להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 12/07/2015 צריבה בעיניים עם עדשות מגע

  שלום, אני נמצאת כרגע בויאטנם וכרקע כללי אני מרכיבה עדשות כמה שנים טובות. נרדמתי עם עדשות בנסיעה, כשהורדתי אותן בבוקר ולאחר כמה זמן רציתי להחזיר אותן הרגשתי צריבה. פתחתי סוג עדשות חדש שקיבלתי, העיניים קיבלו את העדשות טוב אך עדיין נשארו אדומות מעט. בלילה נרדמתי עם העדשות החדשות לשעתיים והן הציקו לי אז הורדתי אותן, היה לי קשה קצת להסיר אותן. הרטבתי את העין והסרתי. בבוקר היה לי קשה לפתוח את העיניים, דמעתי, הפריע לי לפתוח את העיניים בשמש, כאב לי מעט גם כשהעיניים היו עצומות. כאמור אני בויטנאם, מרכיבה עדשות כבר כמה שנים וזה מעולם לא קרה לי גם כשנרדמתי עם העדשות ללילה שלם ואני תוהה כיצד עליי לנהוג. האם מומלץ לנסות לקנות כאן משקפיים?

  ניצן

  458188-10-oh-brad

  שלום ניצן,

  קשה קצת להבין מה בדיוק קרה לך. הסכנה העיקרית בעקבות שינה עם עדשות מגע, אפילו לשעות בודדות, היא של זיהום חידקי של הקרנית. במקרה זה מרגישים כאב חזק ומתמשך בעין אחת, דמעת, טשטוש ראייה, והעין אדומה מאוד. מה שאת מתארת זה מעט אודם, אי נוחות ומעט כאב, ובשתי העיניים. יתכן שמדובר בתגובה אלרגית לעדשות עצמן.

  בכל אופן מומלץ להפסיק כעת הרכבה של עדשות מגע לשבוע הקרוב, לעבור לשימוש במשקפיים, ולגשת בהקדם (כבר היום!!!) לאחת הערים הגדולות ולהיבדק ע"י רופא עיניים, כדי לוודא שאין לך כיב זיהומי של הקרנית. אני מניח שיש בוויטנאם רופאי עיניים טובים, בעיקר במרכזים הרפואיים הגדולים, שיכולים לעזור לך. אם יש לך כיב של הקרנית - הרופא אמור לקחת תרביות מהקרנית ולהתחיל בטיפול אנטיביוטי בטיפות. 

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.