לחכות״ שמצבי ישתפר? אם הלחץ בעין תקין, ויש לי משהו שקשור למחלה הזו, הרופא במיון היה מבחין בזה? במקרה שגלאוקומה פתאומית פורצת, זה דבר שאני אישית אמור להבחין או להרגיש בו מיד עקב כאבי תופת כמו שמתואר במאמרי האינטרנט? שוב, ברגע שהלחץ תקין, איך מזהים ומאבחנים בכלל את המחלה? מצטער על אורך ההודעה אבל אני אשמח אם תשפוך לי קצת אור על הנושא הזה שלא נותן לי מרגוע בשבוע האחרון.

  בנוסף אציין שאני קצר ראייה 1.5 בעין ימין עם צילינדר, ו1.75 בעין שמאל. עברתי גם ב-6.10 אירוזיה בעין שבעקבותה הוזרקו לי פעמיים זריקות תוך עיניות לעין ימין שלדברי הרופאים היו זריקות של ויטמין c.

  תודה רבה רבה, אשמח ואחכה בקוצר רוח לתשובתך.
  גיא, 26.

  confused
  שלום גיא,

  שני דברים: אחד - אין לך גלאוקומה (וקרוב לודאי שגם אין לך מחלה כלשהיא אחרת בעיניים). שניים - אתה זקוק לחופשה. עכשיו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/03/2017 כאבי עיניים, עמוק בתוך העיין

  שלום, מזה שנים רבות אני סובלת מכאבים עיניים עזין שלעיתים מתפתחים גם לכאבי ראש. זה יכול להימשך מספר שעות, עד מספר ימים. הרבה פעמים עין שמאל כואב יותר מימין, סוג של כאב מפמפם.
  כשזה קורה, זה משתקף אותי.
  רופא העיניים אומר שיש לי פסילה סמויה שיתכן וגורמת לזה.
  מה עושים?

  sunset-eyeball
  שלום רב,

  הולכים ונבדקים אצל רופא עיניים... יש כל כך הרבה סיבות לכאבים בעיניים, וצריך לבדוק כדי לדעת את הסיבה ולהציע טיפול מתאים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/02/2017 עינים עם אדמומיות וגרויי סביבם

  לאחרונה לערך כחודשים מופיע לי הלוך וחזור אדמונית מסביב לענים בעפעפים החיצונים ובצידי העין.
  אני מרכיב עדשות כ30 שנה.
  לפני כ 8 חודשים אובחנתי(מייד בהדבקה)כנשא h/i/v הנני מטופל מאז בשתי תרופות.
  emtriver teva 241 mg
  tivicay 50 mg
  הנני במצב אנדידקטיבל ובמצב טוב .
  רציתי לדעת אם אוכל להגיע ליעוץ?

  קשתית כחולה
  שלום רב,

  כמובן. אתה מוזמן לבדיקה.

  לקביעת תור למרפאתי בהדסה עין כרם אנא התקשר ל- 02-6778899 או ל- 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/02/2017 ניתוח PRK ועדשות מגע

  אני סובלת מקוצר ראיה ולא מסוגלת ללכת עם עדשות מגע. אני מצליחה להרכיב אותן ללא כל קושי, אך לאחר זמן קצר הן מתחילות להציק לי והמצב הולך ומחמיר. טיפות של דמעות מלאכותיות עוזרות בהתחלה אך לאחר כמה שעות אני צריכה לטפטף כל דקה, שזה בלתי אפשרי כמובן ואני חייבת להוציא את העדשות במידית. לא מדובר במצב של אי-נוחות, אלא בכאבים של ממש, כאשר אנני מצליחה להחזיק את העיניים שלי פקוחות. ניסיתי לעשות בירור בנושא אצל רופאי עניים ואופטומטריסטים, אבל לא נמצא שום הסבר למצב.

  היום היתי בבדיקת התאמה לניתוח לייזר בקליניקה אחרת ונמצאתי מתאימה רק עבור שיטת ה- PRK. אני יודעת שלאחר ניתוח כזה חייבים להרכיב עדשות כמה ימים באופן רצוף. כשתאירתי לרופא את הקושי שלי הוא “הרגיע” אותי באמירה שלאחר הניתוח יהיו לי כאלה כאבים שאני פשוט לא אשים לב לעדשות.

  האם זה בהחלט כל מה שיש כרגע להציע לי בהינתן המצב או שכדאי לי לבוא לביקור אצלך, שאולי יהו לך פתרונות נוספים?

  בטי

  דמעות1
  בטי שלום רב,

  פשוט מאוד - בואי אלינו ובצעי אצלנו את הניתוח בשיטת PRK. לא נראה לי שתסבלי מכאבים.

  לאחר הניתוח בשיטת PRK כפי שהוא מבוצע אצלנו, לא סובלים בד"כ מכאבים. תיתכן תחושת אי נוחות, תחושת יובש או מעט צריבה, אך בזכות הפרוטוקול הטיפולי שלנו מרבית האנשים לא סובלים כלל, וחלק מהאנשים סובלים תחושת אי נוחות קלה בשבוע הראשון לאחר הנתוח.

  את מוזמנת לקבוע אצלנו בדיקת התאמה: 1800-200-222.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/02/2017 קביעת תור בשר”פ

  אני רוצה להגיע להתייעצות לגבי קרטוקונוס, אובחנתי כשהגעתי לבדיקת התכנות להסרת משקפיים בלייזר.
  השאלה אם צריך להגיע עם בדיקות לפני? מיפוי וכדומה, או שהכל מתבצע אצלכם.
  תודה!

  גיא

  תמונה 8
  שלום גיא,

  כל הבדיקות מתבצעות אצלנו, כולל מיפוי של הקרנית. יחד עם זאת מומלץ להביא את כל הבדיקות הקודמות שנעשו לך, ובעיקר תוצאות של בדיקות רפרקציה (המספרים במשקפיים) בעבר, ומיפויי קרנית מהעבר אם יש לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/02/2017 מיקרופטלמיה

  שלום, אני בן 37 נולדתי עם עין עצלה מלידה:
  מיקרופטלמיה.
  אני לא רואה בכלל בעין שמאל, רואה רק אור וצלליות למרחק של חצי שמטר בערך
  אני לובש עדשה סקלראלית לצורך האסטיקה בלבד.
  רציתי לדעת האם קיים טיפול / טכנולוגיה חדשה שמאפשרת טיפול כלשהי לבעיה שלי?

  שי

  416-Large
  שלום שי,

  למרבה הצער אין כל דרך לעזור לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/02/2017 עלות ניתוח לייזר להסרת משקפיים..

  שלום
  אני בן 32 , יש לי מינוס 2 ואני מעוניין לעשות ניתוח לייזר..
  רציתי לשאול מה העלות של הניתוח..

  משה

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום משה,

  לבירור מידע על עלויות אנא צור קשר ב- 1800-200-222.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/11/2016 ביצוע impression cytology

  פרופ’ סולומון שלום,
  מזה כשנה אני סובלת מגידול אפיתל על הקרנית בשתי העיניים. בשלב זה לא נקבע מה הגורם לבעיה (האם מדובר ב-LSCD, OCP, צמיחה נאופלסטית[בסבירות נמוכה] או גורם כלשהו אחר). אני מטופלת בבי”ח שיבא ופרופ’ ברקת הפנתה אותי לביצוע impression cytology במרפאתך.
  הייתי רוצה לדעת האם אתם מבצעים את הבדיקה המדוברת?
  במידה ולא, האם תוכל להמליץ על גורם שכן מבצע אותה (בארץ ובחו”ל)?
  במידה וכן, כיצד ניתן לקבוע תור במרפאתך לביצוע הבדיקה וקבלת חוות דעתך בנוגע למקור הבעיה ודרכי הטיפול בה?
  בברכה,
  גלית

  TAM_ParrotFishEye_big
  שלום גלית,

  בדיקה זו אינה מבוצעת אצלנו. למעשה בדיקה זו אינה יעילה לאבחון תהליכים גידוליים באפיתל הקרנית. בד"כ ניתן לעשות את האבחנה של כל המצבים שהזכרת בשאלתך באמצעים קליניים רגילים. אם מדובר בנגע משמעותי ניתן להסירו בניתוח קצר ולשלוח אותו לבדיקה פתולוגית כמקובל.

  מידע על קביעת בדיקה במרפאתי נמצא בדף "צור קשר" באתר זה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/11/2016 מיצמוץ וכיווץ העיניים.

  שלום רב, אני סובל מאז הילדות מכיווץ ומצמוץ בעיניים, הדבר גורם לחוסר נוחות, לכיווץ שבעיקר מגיע מהאיזור התחתוןן של העין, בעיקר כאשר חפץ או גורם כולשהו מתקרבלפנים ובפרט לעיניים שלי.
  עד היום אף רופא לא יכל לקבוע מה מקור הבעיה, כאשר אני משפשף את העין אני מרגיש הקלה, אך לזמן מועט.
  כאשר אני מרוכז איני מרגיש זאת, ואני לא בטוח שהדבר נובע מעייפות, משום שהתגובה של כיווץ העין יכולה להגיע גם בזמן של עירנות.

  אשמח לתשובה, שתאפשר לי להגיע לבדיקה וטיפול. יש לציין שעברתי ניתוח השתלת קרנית (בעקבות קרטוקונוס) וניתוח לתיקון פזילה.

  ברוך

  HorusGallery_2x2
  שלום רב,

  מצמוץ מוגבר וכיווץ העפעפיים יכול להיות תגובה לדלקת כרונית קלה וממושכת של העין. זו יכולה להיות גם תגובה נפשית, תוצאה של הרגל כפייתי, או תוצאה של מתח נפשי וכו'. לעיתים טיפול בתחליפי דמעות, או טיפול נוגד דלקת יכול לפתור את הבעייה. לעיתים אין לבעיה זו פתרון.

  בכל אופן מומלץ לפנות למומחה קרנית, אצלו עליך להיות במעקב מתמשך וקבוע בגלל שאתה מושתל קרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/11/2016 מחיר

  שלום.רציתי לשאול כמה עולה הניתוך לייזר?האם יש הנחה לחיילים?

  רון

  dollar-signs
  שלום רון,

  מידע על עלויות הניתוח, הנחות לחיילים, וקביעת מועד לבדיקת התאמה (הנעשית ללא תשלום וללתא התחייבות) תוכל לקבל אצל מזכירתי בטלפון 052-6741425 או במכון שלנו הנקרא "הדסה אופטימל", הנמצא במתחם הגן הטכנולוגי מלחה, בטלפון 1800-200-222.

  למידע על יצירת קשר לחץ כאן.

  למידע על דרכי הגעה אלינו לחץ כאן.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/10/2016 קרוס לינק

  שלום רב,

  אני בת 32 סובלת מקרטקונוס מעל 10 שנים.
  לאחר שתי לידות מצב הקרטקונוס החמיר.
  הייתי אצל מומחה קרנית בהדסה ונאמר לי לעשות כעת מיפוי, וכן בעוד 5 חודשים
  ולאחר מכן יוחלט אם עלי לעבור טיפול קרוס לינק.
  רציתי לשאול:
  1. האם עלי להימנע בתקופה זו להכנס להריון?
  2. האם ניתן לבצע טיפול קרוס לינק בהריון?

  תודה רבה

  large
  שלום הדר,

  ידוע שהריונות עלולים להחמיר קרטוקונוס, ולכן כדאי לשקול ביצוע קרוס לינקינג לפני כניסה להריון הבא. במהלך ההריון עצמו לא מומלץ לבצע קרוס לינקינג או כל טיפול אחר שאינו דחוף, ויש לדחות אותו עד לאחר הלידה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/10/2016 דלקת עיניים אחרי ניתוח עפעפיים

  שלום לך
  לפני כמעט שבועיים עברתי ניתוח להסרת עור עודף בעפעפיים. קיבלתי משחת Alcon וטיפות Genteal.
  העפעפיים בסדר גמור, אבל העיניים שורפות וקצת אדומות ונראה לי שיש לי דלקת. האם אני צריכה להשתשמש בטיפות אחרות ?
  תודה, גליה

  326824855_66786697f4
  שלום רב,

  ניתוחי עפעפיים פעמים רבות גורמים להגדלת המפתח בין העפעפיים ולהופעת יובש בעיניים כתוצאה מאידוי מוגבר של הדמעות. התגובה ליובש בעיניים היא בהתפתחות תהליך דלקתי כרוני, כמו שיש לך כעת. הטיפול ביובש בעיניים מורכב מתחליפי דמעות, טיפול נוגד דלקת הניתן בטיפות, ולעיתים אף יש צורך בחסימת דרכי ניקוז הדמעות.

  מומלץ לפנות להתייעצות עם רופא עיניים מומחה לקרנית.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/10/2016 עין פגועה

  לפני 11 שנים בני נפצע בעין מחץ וקשת ומאז הוא בקושי רואה באותה העין. בסיכום ביקור מבית חולים כרמל נכתב שהיה ארוזיה + פיברין + היפמה + מידריאסיס – עם קרעים עדינים בספינקטר והאישון מאז מורחב. במשך 11 שנים אנחנו הולכים לביקורות כדי שלא יחמיר אך מצב הראייה מחמיר וגם העין שהיתה נחלשה בעקבות המאמץ. בני לא רואה טוב מה כתוב על הלוח למרות שהוא יושב בשורה הראשונה בכיתה. במשך 11שנים נאמר לנו שאין מה לעשות וכך הוא יצטרך לחיות. האם יש טיפול או ניתוח שאפשר לעשות על מנת לשפר את ראייתו של בני? תודה מראש על העזרה.

  אפרת

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום אפרת,

  ניתן לבצע ניתוח לתיקון האישון, ע"י תפר ממושך מעגלי האוחז בשולי האישון, והיוצר לאחר קשירת הקצוות אישון צר, פעולה הנקראת iris cerclage. מדובר בנתוח מורכב, המתבצע בד"כ לאחר הסרת העדשה, במקרים בהם נפגעה גם העדשה ונוצר קטרקט. אם לא נוצר קטרקט והעדשה שקופה, ניתוח כזה קשה יותר או לא ניתן לביצוע, מכיון שעלולה להיות פגיעה בעדשה ויצירת קטרקט במהלך החדרת התפר לשולי האישון.

  אפשרות נוספת היא ע"י שימוש בעדשות מגע מיוחדות. ניתן להשתמש בעדשת מגע "צבעונית", שבה יש ציור של איריס עם פתח מרכזי צר המדמה אישון. בנוסף יש עדשות מגע כהות (tinted contact lens) שעשוייה לעזור בהפחת הסנוור בעין.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/09/2016 הבת שלי חיילת האם אפשר לטפל בה

  הבת שלי מתגייסת בימים אלו יש לה משקפיים מגיל קטן ועולה לה המס כל כמה זמן יש לה קוצר ראיה כרגע עומד על 7 ויש לה צילינדר האם בכל זאת שהיא חיילת תיהיה אפשרות לנתח אותה היא מאוד סובלת בגלל המס הגבוהה

  eyeball-clipart-eye-md
  שלום רב,

  ניתן לבצע ניתוחים להסרת משקפים בלייזר תוך כדי השירות הצבאי. אם המספר עדיין לא התייצב, והוא ממשיך לעלות - אין עדיין התאמה לניתוח. לאחר השמספר התייצב למשך שנה לפחות, ניתן לפנות לבדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/08/2016 צבא וניתוח לייזר

  שלום,
  אני בן 19 לפני גיוס ויש לי בכל עין -3.25 וצילינדר 2 אמרו לי שבמידה ואני עושה לייזר זה מעלה פרופיל וזה בדיוק מה שאני רוצה, השאלה היא כזו:נגיד לדוגמה אני עושה קורס צלילה או ניגש לגיבוש של השייטת הלחץ של המים יכול להשפיע לי על העין? וכמה זמן לוקח לעין להגיע להחלמה מלאה?

  רון

  hayalim_night_C
  שלום רון,

  לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK, שהיא השיטה המומלצת למי שמתכוון להתגייס ליחידה קרבית, תוכל להשתתף בכל הפעילויות שציינת, כולל קורס צלילה וגיבוש של השייטת. בשיטת PRK מבוצע שיוף של הקרנית ללא חיתוך, ולכן אין כל חשש לפגיעה בעין כתוצאה מחבלה כלשהיא. לחץ המים לא ישפיע על הקרנית לאחר הניתוח.

  תקופת ההחלמה לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK היא של 5-7 ימים. בתקופה זו יש עדשת מגע טיפולית בכל עין. בתקופה זו יש להימנע מספורט מגע (משחקי כדור, אומנויות לחימה, שחייה וצלילה). לאחר הסרת עדשות המגע, המתבצעת 5-7 ימים לאחר הניתוח, אפשר בד"כ לחזור למרבית הפעילויות הספורטיביות.

  חודש לאחר הניתוח תקבל מאתנו מכתב המציין שעברת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, ומציין את חדות הראייה העדכנית שלך. את המכתב תוכל לשלוח ל"מיטב", ושם יעדכנו את הפרופיל הרפואי ל-97 (אם אין לך סעיפי בריאות אחרים).

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/08/2016 האם ניתן לקצר את משך הזמן של דלקת ויראלית בעין מ

  לפני שישה ימים התעוררתי עם עין שמאל אדומה ומגרדת. כשזה לא חלף רופא המשפחה אשר נתן לי דקסיאמיצין. כשמצבי החמיר הופניתי על ידו למיון עינים בבלינסון שם אובחנה דלקת ויראלית ולא חידקית. מצבי מחמיר כי גם העין הימנית נדבקה ואני ממש מיואש. קראתי את מאמרך באתר זה ויאושי גבר. שאלתי היא האם ביקור במרפאתך עשוי לקצר את סבלי?

  halloween-makeup-art-kikki-thumb640
  שלום רב,

  ביקר במרפאתי לא יקצר את סבלך. דלקת ויראלית הנגרמת בגלל נגיף אדנו (Adeno-virus) נמשכת בד"כ 2-4 שבועות בשלב החריף. חלק מהאנשים נכנסים לשלב כרוני שנמשך מספר חודשים, ומתבטא בתסנינים (צברים של תאי דלקת) בקרנית. עלייך להיות במעקב רופא עיניים בקהילה, ולהתאזר בסבלנות. אין טיפול לדלקת ויראלית, אבל במקרים מסויימים בהם התגובה הדלקתית בקרנית קשה במיוחד, או שיש סיבוכים אחרים (כגון קרום בחלק הפנימי של העפעפיים) - ניתן לשקול טיפול מקומי בטיפות סטרואידים. טיפול זה ניתן על פי שיקול דעתו של רופא העיניים. טיפול זה גורם להקלה מהירה מאוד, אך אז יש לקחת אותו לתקופה ארוכה, תוך ירידה איטית במינון הטיפות.

  רופא המשפחה הוא לא הכתובת הנכונה לטיפול בדלקת בעיניים, ומומלץ לפנות לרופא העיניים בקופת החולים שלך.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/08/2016 חיידקים בעיניים

  נדבקתי בחיידק בקטרייאלי , עוברת תהליך טיפול באנטיביוטיקה אבל עדיין לא עבר
  אודה אם תיצור קשר

  picasso-homer
  שלום רב,

  אני בטוח שה"חיידק הבקטרייאלי" (או הבקטריה החיידקית) יגיב במהרה לאנטיביוטיקה האנטיביוטית שאת לוקחת...

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/08/2016 טיפות מקסידס- תופעות לוואי

  קיבלתי טיפות מקסידקס וראיתי בעלון שאחת מתופעות הלוואי היא אבדן ראיה. מה זה אומר? אבדן ראיה זמני או קבוע? ובנוסף- זו תופעה מאד חזקה ומפחידה- האם התרופה יכולה לגרום לעיוורון? אני רוצה לציין שקיבלתי אותה מרופא עיניים שבדק אותי לפני כן ואין לי לחץ תוך עיני

  Third Eye _2, b
  שלום רב,

  מידע המופיע בעלון למשתמש בכל תרופה כולל בד"כ תופעות לואי רבות, גם אם הן נדירות. מקסידקס הוא סטרואיד. שימוש לא זהיר בסטרואידים עלול לגרום לגלאוקומה משנית, להחמרה של זיהום חיידקי קיים, להחמרה של הרפס קיים, להפרעות בריפוי פצע, ולבעיות נוספות. אבל אם התכשיר ניתן ע"י רופא עיניים שבדק אותך, ושימשיך לעקוב אחרייך במשך כל תקופת הטיפול  - הרי שאין לך סיבה לדאגה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/07/2016 עברתי ניתוח קטרקט

  עברתי ניתוח קטארקט והשתלת עדשה, 21.6.16 בעין אחת ו- 15.6.16 עין שניה. אבל מאז אני כאילו משתגעת אני סובלת מכאבי ראש חזקים מאוד.

  אני כאילו לא מאמינה שאני רואה , המוח לא מעכל שאני רואה, פתאום אני בוכה המון ולא מוצאת את עצמי צועקת ולא נעימה לסביבה שלי פתאום עוצמת את העיניים בכדי ללכת ולתפקד. כאילו לא מצליחה להשתלב עם הראיה!!! מה עושים????

  לורי

  c0f48ca6840650046753b36d2979b48b1424792131_large
  לורי שלום רב,

  צר לי לשמוע על תחושותייך, אך האתר הזה לא עוסק בבעיות הקשורות בקטרקט וניתוחי קטרקט.

  אנא פני בהקדם לרופא/ה המנתח/ת שלך לבירור הסיבה לתחושותייך.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/07/2016 היתייעצות לגבי הסרת משקפיים

  שלום אני רוצה לעשות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ויש לי צלקת בקרנית ורציתי לדעת עם זה מסוכן לעשות או שהתוצאה תיצא שלילית ומה הסיכון אם תוכל לעזור לי אשמח

  חן

  A
  שלום חן,

  כעיקרון ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר גם כאשר יש צלקת בקרנית. יש לבדוק מהו מיקום הצלקת, גודלה, העומק שלה בתוך הקרנית, וההשפעה שלה על מיפוי הקרנית. בדיקות אלו מבוצעות כחלק מבדיקת ההתאמה, ורק אז נדע מהם הסיכויים להצלחה בניתוח.

  אתה מוזמן לקבוע תור לבדיקת התאמה אצלנו.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/07/2016 אי נוחות בעין

  שלום רב!
  כבר שבועיים אני מרגישה תחושה של אי נוחות בעין שמאל , שמתי לב שבבקרים אני קמה שוטפת פנים ואז יש אודם בצד הימיני של העין “במשולש” ומטה , הכוונה ללחמית לדעתי , היא אדומה …ותחושת אי נוחות בעין , שממשיכה לאורך היום ומציקה לי , כשפניתי לרופא עיניים לא ראתה עצם זר, ונתנה טיפות דטאמיצין , שלא עזר, ולאחר מכן מקסידקס, שלא עזר גם כן, אז עברתי לעוד חוות דעת של רופא שנתן טיפול של מקסידקס, אך עדיין התחושה של האי נוחות לא נעלמה ומטריד כבר שהעין לא חוזרת לעצמה , אשמח אם תוכלו לעזור לי.

  ליטי

  eye-art
  ליטי שלום רב,

  אי אפשר לאבחן מדברייך מהי בדיוק הסיבה לתחושת הגירוי בעין, וקצת קשה לעזור לך דרך האינטרנט... את מוזמנת להיבדק במרפאתי.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/06/2016 גרוי אלרגי תמידי של הלחמית – בת 12

  פרופ’ סלומון שלום רב
  הגירוי שבנושא נמשך כבר כ 8 שנים את בתי, נחלש בחורף, הרבה פעמים קשה לה לפתוח עיניים באור ובשמש.
  עד היום קיבלה אסטרטואידים
  בהתחלה הבטיחו לנו שזה יעבור בגיל 6 אחרי זה בגיל 8 והנה היא כבר בת 12 וזה לא עובר.
  העיניים אדומות רוב הזמן ורואים בהם קווים / עורקים

  swimming-eyes-margie-byrne
  שלום רב,

  דלקת אביבית של הלחמית נמשכת שנים רבות, ובד"כ חולפת רק לקראת גיל ההתבגרות. הטיפול במחלה זו כיום הוא ע"י משחת Protopic המכילה תרופה בשם Tacrolimus. טיפול זה הניתן אחת ליום, בעיקר בעונות החמות של השנה, בטוח יותר מהטיפול בסטירואידים, ובעל יעילות רבה יותר לטווח הארוך. מומלץ להתייעץ בנושא זה עם רופא עיניים מומחה למחלות קרנית.

  לחצי כאן לצפייה בסרטון של ראיון שלי בנושא עם פרופ' קרסו.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/06/2016 קרנית דקה ומעוותת

  שלום פרופסור סלמון !
  רציתי לשאול אם יש עדשות מיוחדת לבעלי עיניים עם קרנית דקה ומעוותת?
  אמרו לי בבדיקת התאמה שהקרנית שלי לא עגולה וזה חשד לקרוטוקונוס ושאני לא יוכל לעשות את הסרת לייזר בעיניים והייתי במעקב שנה ושום דבר לא השתנה מאז..
  (המספרים שלי זה בעין שמאלית 8 וחצי וימינית 7 וחצי.)
  לפני שנה הגעתי אלייך להדסה עין כרם ואמרת לי שאין לי שום חשד לקרוטקונס ומספר שלי יציב כבר שנה וחודשיים..
  בשביל חשד לקרוטוקונוס צריך להשים עדשות קשות כדי לעצב קרנית שתהיה עגולה? מה אתה ממליץ?

  תודה, שולמית

  eye-art-photo
  שלום רב,

  אם אין לך קרטוקונוס והמספר יציב - הרי שאת יכולה לנסות כמו כל אחד אחר משקפיים, או עדשות מגע רכות, או לשקול הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/06/2016 לייזר לחייל

  אני חייל קרבי בן 20 עם מספר בסביבות 2 בעיניים (לא מרכיב משקפיים ועדשות ) ורציתי לדעת איזו שיטה עדיפה לי לניתוח וכמה היא תעלה ? תודה.

  ניסן

  hayalim_night_C
  שלום ניסן,

  השיטה המתאימה ביותר לחיילים להסרת משקפיים בלייזר היא שיטת ה- PRK.

  למידע נוסף באתר זה על הניתוח - לחץ כאן.

  למידע על עלויות וקביעת בדיקת התאמה - לחץ כאן.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/06/2016 דלקת בעין אחת

  שלום רב

  אני חיילת סובלת מדלקת בעין ימין כבר 7 חודשים.
  טופלתי בטיפות שונות ואף סטרואידים.בבדיקת אלרגיה נשללה האפשרות של אלרגיה לחומרים שבסביבה.כיום העין קטנה מהעין הבריאה והעפעף שמוט.רופא עיניים אמר שיש שאריות של הדלקת ואין טיפול .
  האם יתכן שאין טיפול לדלקת מתמשכת והאם יש מצב לנזק בלתי הפיך לעפעף?
  תודה.מור

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  מור שלום רב,

  קיימות סיבות שונות לדלקת חד עינית כרונית, שהנפוצה בהן היא הרפס של הקרנית. העפעף שמוט כתגובה לדלקת המתמשכת. מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה לקרנית לקבלת אבחון וטיפול נכון.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/06/2016 אדנו וירוס

  בס״ד
  סובל כ-8 חודשים מתסנינים בקרנית לאחר אדנו וירוס , מטופל בטימולול מאחר ואני מגיב לסטרואידים , ולוטמקס , הפסקתי את הטיפול כ- 4 פעמים לאחר שהקרנית הייתה זכה. ולאחר מכן התסנינים חזרו. כי ושם עדיין שם טיפות ומוריד במינון בתקווה להחלמה מלאה בעזרת ה׳.
  הבנתי שיש שימוש ב ציקלוספורין
  וברסטזיס , תוכל לפרט לי על זה בבקשה ?

  אבי

  EYE_MILAGRO_176173326_std
  אבי שלום,

  הטיפול שאתה מקבל הוא הטיפול הטוב ביותר שניתן לתת לך במצבך - מתן טיפול מקומי בסטרואידים למספר שבועות, תוך ניסיון להורדה הדרגתית ואיטית במינון, עד להפסקתם. אם התסנינים חוזרים - יש לחזור שוב ולשים סטרואידים, ושוב לרדת איתם בהדרגה. בסופו של דבר התסנינים יעלמו. תהליך זה יכול להימשך עוד מספר חודישם ואין לך ברירה אלא להתאזר בסבלנות.

  ציקלוספורין A (רסטאזיס) פחות יעיל לטיפול בתסנינים בקרנית בגלל אדנו-וירוס.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  עמוד 1 מתוך 212

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.