להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 10/10/2016 עין פגועה

  לפני 11 שנים בני נפצע בעין מחץ וקשת ומאז הוא בקושי רואה באותה העין. בסיכום ביקור מבית חולים כרמל נכתב שהיה ארוזיה + פיברין + היפמה + מידריאסיס – עם קרעים עדינים בספינקטר והאישון מאז מורחב. במשך 11 שנים אנחנו הולכים לביקורות כדי שלא יחמיר אך מצב הראייה מחמיר וגם העין שהיתה נחלשה בעקבות המאמץ. בני לא רואה טוב מה כתוב על הלוח למרות שהוא יושב בשורה הראשונה בכיתה. במשך 11שנים נאמר לנו שאין מה לעשות וכך הוא יצטרך לחיות. האם יש טיפול או ניתוח שאפשר לעשות על מנת לשפר את ראייתו של בני? תודה מראש על העזרה.

  אפרת

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום אפרת,

  ניתן לבצע ניתוח לתיקון האישון, ע"י תפר ממושך מעגלי האוחז בשולי האישון, והיוצר לאחר קשירת הקצוות אישון צר, פעולה הנקראת iris cerclage. מדובר בנתוח מורכב, המתבצע בד"כ לאחר הסרת העדשה, במקרים בהם נפגעה גם העדשה ונוצר קטרקט. אם לא נוצר קטרקט והעדשה שקופה, ניתוח כזה קשה יותר או לא ניתן לביצוע, מכיון שעלולה להיות פגיעה בעדשה ויצירת קטרקט במהלך החדרת התפר לשולי האישון.

  אפשרות נוספת היא ע"י שימוש בעדשות מגע מיוחדות. ניתן להשתמש בעדשת מגע "צבעונית", שבה יש ציור של איריס עם פתח מרכזי צר המדמה אישון. בנוסף יש עדשות מגע כהות (tinted contact lens) שעשוייה לעזור בהפחת הסנוור בעין.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.