להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 27/02/2018 ראיה לא מספיק טובה אחרי PRK

  שלום דר סולומון,
  עברתי ניתוח PRK לפני חודשיים ויומיים. הכל עבר בסדר גמור ב”ה ולא היו שום בעיות ו/או תופעות לוואי. המספר שהיה לפני הניתוח היה 5.5 בשתי העיניים (לרחוק). כיום אני רואה ללא משקפיים – אך ממש לא היטב, בעיקר למרחוק. למשל שלטים בנתיבי תחבורה או לוחות זיהוי של רכבים – רק כשאני 5-10 מטר לפניהם. בחודש האחרון הראיה השתפרה ביחס לחודש הראשון, אבל בצורה זניחה.
  בבקרת אצל הרופא לפני חודש הוחלפו טיפות הסטרואידים (לסטארוקדס של ד”ר פישר), ויש לי בקרת אחת נוספת עוד שבועיים. האם ייתכן שהראיה לאחר PRK כלל לא תגיע למצב 6/6? (כאמור, השינוי בחודש האחרון זניח לגמרי) ואם כן, מה עושים במקרים כאלה? למשל, האם (ומתי) עושים ניתוח נוסף לתיקון 6/6?

  איתי

  שלום איתי,

  קשה לי לענות על שאלתך. לא ברור איך הכינו אותך לניתוח, איך בוצע הניתוח, ובאיזה מערכת השתמשו. האם הפסקת את השימוש בעדשות מגע לפחות שבועיים לפני הניתוח? האם נבדקת ע"י אופטומטריסט/ית מיומן לפני הניתוח לקביעת המספר המדוייק של המשקפיים? האם הרופא המנתח עצמו בדק אותך לפני הניתוח? והאם עברת את הניתוח עם טכנולוגיית ה Wavefront? כל אלו הם גורמים חשובים מאוד בהצלחת הניתוח, שלמרבה הצער אינם מבוצעים בחלק ממכוני הלייזר.

  ניתוח תיקון מבוצע לאחר שעברה לפחות שנה אחת מהניתוח הראשון, וכאשר נשאר לך מספר שגדול מ 1, ובתנאי שהוא יציב בבדיקות עוקבות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.