להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 16/03/2016 עדשות סקרלריות

  שלום, יותר משלושים שנה אני מרכיבה עדשות מגע קשות בגלל קרטקונוס מתקדם ומורכב. לאחרונה הוצע לי להתאים עדשות מגע סקרלריות. בטענה שיש לי צלקת במרכז הקרנית. האם זה הפתרון הנכון לדעתך ? מה הופך את העדשות החלו למאוד יקרות ( כ6000שח)?

  אריאלה

  contact lens cartoon
  שלום אריאלה,

  עדשות מגע סקלרליות מתאימות לקרטוקונוס מתקדם שיש בו קמירות מאוד גבוהה של הקרנית וצלקת בקרנית. העדשה הסקלרלית יכולה להעניק לך איכות ראייה מעולה, שעולה בהרבה על זו המושגת עם העדשות הקשות. העובדה שאין מגע בינה ובין הקרנית מוסיפה לבריאות הקרנית ומונעת את השחיקה והפציעה של אפיתל הקרנית מהעדשה הקשה. הפתרון של עדשת מגע סקלרלית הוא פתרון יעיל ביותר, במיוחד אם הוא מונע או מרחיק את הצורך בהשתלת קרנית.

  עלות העדשות נקבעת ע"י האופטומטריסטים בחנויות האופטיקה השונות, ומשקפת ככל הנראה את עלות הייצור של העדשות, את השירות עצמו הכרוך במספר רב של ביקורים לצורך מדידה והתאמת העדשה לקרנית באופן אינדיבידואלי, את הניסיון והמקצועיות של האופטומטריסט, ואת העובדה שאין הרבה אופטומטריסטים שיודעים להתאים עדשות כאלה. מכיוון שהשימוש בכל עדשה כזו הוא לתקופה של עד 3 שנים, הרי שיחסית למשך זמן השימוש לא מדובר בעלות כ"כ גבוהה. וחוץ מזה - האם יש מחיר כלשהוא לראייה איכותית?...

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.