ניתוח PRK24/09/2019

הייתי בייעוץ בארבעה מכונים גדולים. בשלושה אמרו לי שאני מתאימה לניתוח PRK ובאחד הרופא אמר לי שהוא לא מוכן לקחת את הסיכון ולנתח אותי, במילים האלה!! וישב לשכנע אותי שאין לו שום סיבה לרצות להפסיד סתם כסף, אבל הוא אמר שהוא לא מוכן לקחת סיכון ושהשם שלו חשוב לו יותר מהכל, ממש השתמש במילים קשות. (אגב הגעתי אליו פעמיים לבדיקה בגלל שבפעם הראשונה נמצאתי כלא מתאימה לדבריו ואז לקחנו טווח של שבוע ללא משקפיים ועשיתי שוב בדיקה נוספת)
בכל שאר המכונים שהייתי (שניים לפהי שהגעתי לאותו רופא ואחד שהדעתי אחרי ) אמרו שאין שום בעיה, שאכן יש לי קרנית דקה, אבל לא משהו שיגרןם לא לנתח אותי
מה אתה אומר?

שלום רב,

אני לא אומר. אין לי מושג מה המספר שלך במשקפיים, מהו עובי הקרנית ומהו מיפוי הקרנית. כדי לדעת מה אני אומר תצטרכי להגיע אלינו לבדיקת התאמה.

בכל תחום ברפואה יש דעות שונות, וזה בסדר. אין אמת מוחלטת ברפואה, ואף רופא לא מחזיק את המפתח לאמת היחידה. הגישה שלי למספרים גבוהים וקרניות דקות היא שאם המספר יציב ואחרי הניתוח (בשיטת PRK כמובן) נשאר בקרנית עובי, שהוא מעל העובי המינימלי המותר - אז ניתן לבצע ניתוח. כבר ניתחתי אנשים רבים עם מספרים גבוהים וקרניות יחסית דקות, בהצלחה מרובה, תוך שמירת הכללים הנ"ל.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לתיאום בדיקת התאמה חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם