להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

  • 20/05/2020 הסרת משקפיים בלייזר

    שלום אני מיתלבט מה מיבין שני הניתוחים Prk או לאסיק המיספרים שלי 9 פלוס בשתי העניים עין אחת עם צילנדר וקרנית דקה
    גם במחינת ההחלמה וגם לטווח הרחוק מה עדיף ולמה?

    תודה רבא!!

    Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
    שלום רב,

    שיטת ה PRK מתייחסת לשיוף פני הקרנית ללא חיתוך של מתלה. שיטת הלאזיק מתייחסת לחיתוך מתלה ושיוף המשטח שנוצר לאחר חיתוך המתלה. בשיטת הלאזיק בוצע חיתוך המתלה באופן מיכני ע"י מיקרו-קראטום (מכשיר שבתוכו נמצא להב המבצע את החיתוך). כיום אנו מבצעים את החיתוך בעזרת לייזר משוכלל הנקרא femtosecond laser והשיטה נקראת אינטרא-לאזיק.

    שיטת ה- PRK ושיטת האינטרא-לאסיק מביאות אותך בסופו של דבר לאותה תוצאה בדיוק. ההבדל הוא אופי הניתוח, תהליך ההחלמה והמשמעות של כל ניתוח מבחינת ההתנהלות היומית שלך.

    שיטת ה- PRK הוא ניתוח קצר וקל הנמשך 5 דקות לכל עין. מכיוון שיש בו שיוף פני הקרנית, הוא כרוך בתהליך החלמה של כשבוע, שבו צומחת מחדש שכבת תאי האפיתל המצפה את פני הקרנית. כדי לאפשר החלמה מהירה וטובה מתקינים עדשת מגע על פני הקרנית מיד בתום הניתוח, המשמשת כעין תחבושת שקופה, ונמצאת שבוע שלם על הקרנית. בשבוע זה ניתן לבצע את מרבית הפעילות בבית ובחוץ, אך לא ניתן לנהוג לבד ברכב, יש לעיתים סנוור באור חזק בימים הראשונים, וקשה לעבוד זמן רב מול מחשב. לאחר כשבוע בתום תהליך הריפוי והסרת עדשת המגע - מרבית האנשים יכולים  לחזור לרוב הפעילות. ראייה מושלמת (6/6) הוא תהליך הנמשך עוד כחודשיים עד 3 חודשים, אך ראייה תפקודית סבירה יש כבר בתום השבוע הראשון. שיטה זאת מתאימה לצעירים לפני גיוס לצבא, במיוחד כאלו הרוצים להגיע ליחידות קרביות, לאנשים פעילים ודינמיים העוסקים בספורט ונמצאים בסיכון לקבל חבלות בפנים, וכן לאנשים שמוכנים לקחת שבוע חופש מהעבודה למען ניתוח בטוח אם כי מעט פחות נוח. בנוסף הניתוח מתאים לבעלי קרניות דקות ומספרים גבוהים.

    שיטת האינטראלאסיק הוא ניתוח ארוך יותר, המורכב משני שלבים: שלב חיתוך הקרנית ויצירת המתלה, הנעשה ע"י femotsecond laser, ושלב שיוף המשטח מתחת למתלה הנעשה ע"י אקסימר לייזר. של שלב נמשך כ-5 דקות לעין, וסה"כ משך הניתוח לשתי העיניים הוא 20-25 דקות. היתרון שלו הוא החלמה מהירה מבחינה ראייתית. החיסרון הוא הצורך להיזהר מחבלה לעיניים ומגע בעיניים במשך מספר חודשים לאחר הניתוח, להימנע משפשוף וחיכוך של העיניים, לישון עם מגני פלסטיק קשיחים בחודש הראשון לאחר הניתוח, ולהמנע מאיפור של העפעפיים בחודשיים הראשונים - כל זאת כדי לא לגרום לתזוזת המתלה. הניתוח מתאים לבעלי קרניות עבות ומספרים קטנים, לאנשים שמעונינים בהחלמה מהירה משיקולי עבודה או לימודים, ולכאלה שאינם נמצאים בסיכון לחבלות בפנים במהלך עבודתם או עיסוק בספורט. הניתוח לא מתאים לבעלי קרניות דקות ומספרים גבוהים.

    באופן ספיציפי למספר שיש לך - אם יש לך 9+ אתה אינך מתאים להסרת משקפיים בלייזר. הגבול העליון ללמספרי פלוס הוא 6+.

    בברכה,

     
    פרופ' אבי סלומון
    רופא עיניים ומומחה לקרנית
    שתפו ברשתות החברתיות:
    יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


    קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
    שאלות גולשים:

    לקביעת תורים

    • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

    לקביעת תורים

    • This field is for validation purposes and should be left unchanged.