להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 15/09/2018 חדות ראייה

  שלום לך , ותודה על כל מה שאתה עושה פה זה מדהים !
  שאלתי אליך ,אני שבוע וחצי לאחר ניתוח prk וכשאני מסתכל על משהו,לוקח לי שניה עד שנהיה חד(אני לא יודע אם זה צילינידר נקרא) האם זה נורמלי? אמור להשתפר ככל שיעבור הזמן?

  שלום דניאל,

  כן. קיימות תנודות בחדות הראייה במהלך השבועות הראשונים לאחר הניתוח. שכבת תאי האפיתל שמצפה את הקרנית עוברת בימים הראשונים תהליך של ריפוי, שמתרחש תחת עדשת מגע טיפולית שמונחת על הקרנית מיד בסוף הניתוח. בד"כ האפיתל מתרפא תוך 3-4 ימים, אם כי לעיתים רחוקות יכול לקחת זמן רב יותר לריפוי. לאחר ששכבת האפיתל סיימה את תהליך הצמיחה, ואיזור השיוף במרכז הקרנית מכוסה כולו באפיתל, מוסרת העדשה מהקרנית. זה בד"כ מתאפשר 5-7 ימים לאחר הניתוח. לאחר ששכבת תאי האפיתל מכסה את כל הקרנית, היא אמנם שלמה אך לא חלקה. שכבה זו "מחוספסת", וזה מה שגורם לראייה לא להיות חדה לגמרי. במהלך השבועות הבאים תאי האפיתל מתחלפים, וככל שהזמן עובר שכבה זו הופכת להיות חלקה כפי שהיתה לפני הניתוח. קצב התהליך הזה שונה בין האנשים. יש כאלה שהתהליך אצלם מהיר מאוד וכבר במהלך השבוע השני לאחר הניתוח הם מגיעים לחדות ראייה מעולה. ויש כאלה שזה לוקח אצלם מספר שבועות. בכל מקרה בסופו של התהליך אצל כולם האפיתל נעשה חלק, והראייה מתייצבת.

  במקרה שלך - שבוע וחצי לאחר הניתוח, צריך לצפות לראייה תפקודית סבירה, אך לא מושלמת. במהלך השבועות הקרובים הראייה בהדרגה תשתפר ותתייצב. סבלנות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.