להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 02/10/2019 סינוורים והילות לאחר ניתוח השתלת עדשה

  שלום רב –
  בינואר 2018 עברתי ניתוח ‘השתלת עדשה’ להסרת משקפיים, הראייה שלי מצויינת [מלבד צילינדר קטן בעין שמאל], אך בלילות, או ביום בכל מקום שבו התאורה אינה מספיק חזקה, אני סובל מהילות וממריחות חזקות מאוד של מקורות האור עד כדי אי יכולת לזהות את העומד מולי כיוון שאני רואה ‘מסך’ של אור, הדבר נובע מכך שהאישון שלי גדל וגולש מעבר לעדשה שנמצאת בתוך העין, האם טיפול לייזר Wavefront יכול לעזור למקרה כמו שלי?[לא הסרתי בלייזר כי הקרנית שלי דקה מידי, היה לי מספר 12]
  תודה רבה מראש.

  Spiders_Eye_by_x_xLithiumx_x
  שלום רב,

  לא ניתן לבצע תיקון בעזרת לייזר, בלי שהדבר יביא לשינוי ברפרקציה ולצורך מחודש במשקפיים. תיקון בלייזר עלול להביא אותך למספרי פלוס (עדשות פלוס במשקפיים).

  על הבעיות של אישון רחב מאוד הגורם לעיוותים אופטיים בראיית לילה ניתן לעיתים להתגבר באופן חלקי ע"י שימוש בתאורת רקע כלשהיא בנהיגה בלילה (לפתוח את אור הנהג בתוך הרכב, דבר שיגרום להצרות מסויימת של האישון והפחתת העיוותים האופטיים).

  אפשרות נוספת היא טיפול תרופתי בטיפות שגורמות להצרת האישון כגון אלפאגן (ברימונידין). ניתן לקחת את הטיפות לפני נהיגה בלילה. טיפול זה ניתן במרשם רופא ועליך לבקש שהרופא המנתח ירשום לך טיפות אלו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.