להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 01/03/2017 ניתוח הסרת משקפיים בזמן לימודים

  פרופ’ סלומון שלום רב! ראשית, תודה רבה על המידע המועיל והמעניין שאתה מפרסם באתר.
  לפני מספר ימים עשיתי בדיקת התאמה במכון להסרת משקפיים והדוקטור קבע די מהר שאני מתאים לשני סוגי הניתוחים. לפי הבדיקה, יש לי קרנית עבה מאוד, מספר יחסית נמוך(3-3.5) וצילנדר יחסית גבוה בעין ימין.
  כרגע אני בתקופת לימודים במכללה ולכן אני מעדיף לעשות את סוג הניתוח אני מעדיף לעשות את סוג הניתוח intralasik שהבנתי מהדוקטור שההתאוששות בו מהירה יותר(6 שעות לדבריו) ולדבריו שני סוג הניתוחים בטוחים עבורי באותה מידה.
  ההעדפה נובעת מכך שאני סטודנט שנמצא בתקופת לימודים ורצוי בתקופה הזאת שההתאוששות תהיה כמה שיותר מהירה. השאלה שלי אם עשיית הניתוח מהסוג הזה בזמן הלימודים היא בעייתית ועדיף לחכות לחופשת הקיץ או שניתן להמשיך כרגיל לאחר הניתוח?

  newton_computer
  שלום רב,

  כמו כולם, אתה עושה שתי טעויות:

  הטעות הראשונה היא שאתה חושב שתקופת הלימודים היא לא הזמן לעשות את הניתוח. ובכן: אם אתה ממש רוצה לעשות את הניתוח - כל זמן הוא טוב. ואם אתה מחפש סיבות לא לעשות את הניתוח - אף זמן אינו טוב (עכשיו יש לימודים, ואח"כ חודש בחינות, ואחרי זה שבועיים מילואים, ואחרי זה שבועיים חופש שזה בדיוק הזמן לצאת לחופשה קצרה בתאילנד). למעשה - אף פעם לא יהיה לך זמן, כי תמיד תהיה "עסוק"... וככל שתתקדם ותתבגר, הזמן החופשי שיהיה לך ילך ויקטן.

  הטעות השניה היא שאתה, כמו רבים אחרים, מעדיף את הנוחות הזמנית על פני הבטיחות לטווח הארוך. ניתוחים בשיטת השיוף ללא חיתוך (PRK או LASEK) יהיו תמיד בטוחים יותר לטווח הארוך בהשוואה לניתוחים בהם מבוצע חיתוך של הקרנית (לאזיק, אינטראלאזיק), אם כי פחות נוחים בשבוע הראשון. למה שלא תשקיע שבוע מזמנך ה"עמוס", כדי לעבור ניתוח בשיטה בטוחה יותר, שתוצאותיו ישפיעו על הראייה שלך במשך כל חייך מעכשיו ואילך?

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.