דמעות בעיניים20/09/2015

אני דומעת מזה כשנתיים.
הייתי אצל מס רב של רופאים בינהם רופאי אלרגיה, עיניים, רופאי עיניים שמתמחים בדרכי דמעות, פרופסורים. עברתי שתי ניתוחים והרחבת דרכי הדמעות ללא כל שיפור. קיבלתי טיפות סטרואידים שהקלו מעט אך אם הפסקת השימוש הדמעות חזרו.
אני חודש אחרי ניתוח של צינוריות בשק התחתון והעליון ובאף. עדיין דומעת ודומעת.
יש לציין שיש לי אלרגיה לאבק, לנוצות ולפריחה … קיבלתי את כל סוגי הטיפות- אלרגיה, יובש, וסטרואידים כאמור, משיטת לעיניים וכו. אך הדמעות לא מפסיקות בכל שלב ללא קשר שמקום הימצאותי.
מה עליי לעשות ?

אביב

שלום אביב,

ככל הנראה את סובלת מדלקתת אלרגית בעיניים. מדובר במצב נפוץ ביותר, ממנו סובלת כ- 20% מהאוכלוסיה במרבית המדינות המתועשות. מכיוון שדלקת אלגית נובעת משילוב של נטייה גנטית וחשיפה לגרומי אלרגיה בסביבה - קשה מאוד להביא לריפוי מלא של המצב. קשה לאתר או לבודד את הגורמים לאלרגיה בכל אדם, וגם אם מוצאים אותם - קשה להרחיקם מהסביבה.

בנוסף לכל התרופות שקבלת, שכולם אכן ניתנים למחלות אלרגיות, כדאי לנסות גם את ה- Protopic. זוהי משחת עור, המשמשת לטיפול ב- Atopic Dermatitis. אנחנו משתמשים בה בהצלחה רבה גם בטיפול במחלות עיניים אלרגיות מזה מספר שנים. המשחה מכילה תתרופה הנקראת טקרולימוס. המשחה ניתנת לעיניים פעם ביום לפני השינה לתקופה ארוכה. 

מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה למחלות קרנית, שיבדוק אותך וימליץ על הטיפול המתאים.

בברכה,


פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לתיאום בדיקת התאמה חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם