להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 30/10/2019 קרטוקונוס

  שלום פרופ’ סולומון ,אני בן 38 יש לי קרטוקונוס בשתי העיניים בעין שמאל עברתי ניתוח להשתלת קרנית לפני 4 שנים {קרוטוקונס עם צלקת} בהתחלה ראיתי טוב לאחר הסרת התפר הממושך הראיה נחלשה לאחר הסרת כל התפרים הומלץ ע”י הרופא המטפל חתכים להקטנת צילנדר לאחר תקופה הוספנו תפרים היה שינוי בצלנדר אך לא משמעותי כרגע הצילנדר עומד על 4 בערך . כפתרון בוצע נסיון התאמה עדשות מיניסקלריות למרות שתהליך ההרכבה לא פשוט , הראיה השתפרה 6/10 חלקי ,אך חייב להחליף את הנוזל בעדשה פעמים ביום כי אחרי 2-3 שעות הראיה מתדרדרת , מאחר ויש לי הפרשות בעין , אציין שבבוקר ובערב אני מנקה את העפעף עם מגבונים ,אני לא מצליח להרכיב משקפים אפילו עם 1.5 צילנדר רואה כפילות , אני אמור לעבור ניתוח קרוסלינקינג בעין ימין מאחר ע”פ מיפוי קרנית יש שינוי ,הקרטוקונוס מתקדם, הוסבר לי שאני אראה מתושתש בהתחלה , הוסבר ע”י האופטימטריסט שניתן להתרגל עם המשקפים לוקח קצת זמן , האם זה נכון אני חושש לא לראות כלום אחרי הניתוח?האם אתה ממליץ על פתרון נוסף?

  Third Eye _2, b
  שלום רב,

  בעין שמאל הפתרון של עדשת מגע מיני סקלרלית הוא פתרון מתאים. הצורך להחליף את הנוזל בעדשות אחת למספר שעות הוא חלק בלתי נפרד מהשימוש בעדשות הסקלרליות. עדשות אלו נותנות את הפתרון האופטי המיטבי והבטוח ביותר.

  בעין ימין - אם יש עדות במיפויי קרנית חוזרים שיש החמרה במצב - יש לבצע קרוס לינקינג. ההחלטה על כך היא של רופא עיניים מומחה קרנית ולא של אופטומטריסט. אמנם יתכן טשטוש בראייה בשבועיים הראשונים שלאחר הטיפול, אך טיפול זה ימנע את הצורך בהשתלת קרנית בטווח הרחוק.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.