להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 17/02/2017 קרטוקונוס

  אני סובל מקרטוקונוס, בעבר הוצע לי לעשות קרוס לינקינג אך עדין הטיפול הזה היה בחיתוליו, לפני שבועיים עשיתי מיפוי קרנית נוסף, והאופטומטריסט אמר שלדעתו כבר מאוחר מדאי “זה כמו לסגור את האורווה אחרי שהסוסים ברחו” (כלשונו), אמנם הוא אומר שבודאי זה יעצור את הקרוטוקונוס, ויתכן גם שישפר קצת את הראיה, אבל לא ל-100%, בשביל 100% צריך או השתלה או נסיון בסקרליות.

  שאלתי היא, האם כדאי לעשות בכל זאת את הקרוס לינקינג, כי אין מה להפסיד, תמיד אפשר לעשות השתלה. וחוץ מזה השתלה זהו דבר מסובך מאוד גם מבחינה רפואית וגם מבחינת הסתגלות המטופל.

  דעתו של הפרו’ תעזור לי מאוד מאוד. תודה.

  3d eye
  שלום רב,

  בכל מקרה בו מתחיל קרטוקונוס, או כשיש תהליך של החמרה בקרטוקונוס - חובה לבצע קרוס לינקינג של הקרנית. הטיפול הזה אינו בחיתוליו כיום, והוא קיים בעולם הרחב מזה למעה מ-10 שנים. בזכות הטיפול הזה מצליחים כיום לעצור את התקדמות הקרטוקונוס בשלבים הראשונים שלו, וכך ניתן להימנע ממצב בו מגיעים להשתלת קרנית. מאז תחילת השימוש בקרוס לינקינג ירדו משמעותית מספר השתלות הקרנית לקרטוקונוס. טעית כשלא בצעת את הטיפול כאשר הוצע לך בעבר.

  אתה ממשיך לטעות בכך שאתה הולך להתייעץ עם אופטומטריסטים בכל הנוגע לצורך בטיפול זה. אופטומטריסט הוא לא רופא עיניים, והוא לא זה שיגיד לך אם צריך או לא צריך לבצע הליך רפואי מסויים. התפקיד שלו הוא להתאים לך עדשות מגע או משקפיים. רק רופא עיניים מומחה לקרנית יכול להגיד לך אם אתה יכול לעבור קרוס לינקינג.

  מומלץ לגשת בהקדם לרופא עיניים מומחה לקרנית, עם כל בדיקות המשקפיים ומיפויי הקרנית מהשנים האחרונות.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.