להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 26/08/2016 צבא וניתוח לייזר

  שלום,
  אני בן 19 לפני גיוס ויש לי בכל עין -3.25 וצילינדר 2 אמרו לי שבמידה ואני עושה לייזר זה מעלה פרופיל וזה בדיוק מה שאני רוצה, השאלה היא כזו:נגיד לדוגמה אני עושה קורס צלילה או ניגש לגיבוש של השייטת הלחץ של המים יכול להשפיע לי על העין? וכמה זמן לוקח לעין להגיע להחלמה מלאה?

  רון

  hayalim_night_C
  שלום רון,

  לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK, שהיא השיטה המומלצת למי שמתכוון להתגייס ליחידה קרבית, תוכל להשתתף בכל הפעילויות שציינת, כולל קורס צלילה וגיבוש של השייטת. בשיטת PRK מבוצע שיוף של הקרנית ללא חיתוך, ולכן אין כל חשש לפגיעה בעין כתוצאה מחבלה כלשהיא. לחץ המים לא ישפיע על הקרנית לאחר הניתוח.

  תקופת ההחלמה לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK היא של 5-7 ימים. בתקופה זו יש עדשת מגע טיפולית בכל עין. בתקופה זו יש להימנע מספורט מגע (משחקי כדור, אומנויות לחימה, שחייה וצלילה). לאחר הסרת עדשות המגע, המתבצעת 5-7 ימים לאחר הניתוח, אפשר בד"כ לחזור למרבית הפעילויות הספורטיביות.

  חודש לאחר הניתוח תקבל מאתנו מכתב המציין שעברת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, ומציין את חדות הראייה העדכנית שלך. את המכתב תוכל לשלוח ל"מיטב", ושם יעדכנו את הפרופיל הרפואי ל-97 (אם אין לך סעיפי בריאות אחרים).

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.