להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 27/05/2015 קרוסלינקינג

  פרופ’סלומון שלום רב,
  לפני כשנתיים התגלה אצלי קרטוקונוס ובשנה האחרונה לאחר ביצוע מיפוי קרנות חוזר נראה כי ישנה החמרה לאור הנסיבות הוחלט שאעבור טיפול קרוסלינקינג,
  בשלב הזה ביצעתי את הטיפול בעין שמאל וחלף שבוע ימים חייבת לציין כי סבלתי נורא ביומיים הראשונים מכאבים חזקים אתמול לאחר הסרת העדשה הטיפולת והביקורת נראה כי ההחלמה תקינה ובנתיים יש יובש בקרנית והמשך הטיפול יהיה עם סטרודקס ותחליפי דמעות, התחושה שיש לי בעין היא כאב קל וכמו דלקת מה שגרם לי לשפשף את העין ולגעת בה ללא הפסקה הראיה מטושטשת מפחדת שעשיתי נזק ומאוד חוששת לביצוע הטיפול בעין השניה.

  Toast-Pixels-by-Arne-Felix-Magold-01

  שלום רב,

  קרוס לינקינג לקרטוקונוס מתבצע ע"י קילוף שכבת הציפוי החיצונית של הקרנית (תאי האפיתל), הזלפת טיפות ריבופלאבין על הקרנית לחצי שעה, והקרנת העין עם קרינת UV-A ל-10 דקות. לאחר מכן מותקנת עדשה טיפולית לשבוע. בזמן הזה שכבת הציפוי של הקרנית מתחדשת וצומחת מתחת לעדשה. לאחר שסיימה לצמוח העדשה מוסרת. שכבת הציפוי כעת שלמה, אך עדיין מחוספסת ושברירית. זה מסביר את תחושת האי נוחות שיש לך, וכן את הראייה המטושטשת.

  ככלל מהלך ההחלמה שאת מתארת אופייני ותקין. אם גם בעין השניה יש קרטוקונוס בשלבי התפתחות (כלומר יש דינמיקה במיפויי קרנית עוקבים) - הרי שחובה לבצע קרוס לינקינג גם בעין השניה בעוד מספר שבועות, לאחר החלמת העין הראשונה.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.