חסכו מעל 1,000 ש"ח על משקפיים ועדשות וקבעו ייעוץ חינם עם פרופ' אבי סלומון, לחצו כאן

Prk או lasik21/12/2020

שלום,
הייתי ב3 מכונים שונים
בכולם אני מתאים לכלל השיטות
אף אחד לא המליץ לי מה עדיף, חוץ מרופא אחד שאמר לי בגלל שאני עוסק בהרבה פעילות ספורטיבית העדיפות היא לprk בגלל הבטיחות, אני מעדיף החלמה מהירה בגלל העבודה (מהנדס בניין )

השאלה שלי אם אני כבר עושה לייזר , איזה שיטה עדיפה לי ?
המספרים שלי הם -3.5 -4
מבחינת מכון מסויים הוא הציע לי לעשות עם הwavefront בתוספת תשלום ואמר לי שזה לא חובה

שלום רב,

בהנחה שמבחינה רפואית אתה מתאים לשתי שיטות הניתוח להסרת משקפיים בלייזר (גם לאזיק וגם PRK) - הרי שההתאמה לשיטת הניתוח תלוייה במגוון שיקולים, הכוללים בין השאר את סגנון החיים שלך, הסיכון האמיתי שלך להיפגע בעיניים או בפנים בגלל עיסוקיך או תחביביך, היכולת שלך לקחת שבוע חופש מהעבודה ושיקולים נוספים. אם הפעילות הספורטיבית שלך אינה כרוכה בסיכון לחבלות בפנים (ספורט "רגיל" כגון חדר כשר, ריצה, אופניים וגכו') הרי שאין מניעה לבצע ניתוח כגון אינטרא-לאזיק. אם הספורט בו אתה עוסק הוא ספורט "אתגרי" הכרוך בסיכון לחבלות בפנים (גלישת גלים, אופנועי שטח, טרקטורונים, איגרוף ואומנויות לחימה וכו') הרי שאז מומלץ לבצע PRK.

כולם מעדיפים "החלמה מהירה". יחד עם זאת המהלך לאחר ניתוחי PRK אינו כל כך קשה כמו שרבים חושבים. ניתוח PRK (שיוף ללא חיתוך הקרנית) כרוך בעיקר בשבוע של ראייה מטושטשת, ושאחרי שבוע זה, בד"כ אפשר לחזור למרבית הפעילות כולל עבודה ונהיגה.

לגבי ה wavefront - תמיד נכון לבצע את הניתוח על בסיס טכנולוגיית ה wavefront, המאפשרת שיוף מותאם אישית על בסיס סריקה אופטית ממוחשבת של פני הקרנית. מכיוון שלדעתנו ה wavefront הכרחי לכולם, אנחנו מבצעים אותו כברירת מחדל לכולם מזה שנים רבות. האפשרות לבחור ניתוח ללא wavefront נועדה להוזיל את מחיר הניתוח, לצורכי שיווק ויח"ץ (כדי להציג מחיר נמוך בפרסומות, ולכתוב "החל מ...", ובכך למשוך את האנשים שזוכרים רק את המחיר הנמוך אותו ראו במודעה). נראה לי ש"הנחות" ו"מבצעים" ו"החל מ..." הם מונחים לא הולמים כאשר מתכננים לעבור ניתוח בעיניים, שמשפיע על הראייה ועל איכות החיים מעתה ולמשך שנים רבות בהמשך הדרך.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לייעוץ והכוונה עם פרופסור אבי סלומון

השאירו פרטים ונחזור אליכם

    נא לבחור סיבת פנייה