להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 27/11/2018 ראיה לקרוב בגיל מבוגר אחר הניתוח

  אני זוכה ללמוד תורה זמן ממושך ביום. אני בן 33, ורוצה להסיר את המשקפיים. שאלתי היא כזו:יש מי שאמר לי שאחרי ניתוח לראיה לרחוק, כעבור שנים כשאצטרך משקפיים לקרוב, אפשרי לעבור ניתוח נוסף לראיה לקרוב. (יתכן שעין אחת תתפקד יותר לקרוב ואחת לרחוק , אם אני מבין נכון). ממך בהתכתבות קצרה בעבר לא הבנתי כך. מה דעתך בנושא. המספרים שלי הם 4.5 וצילינדר 1.25 בעין ימין. ומספר 3 וצילינדר 1 בעין שמאל. תודה רבה.

  שלום רב,

  בגיל שלך מומלץ לבצע תיקון מלא במסגרת הסרת משקפיים בלייזר. לאחר הניתוח תוכל לראות לקרוב ולרחוק ללא בעיה. בעוד 12 שנים, כשתגיע לגיל 45, תזדקק כמו כולם למשקפי קריאה. במצב זה אני לא אבצע לך ניתוח נוסף כדי שתוכל לקרוא. המשמעות היא להפוך עין עם מספר 0 למספר של 1.50- או 2.00- (כלומר: לגרום לקוצר ראייה כדי שתוכל לקרוא...), וזו לדעתי טעות. המשמעות היא פגיעה בראייה התלת מימדית, ופגיעה באיכות הראייה הדו-עינית.

  לאנשים המבקשים לעבור את הניתוח לאחר גיל 45, כאשר יש כבר צורך בתוספת של עדשת פלוס לצורך קריאה, ניתן לבצע תיקון בשיטת monovision - כלומר: תיקון מלא לעין הדומיננטית, והשארת מספר של 1.50- בעין הלא דומיננטית כדי לאפשר קריאה.

  ככלל אני לא חסיד של monovision, וממליץ בד"כ לעבור תיקון מלא בשתי העיניים, תוך הבנה שאין מנוס ממשקפי קריאה אחרי גיל 45. החסרונות של monovision היא פגיעה בראייה הדו-עינית, פגיעה בראייה התלת מימדית, ולעיתים קושי בראיית לילה ובנהיגה בלילה.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.