להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 28/08/2019 CONJUNCTIVITIS ALLERGIC

  שלום.
  בני בן 4 סובל מלדקת אלרגית כרונית שפוגעת בתפקוד היומיומי שלו והוא אינו יכול לפתוח את העיניים, רגיש לאור והוא בקושי מצליח להרים את הראש בעקבות הרגישות.
  היינו אצל אינספור רופאי עיניים, כל הטיפות האפשריות כולל סטרואידים שעוזרים לו אולי לשבוע ואז זה חוזר ביותר חמור. יש דרך לעזור לו? להקל עליו?
  תודה,
  אורלי

  שלום רב,

  כמובן. הילד שלך סובל מדלקת אביבית (או VKC) - מחלה אלרגית כרונית הנמשכת שנים רבות וחולפת לקראת גיל ההתבגרות. הטיפול בסטרואידים במחלה זאת שייך לעבר. מזה שנים רבות אנחנו ואחרים מטפלים במחלה זאת בעזרת משחת Protopic (המכילה את החומר הפעיל Tacrolimus). משחה זו הניתנת לעיניים הביאה להקלה משמעותית במהלך המחלה בילשים רבים. טיפול זה יעיל יותר ובטוח יותר מהטיפול בסטרואידים, וכל רופא עיניים יכול לרשום אותו (אם הוא רוצה...).

  יחד עם זאת חשוב להבין שאין תרופה שיכולה להביא להעלמות או לריפוי מלא של המחלה. מדובר במחלה אלרגית כרונית הנגרמת משילוב של נטייה גנטית וחשיפה לגורמי אלרגיה בסביבה. גורמים אלו לא ניתנים לשינוי, והמחלה תמשיך עוד שנים רבות. אבל הטיפול במשחה הנ"ל עשוי להקל משמעותית על איכות החיים ולמנוע סיבוכים שיכולים לפגוע בקרנית (כמו כיבים וקרטוקונוס).

  לחצי כאן למאמר שפרסמנו לאחרונה על השימוש בטקרולימוס לדלקת אלרגית בעיניים.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.