להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 19/08/2018 ניתוח לתיקון קוצר ראייה וההשפעה שלו על הראייה מקרוב בגיל מבוגר

  שלום,
  אני מתכוונת לעבור ניתוח לתיקון קוצר ראייה (המספר שלי בשתי העיניים הוא -2.75). כמובן שזה תלוי בכך שבדיקת ההתאמה לניתוח תהיה תקינה. אופטומטריסט שביקרתי אצלו טען שלא כדאי לי לעשות את הניתוח כי כך לאחר גיל 40 אני אצטרך משקפיים לקרוב (אני בת 36 כרגע), אבל שאם לא אעשה את הניתוח, אז לא אצטרך משקפיים לקרוב לאחר גיל 40.
  מה דעתך על עמדה זו?
  תודה,
  נועה

  eye-art-photo
  שלום רב,

  החל מגיל 45 אנחנו צריכים תוספת של 1+ למשקפיים בשביל לקרוא, וזה עולה עד 2.5+ במהלך השנים שלאחר מכן. אם תמשיכי להשתמש במשקפיים, תזדקקי החל מגיל 45 למשקפיים מולטי פוקאליות, שבהן החלק המרכזי של העדשה ימשיך להיות 2.75-, והחלק התחתון יהיה 1.00+  2.75- כלומר: 1.75-. התוספת לקרוב תעלה ב 0.25+ כל שנתיים-שלוש, וכך תוכלי לרכוש אצל האופטומטריסט שלך משקפיים מולטי פוקאליות חדשות, כל פעם בעלות של כמה אלפי שקלים... אז הוא לא יגיד לך שלא תצטרכי משקפיים לקרוב, אלא ישכנע אותך לרכוש אצלו את המשקפיים המולטיפוקאליות... ועם כל מיני ציפויים מיוחדים להגנה מקרינה, ועם כבר אז למה לא מסגרת אלגנטית של גוצ'י?.....

  אם תעשי ניתוח, תוכלי להנות עד גיל 45 מראייה מעולה לקרוב ולרחוק, והחל מגיל 45 תוכלי לרכוש משקפי קריאה מוכנות מראש בכל בית מרקחת, בעלות של כמה עשדרות שקלים. נכון שתצטרכי להשתמש במשקפי קריאה כמו כולם. אבל תוכלי לנהוג, לשחות בבריכה ובים, לרוץ, לרכב על אופניים, לראות סרט בקולנוע, להנות מהצגה בתיאטרון, ולהיות במסיבה עם חברים - וכל זאת ללא משקפיים.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.