קרקוטונוס10/07/2019

שלום פרופסור סלומון. אני בת 28 סובלת מקרקוטונוס מתקדם מגיל צעיר מאד, בשילוב עם קוצר ראיה גבוה מאד, מינוס 15 בעדשות מגע ו-23 משקפיים. עם משקפיים אני רואה מטושטש מאד מאד והעדשות לא נוחות לי כל כך. במשך חצי שנה ניסה לי אופטומטריסט מומחה מאד את כל סוגי העדשות שאפשריות למצבי ללא הצלחה, אני חושבת שיש לי אי סבילות לעדשות. לפני כמה חודשים הצלחנו להתאים סקאלריות הם יושבות לי בסדר אבל לעיתים רבות אני חשה כאבים חזקים ואי נוחות. רציתי לשאול מה ניתן לעשות במצבי יש ניתוח מתקדם? הרופאים טוענים שלא כדאי לנתח בכלל מחשש הסיכונים. קשה לי מאד עם העדשות. ועוד משהו הייתי לאחרונה אצל פרופסור בכר לייעוץ לניתוח והיא טוענת שלא לחשוב בכלל על ניתוח לפני שאני בודקת אם אני צריכה לעשות ניתוח קרוסילינג לעצירת הקרקוטונוס. רציתי לשאולך איך אדע אם אני צריכה את הקרוסילינג הזה איך מבצעים ניתוח זה היכן עושים מיפוי קרנית הכי טוב, והאם אני צריכה להסיר את העדשות שלי (שאני כל כך תלויה בהן) כשבוע לפני מיפוי קרנית?? איך אדע האם אני זקוקה לניתוח הזה? תודה מראש יעל

שלום רב,

ככלל יש לבצע מיפוי תקופתי של הקרנית, אחת לכמה חודשים. יש להסיר את העדשות זמן רב ככל האפשר לפני הבידקה, רצוי לפחות 48 שעות לפני. על פי בדיקות מיפוי עוקבות יוחלט אם את צריכה לעבור קרוס לינקינג. מיפוי קרנית ניתן לבצע בכל מרכז רפואי שיש בו מרפאות עיניים עם מומחים לקרנית.

לגבי השימוש בעדשות מגע - כל זמן שיש לך ראייה תפקודית טובה עם עדשות סקלרליות, ואת מסוגלת לעבוד איתן - מומלץ שלא לעבור השתלת קרנית. השתלת קרנית יש לשקול רק אם את לא יכולה בככל להשתמש בעדשות הסקלרליות.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לייעוץ והכוונה עם פרופסור אבי סלומון

השאירו פרטים ונחזור אליכם

    נא לבחור סיבת פנייה