אלרגיה חוזרת20/03/2017

שלום רב,
אני בן 29, סובל במשך שנה מאלרגיות חוזרות בשתי העיניים. האלרגיה מתבטאת באודם בחלק הלבן של העין,גרד, ולעיתים אף כאב. טופלתי ע"י מספר סטרואידים (FML, ועוד מספר סוגים שאת שמם אני לא זוכר כרגע) בהנחיית הרופא. הטיפול ע"י סטרואיד עזר ו"ניקה" את העין, אך לאחר מספר ימים ללא הסטרואיד, התופעות חזרו בהדרגה. לאחרונה הונחיתי להשתמש באנטי היסטימינים כדוגמת אופטיכרום, וליבוסטין. האנטי היסטימינים משפרים את המצב קלות, אך עדיין ניכרת אלרגיה.
בטסט אלרגיות שביצעתי (דקירות בפנים האמה) התגלה כי אני רגיש לקרדית הבית בדרגה 3, וכלבים חתולים בדרגה 1 (אין בקרבתי כלבים או חתולים).
האם אתה מכיר מקרים דומים? יש פיתרון מומלץ?

שי

שלום שי,

אתה סובל מדלקת אלרגית כל שנתית, מצב נפוץ מאוד באוכלוסיה - עד כ-20% מהאנשים סובלים ממנו ברחבי העולם. התלונות שלך מאוד אופייניות, ובעיקר תחושת הגרד. גם התגובה הזמנית לסטרואידים, והתגובה החלקית לאנטי-היסטמינים מאוד אופיינית.

למרבה המזל קיים מזה מספר שנים פתרון יעיל לדלקות אלרגיות של העיניים: משחת Protopic המכילה את התרופה Tacrolimus. מדובר בתרופה יעילה ובטוחה, שאנו משתמשים בה בהצלחה רבה לכל סוגי הדלקות האלרגיות בעיניים. המשחה אמנם מיועדת לעור, אך ניתן לתת אותה בבטיחות גן לעיניים. היא גורת לתחושת חום וצריבה בעיניים, אך תחושות אלו חולפות עם הזמן. שמים אותה בעיניים (בשקע שבין העפעף התחתון ובין העין) וגם על העפעפיים, בתדירות של פעם ביום לפני השינה. יש לקחת אותה יום יום למשך מספר חודשים ברציפות. מכיוון שעכשיו אביב ויש פריחה - הדלקות האלרגיות בעיניים נמצאות בשיא. לכן מומלץ לקחת את המשחה לפחות לכל חודשי האביב, ולהמשיך לתוך הקיץ.

בברכה,

פרופ' אבי סלומון
רופא עיניים ומומחה לקרנית
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא
קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות גולשים

לתיאום בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר

השאירו פרטים ונחזור אליכם