להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 05/08/2015 קרוסלינקינג

  שלום אני בת 36 מאז גיל 16 אני עם עדשות רכות רק לפני שנה אובחן במקרה על ידי אופטומטריסט קרטוקונוס ואני בלחץ נורא, משם הדרדות בראיה היתה מהירה עד שלא ראיתי חד ולמרחקים אני במעקב רצוף כל 3 חודשים של מיפוי קרנית לפני 6 חודשים עשיתי קרוסלינקינג בעין ימין לאחר שבועיים ראיתי מצויין וחד בהמשך זה ירד האם זה אפשרי? האם זה אומר שקרוס בעין ימין לא הצליח ועליי לעשות שוב? כמה זמן צריך לחכות בין טיפול לטיפול ?
  בעוד שבוע וחצי אני אמורה לעשות קרוסלינקינג בעין שמאל על פי המיפוי האחרון?איני גרה בארץ אבל מגיעה לטיפול בארץ כמה זמן אחרי קרוס אפשר לטוס?
  ניסיתי לעשות לפני שנה עדשות קשות לא הצלחתי להסתדר לפני חודשיים עשיתי עדשות משולבות קשות ורכות טרם השתמשתי בהם האם אחרי הקרוס זה בכלל רלבנטי להשתמש בהם או שמבנה קרנית משתנה ועדשות האלו שהותאמו אז כבר לא רלבנטיות?
  כמה זמן אחרי הקרוס אפשר בכלל להתחיל לשים עדשות.
  אני עם משקפיים וממש לא מסתדרת איתם…ואני בלחץ נוראי אני עובדת בעבודה רגישה ורוצה וצריכה כבר לחזור לראות נורמלי תקין חד ומרחוק מה הטיפול שאתה ממליץ לי כי כרגע אני בפלונטר לא יודעת מה לעשות אני רק רוצה לראות כמו בעבר טוב מה עליי לעשות האם תוכל לעזור לי? תודה ובהערכה רבה.

  ריבל

  c0f48ca6840650046753b36d2979b48b1424792131_large

  שלום רב,

  קרוס לינקינג לקרטוקונוס הוא טיפול הקיים מזה למעלה מ-10 שנים, ומטרתו היא לייצב את הקרנית ולעצור את תהליך העיוות וההתקמרות המאפיין מחלה זו. חשוב להבין שהטיפול לא משפר את הראייה ולא מחזיר את הקרנית למצב תקין. מטרת הקרוס לינקינג היא למנוע החמרה במצב הקרטוקונוס, ולייצב את הקרנית כך שניתן יהיה להשתמש בעדשות מגע או במשקפיים כדי לראות טוב. ללא הטיפול עלולה להיות עלייה בקמירות הקרנית, עד כדי כך שלא ניתן יהיה להרכיב אפילו עדשות מגע קשות, דבר שעלול להוביל לצורך בהשתלת קרנית.

  בשבועות הראשונים שלאחר הטיפול יש ירידה מסויימת בראייה בגלל תהליך הריפוי של שכבת תאי האפיתל של הקרנית, ובגלל היווצרות של עכירות קלה באיזור הטיפול. מצב זה חולף בד"כ תוך כ-3 חודשים מהטיפול.

  לאחר חודשיים עד 3 חודשים מהטיפול ניתן לחזור לשימוש בעדשות המגע, וזאת על פי החלטת מומחה הקרנית שביצע לך את הקרוס לינקינג. מכיוון שהטיפול גורם לשינוי בקמירות במרכז הקרנית, מומלץ להתקין עדשות מגע חדשות.

  ככלל - מומלץ להפנות את השאלות הרבות שאת שואלת לרופא שביצע אצלך את הטיפול. הוא אמור לענות עליהן ולהדריך אותך בכל הקשור לחזרה לשימוש בעדשות מגע. אני משוכנע שלאחר הסבר מתאים ממנו תהיי פחות לחוצה.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.