להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 09/10/2020 ניתוח lasek שלא החלים

  שלום לפני כשבוע עברתי ניתוח Lasek בשתי העיניים לאחר 5 ימים ממועד הניתוח הגעתי לביקורת על מנת להסיר את העדשות הטיפוליות. הפצע בעין אחת לא החלים ולכן בעין זו הוחלט להשאיר את העדשה לעוד מספר ימים. כשהגעתי לביקורת נוספת נאמר כי הפצע החלים אך זה עדיין לא יציב ולכן משאירים את העדשה לעוד זמן עד שהכל יסתדר. האם נתקלת בתופעה כזו בעבר? האם יש ממה לחשוש? האם יש סיבה שבגללה בעין אחת ההחלמה ארוכה יותר? אציין כי בעין עם העדשה אני רואה מטושטש מאוד. בנוסף במהלך כל התקופה לא נגעתי בעין כלל.

  יעל

  imagesAK0SIJ0H
  שלום יעל,

  כן, בהחלט, נתקלתי בתופעה הזאת בעבר, ולא - אין סיבה לחשוש. בד"כ ההחלמה של שכבת האפיתל מסתיימת תוך 5-7 ימים. אבל לעיתים תהליך ההחלמה איטי יותר, ויש צורך להשאיר את עדשות המגע לזמן רב יותר. החלמה איטית נגרמת בגלל סיבות רבות: יובש בעיניים, דלקת עפעפיים כרונית, גיל מבוגר, שימוש בתרופות סיסטמיות כמו ראקוטאן (משמשת לטיפול באקנה) או קולכיצין (משמשת לטיפול ב gout) בחצי השנה שלפני הניתוח, עדשות מגע שיושבות צמוד מדי לקרנית, או היענות לקוייה לטיפול לפי הנחיות הרופא. גם שימוש בטיפות אילחוש לאחר הניתוח עלול לגרום לריפוי איטי.

  הטיפול במצב זה הוא החלפת עדשות המגע, החלפת הטיפול האנטיביוטי המקומי, הרבה דמעות מלאכותיות, וסבלנות. בסופו של דבר האפיתל יצמח. הסיבה שאת רואה מטושטש היא בגלל שנוצר קו סגירה (קו תפר) של האפיתל, והוא מחוספס. האפיתל במרכז כעת שלם, לפי מה שהבנתי מדברייך, אך הוא מחוספס ולא צמוד היטב. במהלך הימים הבאים שכבת האפיתל תיצמד חזק יותר לקרנית, ותהפוך לחלקה וסדירה יותר, ובמקביל הראייה תשתפר. אין לך מה לחשוש - קצת סבלנות והכל יסתדר.

  בברכה ומועדים לשמחה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.