צילינדר לא סימטרי ואקטזיה27/06/2017

שלום רב פרופסור סלומון,
1.האם צילינדר לא סימטרי הינו גורם סיכון לפיתוח אקטזיה אחרי ניתוח PRK?
עברתי PTK בשני העיניים בגלל ארוזיות חוזרות (ארוזיה בעין שמאל ממגבת נייר ומעין ימין -איך לא בגלל היחלשות האפיתל מאפקט התלישה של הסרת עדשות מגע רכות יומיות) שתיקנו את הבעיה – לא עברתי PRK בגלל הפחד מהסיבוך הזה. נתוני הקרניות שלי: (המנתח שלי בעיניים בזמנו אמר לי שחבל שלא עשיתי PRK)
עין שמאל וימין 560 מיקרון כל עין.
עין ימין -6.25 – עם צילינדר -1-
עין שמאל- 6.25 – עם צילינדר של 2.25-

מרשם יציב של לפחות שנה. בזמנו לפני שני ניתוחי PTK שעברתי אמרו לי אצלכם ובעיניים שאני יכול לעבור את הניתוח ללא בעיה(כלומר טיפוגרפית קרנית תקינה).

2.האם ישנה גדילה מועטה של הסטרומה אחרי PRK שבה הקרנית מתעבה ככה שיוצא שעובי הקרנית הוא לא בדיוק כמות הרקמה שהוסרה?

3.אני מברך אותך על זה שאתה אומר את האמת על עדשות מגע ועל סיבוכים אפשריים מאקטזיה מלאסיק. עדיף לסבול שבוע ולהנות מביטחון לטווח הארוך.

ניר

שלום רב,

צילינדר לא סימטרי שבו ההבדל בדיופטרים בין הקמירות התחתונה לקמירות העליונה הוא פחות מ 1.6 ד' אינו גורם לאקטזיה. ניתן לבצע ללא בעיה PRK ברב המקרים. באמת לא ברור למה לא עשו לך כבר אז PRK. זה היה פותר את בעיית הארוזיות החוזרות, ומסיר ממך את הצורך למשקפיים או לעדשות מגע.

אין כל גדילה של הסטרומה לאחר PRK, למרבה המזל, דבר הגורם ליציבות של התוצאה של הניתוח לשנים רבות.

תודה. אני בהחלט מסכים. אנשים חכמים שמסתכלים קדימה בוחרים לעבור PRK (מרבית האנשים אינם כאלה...). למעשה - אין כל כך סבל בשבוע הראשון, בזכות התוכנית הטיפולית שלנו בשבוע שלאחר הניתוח. הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK היא השיטה הבטוחה ביותר, ואני בטוח שהיא מתאימה כיום גם לך.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לתיאום בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר

השאירו פרטים ונחזור אליכם