להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 12/12/2017 ניתוח לייזר

  שלום, בת 51 אני מרכיבה משקפי קריאה 2.75+ אני כבר לא רואה כ”כ חד לרחוק (לא מרכיבה משקפיים לרחוק)…עפ”י בדיקה שעשיתי לרחוק אני 1.00+ בשתי העיניים,במקום אחד אמרו לי שאיני מתאימה לניתוח, במקום אחר אמרו שניתן לנתח עין אחת תשמש לקרוב ועין אחת לרחוק….וזה יפתור לי את הראיה לקרוב ורחוק…איך במקום מסוים לא ניתן ובמקום אחר כן???אשמח לחוו”ד…תודה רבה

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום רב,

  יש לך שילוב של היפראופיה (רוחק ראייה) ופרסביאופיה (זוקן ראייהף כלומר: צורך במשקפי קריאה). מדובר במצב נפוץ מאוד בגילאי 50 פלוס. במקרה שלך הניתוח יכול להסיר את ה 1+ שיש לך לרחוק, אבל לא את המספר לקרוב. מכיוון שאת עדיין לא מרכיבה משקפיים לרחוק, ומכיוון שהמספר לרחוק אצלך נמצא כנראה בעלייה, ויכול לעלות עד 2+ בעתיד הקרוב - הרי שלא מומלץ בשלב זה לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

  מי שהציע לך "עין לקרוב ועין לרחוק", מתכוון להפוך את אחת העיניים ממצב של 2.75+ למצב של 1.5-. במצב זה לא תוכלי לראות לרחוק עם העין הזו, אבל תוכלי לקרוא אתה יותר בקלות. אמנם יש מנתחים שנוהגים לבצע סוג כזה של תיקון לאנשים עם רוחק ראייה ופרסביאופיה, אך אני חושב שזו טעות. בכל אופן אני חושב שאת לא מתאימה להסרת משקפיים בלייזר.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.