להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 07/05/2020 ניתוח לייזר שיטת ניתוח המומלצת

  היי שלום פרופסור אודה לתשובתך
  האם הסיכונים והתופעות באינטרלסייק תואמים ללסיק ?
  האם השיטת ניתוח אינטרלסייק בהכרח טובה יותר בגלל שהיא הכי חדשה או שאין קשר ? או שהיא משיגה תוצאות טובות יותר

  שיטת ה- Wavefront היכן מועילה הכי הרבה בסוג הניתוח .
  נכון שבחיתוך יש מיסוך ביכולת השיוף בשיטת הוורפרונט אז מבחינת עדיפות להשיג תוצאת ראיה חדה מומלץ prk ?

  מאור

  Pop_arty_Eye__for_project__by_Jakeria
  שלום מאור,

  שיטת האינטרה-לאסיק מבוססת על חיתוך המתלה בקרנית בעזרת פמטו-סקונד לייזר. שיטת הלאזיק מבוססת על חיתוך המתלה בעזרת מכשיר מכני הנקרא מיקרו-קראטום. שיטת הלאזיק קיימת מאמצע שנות ה-90. שיטת האינטרא-לאזיק נכנסה לשימוש לפני למעלה מ-10 שנים.

  שיטת האינטרא-לאזיק בטוחה ויעילה בהרבה משיטת הלאזיק. זאת מכיוון שהחיתוך מדוייק יותר. מבנה המתלה באינטראךאזיק מבוסס על שני שלבי חיתוך: חיתוך שכבתי וחיתוך צידי (side cut) שגורם לכך שלמתלה שוליים המאונכים למשטח הקרנית. לכן לאחר החזרתו למקום הוא מעוגן טוב יותר לקרנית, יחסית למתלה הלאזיק שאין לו side cut. בנוסף - יש שליטה טובה יותר על מיקום ומירכוז המתלה ביחס למיקום האישון, בעוד שבלאזיק תיתכן סטייה של מיקום המתלה ויצירת מתלה לא ממורכז. ההצמדה של המתלה לקרנית חזקה יותר באינטראלאזיק יחסית ללאזיק, וזאת בגלל שטח הפנים של החיתוך. דבר זה מקטין את הסיכון לתזוזה של המתלה לאחר הניתוח. כ"כ הסיבוכים הכרוכים ביצירת המתלה בלאזיק (כגון חור במרכז המתלה - buttonhole) נדירים מאוד באינטראלאזיק. גם התוצאות מבחינת הראייה טובות הרבה יותר באינטראלאזיק. אין לדעתי כל סיבה כיום לבצע לאזיק (חוץ מאשר רצון להוזיל את עלויות הניתוח).

  שיטת ה wavefront מועילה בכל סוגי הניתוחים, לא משנה אם מדובר ב- PRK או באינטראלאזיק, ואני משתמש בה בכל סוגי הניתוחים ולכל מנותח. תוצאות הראיה בין PRK ואינטראלאזיק זהות, ועל כך יעידו מחקרים רבים שנעשו בתחום. יש לוודא שה- wavefront שמוצע לך הוא אמיתי (מה שנקרא wavefront-guided) שבו מבוצע השיוף על פי סריקה של הקרנית של כל עין ובניית תבנית שיוף מותאמת אישית למבנה העין, בניגוד ל wavefront optimized, בו מבוצע שיוף סטנדרטי בהיקף איזור הטיפול ללא התייחסות למבנה הייחודי של העין שלך.

  מניסיוני, השילוב של PRK עם Wavefront הוא השילוב הבטוח והמצליח ביותר מבין כל שיטות הניתוח הקיימות היום להסרת משקפיים בלייזר.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.