להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 07/12/2017 Prk וטראנס prk

  שלום פרופ סלמון,
  רציתי לדעת מה ההבדל בין ניתוח prk שאתם מבצעים בהדסה לעומת trans prk המבוצע במכון אחר. לפי הבנתי בטראנס prk לא מזליפים אלכוהול וכי מכשיר הלייזר מבצע גם את פעולה זו במקום האלכוהול והטבעת. האם זה נכון? ומה באמת יותר טוב ועדיף?

  חן

  images6092CGRF
  שלום חן,

  הסרת האפיתל בעזרת אלכוהול יותר מדוייקת, מכיוון שהאלכוהול מסיר רק את שכבת תאי האפיתל, וחושף  את פני הסטרומה במרכז הקרנית לטיפול בלייזר, כפי שצריך להיות.

  שימוש בלייזר להסרת שכבת האפיתל איננו מדוייק (למרות שזה נשמע הפוך, מכיוון ש"לייזר" הרי חייב להיות מדוייק...). זאת מכיוון שעובי שכבת האפיתל שונה מאדם לאדם, וגם משתנה מיום ליום. לא ניתן לקבוע בדיוק מהו עובי שכבת תאי האפיתל לפני הניתוח, ומה שקורה זה שרב המנתחים מחליטים באופן שרירותי שעובי השכבה הוא 50 מיקרון. אבל לפעמים העובי האמיתי יכול להיות גדול יותר או קטן יותר. לכן במקרים רבים הלייזר יכול להסיר יותר מדי (ואז הוא מסיר גם חלק מהסטרומה השטחית) או פחות מדי (ואז נשארים תאי אפיתל על הסטרומה). בשני המקרים עלול להיווצר מצב של תיקון יתר או תת-תיקון, דבר שהופך את הניתוח ללא מדוייק.

  מחקרים שנעשו בארץ והשוו בין שתי השיטות באותו מכון הראו שהסרת האפיתל עם טבעת המכילה אלכוהול בריכוז 20% (כפי שאני עושה) בשלב הראשון של הניתוח מביאה לתוצאות מדוויקות יותר בהשוואה להסרת האפיתל ע"י לייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.