להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 10/02/2016 קראטוקונוס

  שלום לך פרופ׳ אבי,

  אני חולה קראטוקונוס מזה 8 שנים, יותר בעין ימין, לכן עברתי קרוס+טבעת באותה עין; הראייה השתפרה ואני מסתדר עם משקפיים, אבל בלילה הראייה לא טובה – והעין ראה צל חזק (עד כדי כפל).
  עין שמאל הייתה 6/6 עם משקפיים, אבל אני מרגיש שמשהו השתנה באותה עין והראייה היום ירודה, אני שוקל לעבור טיפול בעין שמאל אבל מפחד שבדבר יפגע בראייה לילית גם בעין שמאל.
  אני עובד מול מחשב 9-12 שעות ביום, נפגש עם אנשים וכל דבר בעל נצנוץ מעוות לי את הראייה, ואני רוצה לראות טוב, מה אפשר לעשות עם העין שנותחה והעין שהתחילה להתדרדר?

  מוחמד

  picasso-homer
  שלום מוחמד,

  הסיבה לעיוותים בראיית לילה בעין ימין היא הטבעות. הטבעות מותקנות בין מרכז הקרנית והיקפה. כאשר האישון רחב בלילה, נכנסות לעין קרני אור שעברו דרך איזורים היקפיים יותר בקרנית, כולל באיזורים בהם נמצאות הטבעות. לכן אתה רואה צל וכפילות. אם לא היית שם טבעות, והיית משתמש בעדשות מגע - ראייתך היום היתה מעולה.

  בעין שמאל יש כנראה החמרה של הקרטוקונוס. לכן מומלץ לבצע בהקדם קרוס לינקינג בעין זו. לאחר מכן מומלץ להתקין עדשות מגע קשות, שיתנו לך ראייה איכותית. אם לא תתקין טבעות בעין שמאל, אין לך סיבה לחשוש לפגיעה בראיית לילה בעין זו.

  מומלץ לפנות בהקדם לייעוץ עם מומחה קרנית.
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.