טשטוש בראייה05/02/2017

בס"ד
שלום,
התחלתי לעבוד במשרד מול מחשב ועם כל מיני דברים שדורשים ראייה מאוד מרוכזת וממוקדת.יש לי ראייה מעולה ב"ה כל החיים ראיתי יותר טוב מהרגיל (אני יכולה לקרוא למרחקים ). אך מאז שהתחלתי לעבוד שם אני יוצאת מהעבודה ואני רואה מטושטש וזה קורה לי כל היום גם שאני קמה בבוקר וכולי. הלכתי ל2 רופאי עיניים שניהם אמרו לי שהראייה שלי מצויינת 6 6 ושזה נובע מלחץ על העין ונתנו לי טיפות ליובש. ניסיתי וזה לא עוזר והם גם לא ממליצים על משקפיים. אני אובדת עצות כי אני אמנם רואה את המספרים אבל מסביב אני רואה מטושטש. מה אפשר לעשות?
תודה רבה

שלום רב,

המאמץ המתמשך של העיניים להתמקד על המחשב נקרא אקומדציה. בתהליך זה מופעל שריר לא רצוני הנמצא בתוך העין, הגורם לשינוי מוקד העדשה התוך-עינית. הפעלה מתמשכת של השריר גורמת לאי נוחות ולעתים לכאב עמום, בדיוק כמו הפעלה ממושכת של כל שריר בגוף. לאחר שהעיניים נמצאות במצב של אקומודציה והתמקדות לקרוב, במעבר למבט לרחוק השריר לא עובר הרפייה כפי שהיה צריך (מצב הנקרא Spasm of accomodation) והראייה לרחוק מטושטשת (העין כאילו "נעולה" על התמקדות לקרוב.

הדרך להתגבר על כך היא להתבונן מידי פעם במהלך העבודה מול המחשב על עצם רחוק: אחת ל 15-20 דקות להסיר את המבט ממסך המחשב, ולהסתכל למספר שניות על מטרה מרוחקת, דבר שימנע את המצב שתיארתי קודם.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לייעוץ והכוונה עם פרופסור אבי סלומון

השאירו פרטים ונחזור אליכם

    נא לבחור סיבת פנייה