להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 13/05/2015 לאחר ניתוח PRK

  לפני שבועיים עשיתי ניתוח PRK , אתמול שהלכתי לישון הכל היה בסדר קמתי ב 3 בלילה ולא שמתי את הדמעות לפני שקמתי ופתחתי ישר את העיניים , העין נהייתה עגבנייה וכאבים למשך חצי שעה היום קמתי בבוקר העיניים לבנות אבל אני רואה מטושטש מאוד מטושטש אפילו .. יש סיבה לדאגה ?

  דור

  Colourful_Eye_by_LuminousStar

  דור שלום רב,

  התופעה שאתה מתאר נפוצה למדי לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת ה- PRK, אך היא איננה מסוכנת לעין ואין מקום לדאגה. מדובר במצב הקורה כאשר פותחים את העיניים בבת אחת במהלך השינה.

  בזמן השינה יש מעין ואקום בין העפעפיים והעין. אם העין יבשה, העפעפיים אחוזות חזק בקרנית כאשר העיניים עצומות. פתיחה מהירה ופתאומית של העפעפיים גורמת להפעלת כוח רב מהרגיל על שכבת הציפוי של הקרנית (שכבת תאי האפיתל), שרק עכשיו התרפאה בעקבות הניתוח. פתיחה פתאומית של העפעפיים, כאשר העיניים יבשות, במיוחד בשבועות הראשונים לאחר PRK, עלולה לגרום לתלישה של חלק קטן של שכבת הציפוי החיצונית של הקרנית. בצורה זו נוצר פצע שפשוף שטחי על פני הקרנית, המתבטא בכאב חד ובאודם. לאחר מספר שעות הפצע מתרפא ספונטנית, והמצב חוזר לקדמותו, ללא כל בעיה.

  מומלץ לכן בשבועות הראשונים לאחר הניתוח להזליף דמעות מלאכותיות (תחליפי דמעות) לעיניים לפני השינה. הדבר יגרום ללחות בעיניים, יקטין את האחיזה שבין העפעפיים והקרנית, וימנע את התופעה הנ"ל. 

  טשטוש הראייה שלך הוא תוצאה של מידת אי-הסדירות של פני הקרנית. ככל שיעבור הזמן, פני הקרנית יעשו חלקים יותר, וראייתך תשתפר.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.