להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 04/03/2015 כאבים בעפעף

  מזה שבועיים סובלת מכאבים בעפעף בחלק הפנימי של העין בזמן מצמוץ ואם אני נוגעת בה העין עצמה לא דומעת ואין הפרשות רק שהעפעף טיפה אדום אבל זה כואב ממש יש לציין שאני סובלת מכלזיון (מקווה שרשמתי נכון) בחלק החיצוני של אותו עין אשמח לדעת אם זה קשור ואם זה יכולה להיות תגובה של אלרגיה תודה:)

  אירנה

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  שלום אירנה,

  קרוב לודאי שיש לך תהליך זיהומי - דלקתי ממוקם בעפעף. תהליך זה נקרא "שעורה", והמונח הרפואי הוא Hordeolum. מדובר למעשה באבצס קטן בעפעף שנוצר בגלל זיהום חידקי של בלוטות שונות או זקיקי הריסים בקצה העפעף. תהליך זה גורם לרגישות וכאב מקומיים, לעתים כאב בהנעת העין, נפיחות ואודם בעפעף. חימום מקומי של העפעף מספר פעמים ביום ומשחה אנטיביוטית (כגון סינטומיצין או טוברקס) עשויים להחיש את הבשלת האבצס וניקוזו. לאחר שהאבצס נפתח ותוכנו מתנקז (אל עור העפעף או אל הלחמית המצפה את החלק הפנימי של העפעף) מרגישים בהקלה.

  כלזיון (Chalazion) הוא תהליך דלקתי כרוני, לא זיהומי, הנוצר כתוצאה מחסימת פתחי בלוטות המייצריות שומן והנמצאות בעפעפיים. חסימה זו גורמת לתוכן השומני בבלוטה לפרוץ אל הרקמה שסביב הבלוטה, ולהצטברות תאי דלקת סביב השומן. הדבר מתבטא בצורת גוש בעפעף, שבד"כ אינו כואב ואינו רגיש, אך עלול ללהשאר בעפעף שבועות ואף חודשים.

  שתי התופעות הנ"ל - Hordeolum ו- Chalazion - הן תוצאות של דלקת כרונית בעפעפיים, ולא של תגובה אלרגית. מומלץ להיבדק ע"י רופא עיניים מומחה לקרנית, שיתאים לך את הטיפול שימנע תופעות אלו בעתיד.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.