דלקת לחמית13/11/2014

שלום. אני בת 24 ויש לי מספר -8.5 בעין שמאל ו-7.5 בעין ימין. הרכבתי עדשות מגע במשך 9 שנים. לאחרונה התפתחו אצלי דלקות חוזרות ונשנות (דלקת הלחמית). לאחר טיפולים של טיפות עיניים הלכתי לייעוץ אצל רופא חדש והוא אמר לי שהעין דוחה את העדשה ושאני לא יכולה להרכיב יותר עדשות מגע לעולם ובגלל זה הטיפות לא עוזרות לי כי הדלקת כל פעם חוזרת. בנוסף סבתי עיוורת והיתה לה גלאוקומה. אני ממש רוצה ניתוח לייזר אבל מפחדת שהמצב שלי יחמיר. והאם זה עובר בגנים (עיוורון?) תודה.יעל

שלום יעל,

כדי לדעת אם את מתאימה להסרת משקפיים בלייזר, עליך לבוא לבדיקת התאמה במכון להסרת משקפיים בלייזר. בבדיקה זו נבדוק את העיניים שלך, ואם הן בריאות, ועובי הקרנית הוא תקין, אין כל סיבה שלא תוכלי לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים. המשך השימוש בעדשות מגע לא אפשרי מבחינתך, כי פיתחת חוסר סבילות לעדשות (Contact lens intolerance), מצב נפוץ שגורם להרבה אנשים בגילך לשקול ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. ביצוע הניתוח הוא יותר בטוח מאשר המשך השימוש בעדשות המגע, על כל הסיכונים הכרוכים בכך.

מחלת הגלאוקומה שהיתה לסבתך אינה סיבה שלא לעבור את הניתוח. בגילך מרבית הסיכויים הם שאין לך גלאוקומה. בבדיקת ההתאמה נוודא שאין לך גלאוקומה. אמנם למי שיש סיפור משפחתי של גלאוקומה, יש לו גם סיכון מסויים לפתח גלאוקומה בעתיד הרחוק. אך ביצוע הניתוח לא מעלה או מוריד את הסיכון לפתח גלאוקומה, ולא מפריע לאפשרות לטפל בה אם תתפתח.

בברכה,


פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לייעוץ והכוונה עם פרופסור אבי סלומון

השאירו פרטים ונחזור אליכם

    נא לבחור סיבת פנייה