להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 14/07/2019 קרקוטונוס

  פרופסור סלומון שלום וברכה.. תודה רבה על תשובתך. בהמשך לשאלתי ..
  הראיה שלי עם עדשות סקארליות מצוינת מאד ברוך ה . הבעיה שאני לא מצליחה להרכיב אותן הרבה שעות. אחרי מספר שעות הן מכאיבות לי מאד במיוחד עין שמאל. היא נהיית אדומה ואז אני נאלצת להשאר בבית בלי עדשות יומיים עד שהיא תרגע ותשוב לעצמה. ואז חוזרת להרכיב אותם חזרה. השאלה היא האם לפי הכאבים החזקים ייתכן שלא מתאים לי עדשות סקארליות בכלל? כל פעם כאבים חזקים (לעיתים גם ללא העדשה) ואז לאחר יום בערך עובר. ואז שוב אני מרכיבה את העדשות.המליצו לי שלא לעבור השתלת קרנית מחשש הסיכון. ועוד שאלה, האם אופטומטריסט יכול לבצע לי את מיפויי קרנית עוקבים-כדי להחליט האם אני צריכה קרוס לינקינג? או שאת הבדיקות הללו והמעקב וההחלטה- רק רופא עיניים מומחה קרנית צריך לעשות לי? האופטומטריסט שלי טוען שעל מנת להחליט האם אני צריכה לעבור קרוס לינקינג- עליי להסיר את העדשות שבוע ימים,לעשות מיפוי, ואז לאחר שלושה חודשים שוב פעם מיפוי באותו מכשיר ואז יוחלט האם עלי לעבור ניתוח קרוס לינקינג. האם הוא צודק בתהליך הזה? עם מי עליי להתייעץ בקשר לבדיקה זו? אך ורק עם רופא עיניים מומחה??? זוהי בסך הכל בדיקה פשוטה?? תודה רבה מראש.

  Colourful_Eye_by_LuminousStar
  שלום רב,

  אכן צריך להפסיק את העדשות למספר ימים לפני הבדיקה. יחד עם זאת - קרוס לינקינג לא ישנה את אי הסבילות לעדשות המגע. המטרה של קרוס לינקינג היא למנוע החמרה נוספתך בקרטוקונוס, כדי שתוכלי להמשיך ולהשתמש בעדשות המגע.

  כדאי לנסות עדשות מגע סלקלריות אחרות אצל אופטומטריסט אחר או אולי עדשות מיני סקלרליות. אם כל אלו לא יצליחו, אולי הגיע הזמן לשקול השתלת קרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.