להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • צור קשר

  לקביעת תור למרפאה של פרופ’ אבי סלומון

  carnit.co.il

  carnit.co.il

  ניתן לקבוע תור לביקור במסגרת המרפאות הציבוריות או במרפאות השר”פ במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה עין-כרם. לביקור רצוי להביא מסמכים רפואיים ותוצאות בדיקות קודמות, מידע על תרופות כלשהן הנלקחות דרך קבע אם יש כאלו, וכן מיפוי ממוחשב של הקרנית (אם מדובר בקרטוקונוס). כ”כ מומלץ להביא את המשקפיים הנוכחיות, ומשקפי קריאה אם יש כאלו.

  לקביעת תור למרפאה הציבורית: 02-5842111

  לקביעת תור למרפאת השר”פ: 02-6778899

  למזכירתו של פרופ’ סלומון (מיה): 052-6741425

  למידע ושירות לקוחות בנושא הסרת משקפיים בלייזר, התקשרו ל 050-6398873

   


  לבדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר התקשרו  050-6398873

   

  הסרת משקפיים בלייזר מתבצעת במכון “עין טל הדסה” (לשעבר – הדסה אופטימל).

  התקשרו ל- 050-6398873  לקביעת בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר, או ל 5023*.

  ניתן לקבוע תור לבדיקת התאמה לקראת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר באחד משני המיקומים:

  בנין MDC (קומה 4) ברמת החייל, רח’ הברזל 15, תל אביב (מול אסותא). חנייה בתשלום בבנין.

  הדסה עין כרם ירושלים, בבניין האשפוז החדש ע”ש דוידסון (במפלס הכניסה, במסדרון המחבר את מעליות המגדל עם הקניון). חניה בתשלום בבנין החניה הצמוד למגדל האשפוז.

  עין טל הדסה לוגובדיקות ההתאמה מתבצעות בשני המרכזים. בדיקת ההתאמה קפדנית ומקיפה, והיא כוללת בדיקת משקפיים ע”י אופטומטריסט/ית, מיפויים ממוחשבים של הקרנית, בדיקת רופא עיניים מקיפה והסבר מפורט על תהליך הסרת המשקפיים בלייזר. יש לשריין כ-3 שעות לכל התהליך. בדיקת ההתאמה מבוצעת ללא תשלום וללא התחייבות כלשהיא מצידו של הנבדק. לבדיקת ההתאמה חובה להביא את המשקפים שלכם, ורצוי מאוד להביא את מרשמי המשקפיים הקודמים של השנה האחרונה (את אלו ניתן להשיג מהאופטומטריסט שלכם). ללא מידע על המשקפיים הקודמות שהותקנו לפני לפחות שנה ממועד הבדיקה – לא נוכל לקבל אותכם לבדיקה. מרכיבי עדשות מגע רכות צריכים להסירן לפחות 24 שעות לפני הבדיקה, ומרכיבי עדשות קשות צריכים להסירן לפחות 3 ימים לפני הבדיקה. אם יש היסטוריה רפואית של מחלות וניתוחים יש להביא מכתב מרופא המשפחה, וכן מידע על תרופות כלשהן הנלקחות דרך קבע אם יש כאלו.

  מומלץ לקרוא כאן באתר על הסרת משקפיים בלייזר לקבלת מידע לפני בדיקת ההתאמה. מידע מוקדם יאפשר לשאול שאלות, ולהבין טוב יותר את התהליך כולו ואת האפשרויות הניתוחיות השונות.

   

   

  פרופ' אבי סלומון - מומחה למחלות וניתוחי קרנית, הסרת משקפיים בלייזר

  פרופ’ אבי סלומון – מומחה למחלות וניתוחי קרנית, הסרת משקפיים בלייזר


  לקביעת תור למרפאה הציבורית: 02-584-2111


  למידע ולקביעת בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר התקשרו:  050-6398873

   

  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  10/07/2021 התיבשות

  ביום חם טיילתי בשמש ולא שתית כדרוש. לפתע חולשה סחרחורת ו”הקיבה עולה למעלה” וכן כאב ראש לא נורא. מיד שתיתי ונחתי ארוכות וזה עבר. העיקר – ראית הרבה זבובים ובעצם הראיה השחירה כלומר ראיתי שחור בעינים.

  שלום רב,

  אם בפעם הבאה, במקום ללצאת לטיול בשמש, תישאר בבית עם מזגן, נטפליקס, ובקבוק בירה קרה - כל הזבובים יהיו במסך הטלוויזיה ולא בעיניים...

  רק בריאות,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/05/2021 התאמה לניתוח עיניים

  יש לי מספר גבוה עם צילינדר סובל מרחוק וקרוב.
  נבדקתי בעבר עובי קרנית נמוך.
  האם יש טעם להיבדק ?

  שלום אבי,

  אם לא תיבדק, לעולם לא נדע אם אתה מתאים...

  אין במה שכתבת בשאלתך מידע שניתן לפיו להחליט על התאמה להסרת משקפיים בלייזר, ולכן אתה מוזמן ליצור אתנו קשר ב 050-6398873 או 5023*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/04/2021 שריטה בקרינת

  שלום רב,
  אני סובל כמה שנים מכאב חד כמו סכינים בעין, כאב זה מתעורר אחת לכמה חודשים הייתי אצל מספר רופאי עיניים והגדירו לי זאת כשריטה בקרנית, טופלתי ע”י אחת הדר’ בניקוי הקרנית ואז עדשה למשך שבועיים ולאחמ”כ הוציאו אותה וזה נתן לי מרגוע לכמה חודשים אך זה חוזר ע”ע וכמובן בכל פעם שזה מתעורר הכאבים בלתי נסבלים,
  במה ניתן לטפל שיהיה מזור קבוע יותר?

  שלום רב,

  תסמונת הארוזיות החוזרות (recurrent erosions syndrome) ממנה אתה סובל היא מחלה כרונית ואין לה טיפול דפיניטיבי. כאשר מתרחשת הארוזיה בקרנית (בד"כ בפתיחת העיניים עם היקיצה בבוקר או פתיחת העיניים בלילה) יש לטפל עם עדשת מגע טיפולית לשבועיים, ולהחליפה ולשים עדשה אחרת לשבועיים נוספים, תוך טיפול מקומי עם אנטיביוטיקה וסטרואידים.

  המניעה לטווח הארוך נעשית ע"י משחה מיוחדת לעיניים המכילה NaCl 5% ונקראת Muro 128. ניתן לרכוש את המשחה דרך הרשת. המשחה לא מיבאת בצורה סדירה לארץ, וניתן להשיגה כתכשיר מדף בבתי המרקחת בארה"ב, או לקנות אותה דרך הרשת.

  אם יש לך קוצר ראייה ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. ניתוח זה יגרום ליצירת שכבה חדשה של קרנית, שיצמח עליה אפיתל חדש, שההיצמדות שלו לשכבת הקרנית החדשה תהיה תקינה וחזקה, וכך תמנע ארוזיות חוזרות.

  לחץ כאן למידע נוסף באתר זה על תסמונת הארוזיות החוזרות בקרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  05/02/2021 ניתוח Lasek-PRK

  שלום,
  באחד המכונים בהם ביררתי לגבי הסרת משקפיים נאמר לי שמלבד לאסיק ואינטרלאסיק הם מנתחים גם בשיטת לאסק-PRK.

  אולי לא הבנתי, אבל אלה לא שתי שיטות נפרדות?
  ממחקר הבנתי שבPRK משוייפת הקרנית, בעוד שבלאסק מבוצע חיתוך.
  מהו אם כך ניתוח ‘לאסק-PRK’?

  אציין שאני מעוניינת בPRK כי הוא מתיר ספורט אתגרי ואורח חיים פחות חרד ושמרני.

  אודה לתשובתך

  שלום רב,

  לא, אלו לא שתי שיטות נפרדות, אלא שמות שונים לאותה השיטה. הבלבול נובע מהקירבה בין המושגים לאסק (LASEK) ולאסיק (LASIK). לאסק (LASEK) הוא ניתוח דומה מאוד ל PRK. בשני הניתוחים מתבצע שיוף ישיר של הלייזר על הפנים החיצוניות של הקרנית לאחר הסרת האפיתל (ב- PRK האפיתל מוסר לחלוטין, בלאסק האפיתל מוסט הצידה ולאחר ביצוע הלייזר הוא מוחזר למקומו). אין כל הבדל בתהליך ההחלמה ובמהלך שלאחר הניתוח ובתוצאות בין 2 השיטות. בקיצור: LASEK = PRK.

  בלאסיק (LASIK) מתבצע חיתוך שכבתי של הקרנית ויצירת מתלה (או flap, שזה חלק מהקרנית, מעין "פרוסה" שאותה מזיזים הצידה), הלייזר מתבצע על המשטח הפנימי של הקרנית שנוצר לאחר חיתוך המתלה, ולאחר מכן המתלה מוחזר למקומו. בלאסיק (LASIK) מתבצע החיתוך ע"י מכשיר מכני הנקרא מיקרוקראטום. כיום ברב המכונים מתבצע הניתוח בשיטת אינטרא-לאזיק (Intra-LASIK) שבה מתבצע החיתוך של המתלה ע"י לייזר מסוג אחר (femtosecond laser). בניתוח האינטרא-לאסיק יש 2 שלבים: השלב הראשון הוא חיתוך המתלה ע"י femotsecond laser. השלב השני הוא הזזת המתלה הצידה, שיוף המשטח שנוצר לאחר חיתוך המתלה עם excimer laser, והחזרת המתלה למקומו מעל משטח השיוף.

  כפי שכתבת בסוף דברייך - היתרון של PRK הוא בכך שהוא מאפשר לעסוק בספורט מגע ובספורט אתגרי ללא חשש של פגיעה בעיניים ותזוזת המתלה ממקומו. PRK מתאים למלש"בים/יות לפני גיוס ליחידות קרביות, לכל מי שעוסק/ת בספורט ותחביבים בהם יש סיכון לחבלה בפנים (משחקי כדור, אומנויות לחימה, סקי, נהיגת טרקטורונים, רכיבת אופנועי שטח, גלישת גלים וגלשני רוח, ועוד), וגם סתם למי שאוהב ללכת מכות עם אנשים אחרים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/01/2021 ניתוח prk

  שלום
  האם יכולה להתקבל תוצאה פחות טובה בניתוח לייזר בעיניים במידה והאישה במחזור בעת הניתוח?

  שלום רב,

  לא, אין כל השפעה של המחזור החודשי בנשים על העיניים ועל תוצאות ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/12/2020 Prk או lasik

  שלום,
  הייתי ב3 מכונים שונים
  בכולם אני מתאים לכלל השיטות
  אף אחד לא המליץ לי מה עדיף, חוץ מרופא אחד שאמר לי בגלל שאני עוסק בהרבה פעילות ספורטיבית העדיפות היא לprk בגלל הבטיחות, אני מעדיף החלמה מהירה בגלל העבודה (מהנדס בניין )

  השאלה שלי אם אני כבר עושה לייזר , איזה שיטה עדיפה לי ?
  המספרים שלי הם -3.5 -4
  מבחינת מכון מסויים הוא הציע לי לעשות עם הwavefront בתוספת תשלום ואמר לי שזה לא חובה

  שלום רב,

  בהנחה שמבחינה רפואית אתה מתאים לשתי שיטות הניתוח להסרת משקפיים בלייזר (גם לאזיק וגם PRK) - הרי שההתאמה לשיטת הניתוח תלוייה במגוון שיקולים, הכוללים בין השאר את סגנון החיים שלך, הסיכון האמיתי שלך להיפגע בעיניים או בפנים בגלל עיסוקיך או תחביביך, היכולת שלך לקחת שבוע חופש מהעבודה ושיקולים נוספים. אם הפעילות הספורטיבית שלך אינה כרוכה בסיכון לחבלות בפנים (ספורט "רגיל" כגון חדר כשר, ריצה, אופניים וגכו') הרי שאין מניעה לבצע ניתוח כגון אינטרא-לאזיק. אם הספורט בו אתה עוסק הוא ספורט "אתגרי" הכרוך בסיכון לחבלות בפנים (גלישת גלים, אופנועי שטח, טרקטורונים, איגרוף ואומנויות לחימה וכו') הרי שאז מומלץ לבצע PRK.

  כולם מעדיפים "החלמה מהירה". יחד עם זאת המהלך לאחר ניתוחי PRK אינו כל כך קשה כמו שרבים חושבים. ניתוח PRK (שיוף ללא חיתוך הקרנית) כרוך בעיקר בשבוע של ראייה מטושטשת, ושאחרי שבוע זה, בד"כ אפשר לחזור למרבית הפעילות כולל עבודה ונהיגה.

  לגבי ה wavefront - תמיד נכון לבצע את הניתוח על בסיס טכנולוגיית ה wavefront, המאפשרת שיוף מותאם אישית על בסיס סריקה אופטית ממוחשבת של פני הקרנית. מכיוון שלדעתנו ה wavefront הכרחי לכולם, אנחנו מבצעים אותו כברירת מחדל לכולם מזה שנים רבות. האפשרות לבחור ניתוח ללא wavefront נועדה להוזיל את מחיר הניתוח, לצורכי שיווק ויח"ץ (כדי להציג מחיר נמוך בפרסומות, ולכתוב "החל מ...", ובכך למשוך את האנשים שזוכרים רק את המחיר הנמוך אותו ראו במודעה). נראה לי ש"הנחות" ו"מבצעים" ו"החל מ..." הם מונחים לא הולמים כאשר מתכננים לעבור ניתוח בעיניים, שמשפיע על הראייה ועל איכות החיים מעתה ולמשך שנים רבות בהמשך הדרך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/12/2020 לביא פוקס

  שלום אני מתעניין בהסרת משקפיים בלייזר.
  בן 36 האם אתם קשורים ל carelaser?
  במידה שאני מגיע לבדיקת התאמה מותר במידה ואני מתאים אפשר להסיר את המשפקיים באותו היום?
  בנוסף האם הטיפול מסוכן כלומר מצד תופעות לוואי או כשלון הטיפול עד כדי פגיעה בלתי הפיכה ברשתית או עיוורון? איזו שיטה זו ? ועד כמה היא בטוחה?
  תודה

  שלום רב,

  אני מבצע הסרת משקפיים בלייזר ב"עין טל הדסה".

  אי אפשר לבצע את הניתוח ביום בו מתבצעת בדיקת ההתאמה.

  ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מבוצעים מזה למעלה מ-30 שנה, והם בטוחים ומצליחים. שנים של ניסיון וטכנולוגיה מתקדמת, הכוללת לייזרים מהירים מאוד עם מערכות עקיבה מהירות אחרי תנועות העין, שיטת ה wavefront המאפשרת שיוף ממוחשב מותאם אישית, ואמצעי הדמייה מתקדמים הבודקים אם הקרנית תקינה - כל אלו הופכים את הסרת המשקפיים בלייזר לבטוחה מאוד.

  על תופעות הלואי ניתן לקרוא כאן באתר זה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/12/2020 ניתוח חוזר

  בן 53 .בשנת 2000 ניתוח לאסיק אצל [——-] . הניתוח היה מוצלח אם כי עיין שמאל עם השנים שמלכתחילה היתה יותר חלשה הולכת ונחלשת מבחינת חדות .
  בייעוץ שם הוסבר לי שמדובר בראיית MONOVISION . אחרת אצטרך משקפי קריאה . אני מעדיף לראות טוב לרחוק ולהחזיר את החדות אם אפשר ,ולהשתמש במשקפי קריאה. ייעוצך בברכה

  שלום רב,

  ההחלטה תלוייה בעיסוקיך ובסגנון החיים שלך. אם אתה עובד במשרד ומבלה זמן רב מול מסך המחשב וקריאה, כדאי להשאיר את המצב כפי שהוא. מינוס קטן בעין בגיל שלך הוא דבר טוב מכיוון שהוא מנטרל את הפלוס שצריך לקריאה.

  אם אתה יותר עובד בחוץ, ונוהג הרבה כחלק מעובדתך ופחות עסוק בקיראה ועבודה מול מחשב, הרי שאז ניתן לבצע ניתוח תיקון, אבל להבין שמיד לאחר הניתוח תזדקק למשקפי קריאה. משקפי קריאה זה לא רק כדי לקרוא ספר, זה גם כדי להסתכל בבירור על הנייד ועל המחשב.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/12/2020 Prk צילינדר גבוהה לאחע השתלה

  שלום רב
  אני 4שנים לאחר השתלת קרנית ואם מספרים3- ו6.5- צלינדר רציתי לדעת האם ניתן לשפר טת הראייה עי ניתוחprk
  תודה רבה

  שלום רב,

  ניתן להוריד חלקית צילינדר גבוה בשתל קרנית בעזרת PRK.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/12/2020 פטריגיום בעין

  לפרופ’ סלומון שלום,
  בוצע על ידך בעין ימין בצורה מעולה.
  יש צורך בעין שמאל.
  בתל אביב
  נירה

  תודה,

  מזכירתי תיצור אתך קשר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/11/2020 ביצוע קורס לאחר ניתוח

  ביצעתי ניתוח prk להסרת משקפיים בנובמבר 2019.
  האם ישנה הגבלה כלשהי לביצוע קורס צלילה (במסגרת הקורס צוללים לעומק של עד 30 מ׳).

  שלום רב,

  אין הגבלה כלשהיא להשתתף בקורס צלילה, ולבצע כל פעילות גופנית שהיא.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/10/2020 טיפות עיניים סטרודקס אזלו בבקבוק שנתן לי הרופא

  אזלו לי טיפות עיניים שנתנו לי אחרי ניתוח קטארקט, טיפות סטרודקס, אחרי שבועיים וחצי, ואני אמורה להזליף עוד שבועיים מה לעשות?
  תודה

  שלום רב,

  נראה לי שצריך פשוט לגשת לרופא המשפחה או לרופא העיניים שלך, ולבקש מרשם לעוד טיפות...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/09/2020 ניתוח למספרי פלוס

  פר’ שלום רב.
  ברצוני לבצע ניתוח ואף ביצעתי לפני כשנה בדיקות ונמצאתי מתאים ללאסיק כמדומני,יש לי בעיה בראייה מקרוב ומרחוק, המספרים הם +2.00 ו +2.25 עם צילינדר 0.75, שמעתי שניתוח לפלוסים יכול להתבצע רק פעם אחת לכל עין, רציתי לשאול האם נכון הדבר? האם לניתוח כזה דרושה הכשרה מיוחדת מצד המנתח? ומה סיכויי ההצלחה בניתוח ליזר למספרי פלוס בראייה/
  תודה רבה.

  אילן

  אילן שלום,

  אכן - לניתוח למספרי פלוס, אם יש חזרה של המספר, אזי לא מומלץ לבצע ניתוח נוסף (ניתוח תיקון). לא נדרשת הכשרה מיוחדת, הנתוח הוא בדיוק אותו דבר. ההבדל הוא בתוצאות לאחר הניתוח ובזמן שלוקח להגעה לראייה יציבה. סיכויי ההצלחה תלויים ביציבות המספר, בתוצאות הרפרקציה הציקלופלגית המצביעות על המספר העתידי, ובגיל. בגילאים צעירים (שנות ה-20) יש פער גדול יותר בין המספר הנוכחי והמספר העתידי, ולכן יש אצלם יותר תנודתיות בתוצאה לאחר הניתוח. בגילאים מבוגרים (סוף שנות ה-40 ותחילת עד אמצע שנות ה-50) מספרי הפלוס בד"כ יציבים והפער בינם לבין המספר העתידי קטן עד זניח. באלו התוצאה יציבה יותר.

  מומלץ לשמוע על כך בהרחבה בבדיקת ההתאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/09/2020 פרופיל צבאי

  מה הפרופיל שיתנו לי אם יש לי קוצר ראיה 6/15 בעין שמאל ו6/6 בעין ימין? ואם הקוצר ראיה שלי בעין שמאל היית 6/12 זה היה אותו פרופיל?

  אלמוג

  אלמוג שלום רב,

  המספרים 6/15 ו-6/6 הם לא ערכים של קוצר ראייה, אלא מספרים המציינים את חדות הראייה. זו הראייה אליה אתה מגיע עם תיקון של משקפיים או עדשות מגע. לא אומרים "קוצר ראייה של 6/15", אלא לדוגמא "קוצר ראייה של 6-" או קוצר ראייה של 3-". מה שמציין את קוצר הראייה זה המספר של עדשות המשקפיים (לדוגמא: 6- או 3-). הערך 6/15 או 6/6 מציין את חדות הראייה אליה אתה מגיע כשאתה מרכיב עדשות לתיקון קוצר ראייה שמספרן הוא למשל 6- וכו'.

  לגבי הפרופיל הרפואי בצבא, הוא תלוי בשילוב של חדויות הראייה המיטביות בכל עין אליה אתה מגיע עם תיקון עם עדשות המשקפיים:

  אז אם המספר בעדשות קטן מ 6-, הרי שהשילוב של חדות ראייה מיטבית של 6/6 בעין אחת ו 6/15 בעין השניה יתן לך פרופיל של 64. השילוב של 6/6 בעין אחת עם 6/12 בעין השניה נותן פרופיל של 82.

  אם המספר בעדשות גדול מ 6-, השילוב של 6/6 עם 6/15 נותן עדיין 64, בעוד שהשילוב של 6/6 עם 6/12 נותן פרופיל של 72.

  בהצלחה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/09/2020 טייגסון

  האם אתה מטפל גם בטייגסון ? אני בת 49 וסובלת מזה 3 שנים מטייגסון שלא עוזב אותי
  זה התחיל לי אחרי הצבא והיה מגיע אחת לכמה שנים. בשנים האחרונות אני לא מצליחה להפטר מזה בכלל.
  זה גורם לי לטשטוש בראיה מעבר לגרד המציק ולתחושה שיש גוף זר בעין. הרופאים נותנים לי לסרוגין FML או לוטומקס שמקל על זה לתקופה אבל זה לא עובר סופית. מה אפשר לעשות ?

  שלום רב,

  הטיפול בטייג'סון הוא בדיוק מה שאת מקבלת: טיפות סטרואידים, כגון FML או לוטקס, הניתנות למספר ימים כשההתקף מתחיל. מעבר לכך אין כל טיפול אחר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  03/09/2020 עין עצלה עם החמרה בחדות הראיה, פרופיל

  שלום רב, לבן שלי (18.5) עין עצלה. בצו ראשון היה לו 6/6 ו-6/12 בהתאמה, ועל סעיף ליקוי זה הוא קיבל פרופיל 82. כעת יש לו 6/9 ו-6/30 בהתאמה עם תיקון על ידי עדשות, 6/60 ללא תיקון. האם יורידו לו פרופיל? לאיזה פרופיל זה מתאים? 64? מה הוא אמור לעשות? תודה רבה!

  שלום רב,

  השילוב של חדות ראייה מיטבית מתוקנת ל 6/9 בעין אחת ו 6/30 בעין השניה מתאים לפרופיל 64.

  מומלץ להיבדק ע"י רופא עיניים ולבצע מיפוי של הקרנית כדי לבדוק את הסיבה להחמרה בראייה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/08/2020 מועד מומלץ לניתוח

  שלום פרופסור,
  האם קיימת עדיפות לביצוע הניתוח בחודשי החורף ולא הקיץ?
  בנוסף בתור איש צבא שצריך לברר תאריך אפשרי לניתוח מול הצבא, כמה זמן מראש מומלץ להתחיל את בדיקות ההתאמה וקביעת התור לניתוח?
  תודה רבה!

  שלום רב,

  ניתן לעשות את הניתוח בכל ימות השנה.

  את בדיקות ההתאמה רצוי לבצע סמוך ככל האפשר למועד הניתוח, רצוי כשבועיים לפני הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  09/08/2020 שימוש בטיפות בעלות חומר משמר בתכיפות!

  שלום,עברתי ניתוח לייזר לפני חצי שנה והתחלתי חודשיים אחרי שימוש בתרופה נגד אקנה שמייבשת את העיניים. אני בצבא והטיפות היחידות שהוא מספק לי הן טיפות לייטירס בעלות חומר משמר. הצורך שלי בטיפות הוא כמעט כל רבע שעה ואני משתמש בטיפות האלה כבר חודש.
  הבנתי שזה לא טוב להשתמש עם חומר משמר, אז מה אפשר לעשות???
  תודה.

  שלום רב,

  אסור היה לך להתחיל את הטיפול בראקוטן חודשיים לאחר ניתוח הלייזר!!! אני ממליץ לך להפסיק מיד את השימוש בתרופה מסוכנת זאת, שגורמת ליובש קשה בעיניים.

  כדאי להשתמש בטיפות ללא חומר משמר. אם הצבא לא נותן לך אותן, תרכוש אותן בבית מרקחת פרטי.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  12/07/2020 גוש בגרון

  היי, קמתי בבוקר עם צוואר מעט תפוס והתעלמתי בהמשך היום התחיל לכאוב לי הגרון בצורה פנימית כזאת, כאילו תקוע לי משהו בגרון כמו עצם. לא אכלתי גם שום דבר, קשה לי לנשום נשימות עמוקות וגם לפהק ולצחוק.
  אשמח לדעת מהיכן זה מגיע ולפחות כיוון.

  מאיה

  שלום מאיה,

  אולי כדאי ללכת לבדיקת קורונה? או סתם לגרגר קצת מים עם מלח מספר פעמים ביום.

  דרך אגב - אם יש לך משקפיים, אשמח מאוד לעזור...

  רק בריאות,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  04/07/2020 הסרת משקפיים בלייזר

  מה הן תופעות הלוואי
  האם יש כאבים לאחר הניתוח
  ומה המחיר נע

  יהודה

  שלום יהודה,

  על תופעות לואי תוכל לקרוא באתר זה בעמוד: תופעות לואי.

  על המהלך לאחר הניתוח תוכל לקרוא באתר זה בעמוד: לאחר הניתוח.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2020 ורנליס – דלקת עניים אביבית

  שלום רב,
  מזה שנים שאני סובל מדלקות עניים הנגרמות עקב ורנליס שעד כה טופלתי תמיד ע”י טיפות סטרואידיות.
  לאחרונה ב”ה הגעתי לרופא שנתן לי שימוש במשחת פרוטופיק 0.03% שעבדה בצורה פלאית וחיי ממש השתנו מקצה אל הקצה בתחושה היום יומית. אך לאחר שימוש של כחודש במשחה עור הפנים שסביב העיניים שלי פיתח אלרגיה למשחה (כנראה) והחלה לי פריחה על הפנים סביב העין.
  אני קורא בתופעות הלוואי של המשחה שזו אכן תופעת לוואי שכיחה של המשחה.
  האם יש מה לעשות בנידון ? אני ממש לא רוצה לחזור אל השימוש בסטרואידים…
  ניסיתי לשים טיפה ממש מזערית מהמשחה ביומיים האחרונים, אך עדיין הפריחה לא עוברת ואף מתפשטת על פני..

  שלום רב,

  ניתן לנסות להפחית את השימוש הפרוטופיק לאחת ליומיים, ולמרוח על עור הפנים משחה המכילה סטרואידים אותה תוכל לקבל עם מרשם מרופא עור.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/06/2020 ויטמין A

  שלום פרופ’ סולומון רציתי לדעת מה אתה חושב על ויטמיןA לפני הניתוח ואחרי הניתוח האם זה עוזר בהחלמה ובאיכות הראייה ?ואם כן מה המינון המומלץ

  שלום רב,

  לכולנו יש מספיק ויטמין A בגוף. בבשר ובדגים יש כמויות גדולות של ויטמין A וגם במוצרי חלב ובירקות כגון תרד, דלעת וגזר. ויטמין A מצטבר ברקמות השומניות בגוף ונשאר שם לזמן רב, ומכיוון שלרובינו יש די ויותר שומן בגוף (בד"כ יותר...), הרי שאין לנו מחסור בו. מחסור בויטמין A קיים באנשים הסובלים מתת תזונה, וזה לא המצב בארצנו השמנמונת.

  צריכת ויטמין A כחלק מתוספי מזון מומלצת לאנשים הסובלים מניוון מקולרי גילי (AMD). אין המלצות מיוחדות לגבי נטילת ויטמין A לפני או אחרי ניתוחים, וככל הנראה אין בכך כל צורך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/06/2020 רישיון C עין עצלה

  האם אני יכול לעשות רישיון C אם יש לי עין עצלה?

  דניאל

  שלום,

  כדי לקבל רשיון ג' צריך ראייה מתוקנת מיטבית של 6/12 לפחות בכל עין. המושג "עין עצלה" לא מספיק כדי לדעת אם אתה מתאים לרשיון כזה. ישנן דרגות שונות של עין עצלה.

  עליך לגשת לבדיקה אצל כל אופטומטריסט בחנות אופטיקה ולבקש בדיקת משקפיים לקבלת טופס ירוק להוצאת רשיון נהיגה. בבדיקה זו יציין הבודק את חדות הראייה המקסימלית (כלומר זו המתקבלת לאחר תיקון מיטבי עם משקפיים) המושגת בכל עין. אם חדות הראייה שווה או טובה מ 6/12 בכל עין לחוד - אתה תהיה זכאי לרשיון ג'.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/06/2020 ניתוח להסרת משקפיים בלייזר עם אלרגיה בעין

  שלום פרופסור,
  יש לי אלרגיה בעין כבר תקופה של שנה פלוס, האלרגיה מאוד מפריעה לי וכבר הפסקתי להתאפר כי ברגע שיש גירוי בעין זה מפריע מאוד והדמעות מתרבות..
  האלרגיה מתחזקת בלילה במיוחד..
  נסתי להשתמש בכל מיני סוגי טיפות וגם במשחת פרוטופיק ואין הרבה הטבה (השתדלתי להקפיד להשים כל יום אבל לא תמיד הקפדתי)
  האם אפשרי לעשות ניתוח לייזר במצב הנתון? מה ההשלכות לעשות ניתוח במצב הקיים/הנזק שיכול להיגרם?
  במקום אחד שהלכתי לבדוק לגבי הניתוח אמרו לי שאסור ובמקום אחר שמותר אז אני כבר לא יודעת על מי לסמוך..
  השיטה שמתאימה עבורי היא prk אם זה משנה..
  תודה רבה ויום מבורך 🙂

  שלום רב,

  ניתן לבצע אצלך ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, אך לפני כן עלייך לעבור טיפול להפחתת הדלקת האלרגית בעיניים. הטיפול היעיל ביותר מבוסס על משחה שכבר לקחת - משחת הפרוטופיק. מומלץ להשתמש במשחה זו כל יום לפני השינה במשך שבועיים לפני הניתוח, ולכך יתכן שיש להוסיף גם טיפול בטיפות סטירואידים כגון FML או לוטמקס. את הטיפול ירשום לך הרופא המנתח במהלך בדיקת ההתאמה, על פי שיקול דעתו.

  כ"כ מומלץ להימנע לקראת הניתוח ככל האפשר מגורמים המגבירים את התגובה האלרגית אצלך כגון תכשירי איפור.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה. אנא התקשרי ל 5023*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/06/2020 עישון

  האם מותר לעשן סיגריות וקאנביס לפני ניתוח לייזר PRK?

  שלום רב,

  כן, בהחלט. אפשר לעשן לפני ניתוח PRK, וגם אפשר לעשן אחריו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  22/04/2020 בעיה ממושכת בעיניים

  שלום פרופסור סלומון,
  לפני 3 שנים החלו לי דלקות בעיניים שמתבטאות באודם, גרד, צריבה והפרשה מוגלתית צמיגית צהובה או לבנה, שלא עברו לאחר שימוש במגוון רב של תרופות שונות כאשר רק סטרואידיות עזרו לבסוף, אך לזמן קצר. כל זה מתחיל באודם צריבה וגרד ואו שזה מתפתח לדלקת שמחייבת את הטיפות הסטראוידיות או שזה עובר ונשארות רק ההפרשות עד לפעם הבאה. הופנתי לשערי צדק שם אבחנו לי בלפריטיס וטופלתי במשך חודש באיברמקטין . לאחר הביקורת לא ראו בלפריטיס אך הדלקות עדיין חוזרות ואמרו לי שיתכן שזה יובש, אני משתמש כל הזמן בשמפו אל דמע לעפעפעים, מגבוני ניקוי של דר פישר, טיפות ללא חומרים משמרים נטורל טירס וסיסטן ועדיין הסימפטומים קיימים וחוזרים.
  הן התחילו בחודש יולי, חזרו ביולי לאחר שנה ובשנה השלישית הקדימו לפבואר (המוגלה נשארת כל השנה).
  אני מרגיש כל כך אבוד כי זה ממש מפריע ומגיע למצבים של שריפה בעיניים. עם המוגלה למדתי לחיות ופשוט מוציא עם צמר גפן כמה פעמים ביום. כל פעם שהדלקת חוזרת רושמים לי טיפות סטראוידיות שמעבירות את זה לזמן מה אבל אני לא יודע אם זה הפתרון פשוט כי גם המתנה לתור בכל פעם שזה מתפרץ ככה זה סבל רב. אני עדיין לא יודע אם זה יובש או אלרגיה וכיצד יכול לטפל בזה אחרת שלא יחזור כל הזמן?

  שלום רב,

  יתכן שמדובר בשילוב של דלקת עפעפיים, יובש בעין ודלקת אלרגית.

  מומלץ להתחיל טיפול מקומי יומי במשחת פרוטופיק לתקופה ממושכת.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/04/2020 עין אחת יותר גדולה ועלייה במספר…

  היי אבי, אני בן 24 מרכיב משקפיים עם מינוס 4 בעין ימין ומינוס 3.50 בעין שמאל , לאחרונה שמתי לב באופן מוזר שעין ימין טיפה יותר גדולה מעין שמאל, לא ממש שמים לב לזה (אף אחד לא אמר לי כלום) אבל אותי זה די הפחיד, אין לי כאבים או סימפטומים חריגים אבל אני מרגיש שבעין ימין המספר עלה והעין נחלשת, האם יש סיבה לדאגה ?
  ללכת להיבדק אצל רופה עיניים משפחה ?

  אגב ימין זאת העין החזקה שלי ואני רואה בה פחות טוב מהעין החלשה שלי (שמאל) הגיוני ?

  שלום רב,

  אין כל סיבה ללכת לרופא משפחה עם בעיות בעיניים.

  לגבי גודל העיניים, ככל הנראה מדובר על שינוי במפתח העפעפיים, בד"כ בגלל צניחה קלה של העפעף העליון. הדבר יכול להיות תוצאה של דלקת כרונית קלה או שימוש ממושך בעדשות מגע.

  בכל הנוגע למספר במשקפיים ולראייה המיטבית המושגת עם המספר - אין להם כל קשר לתלונות על הבדלים בגודל העיניים.

  מומלץ לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/04/2020 המלצה לניחוח

  שלום פרופ’ אני בן 48 ומרכיב משקפי מולטיפוקאל עם מספר של שניים וחצי בכל עין .רציתי לדעת על איזה ניתוח היית ממליץ .בנוסף רצתי לשאול לאיזה טווח זמן נשמרים תוצאות הניתוח לקרוב ולרחוק . תודה רבה

  שלום רב,

  בד"כ אני ממליץ על תיקון מלא בשתי העיניים של המספר לרחוק, תוך הבנה שמשקפי הקריאה ישארו. אפשר גם לבצע monovision (להשאיר את העין הלא דומיננטית עם 1.50- כדי שתוכל לקרוא איתה). כדי לדעת אם תסתדר עם monovision יהיה עליך לנסות את זה עם עדשות מגע לשבוע (כלומר לשים עדשת מגע עם תיקון מלא בעין הדומיננטית ותיקון שמשאיר 1.50- בעין השנייה). מצב זה מחקה את המצב שיהיה לך אחרי הניתוח.

  על כך תקבל הסבר בהרחבה בבדיקת ההתאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  12/03/2020 טיפול לעין יבשה

  שלום רב;
  אני סובלת מיובש בעינים כ 5 שנים ; משתמשת באופן קבוע בהילו קומוד כ-5 פעמים ביום. האם טיפול I P L מומלץ ועשוי להקל ? האם השפעה של טיפול זה הינה לזמן רב?
  קראתי גם על אפשרות לטיפול PUNCTAL OCCLUSION- האם אתה ממליץ?
  אודה לתשובתך.
  בברכה אביבה

  שלום רב,

  טיפול ב- IPL יכול לעזור בסוגים מסויימים של עין יבשה, בעיקר באלו הנגרמים בגלל דלקת עפעפיים וחסימת בלוטות השומן שבעפעפיים. הטיפול ב-IPL אינו בסל הבריאות, ואין הרבה הוכחות מוצקות שוהא אכן עוזר. לכל היותר אינו מזיק. ההשפעה הינה זמנית ויש לחזור על הטיפול מספר פעמים.

  הטיפול ב Punctal occlusion עוזר מאוד רק לאלו שיש להם יובש קיצוני בעיניים, ונאלצים לשים טיפות כגום הילוקומוד מספר רב של פעמים ביום (ולא רק 5 כמו שאת מספרת). באותם מקרים בהם יש יובש קל-בינוני בעיניים עם אלמנט של דלקת משנית, הטיפול הזה אינו מומלץ ואף עלול להחמיר את הדלקת.

  מומלץ להיבדק ע"י רופא עיניים מומחה לקרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/12/2019 מילות הערכה והצעות בהמשך לשיתוף באתר

  שלום פרופסור סלומון,

  בהמשך למה שכתבתי באתר בקשר לניתוח PRK והחוויה שלי, הודעה זאת מיועדת אליך, ולא חייבת להתפרסם באתר.

  רציתי שוב לציין שהאתר שלך והמידע בו מצויין והפעילות פה מבורכת בכלל ובפרט בנוגע לניתוחים להסרת משקפיים.
  ואני בטוח שאם הייתי נתקל בו יותר מוקדם ובעיקר לפני הניתוח, הדבר היה מאפשר לעבור את התהליך בצורה יותר נעימה ונינוחה.

  המידע שמובא פה, הוא המקיף ביותר שראיתי + שאלות הגולשים הרבות שנותנות עוד מידע ובנוסף תחושה של שיתופיות והזדהות (שאלות דומות).
  כהצעה אולי כדאי לשקול גם פורום מפוקח שיהווה מקום לשיתוף בין מנותחים היכול להיות דבר מעולה.

  כמו שציינתי אני חושב שהקשיים המרכזיים והעיקרים בניתוחים מהסוג הזה נובעים מחוסר במידע מקדים וברור בנוגע
  להתהליך על כל היבטיו, ושאלות שנשארות פתוחות בעקבות כך.

  מידע מפורט ומלא לפני הניתוח (כתוב בפרט), שקיפות מלאה, פתיחות, יחס נינוח ומסביר פנים. כל אלה מהווים פה גורם מאוד חשוב, ויכולים לאפשר לתהליך לעבור בצורה הרבה יותר נעימה נינוחה.

  מכמות ההשקעה פה באתר ומרוח הדברים הכתובים אני מניח שאתה מבין את החשיבות הגדולה שיש להם.

  עברתי את הניתוח אצלכם בהדסה (לא אצלך) ואת האמת שניסחתי משוב שעסק בנושאים אלה.

  נתקלתי באתר שלך רק זמן מה אחרי הניתוח.
  האתר והדברים הכתובים בו, מהווים דוגמה מעולה למידע שצריך להיות מועבר מראש, מטעם המכון עצמו ולאופן ביצוע התהליך עבור כל מנותח ומנותח.

  אני לא אם הדברים עובדים בצורה אחרת ובכל מקרה אני מציע שכל המידע כפי שמובא באתר, יועבר עוד בבדיקת ההתאמה בדפים מפורטים על ידי המכון עצמו, זאת בנוסף לשיחות בעל פה שבהם אפשר להדגיש את הדברים החשובים.
  *אם המידע יועבר אפילו לפני בצורה של שליחת המידע או הפניה לאתר כזה או אחר, הדבר אפילו יטיב עם המכון והאם הפציינט יותר.

  בכל מקרה כדאי להעביר את כל המידע, באופן מסודר לפני הניתוח.
  הדבר יעניק את האפשרות לקבל פרטים באופן רחב וברור, למי שמעוניין בכך, לקבלת תשובות מראש לשאלות רבות שיכולות לעלות, ואני מאמין שזה מאוד יסייע לתהליך.

  לסיכום,
  התוצאה חשובה מאוד, ובנושא הזה יש לי אמון ברופאים שמומחים בתחומם ובעלי נסיון הדואגים לפציינט (כמוך) ומקווה שהכל יתנהל אצלי בהצלחה רבה.

  ‏אך גם התהליך חשוב ולדעתי הוא דרוש שיפור.

  ללא קשר לדברים שהועלו למעלה.

  מכל הציוד שנעשה בו שימוש בהליך הסרת המשקפיים, דבר שעלה במוחי כבעל פוטנציאל לשיפור, הוא מגני העיניים עם הדבק.
  לא מדובר בדבר בדבר קריטי (אולי לחלק מהאנשים כן), אך לדעתי יכולה להיות לו משמעות רבה.

   

  שלום רב,

  תודה על הדברים.

  אני לא רואה צורך לתת לאנשים לפני הניתוח מידע מודפס על נייר, מכיוון שלא יקראו אותו. כל המידע נמצא כאן באתר ובאתרים רבים אחרים, ואנחנו הרי רוצים לחוס על היערות ורוצים לחיות בעולם ירוק יותר. לכן האתר קיים.

  מרבית האנשים כלל לא טורחים לקרוא את המידע שניתן להם. אני נותן לכל האנשים שאני בודק במהלך בדיקת ההתאמה את הקישור לאתר שלי, ואם הם רוצים - הם יכולים לקרוא. מניסיוני הרב של 20 שנים בהסרת משקפיים בלייזר - הרב המכריע של האנשים כלל לא טורחים לקרוא את המידע כאן באתר.

  שנים של חשיפה לאפליקציות, רשתות חברתיות ומידע דיגיטלי מתחלף בלתי פוסק, גרמו למרבית האנשים לצרוך משפטי וואטסאפ או ציוצי טוויטר קצרים בני לא יותר מ-3 מילים, עם אימוג'י כלשהוא ו-3 סימני קריאה.  לקרוא יותר מפיסקה של מידע באתר תוכן זה פעולה מורכבת שאין למרבית האנשים זמן / סבלנות / כח / רצון לבצע.

  שיהיה רק טוב לך ול"עם הספר"....

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/12/2019 אפשרויות ובטיחות

  אני בן 31, קוצר ראייה לרחוק -1.75 עם חצי צילינדר. נמצאתי בעבר כשיר לעשות LASIK (וPRK)
  1) באופן כללי, אחרי PRKLASIK נניח בעוד כ15 שנה, יהיה ניתן לעשות תיקון לראייה מקרוב?
  2) LASIK – האם יש סכנות בצלילהטיפוס בולדר טרקים בגבהים? אם, חס וחלילה אני עובר תאונת דרכים, יש סיכוי גבוהה שבעקבות הLASIK יתפתח לי סיבוך בעיניים במקרה שכזה?
  3) הבנתי שאתה ממליץ על PRK מטעמי בטיחות, האם תוכל לעמוד על ההבדלים בבטיחות בין PRK לLASIK?

  אייל

  שלום אייל,

  בעוד 15 שנה לא ניתן יהיה לעשות ניתוח לתיקון מקרוב, ותזדקק כמו כולם למשקפי קריאה.

  אם אתה מתכנן לעשות ספורט אתגרי מוטב שתעשה PRK.

  על ההבדלים בבטיחות בין PRK ולאזיק כבר כתבתי כאן בהרחבה אין ספור פעמים, ואין לי כוונה לחזור על כך. הנושא ברור מאוד, ונראה לי שאתה מבין אותו היטב. אם אתה בכל זאת רוצה לשמוע זאת ממני - פשוט קבע בדיקת התאמה (3811*).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/12/2019 הסרת משקפי קריאה לאחר ניתוח לסיק

  בעבר( 25 שנה) עברתי ניתוח לסיק אך עקב הגיל אני זקוקה למשקפי ראיה. ורוצה להסירם. האם הדבר אפשרי והאם הינך מבצע פרוצדורה זו

  שלום רב,

  לא ניתן במצב שלך להסיר משקפי קריאה בניתוח לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  17/11/2019 עישון לפני ואחרי ניתוח

  יש בעיה עם עישון קנאביס לפני או אחרי הניתוח?

  דני

  שלום דני,

  אין בעיה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/10/2019 הפרשות בעין

  שלום פרופסור אבי סלומון, יש לי הפרשות בעינים שזה נסחב מהקיץ. ולא מצליחים לפתור את הבעיה, רופא אחד נתן לי טיפות שלא עזרו, רופא שני נתן לי משחה לשבוע, וגם זה לא עזר, האם אני יכול להגיע אליך לפתור את הבעיה?

  מיכאל

  שלום מיכאל,

  כמובן. בדף צור קשר באתר תמצא כיצד לקבוע תור למרפאתי.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/09/2019 טיפול בצלקת בקרנית

  פרופ׳ סלומון שלום רב
  לפני כשנה אובחנה דלקת הלחמית מאדנווירוס. סיבוך עכירויות בקרנית עין ימין .לאחרונה אובחנה צלקת מרכזית בקרנית עין ימין . ההפרעה בעיקר ירידה קשה בחדות הראייה סינוור והילה קשים בלילה המקשים מאד על נהיגה. טיפול ב sterodex במשך חודש ללא השפעה על הצלקת מופסק בהדרגה.
  שאלתי מה האופציות הטיפוליות המומלצות בשלב זה??
  האם אפשר לפנות לטיפולך באזור המרכז??
  אודה על תשובתך
  בברכה
  משה

  שלום רב,

  במקרים בהם יש עכירויות בקרנית יש צורך בטיפול ממשוך בטיפות המכילות סטרואידים, לתקופה של חודשים, וירידה הדרגתית ואיטית מאוד במינון היומי, תוך מעקב תכוף של רופא עיניים.

  אם טיפול זה לא עוזר ניתן לשקול טיפול במשחת טקרולימוס (פרוטופיק).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/09/2019 סוגי ניתוחים ומכשירים בניתוח לייזר

  לכבוד פרופ’ סלומון

  בנוגע לסוגי ניתוחים; מקריאה בפורום הבנתי ששיטת PRK היא הבטוחה ביותר לדעתך. רציתי לשאול האם זה גם כשאנו משווים לשיטת האינטרלאסיק החדשה או לעומת שיטת צייס לייזר פרימיום, והאם שיטות אלו אינן מדיוקות יותר.
  בנוסף, בנוגע לסוג מכשיר הלייזר כל מכון טוען שהוא מחזיק בלייזר המתקדם המדויק והבטוח ביותר. אצלכם במכון יש את ה Teneo 317, במכונים אחרים ראיתי שכותבים על Wavelight Ex 500 ו Amaris 1050RS או על Amaris 1050RS. כיצד אפשר להשוות בין המכשירים? האם יש מאמרים שמדברים על זה? ובמה מתבטא יתרון של מכשיר אחד על האחר?

  תודה מראש, נתי

  נתי שלום,

  "האדם שבטנק ינצח".

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/08/2019 רק להגיד תודה

  תודה על הפורום הזה בזכותו למדתי על הפרוטופיק
  שהצילה לי את העיניים ואת איכות החיים.
  בלי הפורום הזה והמלצתך על משחה זו לא הייתי יודעת עליה… לאחר חודשים של תרופות וסטרואידים שלא הועילו ובעיקר תסכול, המשחה עזרה לי מאוד והעיניים שלי חזרו לעצמן!
  אפילו מצליחה לשים עדשות מגע לזמן מוגבל אבל מצליחה וזה היה לי ממש חשוב.
  אז פשוט תודה!

  יעל

  שלום יעל,

  תודה לך על דברייך. אין ספק שלמידע הרב הקיים ברשת יש תועלת עצומה לאנשים לדעת ולהבין יותר על המחלות שלהם ועל דרכי הטיפול בהן. המידע זמין ונגיש, ונמצא בכף ידו של כל אחד. צריך רק לרצות לדעת וללמוד.

  יחד עם זאת אין תחליף למפגש הישיר עם רופא, שמדבר אתך, בודק אותך ומחליט על דרכי הטיפול.

  בברכת רפואה שלמה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  26/08/2019 פרופיל צבאי

  הצבא נתנו לי פרופיל 64 ואני רוצה להעלות אותו ל82 אני רואה בעין אחת 6/120 ועם חריר 6/60 ובעין הבריאה אני רואה 6/6 חשוב לי לציין שאני מסתדר טוב מאוד ביום יום עם הראייה האם זה מוצדק?

  שלום רב,

  הפרופיל שקיבלת הוא הפרופיל המתאים למצבך: עין אחת עם ראייה מיטבית של 6/6 ועין שניה עם ראיה מיטבית של 6/60 ומטה - הפרופיל המתקבל יהיה 64.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/07/2019 גלאוקומה ויתר לחץ תוך עיני

  שלום פרופסור, אשמח אם תוכל לענות על מספר שאלות, אודה לך מאד
  כיצד מבדילים בין גלאוקומה לבין יתר לחץ תוך עיני?
  מתי יתר לחץ תוך עיני הופך לגלאוקומה?
  כיצד מתרחשת עלייה ביתר לחץ תוך עיני? קראתי שישנה בעיה בניקוז נוזל העין אך האם הנוזל הינו הזגוגית או משהו אחר?
  האם כאשר הלחץ בעין נמדד יותר מפעמיים מעל 23 מילימטר כספית זהו סימן לגלאוקומה? או שגלאוקומה מאובחנת רק בעזרת הופעת מכלול סימנים הכוללים גם פגיעה בעצב הראיה (הפיך או לא הפיך) ופגיעה בשדה הראיה?
  תודה רבה, בברכה ליאורה

  שלום ליאורה,

  אתר זה אינו עוסק בגלאוקומה, ואני לא מומחה לגלאוקומה. אני פני למומחה לגלאוקומה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  11/06/2019 ניתוח להשתלת קרנית וצילינדר גבוה

  שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס בשתי העיניים כאשר עין שמאל הראות בה אפסית כמו עיוורון ומספר הצילינדר בה 13 עברתי בה ניתוח להשתלת קרנית לפני 10חודשים ואין שיפור בראיה. יש לציין שעליי לעבור הסרת תפרים האם אחרי הסרת התפרים יהיה שיפור בראיה וראיה של 6/6 והאם גם הצילינדר יורד או נעלם?

  אורטל

  שלום אורטל,

  לאחר הסרת תפרים סלקטיבית הנעשית על פי מיפויי קרנית עוקבים ניתן לצפות לירידה בגודל הצילינדר, לשינו בציר שלו, ולשיפור מסויים בראייה (לא ל 6/6 אך לראייה טובה יותר מזו שיש לך היום).

  ככל הנראה הצילינדר ירד במידה מסויימת אך לא יעלם.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/04/2019 מחיר

  כמה עולה ניתוח להסרת משקפיים, איפה מתקיים?

  שלום רב,

  מידע על המחיר ניתן במעמד בדיקת ההתאמה, ולאחר שנמצאת מתאימה וקיבלת הסבר על הניתוח שמתאים לך.

  הניתוחים מתקיימים בהדסה אופטימל, בית גיבור-ספורט, רח' מנחם בגין 7, מתחם הבורסה רמת גן, דקה הליכה מתחנת רכבת תל אביב מרכז (סבידור).

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/03/2019 שריטה חוזרת בקרנית

  שלום,

  ארצה לקבוע תור לבדיקה. מטופלת על ידי טיפות ומישחה ללילה. אפשר להבדק בהדסה אופטימל על ידך?

  שלום רב,

  הדסה אופטימל הוא מכון להסרת משקפיים בלייזר, וניתן לבצכע בו בדיקות התאמה לקראת ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר.

  בבעיות אחרות, כגון זו שציינת בשאלתך, ובטיפול במחלות שונות של הקרנית והלחמית - אני מקבל במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים.

  לחצי כאן למידע על קביעת תורים לבדיקה במרפאתי.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/02/2019 ניתוח שיטת prk

  פרופסור סלומון שלום רב,
  בעבר התעניינתי בניתוח לתיקון ראייה ואף עברתי בדיקות התאמה כאשר בכולן נמצאתי מתאים לכל סוגי הניתוחים. כעת, גמלה בליבי ההחלטה לעבור את הניתוח (בשיטת prk) ואני מתלבט היכן לבצע את ההליך.רציתי לברר האם בביצוע הניתוח על ידיך, האם אתה הרופא שמלווה את כל ההליך, קרי, גם בעת ביצוע בדיקות ההתאמה. עוד רציתי לדעת כיצד אני מברר את נושא העלויות מבלי להגיע פיזית למרפאה.
  תודה

  שלום רב,

  אני מלווה את כל התהליך, החל מבדיקת ההתאמה, דרך הניתוח, ובכל בדיקות המעקב שלאחר הניתוח.

  מידע מפורט על עלויות נעשה רק לאחר בדיקת ההתאמה במכון עצמו. עליך להגיע פיזית למכון, להיבדק, לעבור שיחה הסבר שלי, ורק לאחר מכן תקבל את המידע המפורט על עלויות ממתאמות הניתוחים של המכון. אין קיצורי דרך. אם אתה לא רוצה "להגיע פיזית" למכון - אל תעשה את הניתוח....

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/01/2019 ד”ר סלומון שלום

  מעוניינת לעבור ניתוח לשינוי צבע עיניים. מה שקורה שאני הולכת רוב הזמן עם עדשות צבעוניות והן גורמות לי לצריבות
  אשמח לדעת באם יש ניתוח כאלה בארץ
  המון תודה, אסתי

  שלום רב,

  אין ניתוח לשינוי צבע העיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/10/2018 פעילויות לאחר PRK

  שלום פרופ’ סלומון,
  הייתי אצלך בבדיקת התאמה לפני מס’ימין ונמצאתי מתאים לניתוח בשתי השיטות (כאשר הוחלט על PRK לבסוף). יש לציין שבאותה פגישה לא העליתי נושא חשוב- שהוא כוונה לטוס לחו”ל כחודשיים לאחר הניתוח למשך תקופה של 4-5 חודשים.
  הכוונה היא לטיול הכולל את ארה”ב וכן מרכז אמריקה.
  נשאלת השאלה האם זה בכלל אפשרי לטוס לתקופה ארוכה לאחר ניתוח כזה- בעיקר לאור העובדה שאמורה להיות ביקורת כעבור 3 חודשים וחצי שנה, וכן האם יש לזה השפעה על סוג הניתוח המועדף (למשל העובדה שבטיול יש חשיפה מרובה יותר לקרינת UV וכן אפשרות של צלילת מכשירים).

  תודה מראש,
  אמיר

  סיכונים בניתוח לייזר להסרת משקפיים
  שלום רב,

  אפשר בהחלט לטוס החל מחודש לאחר הניתוח לכל מקום בעולם. אתה תקבל הנחיות על המשך הטיפול בחו"ל, כאשר בד"כ מדובר על מתן של טיפות FML הניתנות בתדירות של 3 פעמים ביום לתקופה של 2-3 חודשים לאחר הניתוח. תוכל לבצע ביקורת ממש לפני הטיסה, ובקורת נוספת מיד לאחר חזרתך מחו"ל.

  [caption id="attachment_3931" align="alignleft" width="200"]דור ריימונד עברה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ביוני 2013. בנובמבר 2013 היא יצאה לנפאל, והלכה עם החבר שלה את ה- Around Annapurna במשך 3 שבועות, כמובן - ללא משקפיים. במהלך הטיול היא כ דור ריימונד עברה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ביוני 2013. בנובמבר 2013 היא יצאה לנפאל, והלכה עם החבר שלה את ה- Around Annapurna במשך 3 שבועות, כמובן - ללא משקפיים.
  במהלך הטיול היא כ"כ התרגשה מהנוף המדהים מסביב, שנראה כ"כ ברור וחד וצלול, שהיא אלתרה דף ומרקר (לא קל להשיג את אלו באמצע הטרק...) וכתבה את מה שרואים בתמונה.[/caption]

   

   

   

   

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  25/08/2018 דלקת עיניים כנראה מעדשות

  שלום רב,
  הייתי אצל רופאת עיניים לגבי דלקת עיניים והיא איבחנה דלקת עיניים כרונית כתוצאה משימוש בעדשות.
  נתנה לי מרשם למשחת עיניים וטיפול וכן לטיפות לטיפול מתמשך.
  לדבריה זאת מחלה שלא עוברת.
  אני קמה בבוקר עם עין אחת לפחות נפוחה ולא יכולה לצאת כך מהבית. אני עובדת עם קהל.
  אשמח לבדיקה ואיבחון נוסף וכן טיפול בהתאם.
  אני חברת “מכבי” שלי ומתגוררת בפ”ת.
  היכן אוכל לקבוע תור אצלך? האם רק בירושלים ?
  אשמח מאוד למענה.
  תודה רבה, אורית

  שלום אורית,

  שימוש מתמשך בעדשות מגע מכל הסוגים גורם עם הזמן להופעת דלקת אלרגית של הלחמית, להופעת דלקת עפעפיים כרונית, וגם להתפתחות תסמונת העין היבשה.

  אם יש לך דלקת תגובתית לעדשות מגע, הרי שמומלץ להפסיק את השימוש בהן למספר שבועות, ולקבל מרופא העיניים טיפול מקומי בטיפות נוגדות דלקת (כגון סטרואידים או אנטי-היסטמינים). בהמשך יש לשקול את המשך השימוש בעדשות, או להחליף לסוג אחר (מעבר לעדשות יומיות למשל). כ"כ יש להשתמש בתחליפי דמעות ללא חומר משמר. ניתן גם לשקול ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, אם אי אפשר לחזור להשתמש בעדשות מגע.

  בדף "צור קשר" באתר ניתן לקבל מידע על קביעת תורים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/08/2018 הסרת משקפיים באזור הצפון

  שלום רב
  האם יש אפשרות או מקום לביצוע בדיקה ולאח מכך ניתוח באזור חיפה.
  בברכה
  רוני

  שלום רב,

  לא. אם אתה רוצה שאני אנתח אותך - תצטרך לבוא למכון שלנו שנמצא ברמת גן, בית גיבור ספורט (רח' מנחם בגין 7, מתחם הבורסה, דקה הליכה מתחנת הרכבת תל אביב מרכז, ביציאה הצפונית ממסוף הרכבת). תיאום בדיקת התאמה ב 1800-200-222 או 3811*.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/07/2018 אקזוטורופיה בפעוט בןשנתיים

  יש לי ילד בן שנתיים שהחלה לברוח לו עין החוצה שהיה בן 9 חודשים בערך ומאז זה הולך ומחמיר ומופיע לסירוגין בשתי העיניים אך בעין אחת יותר. אני ממש מדןכאת מהעניין הזה הוא ילד ככ פיקח ומקסים וזה גומר אותי. נתבקשנו לשים לו רטייה כל יום במשך שעתיים אך הוא מוריד אחרי מספר דקות ולא מוכן עוד לשים. זה מביך אותי בגן שלו שמעירים לי או שמדברים אליו משפחה ובורחת לו העין ואני ממש לא יודעת מה לעשות. העניין הזה מטריד מאוד אותי ואת בעלי. מה הפתרון? מבחינת בדיקת ראייה עשו לו הרחבת אישונים וראייה תקינה.

  נועה

  שלום נועה,

  אתר זה לא עוסק בתחום של פזילה בילדים. אני מומחה לקרנית, ולא יכול לענות לשאלתך שאינה בתחום מומחיותי. אנא פני לרופא/ת עיניים מומחים בתחום רפואת עיניים בילדים ופזילה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2018 הדסה

  שלום,האם אתה עושה את הניתוח עם הדסה אופטימל?

  שלום רב,

  כן. אני מבצע ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מזה כ-17 שנים במסגרת "הדסה אופטימל", המכון של הדסה להסרת משקפיים בלייזר.

  לקביעת בדיקת התאמה ניתן להתקשר ל 1800-200-222 או 3811*.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/05/2018 תסמונת סיוגרן

  שלום, אני מאובחנת בדלקת פרקים ויש לי כוויות בעפעפיים, זה מאוד מציק ואף אחד מרופאיי לעיניים או לראומטולוגיה לא יודע במה מדובר. קיבלתי מרופא העיניים תכשירים מכל הסוגים כולל קרמים, משחות וטיפות עיניים וכלום לא עוזר. לאחר שקראתי וחקרתי מצאתי שקיימת התסמונת הזו ושיש לה קשר לדלקת פרקים. למי לפנות כדי לקבל טיפול? אני אובדת עצות.

  שלום רב,

  בתסמונת סיוגרן מטפלים רופאים מ-3 תחומים עיקריים: ראומטולוג, רופא עיניים מומחה לקרנית, ומומחה לרפואת הפה (אחת מההתמחויות ברפואת שיניים). הראומטולוג יבצע לך את בדיקות הדם הדרושות לאבחנת המחלה. אם אכן יש לך תסמונת סיוגרן המלווה ביובש משמעותי בעיניים - מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה לקרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/03/2018 ניתוח לייזר בשיטת PRK או שיטת smile או בשמה בארץ צ’ייס?

  ד”ר שלום רב,
  הלכתי לעשות בדיקת התאמה בשני מכוני לייזר והציעו לי לעשות ניתוח בשיטת PRKלאסק, במכון אחר הציעו את האפשרות לשיטת סמייל והציגו את יתרונותיה של השיטה, האם שמעת על עליה? תהיתי לעצמי מהן חסרונותיה? כי על הדף זה נשמע מדהים.. אבל פה חשדתי 🙂
  אני מבינה שזו שיטה חדשה ומתקדמת מהשנים האחרונות ולכן אני מאוד מתלבטת, כי בעצם פחות ניתחו בה.
  המספרים שלי בעיניים הם 6.25 עם חצי צילינדר בעין שמאל.
  ידוע לך על השיטה ועל רמת הדיוק שלה ביחס לניתוחים המסורתיים?
  האם יש שיטות דומות במכונים נוספים?
  תודה,
  חופית

  שלום רב,

  שיטת Smile היא שיטה יחסית חדשה. כמו כל שיטה יש לה יתרונות וחסרונות. הניסיון אתה הוא של מספר שנים בודדות, ובמרבית העולם אינה מקובלת עדיין. החיסרון העיקרי שלה הוא חוסר היכולת לבצע wavefront, שזו הטכנולוגיה המאפשרת תבנית שיוף מותאמת אישית למבנה העין, ומאפשרת דיוק רב יותר בהסרת המספר והצילינדר, והסרת העיוותים האופטיים במיוחד בראיית לילה.

  שיטת PRK משולבת עם wavefront היא השיטה היעילה והבטוחה ביותר, במיוחד באנשים עם מספר גדול יחסית ו/או קרנית דקה. היא אמנם כרוכה בתקופת החלמה של כשבוע, אך יחסית לכל השיטות האחרות, היא נחשבת לבטוחה ביותר.

  את מוזמנת אלינו לבדיקת התאמה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  10/03/2018 פפילת ענק ובעיה אלרגית ילד בן 7

  פרופסור שלום רב לבני בן השבע יש בעיה אלרגית בעיניים. יש לו פפילות ענק בעפעפיים. איך שמסיימים טיפול בסטרואידים הרגשת החול והגוף זר מחמירה וחוזרת. אני מודאג מאוד. יש לך דרכי טיפול נוספות? אפשר להגיע אליך?? הוא סובל

  שלום רב,

  למחלה של הבן שלך קוראים דלקת אביבית של הלחמית והקרנית או Vernal Keratoconjunctivitis ובקיצור - VKC.

  מומלץ לעבור לטיפול במשחת Protopic, אותה ניתן לקבל עם מרשם של רופא המשפחה או רופא עיניים. את המשחה שמים פעם ביום לפני השינה לתקופה ממושכת. המשחה יעילה יותר מסטרואידים, ובניגוד לסטרואידים אין לה תופעות לואי וניתן להשתמש בה במשך שנים.

  יש להבין שמדובר במחלה כרונית, והטיפולים השונים לא מרפאים את המחלה אלא מקטינים את עוצמתה. מומלץ להתייעץ עם מומחה לקרנית או מומחה לעיניים ילדים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/02/2018 עפעפיים אדומים בצידם הפנימי בעין אחת

  שלום,
  יש לי תחושת גירוד בעין ימין. בדקתי ומצאתי שהעפעף העליון והתחתון אדומים יותר מאשר בעין שמאל. אין המדובר בשעורה או שעורה כלואה. זה לא עובר כבר 3 ימים. מה לעשות?
  תודה, אורן

  שלום אורן,

  פשוט מאוד - ללכת ולהיבדק אצל רופא עיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  19/02/2018 עובי קרנית לניתוח

  מהו העובי המינימאלי של הקרנית שמאפשר ניתוח בשיטת הפיארקיי, ובשיטת הלאסיק, ובשיטת האינטראלאסיק?

  יוסי

  שלום יוסי,

  לפני הניתוח העובי המינימלי של קרנית לניתוח כלשהוא הוא 450 מיקרון.

  אחרי הניתוח העובי המינימלי שמותר להשאיר הוא 350 מיקרון ב- PRK ו-300 מיקרון מתחת למתלה בניתוחי לאזיק / אינטרא-לאזיק.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  08/01/2018 מספר משקפיים גדול

  יש לי מספר משקפיים מאוד גדול.9-. אני רוצה לנסוע לטיול הגדול לדרום אמריקה.פתאום התחלתי לפחד שחס וחלילה נה יקרה אם תהיה לי הפרדות רשתית.
  שאלות: האם יש סיכוי שזה יקרה פתאום?
  האם ניתוח לייזר להסרת משקפיים יכול למנוע את הפרדות הרשתית?

  תמר

  שלום תמר,

  הסיכויים ששודדים יגזלו ממך את כספך בשביל נידח, שתקבלי זיהום במערכת העיכול ממזון או מים מזוהמים, או שעקרב יעקוץ אותך, גדולים מהסיכון להפרדות הרשתית.

  ניתוח להסרת משקפיים בלייזר לא מפחית או מעלה את הסיכון לפתח הפרדות הרשתית.

  מומלץ להיבדק אצל רופא עיניים מומחה לרשתית לפני היציאה לטיול, כדי לוודא שאין חורים או קרעים בהיקף הרשתית, שעלולים לגרום להפרדות הרשתית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/01/2018 אלרגיה בעפעף

  שלום,

  אני בת 37, בחצי שנה האחרונה אני סובלת שוב ושוב מאלרגיה בעפעף בעיקר בעין ימין.לרוב מופיעה נפיחות ואז העור מתקלף. האלרגיה מופיעה בתגובה לכל סוג איפור ( גם היפואלרגני) ולעיתים מופיעה בבוקר גם ללא גירוי ידוע. אני מורחת משחת סטרואידית ( נרידרם קרם) וזה עובר. המצב הזה מאוד מתסכל אותי כי אני לא יכולה לשים שום תעשיר קוסמטי, ספציפית קרם פנים ואיפור עיניים. אציין כי תמיד היה לי עור רגיש באופן כללי ואלרגיות אך המצב מאוד החמיר.
  האם אני יכולה לעשות איפור קבוע בעיניים? הדבקת ריסים? ובמידה ולא האם יש לך המלצות כלשהן שיאפשרו בכל זאת להתאפר בעיניים?

  תודה מראש!

  שלום רב,

  מומלץ להתייעץ בנושא זה עם רופא עור. הטיפול היעיל ביותר לדלקת אלרגית מהסוג שאת מציינת הוא משחת Protopic, אותה יוכל לרשום לך כל רופא עור או רפא עיניים. במקביל מומלץ להימנע משימוש בתכשירי איפור הגורמים לאלרגיה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/01/2018 corneal opacity

  שלום פרופ’בני בן 20 חייל, נבדבק מאדנווירוס לפני שנה ,הוירוס עבר אבל השאיר opacity בקרנית שמפריע באופן רציני על הראיה,לפני כשלושה חודשים 4 טיפות ביום של סטרודקס,בודקים כל שלוש שבועות את הלחץ,שהוא בסדר אבל אין התקדמות בטיפול.
  אשמח לדעת את דעתך,לרדת הדרגתית מהטיפול להמשיך,לשנות טיפול ..לבאו אליך כבר עכשיו או לאחר שינוי ,המשך טיפול …

  שלום רב,

  קשה לענות לך ללא בדיקה. העכירויות בקרנית יכולות להיות ביטוי לתסנינים דלקתיים פעילים, אך יכולות להיות גם צלקות. הטיפול בהם תלוי במידה בה הם מפריעים לחדות הראייה. אם מדובר בתסנינים הנמצאים במרכז הקרנית וגורמים לירידה בראייה ללא טיפול - אד כדאי להמשיך עם סטרואידים במינון היומי היעיל המינימלי שיגרום לנסיגה שלהם עם שיפור בראייה. אם מדובר בצלקות קבועות, אזי הטיפול לא יהיה יעיל יותר בשלב הזה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  21/12/2017 שחייה לאחר ניתוח קטרקט

  שלום!
  לפני כחודש וחצי אבי עבר ניתוח קטרקט. אבי הנו שחיין וזו הפעילות הספורטיבית המועדפת עליו. כחודש לאחר הניתוח השני, חזר לשחות וכיום, כחמישה שבועות לאחר הניתוח השני, הוא מרגיש צריבה בשתי העיניים.
  שאלתי היא האם ישנו סיכוי כי הצריבה אותה מרגיש אבי בעיניו נובעת מהשחייה? אולי מלחץ המשקפת מסביב לעין? יש לציין כי הוא שוחה באופן קבוע כל יום, כשעתיים ביום, ברציפות.

  תודה רבה מראש.

  שלום רב,

  הצריבה היא תוצאה של יובש בעיניים, תופעה שכיחה ביותר לאחר ניתוחים בעיניים בגיל המבוגר, ואין לה כל קשר לשחייה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  16/12/2017 שימוש בעדשות

  שלום רב, לאחר תקופה ממושכת בעדשות מגע רכות מגיל 13 החלו דלקות בעיניים.התחלתי טיפול תרופתי נגד הדלקת והאדמומיות בעיניים.מה ההמלצה לגבי משך השימוש בעדשות מגע על מנת לא לפגוע ברשתית העין?תודה .

  דורית

  שלום דורית,

  לזרוק את העדשות, ולעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  20/11/2017 השתלת קרנית

  שלופ פרופסור סלומון,
  אני מחפש רופא מומחה לאמא שלי שעברה לפני מספר חודשים ניתוח קטרט, מאז העין לא במצב טוב. היו מספר תופעות מאז הניתוח והכל אמרו לה שזה יעבור והעין צריכה להחלים.
  לפני כשבוע וחצי היא התלוננה שהיא לא רואה בעין בכלל (רואה טשטוש) ולאחר בדיקה במחלקת עיניים בביה”ח ברזילי אמרו לה שיש לה בצקת בעין והעין עצלה ונתנו לה אנטיביוטיקה לשבוע.
  כל השבוע היא טענה שכלום לא השתנה והיום היתה לה ביקורת והודיעו לה שהעין במצב לא טוב ונדרש לבצע השתלת קרנית.
  אני אשמח לדעת אם התחום הנ”ל נמנה בין שאר ההתמחויות שלך ותוכל לבדוק אותה.
  מה הדרכים להגיע אליך? האם ניתן דרך לאומית זהב או ביטוח פרטי אחר?
  אודה לתשובתך,
  בברכה,
  מאיר

  שלום רב,

  אם יש לאמך בצקת בקרנית שאינה חולפת מספר חודשים לאחר ניתוח קטרקט - הרי שיתכן והיא זקוקה להשתלת קרנית שכבתית, ככל הנראה מסוג DMEK.

  אתה מוזמן לבדיקה במרפאתי. פרטים לקביעת תורים לבדיקה - בעמוד צור קשר באתר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/11/2017 ראייה מטושטשת וערפילית בעקבות דלקת ויראלית

  שלום פרופ סלומון,
  אני כבר שבוע סובלת מדלקת ויראלית בשתי העיניים. לפני שלושה ימים התחלתי לקחת טיפות של מקסיטרול 3 פעמים ביום, ומאותו רגע התחלתי לראות מטושטש וערפל. אחרי יומיים הפסקתי את הטיפות, והראייה עדיין מטושטשת וערפילית. הלכתי לרופא שאמר שלא רואה כלום, ולא ככ התייחס לתלונה שלי על הראייה. אמר לי לקחת fml 4 פעמים ביום וברגע שאני מרגישה הקלה להתחיל להוריד מינון. עוד לא עשיתי זאת, כי אני גם מפחדת לפגוע בעין וגם מרגישה שאולי צריך לקבל חווד שנייה. אני כבר אובדת עצות. חייבת לציין שאני בהריון שבוע 28. אודה לך ואשמח לעצתך מה לעשות.
  תודה נוייה

  שלום רב,

  דלקת ויראלית הנגרמת ע"י אדנו-וירוס עלולה להמשך כ-4 שבועות בשלב החריף, ולגרום להופעת תסנינים בקרנית הגורמים לירידה בראייה. הטיפול הוא מתן טיפות סטרואידים לתקופה ממושכת, תוך כדי מעקב רופא עיניים, וירידה הדרגתית ואיטית מאוד של תדירות הטיפות ביום, על פני מספר שבועות. התחלה והפסקה של הטיפול למספר ימים כל פעם בודאי שאינה עוזרת, ואף עלולה לגרום להחמרת המחלה.ההחלטה על תזמון הירידה במינון היומי צריכה להיות לאחר בדיקה של רופא עיניים. יש גם לבדוק את הלחץ התוך עיני בזמן הטיפול בסטרואידים.

  מומלץ לפנות למומחה לקרנית לקבלת טיפול מתאים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  14/11/2017 פגיעה בראייה לאחר ניתוח השתלת עדשה במעבר מאור לצל

  אני בת 23 ועברתי ניתוח של השתלת עדשה לפני כשנה.
  מלכתחילה המעברים מאור לחושך למשל בנהיגת יום וכניסה למנהרה היו קשים
  מבחינת חוסר יכולת לראות.

  הרופא המליץ לי על טיפות מסוג Alphagan למשך חודשיים
  וטען כי יתכן שתוך חודשיים העין תסתגל אוטומטית למעברים.
  הבנתי שהטיפות מיועדות לטיפול בלחץ תוך עיני ולא ברור לי
  מהם היתרונות של הטחפות עבורי?

  חגית

  שלום חגית,

  טיפות Alphagan אכן מיועדות לטיפול בלחץ תוך עיני, אך בנוסף יש להן השפעה על התכווצות האישון. הקטנת גודל האישון בלילה עשוייה להביא להפחתה בעיוותים האופטיים הקיימים בנהיגה בלילה, ומונעת סנוורים והילות. אם הבעיה שלך היא סנוורים והילות בחושך - השימוש בטיפות עשוי לעזור לך.

  מצד שני - אם הבעייה היא שאת לא יכולה לראות במעבר הפתאומי מאור לחושך (למשל בכניסה למנהרה תוך כדי נהיגה) - אז כנראה הסיבה היא שהאישון לא מתרחב מספיק במעבר מאור לחושך. כשאנחנו עוברים מאור לחושך האישון מתרחב, ומאפשר כניסת יותר קרני אור לעין, וכך מתאפשרת ראייה גם בתנאי חשיכה. חלק מהעדשות התוך עיניות המושתלות בעין (במיוחד עדשות ארטיזן) מגבילות את התרחבות האישון, מכיוון שהן תפוסות על הקשתית. ההגבלה בהתרחבות האישון יכולה להסביר את הקושי שיש לך במעבר מאור לחושך. אם אכן זה המצב - אזי השימוש בטיפות Alphagan לא יעזור, ואולי אפילו יקשה עליך יותר, מכיוון שהאישון יתכווץ יותר ממה שהוא כיום.

  עלי לציין שאני כמובן לא יודע איזו עדשה השתילו לך, מה השפעתה על קוטר האישון, ומה היו השיקולים של הרופא המנתח שהמליץ לך על הטיפול הזה. יתכן שהיו לו שיקולים אחרים שהביאו אותו להמליץ לך על השימוש בטיפות אלו, ובכל מקרה מומלץ לפנות אליו להתייעצות חוזרת.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/11/2017 אלרגיה לעדשות מגע

  שלום. אני מרכיבה עדשות מגע שנתית רכות כבר 15 שנה. לפני כשנה התחלתי להרגיש אי נוחות ועכשיו יש לי לעיתים תכופות תחושת יובש והפרשה דמויית חוטים רירית שקופה למחצה בתדירות גבוה. רופא אבחן אותי כאלרגית לעדשות מגע ונתן לי מרשם לאופטילסט טיפות. בהתחלה הפחית תופעות של אלרגיה וכעת לא עוזר שום דבר. גם טיפות נגד יובש (הילוקומוד) לא עוזרות. מה ניתן לעשות? האם יש פיתרון? האם החלפת עדשות מגע יכולה לפתור את הבעיה?
  בנוסף- האם יש ניתוחים להסרת משקפיים שמתאימים למספרים גבוהים (-15)??

  תודה רבה

  שלום רב,

  הגיע הזמן להפסיק את השימוש בעדשות מגע.

  לגבי התאמתך להסרת משקפיים בלייזר - את מוזמנת לבדיקת התאמה. אנא תאמי ב- 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/10/2017 ניתוח PRK

  פרופ’ סלומון שלום רב,
  אני מתעניינת בניתוח להסרת משקפיים ולאחר הסברים המפורטים שלך חושבת על ניתוח PRK . אשמח אם תוכל לתת קצת יותר הסבר על ההבדלים בין השיטה PRK TRANS , לבין PRK רגיל. מה לדעתך השיטה המעודפת?
  בברכה ובתודה

  רגינה

  שלום רגינה,

  ב- PRK מסירים את שכבת האפיתל לאחר חשיפה של מסר שניות לתמיסת אלכוהול בריכוז 20%. שיטה זו מסירה בצורה מדוייקת את כל שכבת תאי האפיתל, ומאפשרת לבצע לאחר מכן את טיפול הלייזר במדוייק על פני הסטרומה של הקרנית.

  ב- Trans epithelial PRK מוסרת שכבת האפיתל בעזרת הלייזר, ולאחר מכן מבוצע טיפול הלייזר העיקרי על הסטרומה של הקרנית. הבעיה בשיטה זו שאי אפשר לדעת מראש מהו העובי המדוייק של שכבת תאי האפיתל. העובי משתנה מאדם לאדם. לכן בהסרה בעזרת הלייזר לא תמיד מסירים את כל התאים, או לפעמים מסירים חלק מהסטרומה. התוצאה היא חוסר דיוק כאשר מבצעים את השלב השני העיקרי של הלייזר.

  מחקרים שהשוו בין שתי השיטות מצאו שהסרת האפיתל בעזרת תמיסת אלכוהול מביאה לתוצאות מדוייקות יותר, ולכן אנו משתמשים בשיטה זו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  06/10/2017 הרגשה של עצם זר בעין ימין

  הי ד”ר אבי,
  אני בן 33, בריא בדכ ומרכיב עדשות מגע חודשיות.
  לפני שבוע וחצי התחלתי לחוש בעין ימין , לפתע, תחושה של עצם זר .
  לאחר יומיים הלכתי לרופא עיניים שנתן לי אופטילסט ואמר שאני סובל מאלרגיה ב2 העיניים.
  השתמשתי בטיפות אך לא הרגשתי שיפור ולאחר 4 ימים הלכתי לרופא אחר שטען שיש לי דלקת ונתן לי FML. אני משתמש בזה כבר 6 ימים ואין שיפור.
  חשוב לי לציין שהעין לא אדומה ואין הפרשות אבל מרגיש כאילו יש לי עצם זר בעין.
  כמובן שמאז תחילת הטיפולים אני מרכיב משקפיים ולא משתמש בעדשות. אני לא יודע מה לעשות ומה יש לי בעין …

  שאלה נוספת – האם ייתכן שיש לי משהו בעין והרופאים לא רואים את זה ?

  שלום רב,

  כנראה שפיתחת תגובה אלרגית דלקתית לעדשות המגע, או לתמיסת החיטוי של העדשה. מדובר בתופעה הנקראת Contact lens intolerance (אי סבילות לעדשות מגע), והמתפתחת במוקדם או במאוחר במרבית מרכיבי עדשות המגע. התגובה מתבטאת באודם, צריבה, דקירות, תחושת גוף זר או גרד, בעקבות הרכבת העדשות. הטיפול הוא הפסקת השימוש בעדשות בצמיתות, ומעבר למשקפיים, או הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  30/09/2017 אחרי ניתוח

  שלום דוקטור
  עשיתי ניתוח prk ב10 לחודש
  ועכשיו בסוף החודש גיליתי שאני בהריון
  זאת אומרת שבזמן הניתוח זה היה הריון בן כמה ימים
  יכול להיות שהניתוח לא יצליח בגלל ההריון?
  לפי מה שאני יודעת לא עושים ניתוח לאישה בהריון
  מודאגת😔
  תודה רבה.

  שלום רב,

  אמנם לא עושים ניתוחי לייזר בהריון, אך לא נראה לי שאת צריכה להיות מודאגת מכיוון שמדובר בימים הראשונים של ההריון. יחד עם זאת מומלץ להתייעץ עם רופא הנשים שלך בקשר לטיפות העיניים שאת לוקחת, והאם מותר או אסור לקחת אותן במהלך ההריון.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  23/09/2017 מונוויז’ן בעזרת עדשות

  שלום רב,
  מזה כעשור יש לי משקפי מולטיפוקל אליהן איני מצליחה להתרגל! אחד האופטומטריסטים הציע לי להרכיב עדשות מגע וליצר “מונוויז’ן” כדי שאוכל לראות יחסית טוב בכל מצב נתון. הפתרון משרת אותי נאמנה במהלך התקופה אולם לאחרונה אני רואה הרבה פחות טוב או ליתר דיוק, רואה מטשושטש ומרגישה שאני צריכה “תגבור”. האם ניתן להגיע אליך לבדיקה ולהתאמה מדויקת יותר של עדשות ? אולי בהמשך אשקול ניתוח. אגב, האם אתה מקבל גם בתל אביב/ אזור המרכז? תודה ושנה טובה

  סיגל

  שלום סיגל,

  אני לא אופטומטריסט, ואינני עוסק בהתאמת משקפיים או עדשות מגע. עליך לפנות לאופטומטריסט, ואם את לא מרוצה מהתוצאה שאת מקבלת - את יכולה לפנות לאופטומטריסט אחר.

  משקפיים מולטיפקוליות או תיקון בשיטת monovision מחייבים עדכון אחת ל2-3 שנים, בגלל עלייה מתמדת של התיקון לקרוב. אם באמצע שנות ה-40 אנו זקוקים לתוספת של 1.25+ דיופטר לצורך קריאה, הרי שלקראת גיל 50 התוספת לקריאה מגיעה ל 1.75 ד', לקראת גיל 55 ל- 2.25 ד', ולקראת גיל 60 ל- 2.50 עד 3.00 ד'. לכן יש להיבדק מידי פעם ע"י האופטומטריסט שלך, ולהתקין משקפיים חדשות בהתאם לבדיקה.

  השימוש בעדשות מגע אינו מומלץ בגילך (אני מניח שאת באמצע שנות ה-50 לחייך), מכיוון שהוא גורם ליובש בעיניים, לתגובה אלרגית, ולעיתים לזיהומים בקרנית. עם הגיל עולה השכיחות של יובש בעיניים, והשימוש בעדשות מגע מחמיר אותו. כ"כ בשימוש ממושך ולא זהיר בעדשות מגע יתכנו אף תסנינים דלקתיים בהיקף הקרנית ובצקת של אפיתל הקרנית. יתכן שאלו תורמים לראייה הלא מיטבית שלך.

  אפשרות נוספת היא להשתמש במשקפיים נפרדות לקריאה ולמרחק. ניתוח לייזר יתקן את הראייה לרחוק, ותזדקקי בכל מקרה למשקפי קריאה אחרי הניתוח. ניתן לבצע ניתוח בשיטת monovision, עם תיקון דומה לעדשות המגע שלך. לשיטה זו יש חסרונות ויתרונות עליהן תשמעי מהרופא המנתח.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/09/2017 floaters

  הבנתי מימך שאני סובל ממחלה בעיניים שניקראת floaters האם זה מסביר את הכבדות שלא מרפה מהעיניים ? כי הייתי בטוח שזה מהעדשות מגע ולכן עשיתי ניתוח לייזר .

  מיכאל

  שלום מיכאל,

  ה- floaters הם עכירויות שצפות בתוך הזגוגית (החלק הפנימי השקוף של גלגל העין). זו תופעה שמתרחשת אצל מרבית האנשים בשלב כזה או אחר בחייהם. הזגוגית מורכבת מחומר צמיג שקוף, כמו ג'ל, ובשלב מסויים בחיים היא עוברת התנזלות בחלקה הפנימי. כתוצאה נוצר תהליך של תזוזה קדימה של החלק האחורי של הזגוגית, שנמשך כלפי המרכז שעבר התנזלות. כתוצאה מכך נוצרת התנתקות של החלק האחורי של הזגוגית מהרשתית. בתהליך זה נוצרות עכירויות בתוך הזגוגית. עכירויות אלו הן חלקיקים של רקמת חיבור שנוצרו במהלך אותה התנתקות מהרשתית, או התעבויות מקומיות של הזגוגית. הם מרחפים בתוך חלל הזגוגית, לעיתים מפריעים ולעיתים נעלמים, אך אינם מסוכנים ואינם גורמים לנזק כלשהוא. לא מדובר במחלה, אלא במצב המתפתח ברוב האוכלוסיה. אין למצב הזה טיפול כלשהוא.

  אין כל קשר בין ה floaters ובין ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, ובוודאי שאין להם כל קשר לעדשות מגע.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/08/2017 לייזר אחרי אבצס

  היי. אשמח לדעת אחרי שנרפאתי מאבצס עוד כמה זמן אוכל לעשות לייזר בעיניים?

  רביד

  רביד שלום,

  ניתן לענות לשאלתך רק לאחר בדיקת התאמה. אתה מוזמן לתאם אצלנו בדיקת התאמה ב 052-6741425.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  18/08/2017 צניחת עפעף

  נותחתי לפני כחודש ניתוח להסרת גידול מנינגיומה. מאז הניתוח עפעף העין סגור. יש מצמוץ בעפעף והראייה בעין תקינה. נאמר ל שהעצב קבל טראומה וסביר שהעפעף ייפתח. עניין של זמן סבלנות.
  השאלה: האם קיים טווח של זמן להערכה זו? מה הם הההליכים אם העפעף לא ייפתח?

  שלום רב,

  התאוששות העצב ה-3 לאחר ניתוח נוירוכירורגי תלויה במידת הפגיעה בו. אם העצב נפגע כתוצאה מלחץ מכני, בצקת או דימום, הרי שתיתכן חזרה לתפקוד תוך מספר חודשים עד כשנה. מצד שני יתכן שהעצב נחתך לחלוטין במהלך הניתוח, ואז לא יהיה שיפור. הערכת מידת הנזק שנגרמה לעצב ה-3  צריכה להיעשות ע"י ההנוירוכירורג שביצע את הניתוח.

  העצב ה-3 מעצבב את השריר שמעלה את העפעף, אך גם חלק מהשרירים המניעים את העין. שיתוק מלא של העצב ה-3 גורם לצניחת העפעף, אך גם גורם לפזילה (המתבטאת בפזילה של העין החוצה - אקזוטרופיה, וחוסר יכולת להסתכל למעלה, למטה או פנימה). אם לא יהיה שיפור ספונטני, יהיה צורך בניתוחים לתיקון הפזילה, ובניתוח להרמת העפעף. ניתוחים אלו מתבצעים ע"י מומחים לרפואת עיניים ילדים ופזילה וע"י מומחים באוקולופלסטיקה (ניתוחי עפעפיים, ארובה ודרכי דמעות).

  בברכת רפואה שלמה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  13/08/2017 טיגסון

  שלום רב אני סובלת מיזה הרבה שניים מטיגסון בשנה האחרונה זה פשוט מפריע לי מאוד אני לא יכולה לצאת מהבית בשעות הבוקר אני מטופלת בסטרוידים שגם זה כבר לא עוזר כול כך ויש לי לחץ חזק בעניים רציתי לדעת איזה טיפול יש שהוא לא סטרויאידים וממה נגרם המחלה הזו

  ליאת

   

  שלום ליאת,

  מחלת טיגסון (בשמה המלא - Thygeson Superficial Punctate Keratitis) היא מחלה מסתורית, שהסיבות לה אינן ידועות. היא מתבטאת בההופעת תסנינים דלקתיים בתוך אפיתל הקרנית, הגורמים לכאב רב ולירידה בראייה. טיפול מקומי בטיפות סטרואידים גורם להם להיעלם במרבית המקרים תוך מספר שעות עד מספר ימים. בין ההתקפים הקרנית שקופה ותקינה ואין כל סימן לכך שהיה התקף.

  אין בשלב זה טיפול שאינו סטירואידלי. ניתן לנסות להשתמש בטיפות ציקוספורין A (רסטאזיס) או במשחת טקרולימוס (פרוטופיק), אך אלו החלטות שרופא העיניים שלך צריך לקחת. בדכ הטיפול בסטרואידים לא צריך להימשך יותר מיום-יומיים כדי לגרום לעצירת ההתקף, ולכן צריך להיות במעקב הדוק של רופא העיניים שלך, שיגיד לך מתי להתחיל ומתי להפסיק את הטיפול. יתכן שאת לוקחת טיפול ממושך מדי, גם מעבר לזמן ההתקף.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  07/08/2017 דלקת עיניים אצל ילד בן 6

  הי פרופסור, הבן שלי בן 6 אובן כסובל מורנליס- דלקת עיניים אלרגית.. טופל תקופה בfml, ולאחר מכן כ3 שבועות באופטליסט, לאחר שהרופאה ראתה שהטיפול לא עוזר עברנו לטיפול בלבוסטין פעמיים ביום, הטיפול הנל עדיים לא עןזר והילד עדיין ממשיך לסבול. קיבלנו גם משחה שמכילה סטרואידים שמאוד עזרה אבל לא ניתן להמשיך אותה תקופה ארוכה.. לצערנו שום טיפול לא עוזר לילד, כל ביקור אצל הרופאה המטפלת ניכר כי אין שינוי כלל בפפילות בעיניים.
  ניסינו לגשת לרופאה אחרת שכאשר ראתה את הפפילות שיש לילד בעניים אמרה שצריך ישר לבצע הזרקת סטרואידים לעפעפיים ןזה הפתרון הכי נכון לילד כרגע כדי שלא יסבול מכאבים. שאלתי היא האם מסוכן הטיפול הזה? האם ישנם אחןזי הצלחה לילדים שבוצע לבם הזרקת סטרואידים? הדבר מאוד מלחיץ אותי ואת בעלי. אני יודעת שיש את המשחה שמיועדת לעור..איך אדע שהיא תהיה יעילה גם לילד שלי? כי כששאלתי את הרופאה המטפלת על כך אמרה ששמעה על כך אבל לא לוקחת סיכון בלתת את זה.

  טל

  שלום טל,

  הטיפול בסטרואידים לדלקת אביבית (ורנליס) בילדים מועיל זמנית, וכרוך בסיכונים רבים כגון לחץ תוך עיני גבוה וקטרקט. הזרקת סטרואידים ללחמית גורמת להשפעה מתמשכת, שגם עלולה לגרום לתופעות לואי מתמשכות, כגון עלייה בלחץ התוך עיני לתקופה ארוכה. מצד שני - הטיפול במשחת פרוטופיק אינו כרוך בסיבוכים, וכבר שנים רבות הוא ניתן בארץ וברחבי העולם כטיפול יעיל במחלה זו.

  הרופאה שאמרה לך שהיא "לא לוקחת סיכון" מוכנה לתת לך תרופה מקובלת (סטרואידים) שבוודאות גורמת לתופעת לוואי, אבל לא מוכנה לרשום לך תרופה שבוודאות מועילה ואינה גורמת לתופעות לוואי. במילים אחרות, היא מוכנה להמשיך ולסכן את הבן שלך ע"י רישום של טיפול מזיק, אבל היא לא מוכנה לסכן את עצמה ע"י רישום של תרופה שלא רשומה לאינדיקציה של מחלת עיניים אלרגית...

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  02/08/2017 דלקת ויראלית של הלחמית אצל נער בן 15.5

  ד”ר שלום רב,

  בני בן ה- 15.5 אובחן כסובל מדלקת ויראלית של הלחמית בה נדבק מבני הקטן (בן כ-5) החל מה- 25.7 (עד כה כ-9 ימים. הוא קיבל טיפות (2 סוגים אחד ל-7 ימים ואחד ל-30 יום) ועוד טיפות ללפני השינה. הבנו מהרופא שהן להקלה בעיקר.

  במקרה נתקלתי באתר שלך בו קראתי את הכתבה העוסקת בתופעה זו וראיתי כי כתבת כי לעיתים בטיפול ממושך בטיפות סטרואידים לעיניים כדי לסלק את התסנינים הדלקתיים בקרנית.

  שאלותיי :
  א. באיזה שלב של המחלה יש צורך בסטרואידים?
  ב. האם אתה חושב שיש מקום שנגיע אליך לבדיקה? האם יש משהו שתוכל לעשות כדי להקל עליו? הוא מאוד סובל, יש לו רגישות מאוד גבוהה לאור, אינו מסוגל לפתוח את העיניים וסובל אף מירידה בראייה.

  אשמח לתשובתך המהירה!

  שלום רב,

  את ההחלטה על מתן סטרואידים עושה רופא עיניים לאחר בדיקת העיניים. ההחלטה על מתן הסטרואידים תלוייה בצפיפות התסנינים בקרנית והשפעתם על הראייה, ובממצאים נוספים כגון היווצרות קרום בלחמית הפנימית של העפעפיים (ממברנה בלחמית הטרסלית), ובמידת הסבל הכרוכה בדלקת. לא תמיד יש צורך בסטרואידים, ולעיתים מטוב לתת למחלה לעבור ללא טיפול. אולם ברגע שהוחל בטיפול בסטרואידים (ונראה לי שזה המצב אצלכם), אז יש לתת אותם לתקופה ממושכת תוך ירידה הדרגתית ואיטית, ותוך מעקב הדוק של רופא העיניים.

  אין צורך לבוא אלי. כל רופא עיניים בקהילה יכול וצריך לתת לך את המענה לבעיה הזו, שהיא נפוצה מאוד בשבועות האחרונים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  31/07/2017 כאבי עיניים וצריבה מול מסכים עם משקפיים

  לפני חודשיים וחצי החלו תופעות של לחץ וכאב בעיניים. עייפות של העין ורגישות לאור במיוחד עם משקפיים. 2 רופאי עיניים לא מצאו כלום אופטרפיסטית טוענת שיש רגישות לאור והתחלה של פרסיוביה ונתנה מרשם למשקף מול מחשב וקריאה. אני בת 42. אך שום פתרון מצידה לא עזר. יש טעם להגיע אלייך? מחלת רקע פיברומילאגיה

  נעמה

  שלום נעמה,

  ככל הנראה את סובלת מיובש בעיניים. ניתן להיבדק ולקבל טיפול מתאים אצל כל רופא עיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  28/07/2017 ניתוח לייזר

  האם ניתן לבצע בדיקה חוזרת במכון אחר ? לפני מספר שנים בדקתי והתאמתי ללאסיק ועכשיו במקום אחר בדקתי והותאמתי לעדשות תוך עיניות כי עין אחת עצלה אבל גם אז היא היתה אז נאמר לי שהקרנית דקה אבל גם אז היה מדובר באותה קרנית אז מה הסיפור מאחורי זה ? האם כדאי לבצע אבחנה נוספת ?

  שלום ליאת,

  כמובן. את מוזמנת לבדיקת התאמה אצלנו.

  לתיאום בדיקת התאמה: 052-6741425 או 1800-200-222.

  לפרטים נוספים על יצירת קשר לחצי כאן.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  24/07/2017 עדשות אורתו קיי

  שלום רב,
  ביתי בת 14. מביקור אצל רופא עיניים התברר שעחה לה בשנה המס מ1 1/4 ל 2 3/4. במשפחתנו אין בעיה של קוצר ראייה. האופטומטריסט המליץ על עדשות אורתו קיי יש הרבה יתרונות, אך קראתי שיש סכנה לזיהום. מה דעתך על עדשות אלו? האם הן בטוחות לישמוש, האם עדיף עדשות יומיות? האם אופומטריסט מנוסה יכול לתת מענה או שצריך רופא עיניים? בתי ילדה אחראית מאוד ועוסקת ביומיום בכדורעף.
  אודה עח תשובתך

  שלום רב,

  הטיפול בעדשות האורטו-קיי הוא מסוכן מאוד, ובמיוחד בילדים. הסכנה העיקרית היא של זיהום בקרנית כשהעדשות נמצאות בעיניים במהלך הלילה.

  אם הבת שלך אחראית ומקפידה על הגיינה בסיסית היא תוכל להרכיב עדשות מגע רגילות, ורצוי יומיות. כשתגיע לגיל 18 היא יכולה לשקול הסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  15/07/2017 דלקת בקרנית

  שלום, אני סובל מדלקת בקרנית שגורמת לעכירויות (ekc). כל זה קרה אחרי דלקת רגילה.
  אני נוטל טיפות fml פעם ביום וחושש מההשפעות ארוכות הטווח. האם יש טיפול אחר או חדשני יותר לבעיה?

  דן

  שלום דן,

  למרבה הצער אין. הטיפול היחיד בתסנינים תת אפיתליאליים או עכירויות בקרנית המתפתחים בעקבות חשיפה לאדנו-וירוס הוא מתן מתמשך של סטרואידים בטיפות כמו FML או לוטמקס, תוך ירידה איטית, ותוך מעקב תכוף של רופא העיניים שלך. לעיתים יש צורך בטיפול של מספר חודשים, ובמקרים בודדים עד כדי שנה-שנתיים, עד להעלמות מלאה של כל התסנינים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  01/07/2017 בירור לגבי הסרת משקפיים בלייזר

  פרופסור שלום רב,
  תודה על המידע המפורט באתר.
  אני רוצה לבצע בדיקת התאמה וניתוח לייזר להסרת משקפיים.
  1. מכיוון שאני מתלבטת אם, מתי והיכן לבצע את הניתוח, ולאחר שקראתי את ההסברים שלך, האם ניתן לקבל טיפול מלא על ידך? בדיקת התאמה,ניתוח וליווי ?
  אני מאיזור המרכז .

  2. אני בת 32,רווקה. האם כדאי לחכות עד אחרי סיום הלידות לביצוע הניתוח ? שמעתי מכמה נשים שעברו ניתוח להסרת משקפיים שלאחר הלידה חזר להם המספר.

  כמו כן, אני מרכיבה בערך 11 שנים עדשות מגע במשך הרבה שעות במהלך היום, היו לי מספר פעמים זיהומים בקרנית כתוצאה משימוש בעדשות מגע. לא בדקתי מעל שנה את המספר שלי.לפי מה שאני יודעת המספר הינו מינוס שלוש וחצי בשתי העיניים ב-4 שנים האחרונות.

  אודה על עזרתך,

  תודה רבה,

  שני .

  שלום שני,

  כמובן. אני בודק, מנתח ומבצע את כל בדיקות המעקב אחרי כל המנותחים שלי בעצמי (ולא שולח אותם לרופאים אחרים, או לאופטומטריסטים...).

  אם את יציבה במספר במשקפיים - ניתן לבצע את הניתוח כבר עכשיו. את גם לא יודעת מתי בדיוק תלדי, ומתי תסיימי את הלידות. ככלל - הריון ולידה לא גורמים לעליה במספר, אם המספר היה אמנם יציב לפני ההריון. מי שחושבת שהמספר שלה עלה בעקבות ההריון, זה בגלל שהמספר כנראה לא היה יציב גם קודם, והיה ממילא עולה.

  אם היו לך מספר זיהומים בקרנית בגלל עדשות מגע, אזי אסור לך להמשיך ולהרכיב אותן. אם היית עושה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר - היית נמנעת מזיהומים אלו.

  ישיבה ליד המחשב או הנייד לא תעזור לך להסיר את המשקפיים... פשוט תבואי לבדיקת התאמה. 052-6741425 או 1800-200-222.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  29/06/2017 שני- קרדיט אבק

  פרופסור שלום המלצת לי כאן על משחת Protopic רכשתי אותה וחל שיפורמשמעותי בעיניים! אני משתמשת בה כבר שבוע האם ניתן להמשיך.להשתמש בה ללא הגבלה? קבעתי אליך תור לשרפ ב6/7, ואני רוצה לדעת האם אתה ממליץ לי להגיע למרות השיפור שחל…? תודה רבה

  שני

  שני שלום רב,

  אני מאוד שמח שהמידע כאן באתר עזר לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית

  27/06/2017 צילינדר לא סימטרי ואקטזיה

  שלום רב פרופסור סלומון,
  1.האם צילינדר לא סימטרי הינו גורם סיכון לפיתוח אקטזיה אחרי ניתוח PRK?
  עברתי PTK בשני העיניים בגלל ארוזיות חוזרות (ארוזיה בעין שמאל ממגבת נייר ומעין ימין -איך לא בגלל היחלשות האפיתל מאפקט התלישה של הסרת עדשות מגע רכות יומיות) שתיקנו את הבעיה – לא עברתי PRK בגלל הפחד מהסיבוך הזה. נתוני הקרניות שלי: (המנתח שלי בעיניים בזמנו אמר לי שחבל שלא עשיתי PRK)
  עין שמאל וימין 560 מיקרון כל עין.
  עין ימין -6.25 – עם צילינדר -1-
  עין שמאל- 6.25 – עם צילינדר של 2.25-

  מרשם יציב של לפחות שנה. בזמנו לפני שני ניתוחי PTK שעברתי אמרו לי אצלכם ובעיניים שאני יכול לעבור את הניתוח ללא בעיה(כלומר טיפוגרפית קרנית תקינה).

  2.האם ישנה גדילה מועטה של הסטרומה אחרי PRK שבה הקרנית מתעבה ככה שיוצא שעובי הקרנית הוא לא בדיוק כמות הרקמה שהוסרה?

  3.אני מברך אותך על זה שאתה אומר את האמת על עדשות מגע ועל סיבוכים אפשריים מאקטזיה מלאסיק. עדיף לסבול שבוע ולהנות מביטחון לטווח הארוך.

  ניר

  שלום רב,

  צילינדר לא סימטרי שבו ההבדל בדיופטרים בין הקמירות התחתונה לקמירות העליונה הוא פחות מ 1.6 ד' אינו גורם לאקטזיה. ניתן לבצע ללא בעיה PRK ברב המקרים. באמת לא ברור למה לא עשו לך כבר אז PRK. זה היה פותר את בעיית הארוזיות החוזרות, ומסיר ממך את הצורך למשקפיים או לעדשות מגע.

  אין כל גדילה של הסטרומה לאחר PRK, למרבה המזל, דבר הגורם ליציבות של התוצאה של הניתוח לשנים רבות.

  תודה. אני בהחלט מסכים. אנשים חכמים שמסתכלים קדימה בוחרים לעבור PRK (מרבית האנשים אינם כאלה...). למעשה - אין כל כך סבל בשבוע הראשון, בזכות התוכנית הטיפולית שלנו בשבוע שלאחר הניתוח. הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK היא השיטה הבטוחה ביותר, ואני בטוח שהיא מתאימה כיום גם לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  עמוד 1 מתוך 3123

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.