להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 25/11/2016 מונוויז׳ן

  שלום שוב פרופ׳ ותודה על תשובתך, לעניין המונוויז׳ן חשוב לי לחדד – הבעיה המרכזית שלי היום בנוסף כמובן לחוסר הנוחות הכללית, היא חוסר היכולת להתאפר מול המראה ללא משקפיים כי רואה עצמי מאוד מטושטש, הדבר מאוד מכביד ומפריע לי. האם במידה ואזדקק למשקפי קריאה בעתיד אם לא אעשה את המונוויז׳ן זה אומר שגם אחזור לא לראות עצמי במראה כשארצה להתאפר? זה נתון שמאוד חשוב לי כדי להחליט אם לעשות את המונוויז׳ן או לא כי אני יודעת שבצידיו יש גם חסרונות. אודה מאוד על תשובתך.

  מיכל

  Make up
  מיכל שלום רב,

  השיקולים בבחירת תיקון monovision הם רחבים מאוד, וכוללים היבטים שונים בסגנון החיים שלך, כגון: כמה זמן ביום את עובדת מול מחשב, כמה זמן את עסוקה בנהיגה, כמה בקריאה, כמה זמן בבילוי וצפייה בטלויויזיה וכו. איפור הוא חלק ממכלול הפעילויות בהן את עוסקת, ואין ספק שלא תראי בבירור את הפרטים במראה אם יהיה לך תיקון לרחוק בשתי העיניים, אחרי גיל 45. ניתן להתגבר על כך ע"י איפור מול מראה מגדילה.

  צריך להבין את היתרונות והחסרונות של monovision, לפני שמחליטים לעשות את התיקון בשיטה הזאת. הבעיה העיקרית עם monovision היא שאם העין המתוקנת לרחוק (כלומר: העין שבה בוצע תיקון מלא) לא מתוקנת בצורה מושלמת, וישאר בה מספר קטן - את לא תהיי מרוצה. אם מתקנים את 2 העיניים תיקון מלא, אז גם אם נשאר מספר קטן באחת העיניים, הראייה עם 2 העיניים תהיה טובה מאוד.

  כדי לדעת אם את מתאימה לשיטה זו מומלץ לעשות ניסיון עם עדשות מגע: לתת תיקון מלא עם עדשת מגע בעין הדומיננטית, ולהשאיר 1.50- בעין השניה עם עדשת מגע, ולנסות לראות איך את מסתדרת עם המצב הזה במשך מספר שבועות.

  בברכה,

   

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.