להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 29/01/2017 שריטות בקרנית

  שלום רב, לגבי עדשות קשות ושריטות בקרנית, לאחרונה התלוננתי על גדילה של ההילות וראייה כפולה יותר, עשיתי מיפויים ויש שינוי קל שלדעת הרופא נובע מהלחץ של העדשות הקשות על העיניים וחוסר מעבר חמצן כמו שצריך כי יש פה 2 עדשות שחונקות את העין. הוא טוען שלא ניתן להוכיח התדרדרות , לדעתו השינויים בראייה זה כתוצאה משימוש יתר בעדשות ובנוסף יש שריטות במרכז הקרנית כמו כתמים לבנים כאלה שלדעת הרופא נובעות גם כן מהשימוש בעדשות קשות.
  אישית אני מעדיף את הפיגיבק, אך מפחד להרוס לעצמי את העיניים בטווח הארוך, האם לדעתך המעבר לסקלריות הוא הכרחי במצבי?

  contact lens cartoon
  שלום רב,

  השאלה שלך לא מנוסחת בצורה ברורה. אני מניח שאתה סובל מקרטוקונוס, ולכן אתה מרכיב עדשות מגע מסוג piggy-back. מדובר בשתי עדשות אותן מרכיבים בכל עין זו על גבי זו: עדשה רכה המונחת על הקרנית, ועליה מונחת עדשה קשה. עדשה סקלרלית היא עדשה גדולה, הנוגעת בקצותיה בלחמית, ויש חלל בינה ובין הקרנית, אותו ממלאים בנוזל. העדשות הסקלרליות מעניקות את הראייה הטובה ביותר, עם מגע מינימלי בקרנית. יחד עם זאת כל סוגי העדשות עלולות להזיק בצורה כזו או אחרת לקרנית.

  לכל עדשת מגע יש תכונות שונות והשפעה שונה על הקרנית ועל משטח העין. השפעה זו משתנה בין האנשים, ומשתנה לאורך תקופת השימוש. כל עדשת מגע יכולה לגרום לשינויים בקרנית אם משתמשים בה לא נכון ולמשך זמן רב מהמומלץ בכל יום. ההחלטה על סוג העדשה שמתאים לך ביותר היא של האופטומטריסט שמתאים לך אותן. בנוסף מומלץ להתייעץ אצל מומחה לקרנית, שיעריך את מצב הקרנית בתגובה לשימוש בעדשות.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.