פזילה החוצה13/02/2018

שלום פרופסור,
בעברי חבלת ראש ופציאליס שמונע סגירה מלאה ותקנית של העין, היסטוריה של כיבים חוזרים ונשנים שגרמו לעכירות צלקות והבדלי ראייה בין העיניים,משודכת להילוקומוד וחבישה בלילות בלי שיפור משמעותי באדמומיות והרגשה של חפץ זר מציקה בעין,לאחרונה שמתי לב בעיקר בעייפות שהעין הפגועה פוזלת החוצה ,עם זה שאין מה לעשות לגבי הראייה השלמתי אבל יש משהו שאפשר לעשות כדי למנוע הידרדרות של המצב,אני מניחה שיש קשר בין החבלת ראש לפזילה-למי עליי לפנות ?
תודה תמי

שלום רב,

שיתוק העצב ה-7 המעצבב את שרירי הפנים, וגם בין השאר את השרירים הסוגרים את העפעפיים, גרם לחשיפה של העין, ליובש, וכתוצאה לכיבים שגרמו לצלקות בקרנית. הירידה בראייה גרמה עם הזמן להופעה פזילה חיצונית (אקזוטרופיה).

הטיפול בבעיה שלך מורכב. אם לא בוצע עד כה, כדאי לשקול את הקטנת מפתח העפעפיים ע"י .תפירה של העפעף העליון עם העפעף התחתון בחלק הטמפורלי כך שישאר פתח בען העפעפיים בצד הנזאלי (שקרוב לאף). הדבר הזה יביא להרטבה רבה יותר של הקרנית וימנע את הכיבים. ניתן לבצע חסימת תעלות ניקוז הדמעות ע"י אטמי סיליקון - punctal occlusion. אם הדבר יצליח למנוע את יובש העין ואת ההתכייבויות ניתן לשקול בשלב הבא ביצוע השתלת קרנית. השיפור בראייה בעקבות השתלת קרנית מוצלחת עשוי להקטין או לבטל את הפזילה.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לתיאום בדיקת התאמה חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם