להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 03/09/2015 PRK למספר גבוה – יש ממה לחשוש?

  שלום פרופ’,
  ראשית, כל הכבוד על האתר הזה ועל כל המידע המעולה שיש בו – עזרת לי רבות!
  שנית, אני מתלבט לגבי ניתוח לייזר. נבדקתי באחד המכונים ושם הוצעה לי שיטת ה-PRK. המספר שלי יחסית גבוה – 7.25 ו-7.00 בעין שמאל וימין בהתאמה. עובי הקרנית הוא 525mic ו-508mic.

  האם בגלל שיטת ה-PRK והמספר הגבוה, אני בסיכון גבוה יותר לעכירות בקרנית?
  האם יש קשר בין המספר הגבוה למשך זמן ההחלמה?

  תודה!

  עוזי

  רותם (בתמונה מימין) ומור וקנין (שניה משמאל) עברו היום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. רותם ומור הן בנות-דודות. לפני 8 שנים ניתחתי גם את חנן, אחותה של מור (משמאל בתמונה). הכל נשאר במשפחה...

  שלום עוזי,

  תודה!!!

  שיטת ה- PRK היא השיטה המתאימה ביותר לנתונים שלך, בהתחשב בגודל המספר ובעובי הקרנית. אינך צריך לפחד כלל מניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת ה- PRK. זו השיטה הבטוחה ביותר כיום מבין כל השיטות הקיימות להסרת משקפיים בלייזר, והתוצאות שלה על פי פרסומים רבות עולות על אלו של LASIK.

  החשש מעכירות או הצטלקות של הקרנית לאחר ניתוחי PRK אינו קיים יותר כמו בעבר, והפסיק להיות מזה מספר שנים נושא מהותי בדיון על ניתוחי PRK. הסיכון לפתח צלקת בקרנית במספרים כמו שלך, ואף במספרים גבוהים יותר הוא קטן מאוד (וכבר ניתחתי אנשים עם מספרים של יותר מ 12- ללא כל עכירות בקרנית לאחר מכן). תורמים לכך השימוש במיטומיצין C (חומר נוגד צלקת) בסוף הניתוח, השימוש בעדשות מגע בעלות חדירות גבוהה לחמצן בשבוע הראשון לאחר הניתוח העוזרות לריפוי מהיר וסדיר של תאי האפיתל, השימוש בטיפות סטירואידים למשך מספר שבועות לאחר הניתוח, וההתקדמות בתבניות השיוף של הלייזרים כיום (שבהם יש הסרה של כמות קטנה יותר של רקמת קרנית כדי להוריד אותו מספר).

  אין בד"כ קשר מובהק בין המספר ובין זמן ההחלמה. זמן ההחלמה (כלומר - הזמן שבו תאי האפיתל של הקרנית מכסים את איזור השיוף) תלוי בגיל המנותח, בהרכב ובכמות הדמעות, ובתכונות הריפוי הטבעיות של כל אדם ואדם. גם אין תמיד קשר בין זמן השיקום הראייתי (הזמן שבו מגיעים לראייה המיטבית לאחר הניתוח) ובין המספר. זמן זה הוא של מספר שבועות לכלל המנותחים, ובד"כ לוקח לפחות חודש עד שמגיעים לראייה המושלמת. ראייה תפקודית סבירה יש כבר תוך שבוע.

  בסיכום - אתה יכול לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת ה- PRK ללא חשש.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.