להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 17/09/2018 שימוש בטכנולוגיית wavefront

  שלום
  ביצעתי prk לפני שנתיים ממספר גבוה -7.50 וצילינדר של -1 ללא טכנולוגיית ה wavafront שדרך אגב לא ידעתי עליה כלל ולא הציעו לי אותה.
  כיום לצערי יש לי מספר 0.75 בשתי העיניים וסובלת מתופעת סינוורים והילות.
  במידה וארצה בעתיד לעבור ניתוח תיקון (כמובן במידה כשיגדל המספר) אוכל לעבור בתוספת wavefront?

  תודה,

  אילנית

  שלום אילנית,

  הגיע הזמן שמישהו באמת ישאל את השאלה הזאת, שהיא כל כך בסיסית בניתוחי לייזר, ואני שמח ששאלת אותה.

  טכנולוגיית ה- wavefront קיימת משנת 2003, כלומר מזה כ- 15 שנים. אנו ב"הדסה אופטימל" משתמשים בה משנת 2007, כלומר מזה למעלה מ-10 שנים. כיום אנו משתמשים בה כסטנדרט בכל הניתוחים שלנו. טכנולוגיה זו מודדת בצורה ממוחשבת את התבנית האופטית של העין (שהיא ייחודית לכל אדם ואדם ולכל עין ועין) ועל בסיס התבנית הזו - בונה באופן ממוחשב תבנית שיוף בלייזר שמותאמת אישית למבנה העין של המנותח. זה לא מספיק להכניס רק את המספר של המשקפיים לתוכנית השיוף בלייזר (כמו שהיו עושים פעם). כדי לקבל תוצאה איכותית, ללא עיוותים אופטיים שגורמים לסנוורים והילות - צריך להכניס למחשב מידע מתקדם שמכיל בתוכו את התבנית המדוייקת של הקרנית אותה הולכים לשייף. טכנולוגיה זו מייקרת את עלות הניתוח באופן משמעותי, מכיוון שהמכון שמבצע את הניתוח צריך לשלם לחברה שפיתחה את הטכנולוגיה דמי שימוש על כל ניתוח וניתוח שמבוצע בשיטה זו. אבל התוצאה המתקבלת היא יותר מדוייקת ואיכותית, ומונעת בדיוק את מה שיש לך עכשיו - סינוורים והילות.

  לצערי - בחלק מהמכונים בארץ עדיין לא משתמשים בטכנולוגיית ה- wavefront (או שמשתמשים בחיקוי לטכנולוגיה שנקרא wavefront-optimized, שהוא בעצם תוספת של טבעת שיוף בהיקף איזור הטיפול, שנעשה באותה תבנית לכולם, ושלא מבוסס על מדידה מותאמת אישית). הסיבה לכך היא הרצון להוזיל את עלות הטיפול, ולהציע למועמדים לניתוח מחיר יותר אטרקטיבי. רבים (כמוך) נופלים בפח, ועוברים את הטיפול במכון שעובד בשיטת low cost. בערך כמו טיסות low cost. אלא שבטיסות low cost כולם נוחתים בסוף בשלום בנמל התעופה. בניתוחי לייזר low cost לא כולם רואים בסוף ברור, ובשאלתך את ממחישה את זה.

  חלק לא מבוטל מהאשם נופל על האנשים עצמם, שמחפשים ניתוחים זולים, ולא טורחים לקרוא או לברר מה הם מקבלים (או לא מקבלים) במכון בו הם הולכים לעבור את הניתוח. אם נחזור לדוגמה של התייר שמחפש טיסה זולה - הרי לפני שטסים למקום כלשהוא, קוראים קצת על העיר, ועל בתי המלון, ועל הטיולים והאטרקציות שאפשר לעשות באיזור. מחפשים ברשת מידע ומשקיעים זמן לקריאה על המקום אליו נוסעים, כדי שהטיול יהיה יעיל ומוצלח. אז למה אי אפשר לעשות את זה לפני שהולכים לבצע ניתוח לייזר? למה לא קוראים באינטרנט על הניתוח לפני שפונים למכון לבדיקת התאמה? הרי את המידע שיש לך עכשיו יכולת להשיג גם לפני הניתוח. הטענה שלא ידעת על הטכנולוגיה ושלא הציעו לך אותה אמנם נכונה חלקית. אבל בעידן שבו המידע נגיש לכולם, ונמצא בכף ידינו במכשירים הניידים, במרחק אצבע אחת מגוגל ופייסבוק, אי אפשר לטעון "לא ידעתי כי לא אמרו לי". למעשה, לא טרחת לחפש מידע, לכן לא ידעת!!! באתר הזה ובאתרים אחרים יש מידע רב על ה- wavefront, ויש תשובות לשאלות הגולשים בנושא זה. אני בודק בכל חודש מאות אנשים שבאים למכון שלנו לבדיקות התאמה לקראת הניתוח, ושואל אותם אם קראו משהו על הסרת משקפיים בלייזר. אני נדהם תמיד מחדש כמה מעט האנשים טורחים לקרוא כדי לדעת. כל המידע נגיש לכולם באינטרנט, וגם קיים בעברית. לחצי כאן לדף באתר זה על wavefront.

  לשאלתך לגבי ניתוח תיקון, הרי שלא מוצדק לבצע ניתוח תיקון כעת למספר כל כך קטן. אם בעתיד המספר יעלה מעל .1.00- ויצריך שימוש במשקפיים, ניתן יהיה לבצע ניתוח תיקון, כמובן בשילוב עם wavefront.

  בהצלחה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.