חסכו מעל 1,000 ש"ח על משקפיים ועדשות וקבעו ייעוץ חינם עם פרופ' אבי סלומון, לחצו כאן

שריטה בקרינת05/04/2021

שלום רב,
אני סובל כמה שנים מכאב חד כמו סכינים בעין, כאב זה מתעורר אחת לכמה חודשים הייתי אצל מספר רופאי עיניים והגדירו לי זאת כשריטה בקרנית, טופלתי ע"י אחת הדר' בניקוי הקרנית ואז עדשה למשך שבועיים ולאחמ"כ הוציאו אותה וזה נתן לי מרגוע לכמה חודשים אך זה חוזר ע"ע וכמובן בכל פעם שזה מתעורר הכאבים בלתי נסבלים,
במה ניתן לטפל שיהיה מזור קבוע יותר?

שלום רב,

תסמונת הארוזיות החוזרות (recurrent erosions syndrome) ממנה אתה סובל היא מחלה כרונית ואין לה טיפול דפיניטיבי. כאשר מתרחשת הארוזיה בקרנית (בד"כ בפתיחת העיניים עם היקיצה בבוקר או פתיחת העיניים בלילה) יש לטפל עם עדשת מגע טיפולית לשבועיים, ולהחליפה ולשים עדשה אחרת לשבועיים נוספים, תוך טיפול מקומי עם אנטיביוטיקה וסטרואידים.

המניעה לטווח הארוך נעשית ע"י משחה מיוחדת לעיניים המכילה NaCl 5% ונקראת Muro 128. ניתן לרכוש את המשחה דרך הרשת. המשחה לא מיבאת בצורה סדירה לארץ, וניתן להשיגה כתכשיר מדף בבתי המרקחת בארה"ב, או לקנות אותה דרך הרשת.

אם יש לך קוצר ראייה ניתן לבצע הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. ניתוח זה יגרום ליצירת שכבה חדשה של קרנית, שיצמח עליה אפיתל חדש, שההיצמדות שלו לשכבת הקרנית החדשה תהיה תקינה וחזקה, וכך תמנע ארוזיות חוזרות.

לחץ כאן למידע נוסף באתר זה על תסמונת הארוזיות החוזרות בקרנית.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לייעוץ והכוונה עם פרופסור אבי סלומון

השאירו פרטים ונחזור אליכם

    נא לבחור סיבת פנייה