להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 29/06/2017 צריבה בעין

  שלום ד”ר סלומון,
  בד”כ אין לי בעיות בעיניים אך אציין כי אני שמה עדשות מגע באופן יומיומי כבר כ-8 שנים.
  ביום ראשון שמתי זוג חדש של עדשות חודשיות (מדובר באותן עדשות שאני תמיד שמה, פשוט עבר חודש והייתי צריכה להחליף) ולקראת יום שני בערב החלה לי מעין צריבה בעין שמאל באזור קו הריסים הפנימי באזור הקרוב יותר לאף. אין ממש נפיחות בחלק החיצוני של העפעף באזור הריסים אבל ניכר שיש באזור כלי דם מעט בולטים יותר לעומת העין השניה. כשניסיתי לשים את העדשה בעין הזאת אמנם הצלחתי אבל זה לקח כמה ניסיונות ודי שרף. כרגע אני פשוט מרגישה שמשהו מפריע לי כל פעם שאני ממצמצת (אבל לא תחושת חול בעיניים אלא מעין כבדות כזו מציקה ומעט כואבת) והאזור הפנימי על העפעף איפה שהריסים אדום יותר. ניסיתי לעשות קומפרסים ולשים טיפות עיניים וזה עזר לשפר את התחושה ובנוסף הפסקתי לשים את העדשות ועכשיו אני שמה משקפיים אבל רציתי לדעת האם זה נשמע לך משהו מסוכן? או שאולי זה פשוט יובש רציני בעין? מקווה שתוכל לעזור לי.
  בתודה מראש.

  דמעות1
  שלום רב,

  אם העדשות חודשיות, והשתמשת בהן יותר מחודש - את לא צריכה להיות מופתעת שיש תגובה דלקתית לעדשות. שימוש רשלני ולא הולם בעדשות המגע, כפי שאת ורבים אחרים עושים - מסכן את העיניים ועלול לגרום לזיהומים קשים, לתגובות אלרגיות, ליובש בעיניים ולנזקים רבים אחרים.

  הגיע הזמן להשליך את עדשות המגע לפח האשפה, ולעבור הסרת משקפיים בלייזר. ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בטוח יותר משימוש בעדשות מגע, ומפשר את בריאות העיניים בכך שהוא משחרר אותך לצמיתות מהשימוש בעדשות המגע המסוכנות.

  לחצי כאן למידע נוסף על הסיכונים בשימוש בעדשות מגע.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.