להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 04/01/2017 פרוטוקול אתונה

  עברתי פרוטוקול אתונה עם ליטוש של 10 מיקרון אצל פרופ’ (——-) עברתי מיפוי קרנית ואומרים שהכל בסדר ובמצב יציב.. אני מרגיש שהראיה יורדת והעיוותים גדלו בצורה משמעותית.. איך אפשר לפגוש אותך כמה שיותר מהר בבקשה

  שי

  E
  שלום שי,

  "פרוטוקול אתונה" הוא שילוב של PRK וקרוס לינקינג באנשים שיש להם קרטוקונוס או תבנית חשודה לקרטוקונוס התחלתי. פרוטוקול זה שנוי במחלוקת בעולם, ואין הסכמה על יעילותו ועל בטיחותו. מרבית מומחי הקרנית בארץ ובעולם לא מבצעים אותו, מכיון שהתוצאות אינן צפויות. אני לא מבצע פרוטוקול זה, מכיוון שלדעתי ביצוע PRK גורם לכך שהקרנית תהיה דקה יותר באדם שיש לו קרטוקונוס, כשלמעשה הקרנית שלו דקה מלכתחילה. הפחתה נוספת בעובי הקרנית עלולה להחמיר את הקרטוקונוס, אפילו שבוצע קרוס לינקינג שאמור לייצב את הקרנית. בנוסף - הקרנית בקרטוקונוס מעוותת ולא סדירה, וקשה מאוד לבצע שיוף מדוייק בקרנית שמידת חוסר הסימטריות שבה כל כך גדולה. מרבית אמצעי ההדמייה לא מסוגלים לבנות תבנית שיוף כזו שתתאים בדיוק לתבנית של הקרנית בקרטוקונוס, וקשה לי מאוד להאמין שבמכון שבו עברת את הטיפול מסוגלים לבצע תבנית שיוף מדוייקת כזו... התוצאה היא יצירת עיוות חדש, שצורתו לא צפוייה מראש, ושגורם למה שאתה מרגיש עכשיו.

  אין לך מה לפגוש אותי "כמה שיותר מהר" כי אין באמת משהו שאפשר לעשות עכשיו. כל מה שאני יכול לאמר הוא שמומלץ להמשיך במעקב אצל הרופא שביצע אצלך את הניתוח, ולהמתין בסבלנות. אם בהמשך לא יהיה שיפור בראייה, מומלץ להתקין עדשות מגע קשות.

  בברכה,

   

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.