להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 31/01/2016 Sei

  תמיד הייתי יורד עם הטיפות בהדרגה עד למתן טיפה אחד במשך כ- 7-10 ימים , וזה היה חוזר שנית , האם צריך להמשיך עם מתן טיפה אחת לזמן יותר ממושך למרות המלצת הביקורת להפסיק ?

  אבי

  plastic-bottle-cap-art-mary-ellen-croteau-2
  אבי שלום רב,

  אתה סובל מתסנינים דלקתיים בקרנית המופיעים לאחר דלקת ויראלית הנגרמת ע"י אדנו-וירוס. התסנינים נמצאים מתחת לשכבת תאי הציפוי השטחית (תאי האפיתל) של הקרנית, ולכן הם נקראים Sub-Epithelial Infiltrates (או בקיצור SEI). תסנינים אלו עלולים להישאר בקרנית למשך זמן ממושך, לעיתים מספר חודשים, ולעיתים אפילו שנה ושנתיים לאחר הדלקת האקוטית. התסנינים גורמים לירידה בחדות הראייה, בעיקר בלילה, וגורמים לסינוורים והילות בנהיגה בלילה.

  הטיפול היחיד הידוע כיום בתסנינים הללו הוא סטרואידים וסבלנות. טיפות הסטרואידים ניתנות במינון נמוך למשך זמן רב, תוך ניסיון להפסיקן בהדרגה. ניתן לתת טיפה אחת של FML או לוטמקס (שניהם סטרואידים שיחסית פחות מעלים את הלחץ התוך עיני), ולנסות לרדת ליום כן - יום לא לסירוגין. אם הפסקת הסטרואידים גורמת להפרעה בראייה, יש להחזיר אותם תוך שמירה על המינון היעיל המינימלי. פעמים רבות התסנינים נשארים זמן רב אך אינם מפריעים לראייה ואז ניתן להפסיק את הסטרואידים כליל. התסנינים יעלמו בסופו של דבר באופן ספונטני גם ללא טיפול. לכן הסבלנות היא הנדבך החשוב השני בטיפול.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.