להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 13/12/2015 ניתוח לייזר להסרת משקפיים

  שלום,
  בעבר היו לי 2 קרעים ברשתית, הבנתי שזה לא בעייתי וניתן לבצע ניתוח לייזר. האם כדאי לעשות ניתוח בשיטת prk או לאזיק? בנוסף יש לי יובש נוראי בעיניים ואני שמה 3 פעמים ביום ג’נטיל ג’ל (היום זה היום השלישי וזה לא ממש עוזר) האם יש טיפות שאתה ממליץ עליהן למניעת יובש? אני חוששת לבצע את הניתוח כי הבנתי שהוא גורם ליובש נוסף בעיניים.. מה לעשות?

  טלי

  Mona_Lisa_detail_eyes

  שלום טלי,

  אם כל הקרעים ברשתית טופלו ע"י מומחה לרשתית, הרי שאין כל מניעה לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. שתי השיטות טובות מאוד ומביאות בסופו של דבר לאותה תוצאה בדיוק. אני מעדיף את שיטת ה- PRK מכיוון שהיא כרוכה במידה רבה יותר של בטיחות לטווח הארוך, משאירה עובי רב יותר בקרנית, וכרוכה במידה פחותה בהרבה של תופעות לואי.

  יובש בעיניים היא אכן תופעת הלוואי העיקרית לאחר הניתוח. קיימות דרכים רבות לטיפול ביובש בעיניים, הכוללות תחליפי דמעות, טיפות עם חומרים נוגדי דלקת, וחסימה של דרכי ניקוז הדמעות. עם טיפול ומעקב נכונים ניתן להתגבר על הבעיות הללו לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הנעשה באדם עם עיניים יבשות. ביצוע הניתוח אצל מומחה לקרנית שהוא גם מומחה לניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מבטיח טיפול ומעקב נאותים אחרי בעיית היובש לאחר הניתוח, ופתרון מהיר ויעיל של בעיה זו.  

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.