משקעים בעדשת העין ובקרנית23/12/2014

נאמר לי, שבתרופה טרוקוויל/ רגרטייל, לעיתים יש תופעה של משקעים בעדשת העין ובקרנית, האם האתם יכולים להסביר לי את ההשפעה והאם אתם יודעים אם התרופה בטוח תגרום לתופעה ברגע שאנסה האם זה גורם ישירות לתופעה או אחריי תקופה?

שלום רב,

אני מניח שאתה מתכוון לטרוקטיל או לרגקטיל (השמות המסחריים של Chlorpromazine). תרופה זו גורמת בשימוש ממושך למשקעים פיגמנטיים בקרנית ובעדשה. במינון המקובל של התרופה בד"כ משקעים אלו לא גורמים לירידה בראייה. אולם מינונים גבוהים של התרופה ולאורך זמן עלולים לגרום למשקעים רבים יותר ולירידה בראייה. המשקעים בד"כ מופיעים תוך שנה עד שנתיים מתחילת הטיפול.

מומלץ להיות במעקב רופא עיניים אם אתה מתכוון להשתמש בתקופה זו לאורך זמן, ואם המשקעים מופיעים - להתייעץ עם הרופא המטפל על מציאת חלופות לתרופה זו.

בברכה,


פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לתיאום בדיקת התאמה חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם